17/02/2019
Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Gruszowie Wielkim
Informacja dla rodziców
Informacja dla rodziców

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Gruszowie Wielkim informuje, że od 5 lutego  rozpoczną się zapisy dzieci do klasy I oraz do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2019/2020. Obowiązkiem szkolnym objęte są dzieci urodzone w roku 2012.

Zapisy odbywają się w sekretariacie szkoły i trwać będą do 28 lutego 2019 r.

Dokumenty do pobrania:

Szczegółowa informacja o rekrutacji >>>

Deklaracja >>>

Wniosek do przedszkola >>>

Wniosek do klasy I >>>

Wniosek ogólny >>>

Zgłoszenie do klasy I dzieci z obwodu >>>


admin dnia 11/02/2019
Drukuj
Zabawa choinkowa
Zabawa choinkowa

Karnawał to czas wyjątkowy. Pełne radości spotkania i szalone zabawy organizowane w zimowym klimacie mają szczególną moc. Uczniowie już od Świąt Bożego Narodzenia z niecierpliwością czekali na bal choinkowy, który w naszej szkole w tym roku odbył się 30 stycznia.

Dzieci z ochotą brały udział w organizowanych na sali gimnastycznej atrakcjach. Chętnie uczestniczyły w konkursach i zabawach choreograficznych. Pełne pozytywnej energii rytmy porywały wszystkich do tańca.  Wśród maluchów nie zabrakło również ciekawych kostiumów i przebrań, które podkreślały radosny charakter imprezy.

Ten wyjątkowy wieczór był doskonałą okazją do spotkania się całej społeczności szkolnej. W organizację tego wydarzenia zaangażowani byli bowiem nie tylko uczniowie i nauczyciele. Swoją obecnością zaszczycili nas również rodzice, którzy zadbali o poczęstunek w poszczególnych klasach.

Wspólnie spędzone chwile dały wszystkim możliwość zintegrowania się, a ciekawe konkurencje pozwoliły uczniom w zabawny sposób popracować nad współdziałaniem w grupie.

Mamy nadzieję, że ogrom wrażeń sprawi, że uśmiech z naszych twarzy nie zniknie przez długi czas.

Opracowała: Anna Michalczyk

<galeria>

admin dnia 04/02/2019
Drukuj
Dzień Babci i Dziadka
Dzień Babci i Dziadka

Zgodnie z wieloletnią tradycją dnia 08.01.2019r. o godzinie 10:00 w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszone zostały babcie i dziadkowie wszystkich przedszkolaków oraz uczniów klas I-III. Zaproszeni goście bardzo licznie przybyli, aby wspólnie świętować, a także podziwiać swoich ukochanych wnuków. Na wstępie uroczystości dyrektor szkoły pan M. Jarzwiec gorąco przywitał wszystkich gości, złożył im serdeczne życzenia oraz zaprosił na program artystyczny przygotowany przez przedszkolaków oraz klasy I-III pod kierunkiem swoich wychowawców. Następnie głos zabrała radna i sołtys wsi, a także babcia pani J. Taraska, która podziękowała uczniom i wychowawcom za przygotowaną uroczystość oraz złożyła wszystkim serdeczne życzenia. Przedszkolaki wystąpili jako pierwsi, były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe. Oprócz montażu słowno- muzycznego goście obejrzeli w dalszej części jasełka bożonarodzeniowe w wykonaniu uczniów klas I-III. Na koniec wnuki wspólnie wyśpiewały piękne życzenia dla zebranych gości i wręczyły własnoręcznie wykonane upominki. Wspaniała publiczność podziękowała aktorom gromkimi brawami za przygotowany program artystyczny. Gorące słowa podziękowania należą się również rodzicom, którzy nie tylko dowieźli gości na uroczystość, ale okazali dużą pomoc w przeprowadzeniu imprezy, przygotowując słodki poczęstunek w postaci ciasta, kawy i herbaty.

Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy dużo zdrowia, uśmiechu i tego, aby zawsze byli dumni ze swoich wnuków jak w tym dniu. 

