24/04/2019
Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Gruszowie Wielkim
Udany występ naszych młodych piłkarzy w Krakowie
Udany występ naszych młodych piłkarzy w Krakowie

W poniedziałek 08.04.2019 r. na obiektach sportowych Com -Com Zone przy stadionie K.S. Hutnik w Krakowie odbyły się Finały Wojewódzkie XIX edycji turnieju piłkarskiego p.n. „  Z  podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. Naszą szkołę reprezentowała drużyna SKS „Gruszovia”, która startowała w kategorii chłopców U 12 w składzie:  Cur Dawid, Urban Krystian, Stępnik Tomasz, Maciąg Krystian, Gagatek Karol, Podosek Wojciech, Toczek Oskar, Żelazny Hubert, Kuta Bartosz i Taraska Bartosz /bramkarz/. W tej kategorii wiekowej rywalizowało 22 drużyny podzielone na 6 grup. Nasi chłopcy zajęli 3 miejsce w grupie H,  a  w  łącznej klasyfikacji miejsce 15. Na wyróżnienie zasługuje Cur Dawid, który zdobył w tych rozgrywkach 9 bramek. Turniej był bardzo ciekawie i na wysokim poziomie zorganizowany. Oprócz sportowej rywalizacji i zdobywania doświadczeń piłkarskich, można było skorzystać z  wielu dodatkowych atrakcji przygotowanych przez organizatora, dlatego chłopcy pełni wrażeń i z pamiątkami  wrócili zadowoleni z turnieju.

Gratulujemy!

Opracował: Jerzy Dąbrowa 

<galeria>

admin dnia 17/04/2019
Drukuj
Laureaci XVII Dnia Pamięci o Holocauście i Przeciwdziałaniu Zbrodniom przeciwko ludzkości
Laureaci XVII Dnia Pamięci o Holocauście i Przeciwdziałaniu Zbrodniom przeciwko ludzkości

Pod hasłem: „Nie masz już w Polsce żydowskich miasteczek” już po raz 17. odbył się w Dąbrowie Tarnowskiej   Dzień Pamięci o Holocauście i Przeciwdziałaniu Zbrodniom przeciwko Ludzkości .

W ramach tego Dnia w Dąbrowskim Domu Kultury odbyło się szereg konkursów, w których uczestniczyli uczniowie powiatu dąbrowskiego i tarnowskiego. Miło nam poinformować, że uczennica ostatniej klasy gimnazjalnej, Karolina Król, zdobyła III miejsce w konkursie recytatorskim, natomiast uczniowie klasy III i VI w żywiołowym Tańcu Chasyda, wytańczyli dla swojego zespołu I miejsce.  

Gratulujemy Wam osiągniętych sukcesów i życzymy  wytrwałości w dążeniu do osiągania kolejnych celów!

Opracowała: Barbara Kogut

<galeria>

admin dnia 17/04/2019
Drukuj
III miejsce naszych piłkarzy ręcznych w Mistrzostwach Powiatu
III miejsce naszych piłkarzy ręcznych w Mistrzostwach Powiatu

04.04.2019r. na dąbrowskiej Hali Sportowej im. Agaty Mróz – Olszewskiej odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej chłopców. W zawodach wzięli udział uczniowie z 5 Szkół Podstawowych: Nr 2 z Dąbrowy Tarnowskiej, Nieczajny Górnej, Mędrzechowa, Gręboszowa oraz Gruszowa Wielkiego. Nasi chłopcy zajęli w turnieju 3 miejsce, zdobywając łącznie 10 bramek.

Gruszów Wielki reprezentowali: Ciećko Jacek, Korzec Kamil, Michalczyk Jakub, Kowal Jakub, Soja Jakub, Żelazny Maciej, Szczebak Gabriel, Zbierzkowski Szymon, Dudek Maciej, Dudek Konrad i rezerwowy: Partyński Brajan.  

Gratulujemy!

Opracował: Jerzy Dąbrowa

<galeria>

admin dnia 16/04/2019
Drukuj
Informacja Dyrektora Szkoły
Informacja Dyrektora Szkoły

W czasie egzaminów tj. w dniach od 10-12 kwietnia (egzamin gimnazjalny) i w dniach od 15-17 kwietnia (egzamin ósmoklasisty),  autobus wyjeżdża rano o godz. 7:30.  Drugi autobus dla dzieci objętych opieką odjeżdża ze szkoły o godz. 14:15. Przypominam, że Szkoła zapewnia opiekę wszystkim uczniom, którzy  nie piszą egzaminu oraz dzieciom z oddziałów przedszkolnych.


Informacje dla uczniów zdających egzaminy:

1.Egzaminy odbywają się u nas w szkole w normalnym trybie. Uczniowe dojeżdżający, zdający egzamin przyjeżdżają  autobusem o godz. 7:30. 

2.Uczniowie, którzy nie dojeżdżają i  piszą egzamin powinni być w szkole obecni o godzinie 8:00.

3. Część pierwsza egzaminu gimnazjalnego zaczyna się  o godz. 9:00- historia i wiedza o społeczeństwie (60min), część druga o  godz. 11:00  - język polski (90min). Analogicznie następne dni.

