26/10/2020
Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Gruszowie Wielkim
Mój przyjaciel Miś - konkurs plastyczny z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia
Mój przyjaciel Miś - konkurs plastyczny z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia

Od 2002 roku 25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia, z tej okazji Biblioteka Szkolna ogłasza konkurs plastyczny „Mój przyjaciel Miś”.

Pluszowy Miś od ponad stu lat jest najwierniejszym przyjacielem dzieci na całym świecie. Towarzyszy dzieciom w ich codziennym życiu dzieląc z nimi chwile radości, bywa również powiernikiem smutków i lęków. Miś stał się również jednym z ulubionych bohaterów literatury dziecięcej i na stałe zagościł w świecie bajek.

 

REGULAMIN KONKURSU

Cele konkursu:

 • inicjowanie zainteresowań czytelniczych wśród najmłodszych dzieci,
 • kształtowanie i rozwijanie zainteresowań artystycznych,
 • rozwijanie umiejętności manualnych dzieci.

Uczestnicy:

Konkurs skierowany jest do:

 • klas I-III,
 • Oddziału Przedszkolnego.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie!

admin dnia 23/10/2020
Drukuj
11 medali naszych sportowców w Powiatowej Lidze Lekkoatletycznej
11 medali naszych sportowców w Powiatowej Lidze Lekkoatletycznej

07.10.2020 r. na stadionie MLKS „Dabrovia” w Dąbrowie Tarnowskiej, odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Indywidualnej Lidze lekkoatletycznej. Naszą szkołę reprezentowali: Cur Dawid, Urban Krystian, Michalczyk Krystian, Kuta Bartosz i Dudek Patrycja z kl. VII. oraz Dworak Krystian, Ryczek Krzysztof, Zych Szymon, Pyzik Szymon, Żelazny Jakub, Szwajkosz Karolina, Fijał Oliwia, Kogut Klaudia, Banaś Natalia i Węgiel Gabriela z kl. VIII. Zawody zakończyły się dużym sukcesem naszych reprezentantów, którzy zdobyli 11 medali.

2 złote:   Żelazny Jakub - bieg na 100 m, Urban Krystian – bieg na 1000 m.

6 srebrnych: Zych Szymon – bieg na 300 m, Fijał Oliwia  - skok w dal i pchnięcie kulą, Ryczek Krzysztof – rzut oszczepem, Pyzik Szymon – bieg na 1000 m, oraz sztafeta 4x100 m dziewcząt w składzie: Szwajkosz Karolina, Kogut Klaudia, Węgiel Gabriela i Dudek Patrycja.

3 brązowe:  Kogut Klaudia – pchnięcie kulą, Szwajkosz Karolina – skok w dal, oraz sztafeta 4x100 m chłopców w składzie: Cur Dawid, Kuta Bartosz, Dworak Krystian i Zych Szymon.

Pozostali uczniowie zajęli miejsca tuż za czołówką: Michalczyk Krystian  był 4-ty w rzucie oszczepem, a Banaś Natalia 4-ta w biegu na 300 m.

Do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w Tarnowie, awansowali: Żelazny Jakub, Zych Szymon, Ryczek Krzysztof, Fijał Oliwia, Urban Krystian, Pyzik Szymon. Zawody przebiegły w miłej sportowej atmosferze.

Opracował: Jerzy Dąbrowa

<galeria>

admin dnia 12/10/2020
Drukuj
ZŁOTE i SREBRNE MEDALE W BIEGACH SZTAFETOWYCH
ZŁOTE i SREBRNE MEDALE W BIEGACH SZTAFETOWYCH

We wtorek 29.09.2020r. na stadionie miejskim w Dąbrowie Tarnowskiej, 2 drużyny chłopców reprezentowały naszą szkołę w Powiatowych Biegach Sztafetowych.

W kategorii  chłopców starszych /Igrzyska Młodzieży Szkolnej/ drużyna w składzie: Urban Krystian, Kuta Bartosz, Pyzik Szymon, Dworak Krystian, Cur Dawid i Zych Szymon zajęli I miejsce i zdobyli złote medale.  Nasi młodsi chłopcy, w kategorii wiekowej /Igrzyska Dzieci/ zajęli 2 miejsce i zdobyli srebrne medale. Wystąpili w składzie: Żelazny Hubert, Gagatek Karol, Podosek Wojciech, Maciąg Krystian, Kupiec Tomasz, Dworak Przemysław, rezerwowi: Klęczar Tomasz, Mosik Bartłomiej, Zych Jakub i Ryczek Jakub. 

