28/02/2020
Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Gruszowie Wielkim
PĄCZEK DLA AFRYKI
PĄCZEK DLA AFRYKI

Od kilku lat Fundacja Kapucyni i Misjonarze zachęca do udziału w akcji "Pączek dla Afryki". Pomóc może każdy. Pieniądze zostały wysłane na konto fundacji i zostaną przeznaczone na między innymi posiłki dla osieroconych dzieci, nowe studnie, edukacje oraz operacje dla niepełnosprawnych.

Szkolne koło wolontariuszy, działające z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego dołączyło do projektu, aby wspierać ojców misjonarzy. Nasze przedszkolaki, uczniowie oraz pracownicy szkoły, pokazali, że mają serce otwarte na potrzeby innych. Razem rozwijamy dzieło miłosierdzia i czynimy wiele dobra.

W dniu dzisiejszy, otrzymaliśmy list z podziękowaniem, który prezentujemy poniżej.

Szczęść Boże!
Dzisiaj w imieniu społeczności  Szkoły Podstawowej im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Gruszowie Wielkim   otrzymaliśmy darowiznę na kwotę 712,01 zł w ramach akcji "wyślij pączka do Afryki 2020".
Złożona przez Was darowizna zamieni się w posiłki dla osieroconych dzieci, opiekę medyczną i lekarstwa dla chorych, nowe domy dla ubogich, czystą, zdrową wodę z 2 nowych studni. Wasza pomoc przez ręce naszych misjonarzy kapucynów trafi do najbardziej potrzebujących.
Bardzo dziękujemy!
Z kolejnych pączków powstaną szkoła, plac zabaw, boisko i kaplica. Prosimy zachęcić swoich znajomych do pączkowania, wspólnie zrobimy wiele dobrego!
Misjonarze kapucyni otaczają swoją modlitwą całą Waszą społeczność.

br. Jerzy Steliga
Fundacja Kapucyni I Misje

Opracowała: Małgorzata Zaucha

admin dnia 28/02/2020
Drukuj
X edycja Powiatowego Konkursu czytelniczo-recytatorskiego
X edycja Powiatowego Konkursu czytelniczo-recytatorskiego

25 lutego 2020 r. w I Liceum Ogólnokształcącym  im. T. Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej odbyła się X edycja Powiatowego Konkursu czytelniczo-recytatorskiego, który tym razem inspirowany był twórczością renesansowego poety – Jana Kochanowskiego, w związku z 490. rocznicą jego urodzin.

Jak co roku, konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszej części uczniowie rozwiązywali test sprawdzający znajomość dramatu pt. „Odprawa posłów greckich”, natomiast w drugiej recytowali jeden utwór literacki pochodzący z twórczości Jana Kochanowskiego lub odwołujący się do jego postaci.

Naszą Szkołę reprezentował uczeń klasy VIII – Brajan Partyński, który  w części testowej jako jedyny uzyskał maksymalną liczbę punktów. Chłopiec zaprezentował również Pieśń XXIV z Ksiąg wtórych. Po podsumowaniu punktów zdobytych w obu etapach konkursu, komisja przyznała Brajanowi III miejsce.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Opracowała: Anna Więcek

<galeria>

admin dnia 28/02/2020
Drukuj
Nasze lektury na wielkim ekranie
Nasze lektury na wielkim ekranie

Filmy to teksty kultury, które dostarczają nam różnorakich emocji. Są też doskonałym sposobem spędzania wolnego czasu, a niekiedy pozwalają odbiorcy na głębsze zrozumienie tekstów pisanych.

Wraz z uczniami klas VII i VIII zorganizowaliśmy w naszej szkole seans filmowy, podczas którego zaprezentowaliśmy dzieciom dwie ekranizacje oparte na powieściach, stanowiących lektury obowiązkowe i uzupełniające w szkole podstawowej. Pierwszą z nich była adaptacja dzieła Henryka Sienkiewicza Quo vadis w reżyserii Jerzego Kawalerowicza, a drugą film pt. Stowarzyszenie Umarłych Poetów inspirowany powieścią Nancy Horowitz Kleinbaum o tym samym tytule.

Uczniowie z przejęciem oglądali prezentowane na dużym ekranie sceny. Niewątpliwie, seans stanowił doskonały wstęp do rozpoczęcia cyklu lekcji, poświęconych tym pozycjom literackim. Solidna dawka wrażeń audiowizualnych z pewnością pozwoli krytycznie spojrzeć na realizacje filmów, a także da możliwość porównania i interpretowania wielu istotnych motywów.