4.Po egzaminie autobus rozwiezie młodzież do domów ok. godz 12:30, pozostałe dzieci pojadą autobusem o godz 14:15.

5.Na egzaminie obowiązuje zakaz wnoszenia  urządzeń telekomunikacyjnych. Każdy zdający powinien posiadać niezbędne przybory, w tym długopis z czarnym tuszem.  Można mieć ze sobą butelkę z wodą, którą należy umieścić obok biurka.

Drodzy Uczniowie! Życzymy Wam powodzenia!

Dyrektor Szkoły i Grono Pedagogiczne

admin dnia 09/04/2019
Drukuj
Spotkanie z rodzicami
Spotkanie z rodzicami

4 kwietnia (czwartek) odbędzie się  spotkanie z Rodzicami.
 Porządek zebrania:

godz. 16.00 – klasy 0, I, II, III. IV

    godz. 17.00 – klasy V -VIII i  III GIM.


admin dnia 01/04/2019
Drukuj
SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY NA NAJPIĘKNIEJSZĄ MARZANNĘ
SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY NA NAJPIĘKNIEJSZĄ MARZANNĘ

W poniedziałek 25.03.2019 r. został rozstrzygnięty „SZKOLNY KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ MARZANNĘ” , który był jednym z działań realizowanych w ramach projektu „ Poznajemy zwyczaje związane z powitaniem wiosny i tradycje Wielkanocne”.

Dzieci poznały  zwyczaje ludowe, związane z pożegnaniem zimy oraz miały możliwość zaprezentowanie swoich talentów plastyczmych.

Do konkursu przystąpili uczniowie klas I- III oraz przedszkolaki, którzy stworzyli 5 pięknych kukieł. Komisja konkursowa w składzie: pani Bożena Bania, pani Dorota Bzduła, pani Beata Kuta i pani Leokadia Parkosz stanęła przed trudnym wyborem, ponieważ każda praca zachwycała swoim pięknym wyglądem, sposobem wykonania i doborem materiałów.

Oto wyniki konkursu: 

1 miejsce - ex aequo klasa II i Oddział przedszkolny Grupa II

2 miejsce – Oddział przedszkolny Grupa I

3 miejsce - ex aequo klasa I i klasa III

Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki, zaś zwycięzcy medale i dyplomy, które wręczyła pani Bożena Bania.

Prace można będzie podziwiać na wystawie pokonkursowej w holu na parterze szkoły.

Serdecznie gratulujemy wyjątkowych zdolności i pomysłowości wszystkim Dzieciom oraz Rodzicom, którzy wzięli udział w konkursie. Zapraszamy do uczestnictwa w  następnym roku.

Opracowała: Dorota Bzduła

<galeria>

admin dnia 31/03/2019
Drukuj
Pięknie jest wiosną na całym świecie...
Pięknie jest wiosną na całym świecie...

Pięknie jest wiosną na całym świecie.
Wiosna pozdrawia nas barwnym kwieciem,
Zielenią traw i ptaków śpiewem,
Radosnym słońcem świecącym na niebie.
Przynosi ona ze sobą wiele.

Wiosna to czas, na który z utęsknieniem czekają wszyscy – zarówno dzieci, jak i dorośli. To czas, kiedy chowamy czapki, rękawiczki i szaliki głęboko do szuflady i przygotowujemy się na nadejście cieplejszych, przyjemniejszych dni.

25 marca 2019 roku dzieci z oddziału przedszkolnego powitały wiosnę okolicznościowym przedstawieniem przygotowanym pod kierunkiem wychowawczyń – p. Teresy Fryz i p. Jadwigi Tabor. Obejrzeli je uczniowie  klas I, II i III, rodzice oraz nauczyciele. Były kwiatki, były budzące się po zimowym śnie zwierzęta, były ptaki, kolorowe motyle i wreszcie pani wiosna.

Następnie rozstrzygnięto konkurs plastyczny na najpiękniejszą Marzannę.

W drugiej części spotkania dzieci w mieszanych drużynach odpowiadały na wiosenne pytania konkursowe. Reprezentanci poszczególnych drużyn rywalizowali ze sobą w różnych konkurencjach. Były to np.: ,,Wiosenne skojarzenia”, ,,Wiosenna krzyżówka”, ,,Co do czego pasuje ?”, Wiosenne pytania”, czy też ,,Wiosenne puzzle”. Najlepsza okazała się drużyna ,,zielonych”, która zgromadziła największą liczbę punktów – 27 , na drugim miejscu uplasowała się drużyna ,,niebieskich” - 25,5 pkt.,  a miejsce trzecie zajęła drużyna ,,czerwonych” – 24 pkt. 

Całość spotkania zakończyło wspólne palenie Marzanny wykonanej przez uczniów. Liczymy na to, że wiosna usłyszała nasze wołania i już bezzwłocznie rozgości się u nas na dobre.

Opracowała: Jadwiga Tabor

<galeria>

admin dnia 31/03/2019
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
             
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
TOP
RSS