24/05/2018
Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Gruszowie Wielkim
Let's meet in etwinning!
Let's meet in etwinning!

W kwietniu  uczniowie  klasy VI dołączyli   do projektu edukacyjnego  „Let’s meet in etwinning!”, który realizowany jest   wspólnie ze szkołą z Włoch i  Czech . Projekt powstaje  na platformie eTwinning, która zrzesza szkoły z Europy za pośrednictwem mediów elektronicznych i jest płaszczyzną  do wymiany doświadczeń,  podnoszenia umiejętności z zakresu posługiwania się narzędziami TIK, komunikowania się w języku obcym  oraz rozwoju zawodowego.

Celem projektu realizowanego przez naszych uczniów jest rozwijanie sprawności językowych w zakresie komunikowania się  w języku angielskim  oraz doskonalenie  umiejętności związanych z  wykorzystaniem narzędzi TIK. Uczniowie pracują na platformie Twinspace, na której zamieszczają posty, wysyłają emaile do kolegów z Włoch i Czech, wypowiadają się na forum. Do tej pory  przygotowali  prezentacje swoich szkół,  na podstawie których opracowali  podobieństwa i różnice w systemie edukacyjnym poszczególnych szkół w programie Toony Tool . Przygotowali również krótkie prezentacje o swoich zainteresowaniach na wirtualnych tablicach- padletach.

Udział w projekcie spełnia nie tylko funkcję dydaktyczną, ale przede wszystkim motywująca do pełniejszego zaangażowania się w naukę języka obcego dając uczniom możliwość skonfrontowania swojej wiedzy i  umiejętności z umiejętnościami rówieśników z innych państw europejskich.  Program będzie realizowany do końca roku szkolnego.

Opracowała: Barbara Kogut

<galeria>

admin dnia 22/05/2018
Drukuj
Rozstrzygnięcie VI edycji KONKURSU LITERACKIEGO
Rozstrzygnięcie VI edycji KONKURSU LITERACKIEGO

Przedstawiamy wyniki konkursu literackiego pod hasłem „Postawy patriotyczne i obywatelskie współczesnego Polaka”, który zorganizowany został pod patronatem Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej pana Krzysztofa Kaczmarskiego oraz Biskupa Tarnowskiego księdza Andrzeja Jeża.

To już VI edycja Konkursu  Literackiego organizowanego przez naszą szkołę, którego celem jest zachęcanie uczniów do poznania i czerpania z bogatego dziedzictwa duchowego Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Hasło tegorocznej edycji  konkursu związane jest nie tylko z osobą patrona, łączy się również z realizacją projektu „Razem dla Niepodległej” związaną z obchodami  100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, będącą wspólnym przedsięwzięciem Publicznej Szkoły Podstawowej w Nieczajnie Górnej, Publicznej Szkoły Podstawowej w Smęgorzowie i Publicznej Szkoły Podstawowej  w Gruszowie Wielkim.

Oto wyniki literackich zmagań:

I miejsce – Dominik Sołtys – Niepubliczna Niepłatna Szkoła Podstawowa w Żelazówce

I miejsce ex aequo  – Emilia Zych – Publiczne Gimnazjum nr 3 w Gruszowie Wielkim

II miejsce – Justyna Sołtys –Gimnazjum im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Radgoszczy

II miejsce ex aequo – Gabriela Stachura – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Dąbrowie Tarnowskiej

III miejsce – Tomasz Nowak – Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Luszowicach

III miejsce ex aequo- Paulina Gadziała – Publiczne Gimnazjum nr 3 w Gruszowie Wielkim

Wyróżnienia otrzymali:

Karolina Przybyło – Publiczna Szkoła Podstawowa w Smęgorzowie

Faustyna Hamowska – Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Dębińskiej

Joanna Foszcz – Publiczna Szkoła Podstawowa w Nieczajnie Górnej

Nagroda Dodatkowa – Julia Bugajska- Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej

Wszystkim laureatom konkursu oraz ich opiekunom gratulujemy!

Dyrekcja Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Gruszowie Wielkim oraz nauczyciele odpowiedzialni za organizację i przebieg konkursu –  p. Katarzyna Doktór i p. Elżbieta Kaczocha serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom i nauczycielom, którzy przygotowali uczniów do konkursu. Oto oni: p. Małgorzata Sacha, p. Maria Nowak, p. Beata Kwapień, p. Lidia Głowacka, p. Maria Burzec, p. Lucyna Chojnowska, p. Iwona Tańska, p. Katarzyna Doktór, p. Elżbieta Kaczocha.

