21/08/2019
Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Gruszowie Wielkim
"Ostatni raz z moją klasą..."-Zakończenie roku szkolnego 2018/19
"Ostatni raz z moją klasą..."-Zakończenie roku szkolnego 2018/19

„Ostatni raz z moja klasą..” – to słowa piosenki, które  stały się mottem przewodnim tegorocznej uroczystej akademii kończącej rok szkolny 2018/19. Jak co roku, dzień ten rozpoczął się Mszą Świętą odprawioną przez proboszcza Parafii w Gruszowie Wielkim ks. Józefa Szczęśniaka.  Po niej, wszyscy udali się do budynku szkoły, gdzie miała miejsce oficjalna część uroczystości. Na początku  pan dyrektor Marcin Jarzwiec odczytał  List Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej pana Krzysztofa Kaczmarskiego skierowany do Uczniów, Nauczycieli i Rodziców, w którym podziękował za trud, jaki podjęli oni w mijającym roku szkolnym oraz pogratulował osiągniętych wyników. Następnie Dyrektor Szkoły w swoim przemówieniu nawiązał do początków tworzenia gimnazjum, przypomniał absolwentów ówczesnej, ostatniej  ósmej klasy i z żalem pożegnał odchodzący z naszej szkoły oddział gimnazjalny. W dalszej kolejności pan Marcin Jarzwiec, razem z panią Martą Gadziałą – pierwszym dyrektorem  gimnazjum, poprosili o wystąpienie nauczycieli , których już nie zobaczymy w nowym roku szkolnym, tj. panią M. Pytka,  pana R. Pacześniowskiego oraz panią J. Płanetę.  Wspólnie podziękowali za lata współpracy i ich osobisty wkład w kształtowanie obecnego wizerunku szkoły oraz wręczyli kwiaty wraz z symbolicznymi upominkami.

W kolejnej części rozdano świadectwa z wyróżnieniem i nagrody uczniom, którzy w minionym roku szkolnym osiągnęli najlepsze wyniki w nauce i tym, którzy  odnieśli sukcesy w różnorodnych konkursach. Uczennice, Wiktoria Chalama oraz Gabriela Węgiel, zostały szczególnie wyróżnione za najwyższą średnią ocen w naszej szkole i otrzymały    statuetki  ufundowane przez Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej. Był to niezwykle doniosły moment uroczystości, gdyż cała społeczność szkolna zobaczyła tych, z których można czerpać przykład właściwego zachowania i wytrwałego dążenia do celu, jakim jest uzyskiwanie jak najlepszych ocen na świadectwie.

Dopełnieniem części oficjalnej było wystąpienie  przedstawicieli  klasy trzeciej oraz ósmej, którzy w pełnych ciepła i wzruszających słowach, podziękowali  dyrekcji  oraz nauczycielom  za  otrzymaną  wiedzę,  opiekę  i  wychowanie.  Nie  zapomnieli o swoich młodszych kolegach, do których  również skierowali słowa pożegnania.

Ostatnim punktem uroczystości była część artystyczna, przygotowana przez klasę VII pod kierunkiem pani Barbary Kogut i Beaty Kuty – autorki dekoracji.  Akademia przyjęła formę rozprawy sądowej, w trakcie której oskarżeni absolwenci musieli zmierzyć się z  zarzutami  prokuratora i wysłuchać wyroku sędziego. Górująca nad wszystkimi  Temida, pilnowała porządku i czuwała nad praworządnością sądu.

Tradycyjnie na zakończenie akademii rozbrzmiał, ostatni w tym roku szkolnym, dzwonek obwieszczający „KONIEC NAUKI”, po którym uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas, aby odebrać świadectwa i rozpocząć upragnione wakacje.

Drodzy Absolwenci! Kroczcie śmiało przed siebie, w swoich dążeniach nie zniechęcajcie się tym, że czasem trzeba zejść z wybranej przez siebie drogi. Nieście w sobie mądrość i radość! Powodzenia!

Drodzy Uczniowie! Dyrekcja oraz Nauczyciele życzą Wam wspaniałych, pełnych słońca i przygód WAKACJI.

Opracowała: Barbara Kogut

<galeria>

admin dnia 20/06/2019
Drukuj
Jesteśmy przygotowi do bezpiecznych wakacji 2019
Jesteśmy przygotowi do bezpiecznych wakacji 2019

W piątek 14 czerwca 2019 r. rozdane zostały w naszej szkole dyplomy i nagrody dla uczniów klas I –IV i oddziału przedszkolnego za udział w IX Ogólnopolskim konkursie plastycznym „Bezpieczeństwo na wsi – maszyna pracuje a dziecko obserwuje”. Honorowy patronat nad inicjatywą objął minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski, a organizację wsparło Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwowa Inspekcja Pracy, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Podobnie, jak w latach poprzednich uczniowie mieli możliwość zapoznania się ze sposobami zapobiegania wypadkom związanym z pracą maszyn i urządzeń rolniczych w gospodarstwie rolnym . Zdobyte wiadomości wykorzystali do przygotowania pięknych prac konkursowych, promujących  pozytywne zachowania  związane z udziałem dzieci podczas wykonywanych przez dorosłych czynności w gospodarstwie. Teraz z radością i wiedzą, jak należy dbać o bezpieczeństwo własne i innych dzieci podczas zabaw i letniego odpoczynku na wsi, wszyscy uczniowie czekają na zbliżające się wakacje.