Opracowała: Anna Więcek

admin dnia 28/02/2020
Drukuj
BAL KARNAWAŁOWY W PRZEDSZKOLU
BAL KARNAWAŁOWY W PRZEDSZKOLU

Karnawał to czas radosnych balów i zabaw. Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć. Tak też było i u nas. 19.02.2020r. w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Tego dnia już od rana pojawiały się w salach kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. Były królewny, wróżki, motylki, pszczółka, kotek, Czerwony Kapturek, kowboje, rycerze, Spider-Man, Batman, wojownik Ninja, a także spora grupa policjantów. Wesołą zabawę, w rytmie utworów instrumentalnych i wokalnych uatrakcyjniały liczne zabawy oraz konkursy prowadzone przez wychowawczynie – Teresę Fryz i Jadwigę Tabor. Po tańcach przyszedł czas na poczęstunek przygotowany przez rodziców. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały przedszkole. Bal umożliwił wszystkim spędzenie czasu w miłej atmosferze.

Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie poczęstunku oraz kolorowych i pomysłowych strojów.

Opracowała: Jadwiga Tabor

<galeria>

admin dnia 22/02/2020
Drukuj
Kartka dla Lilianki!
Kartka dla Lilianki!

Biblioteka szkolna prosi wszystkich uczniów naszej szkoły  o przygotowanie urodzinowej kartki dla Lilianki – bardzo chorej dziewczynki, która marzy o tym, że w dniu urodzin będą o niej pamiętać dzieci z całej Polski. 5 marca Lilka kończy 5 lat! Postarajmy się, aby ten dzień był dla niej wyjątkowy! Przygotowane kartki przynosimy do biblioteki szkolnej do 24 lutego (poniedziałek).

 

admin dnia 20/02/2020
Drukuj
Wyślij pączka do Afryki!
Wyślij pączka do Afryki!

Nasza szkoła dołączyła do akcji organizowanej przez kapucynów. Od środy 19.02.2020r. do wtorku 25.02.2020 r. nasi wolontariusze będą zbierać pieniądze na akcję „Pączek dla Afryki”. Całkowity dochód ze zbiórki zostanie przeznaczony na pomoc medyczną dla dzieci w szpitalu w Ngaoundaye w Republice Środkowej Afryki.

Zapraszamy wszystkich przedszkolaków, uczniów oraz pracowników naszej szkoły o przyłączenie się do akcji. Misjonarze kapucyni w Republice Środkowoafrykańskiej zmienią Twoją darowiznę na pomoc potrzebującym.

Więcej informacji: https://paczek.kapucyni.pl/ 

 

Przyłącz się, a wspólnie zrobimy wiele dobrego!

                                                                Wolontariusze 

admin dnia 18/02/2020
Drukuj
Integracyjny wyjazd na lodowisko do Proszówek
Integracyjny wyjazd na lodowisko do Proszówek

W piątek 14.02.2020 r. nasi uczniowie wraz z uczniami zaprzyjaźnionej szkoły w Nieczajnie Górnej wyjechali na kryte lodowisku do Proszówek koło Bochni. Były to dwie 25 osobowe grupy, które wspólnie świętowały „Walentynki”. Celem wyjazdu była nie tylko nauka i  doskonalenie umiejętności jazdy na  łyżwach, ale również integracja uczniów obu szkół, które współpracują razem w wielu wspólnych projektach. Uczestnictwo w zajęciach na lodowisku było także zachętą  do aktywnej formy wypoczynku i rekreacji co wpisuje się w założenia realizowanego w szkole projektu  „Trzymaj formę”.

Podczas zajęć oraz w czasie podróży nawiązało się wiele przyjaźni, dlatego zadowoleni i w dobrych nastrojach wróciliśmy do domu. Wyjazd zorganizowali i  sprawowali opiekę nad uczniami: p. Jerzy Dąbrowa i  p.  Dominika Sosin oraz p. Robert Pacześniowski i p. Anna Wolak.        

Opracował: Jerzy Dąbrowa

<galeria>

admin dnia 17/02/2020
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Bezpieczna szkoła
eTwinning w naszej szkole
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
TOP
RSS