Gratulujemy!

Opracował: Jerzy Dąbrowa

<galeria>

admin dnia 12/10/2020
Drukuj
Ruszają obiady!
Ruszają obiady!

Od 21 września ruszają obiady dofinansowane przez MOPS i WR.

Rodziców zainteresowanych obiadami płatnymi prosi się o zgłaszanie dzieci do sekretariatu szkoly. Obiady dla zgłoszonych uczniów ruszą od 1 października 2020r.

 

admin dnia 19/09/2020
Drukuj
Konkurs e-learningowy "Bezpiecznie na wsi mamy -upadkom zapobiegamy"
Konkurs e-learningowy "Bezpiecznie na wsi mamy -upadkom zapobiegamy"

Placówka Terenowa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Dąbrowie Tarnowskiej uprzejmie zachęca do skorzystania z konkursu e-learningowego dla dzieci pt. ”Bezpiecznie na wsi mamy - upadkom zapobiegamy” i tym samym do zdobywania wiedzy o zagrożeniach wypadkowych w gospodarstwach rolnych. Biuro Prewencji KRUS zdecydowało o nagrodzeniu hulajnogami 100 dzieci, które prześlą certyfikat ukończenia szkolenia wraz z swoimi danymi do Biura Prewencji w terminie do 30 września 2020 roku.

Informacje o sposobie wyróżnienia użytkowników szkolenia, formularz zgłoszenia dziecka oraz zasady przyznania nagród, zostaną udostępnione na stronie internetowej Kasy i są załączone do niniejszego pisma. Szkolenie to opracowano w ramach działań prewencyjnych na rzecz zapobiegania wypadkom i chorobom zawodowym rolników i zamieszczono w chmurze danych. Program w nowoczesnej formie przybliża najmłodszym mieszkańcom wsi zagrożenia wypadkowe w gospodarstwach rolnych, a także uczy prawidłowych zachowań podczas przebywania na terenie obejścia.

Plakat>>>

admin dnia 10/09/2020
Drukuj
Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021
Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

Informacja Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Kard. S. Wyszyńskiego w Gruszowie Wielkim w związku z rozpoczęciem roku szkolnego 2020/2021

Dyrekcja, Nauczyciele oraz Ksiądz Proboszcz parafii p.w. św. Maksymiliana Kolbe w Gruszowie Wielkim zapraszają na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 1 września 2020.r w kościele parafialnym na uroczystej mszy Świętej o godz. 8:00.

Rozpoczęcie roku szkolnego w szkole odbędzie się wg następujących zasad:

Uczniowie klas od  II do VIII wchodzą do szkoły pomiędzy 8:50-9:00 i udają się do wskazanych przez wychowawców klas na spotkanie.

Uczniowie klasy I oraz oddziałów przedszkolnych wchodzą do szkoły pomiędzy 9:00-9:10 w obecności jednego opiekuna i udają się do wskazanych przez wychowawców klas na spotkanie.

W szkole obowiązuje:

 • dystans społeczny -1,5m odległości
 • obowiązkowa dezynfekcja rąk
 • zasłanianie ust i nosa maseczką lub przyłbicą na terenie szkoły oraz na holu szkoły

Informacje dodatkowe:

 • autobus szkolny po uczniów wyjedzie o godz 7:20
 • do autobusu wsiadają tylko uczniowie, których obowiązują maseczki lub przyłbice
 • uczniowie otrzymają w tym dniu podręczniki.

 

admin dnia 30/08/2020
Drukuj
Zdalna Szkoła +

Gmina Dąbrowa Tarnowska znów otrzymała fundusze na zakup laptopów – została beneficjentem programu „Zdalna Szkoła +”, który współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

W jego ramach zostały zakupione laptopy (47 sztuk) dla szkół podstawowych z terenu Gminy Dąbrowa Tarnowska.

Nasza szkoła otrzymała pięć laptopów, które, w razie potrzeby, wspomogą zdalne nauczanie w naszej szkole.

Więcej informacji o programie – na stronie Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Tarnowskiej >>>

admin dnia 28/08/2020
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Office 365
Bezpieczna szkoła
eTwinning w naszej szkole
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Jadłospis
Oferta Edukacyjna
ePrzedszkole
Na Pożółkłej Fotografii
Przegląd Talentów
Nasze Osiągnięcia
Nasze Prace
TOP
RSS