Opracowała: Dorota Bzduła

admin dnia 20/06/2019
Drukuj
Spotkanie autorskie z panią Ewą Stadtmüller
Spotkanie autorskie z panią Ewą Stadtmüller

6 czerwca 2019 r. uczniowie I etapu edukacyjnego i nauczyciele mieli przyjemność gościć w naszej szkole panią Ewą Stadtmüller. Spotkanie autorskie odbyło się w ramach projektu „Spotkania z kulturą bliską i daleką”, wydarzenia finansowanego przez Województwo Małopolskie w ramach III edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Interesujące warsztaty „Jak powstaje książka?”, poprowadziła pani Ewa Stadtmüller, zostały one poprzedzone wstępem wygłoszonym przez dyrektora DDK Pawła Chojnowskiego, który przedstawił cele projektu i najbliższe wydarzenia kulturalne realizowane w naszej gminie. Następnie pani Ewa w ciekawy sposób opowiedziała, jak powstają książki i jaką drogę muszą przebyć, aby trafić do biblioteki. Zdradziła też tajemnicę, skąd czerpie pomysły i inspiracje do pisania kolejnych utworów. Pani Ewa Stadtmuller wykorzystywała w trakcie warsztatów śliczne kukiełki i maskotki, przedstawiające różnych bohaterów literackich. Znajdowały się one w „czarodziejskim kuferku”. Uczniowie porwani w świat literatury, stali się od razu aktywnymi uczestnikami spotkania, w czasie którego pisarka recytowała wiersze, czytała fragmenty swoich książek ,zadawała zagadki i rożne zadania dla dzieci, dając im możliwość wcielenia się w różnych  bohaterów. Pod koniec spotkania uczniowie  po zadaniu licznych pytań ,podziękowali pani Ewie Stadtmuller za ciekawą podróż w krainę literatury dla dzieci, poprosiły o autografy i wręczyły ulubionej pisarce piękne kwiaty. Pani Ewa natomiast podarowała bibliotece swoją książkę.

Opracowała: Dorota Bzduła

admin dnia 18/06/2019
Drukuj
Komunikat
Komunikat

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/ 2019 dla uczniów odbędzie się 19 czerwca 2019 r.  według następującego porządku:

godz. 7.00 - Msza Święta w Kościele Parafialnym w Gruszowie Wielkim

godz. 8.00 - rozdanie świadectw z wyróżnieniem oraz akademia.

Autobusy wyjeżdżają o godzinie 6.20.

 

admin dnia 17/06/2019
Drukuj
Komunikat

 

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała St. Wyszyńskiego w Gruszowie Wielkim informuje, że w związku z upałami oraz komunikatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, od 13.06.2019 r. do odwołania lekcje będą  skrócone .

Informuję również, że w związku z potrzebą zapewnienia opieki dla uczniów, świetlica szkolna pracuje bez zmian, czyli:

  • rano  od 7.45 do 8.45
  • po południu od 12.30 do 15.30

 

Lekcje skrócone:

1. 8.00-8.30
2. 8.35-9.05
3. 9.10-9.40
4. 9.45-10.20
5. 10.35-11.05
6. 11.10-11.40
7. 11.45-12.15
8. 12.20-12.50

Dyrektor Szkoły

admin dnia 13/06/2019
Drukuj
PIKNIK FOLKLORYSTYCZNY W GRUSZOWIE WIELKIM!
PIKNIK FOLKLORYSTYCZNY W GRUSZOWIE WIELKIM!

W niedzielne popołudnie uczniowie naszej szkoły gościli na Festynie Tematycznym: „Poza utartym szlakiem. Folklor Gruszowa Wielkiego w małopolskiej turystyce”. Impreza zorganizowana została przez OSP w Gruszowie Wielkim. Zgodnie z tematem przewodnim, nasza grupa teatralna przygotowała przedstawienie o letnich zwyczajach i tradycjach wsi. Starsi mieszkańcy z uśmiechem wspominali wszystkim znane przyśpiewki i obyczaje związane z różnymi świętami. Na koniec uczniowie klasy pierwszej zaprezentowali piękny, ludowy taniec. Wszyscy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Cieszymy się, że młodzież chętnie uczestniczy w imprezach i uroczystościach ludowych organizowanych w Gruszowie Wielkim!

Opracowała: Elżbieta Kaczocha

<galeria>

admin dnia 12/06/2019
Drukuj
Informacja dla rodziców
Informacja dla rodziców

 

Regulamin Stypendium  Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej  oraz wniosek zgłoszenia kandydata do stypendium>>>

 

 


admin dnia 10/06/2019
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Bezpieczna szkoła
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
TOP
RSS