Opracowała: Leokadia Parkosz

<galeria>

admin dnia 26/01/2019
Drukuj
Gościmy na I Powiatowym Spotkaniu Kolędowym Strażaków
Gościmy na I Powiatowym Spotkaniu Kolędowym Strażaków

13 stycznia 2019 r. na Hali Sportowej w Dąbrowie Tarnowskiej najmłodsi uczniowie naszej Szkoły wraz z nauczycielami i rodzicami gościli na I Powiatowym Spotkaniu Kolędowym Strażaków Powiatu Dąbrowskiego. Gospodarzami imprezy i jej organizatorami byli Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej – Krzysztof Kaczmarski, Starosta Powiatu Dąbrowskiego – Lesław Wieczorek, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej  w Dąbrowie Tarnowskiej i Prezes Zarządu ZOSP RP.

Po podsumowaniu działalności Ochotniczych Straży Pożarnych i życzeniach noworocznych,  uczniowie  klas I-III, przygotowani pod kierunkiem swoich wychowawców,  uświetnili uroczystość pięknym spektaklem bożonarodzeniowym przeplatanym kolędami, pastorałkami i  solówkami na instrumentach.

Ogrom pracy i serca, włożony w przygotowanie tego wyjątkowego widowiska, został nagrodzony gromkimi brawami całej publiczności.

<galeria>

admin dnia 20/01/2019
Drukuj
Wieczór kolęd i pastorałek
Wieczór kolęd i pastorałek

„Niechaj ziemię rozśpiewa kolęda,

Każdy dom i każdego z nas,

Niechaj piękne Bożonarodzeniowe Święta

Niosą wszystkim betlejemski blask.”

 

Czwartkowy, mroźny wieczór miał w Naszej Szkole szczególnie uroczysty charakter. Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele i Pracownicy zebrali się aby razem kolędować.  W świątecznym nastroju, przy świetle choinkowych lampek  i blasku świec wspólnie śpiewaliśmy tradycyjne kolędy, pastorałki i piosenki Bożonarodzeniowe. W tym szczególnym czasie bardzo cenne są spotkania, które kultywują tradycje i stanowią okazję do odnajdywania najpiękniejszych wartości: wiary, miłości, dobroci. W koncercie, swoje umiejętności wokalno-instrumentalne, zaprezentowali  uczniowie wszystkich klas, dzielnie pomagali rodzice i nauczyciele. Wszyscy wykonawcy włożyli w występ dużo serca i doskonale poradzili sobie z tremą. Przy pysznym barszczu i wspaniałej atmosferze, którą stworzyła cała społeczność szkolna szybko mijał czas. Na koniec Pan Dyrektor złożył wszystkim zebranym NOWOROCZNE ŻYCZENIA . Pragniemy gorąco podziękować wszystkim występującym, przygotowującym i Tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania spotkania. Z całą pewnością spotkamy się za rok!

Opracowała: Elżbieta Kaczocha

<galeria>

admin dnia 15/01/2019
Drukuj
Komunikat
Komunikat

Zbiórka pieniędzy na WOŚP odbędzie się 11.01.2019 (piątek).

 

 

 


admin dnia 08/01/2019
Drukuj
Organizacja zajęć 10.01.2019 oraz porządek wywiadówki
Organizacja zajęć 10.01.2019 oraz porządek wywiadówki

Organizacja zajęć 10 stycznia (czwartek):

Oddział przedszkolny i klasy I-III – zajęcia od 8.00-11.00. Odjazd autobusu dla dzieci dojeżdżających o godz. 11.00. Prosimy o odbiór dzieci na przystankach.

Klasy IV-VIII i  oddział gimnazjalny – zajęcia od 11.00 godziny.  Uczniowie  mają 6 lekcji  zgodnie z planem lekcji w czwartek. Zajęcia zakończą się ok. godziny 16.30.

Dojazd w tym dniu przewidziany jest przed godz. 11.00.

Odjazd autobusu ok. godziny 17.30.

 

Harmonogram  wywiadówki :

godz 15:30-  klasy I-III i OP

godz 16:30- wspólne kolędowanie

godz 17:30- wywiadówka dla klas IV-VIII i  oddziału gimnazjalnego.

admin dnia 04/01/2019
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
TOP
RSS