Opracowała: Elżbieta Kaczocha

admin dnia 22/05/2018
Drukuj
Dwa Mistrzostwa Powiatu w Drużynowych Biegach Przełajowych Chłopców
Dwa Mistrzostwa Powiatu w Drużynowych Biegach Przełajowych Chłopców

We wtorek, 15 maja 2018r. na Stadionie Miejskim w Dąbrowie Tarnowskiej odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej oraz Igrzyska Dzieci w Drużynowych Biegach Przełajowych dziewcząt i  chłopców. Do rywalizacji przystąpiło 61 uczniów i uczennic reprezentujących: Publiczną Szkołę Podstawową Nr 1, Nr 2 i Nr 3 z Dąbrowy Tarnowskiej oraz Szkoły Podstawowe z  Gruszowa Wielkiego i  Zabrnia. Nasza szkoła wystawiła dwie reprezentacje chłopców, w kategorii młodszej i starszej. Po zaciętej rywalizacji obie nasze drużyny zwyciężyły i zdobyły tytuły Mistrza Powiatu.

Igrzyska Dzieci:

I miejsce - Szkoła Podstawowa w Gruszowie Wielkim   71 pkt.

( w składzie: Szymon Zbierzkowski, Maciej Dudek, Krystian Dworak, Szymon Pyzik, Krystian Urban, Dawid Cur, Bartosz Kuta, Hubert Żelazny).

 II miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej   53 pkt.

 III miejsce - Szkoła Podstawowa w Zabrniu   52 pkt.

 IV miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej   47 pkt.

 Igrzyska Młodzieży Szkolnej:

 I miejsce - Szkoła Podstawowa w Gruszowie Wielkim   35 pkt.

( w składzie: Arkadiusz Bomba, Tomasz Kozaczka, Marcin Ryczek, Jakub Michalczyk).

 II miejsce -  Szkoła Podstawowa Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej   33 pkt.

 III miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 3 w Dąbrowie Tarnowskiej   10 pkt.

Wszystkim drużynom, które uplasowały się na podium wręczono puchary, a zwycięzcy  otrzymali również złote medale. Puchary, medale i dyplomy w imieniu Starosty Dąbrowskiego Tadeusza Kwiatkowskiego wręczyli, Mirosław Jastrząb, prezes PSZS w Dąbrowie Tarnowskiej oraz nauczyciele wychowania fizycznego: Beata Chmielewska, Jolanta Pęcak, Agata Włodarczyk, Marian Skowron i Jerzy Dąbrowa, którzy jednocześnie pełnili rolę sędziów.

Opracował: Jerzy Dabrowa

<galeria>

admin dnia 20/05/2018
Drukuj
Mistrzostwo Powiatu dla naszych chłopców w Turnieju "Piłkarskich 6-tek"
Mistrzostwo Powiatu dla naszych chłopców w Turnieju "Piłkarskich 6-tek"

10 maja 2018r. na obiekcie sportowym „Orlik” w Dąbrowie Tarnowskiej odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w Piłce Nożnej Chłopców, pod nazwą „Piłkarskie 6-tki”. Do rywalizacji przystąpiło 90 zawodników reprezentujących: Publiczną Szkołę Podstawową Nr 1 i Nr 2 z Dąbrowy Tarnowskiej oraz Szkoły Podstawowe z  Gruszowa Wielkiego, Szczucina, Gręboszowa, Mędrzechowa, Lipin, Zabrnia i  Olesna. Zawody, które sędziował Karol Kseń z Dąbrowy Tarnowskiej, rozegrano systemem „każdy z  każdym” w  dwóch grupach eliminacyjnych oraz finały. Nasi chłopcy po pięknej grze awansowali do finału, w którym najpierw pokonali Szczucin 1:0, a następnie Olesno również 1:0 i zdobyli Mistrzostwo Powiatu. To ogromny, dawno wyczekiwany sukces, ponieważ piłka nożna jest bez wątpienia najbardziej ulubioną dyscypliną sportową naszych chłopców. Wystąpili w składzie: Dudek Konrad, Dudek Maciej, Zbierzkowski Szymon, Miodowski Karol, Żurawski Szymon, Ryczek Krzysztof, Żelazny Jakub, Taraska Kacper, Cur Dawid i Urban Krystian. Drużyna wystąpi teraz w rozgrywkach Rejonowych, które odbędą się 29 maja 2018r. na obiektach TOSiRu w Tarnowie.

Opracował: Jerzy Dąbrowa

<galeria>

admin dnia 20/05/2018
Drukuj
III miejsce naszych dziewcząt w Powiatowych Igrzyskach Dzieci w Piłce Nożnej
III miejsce naszych dziewcząt w Powiatowych Igrzyskach Dzieci  w Piłce Nożnej

 9 maja 2018r. na obiekcie sportowym „Orlik” w Dąbrowie Tarnowskiej odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w Piłce Nożnej Dziewcząt, pod nazwą „Piłkarskie 6-tki”. Do rywalizacji przystąpiło 60 zawodniczek reprezentujących: Publiczną Szkołę Podstawową Nr 2 z Dąbrowy Tarnowskiej oraz Szkoły Podstawowe z  Gruszowa Wielkiego, Szczucina, Borek, Gręboszowa i Olesna. Zawody  rozegrano systemem „każdy z każdym” w  dwóch grupach eliminacyjnych oraz finały. Nasze dziewczęta zajęły III miejsce pokonując w meczu półfinałowym Szczucin rzutami karnymi ( 4:3 ). Wystąpiły w składzie: Banaś Eliza, Banaś Sylwia, Wajda Aleksandra, Żelazny Gabriela, Węgiel Justyna, Kawa Barbara, Kupiec Kinga, Fijał Oliwia i Kogut Klaudia.  

Opracował: Jerzy Dąbrowa

<galeria>

admin dnia 19/05/2018
Drukuj
Starsi czytają młodszym
Starsi czytają młodszym

W związku z przystąpieniem Naszej Szkoły do Programu Narodowy Program Czytelnictwa,  uczniowie biorą udział w  szeregu działań mających na celu promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa.

Jednym z nich jest akcja „Starsi czytają młodszym”. Uczennice z klas starszych czytały książki dzieciom z oddziałów przedszkolnych oraz  klas I-III. Książeczki były dobrane do wieku dzieci, były to najczęściej polskie legendy. Celem akcji było nie tylko propagowanie czytelnictwa wśród dzieci, ale również integrowanie uczniów klas starszych z dziećmi młodszymi i przedszkolakami.

Opracowała: Natalia Zbaraza

<galeria>

admin dnia 19/05/2018
Drukuj
Udany występ naszych piłkarek ręcznych w Tarnowie
Udany występ naszych piłkarek ręcznych w Tarnowie

8 maja 2018r. w Hali Sportowej TOSiR w Tarnowie przy ul. Krupniczej 8 odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej dziewcząt na szczeblu rejonu. Nasze dziewczęta spotkały się z  drużynami: Tarnowa, Jadownik i Woli Rzędzińskiej. W pierwszym meczu pokonały po zaciętej walce Jadowniki 6:5. W kolejnych meczach uległy utytułowanym drużynom z Tarnowa i Woli Rzędzińskiej. Dziewczęta z Tarnowa wygrały wszystkie swoje mecze i zdobyły mistrzostwo, ale pozostałe drużyny miały na koniec równe ilości punktów i o miejscu zadecydował stosunek zdobytych i straconych bramek. Różnicą zaledwie jednej bramki Gruszów przegrał miejsce trzecie, a trzech bramek miejsce drugie. Mimo bardzo ambitnej postawy, do pełnego sukcesu zabrakło nam trochę szczęścia. W efekcie końcowym zajęliśmy 4 miejsce co i tak jest sukcesem dla naszej amatorskiej drużyny. Wystąpiliśmy w  składzie: Rozkuszka Angelika, Ciećko Gabriela, Rygielska Karolina, Bobro Iwona, Miotła Natalia, Ryczek Barbara, Wójcik Karolina, Chmura Justyna, Michalczyk Wiktoria i Toczek Daria.

Opracował: Jerzy Dąbrowa

<galeria>

admin dnia 18/05/2018
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Szkoła Filialna w Sutkowie
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
TOP
RSS