30/09/2022
Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego  w Gruszowie Wielkim
Ogłoszenie wyników Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci "Bezpiecznie na wsi mamy - od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy"
Ogłoszenie wyników  Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci "Bezpiecznie na wsi mamy - od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy"

W piątek, 24 czerwca odbyła się uroczystość wręczenia uczniom dyplomów i nagród XI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy". Celem konkursu było promowanie wśród uczniów szkół podstawowych pozytywnych postaw związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego oraz wskazanie czynności szczególnie niebezpiecznych wynikających z działalności rolniczej, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat. Konkurs umożliwiał sprawdzenie wśród  najmłodszych wiedzy na temat bezpiecznej pracy  w gospodarstwach rolnych i zagrożeniach wypadkami. Do terenowego oddziału w KRUS w Dąbrowie Tarnowskiej złożono 20 pięknych prac wykonanych przez uczniów z naszej szkoły. Wszyscy uczestnicy i wyróżnione uczennice  otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez KRUS Oddział Regionalny w Krakowie i fundatorów z powiatu dąbrowskiego.

WYRÓŻNIENIA

Julia Kawa – klasa V

Karolina Kruk – klasa VIII

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu.

Opracowała: p. Dorota Bzduła

<galeria>

admin dnia 04/07/2022
Drukuj
Zakończenie roku szkolnego 2021/2022
Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

24 czerwca to dzień oczekiwany przez wszystkich uczniów szkoły podstawowej. Zakończyliśmy rok szkolny 2021/2022, długi czas zmagań z nauką i zdobywania nowych doświadczeń. Nie jest zaskoczeniem, że zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli jest to dzień niezwykle radosny, gdyż dobiegł końca rok intensywnej pracy, a zaczyna się zasłużony odpoczynek.

Tego dnia po uroczystej Mszy Świętej zgromadziliśmy się wszyscy w szkole, gdzie uczestniczyliśmy w akademii kończącej bieżący rok szkolny. Uroczystość zaczęła się od odśpiewania hymnu państwowego. Po powitaniu zgromadzonych gości, nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru przez ósmoklasistów kolegom z klasy siódmej. Następnie obecna na uroczystości dyrektor Centrum Usług Wspólnych Pani Marta Chrabąszcz odczytała List Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej Pana Krzysztofa Kaczmarskiego, skierowany do uczniów, nauczycieli i rodziców, w którym podziękowała za trud, jaki podjęli oni w mijającym roku szkolnym oraz pogratulowała osiągniętych wyników. Wręczyła również statuetkę ufundowaną przez Burmistrza dla najlepszego absolwenta Bartosza Taraski.

W dalszej części uroczystości głos zabrał Pan Dyrektor Marcin Jarzwiec, który podziękował za wieloletnią pracę w naszej szkole, zarażanie energią i milionami pomysłów oraz przekazywaną wiedzę, uśmiech i motywację do działania Pani Elżbiecie Kaczosze , która od września rozpocznie swoją, życiową przygodę w innej szkole. Słowa pożegnania skierował również do Pani Aleksandry Golec, osoby pracowitej, sumiennej, a przede wszystkim serdecznej dla wszystkich, która w tym roku odeszła na zasłużoną emeryturę. Zmiana miejsca czeka także księdza proboszcza – Józefa Szczęśniaka, do którego również skierował słowa podziękowania za wszystkie wspólne lata i życzenia wszelkiej pomyślności, obfitości bożych łask i samych dobrych ludzi wokół. Na szczególną uwagę zasługują również nasi tegoroczni absolwenci – uczniowie klasy ósmej, do których pan dyrektor skierował wiele ciepłych słów oraz życzenia z okazji zakończenia nauki w szkole podstawowej.

W dalszej części uroczystości nastąpiło wręczenie świadectw z wyróżnieniem i nagród książkowych uczniom, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce. Wręczone zostały również nagrody i dyplomy za wzorową frekwencję oraz za udział w licznych konkursach i zawodach sportowych. Nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców, za co serdecznie dziękujemy.

Następnie rozpoczęła się część artystyczna przygotowana głównie przez uczniów klasy VII pod kierunkiem pani Anny Więcek, pani Marty Gadziały, pani Lucyny Krzanowskiej oraz pani Beaty Kuty, autorki dekoracji. Akademia była skierowana do tegorocznych absolwentów. Uczniom klasy ósmej w humorystyczny sposób przyznano tytuły i odznaczenia „za zasługi” dla klasy oraz szkoły. Po tej części siódmoklasiści złożyli życzenia starszym kolegom i wręczyli symboliczne upominki.

W dalszej kolejności głos zabrała przedstawicielka klasy ósmej Angelika Kowal, która skierowała bardzo piękne słowa podziękowania do dyrekcji, wychowawców i nauczycieli za otrzymaną wiedzę, opiekę i wychowanie. Słowa podziękowania i pożegnania skierowała również do pracowników obsługi oraz młodszych koleżanek i kolegów.

Po tej części przedstawiciele klas siódmych i ósmych zatańczyli  wspólny taniec – belgijkę.

Na zakończenie pan dyrektor podziękował nauczycielom i pracownikom obsługi za pracę, a uczniom za trud nauki w minionym roku szkolnym. Życzył wszystkim udanego wypoczynku wakacyjnego, a na koniec, tradycyjnie zabrzmiał ostatni dzwonek.

Opracowała: p. Marta Gadziała

<galeria>

admin dnia 29/06/2022
Drukuj
Przemówienie przewodniczącej klasy VIII - Angeliki Kowal - w dniu Zakończenia Roku Szkolnego 2021/2022
Przemówienie przewodniczącej klasy VIII - Angeliki Kowal - w dniu Zakończenia Roku Szkolnego 2021/2022

Drogie Grono Pedagogiczne, szanowni pracownicy szkoły, koleżanki i koledzy!

„Nie do wiary, jak szybko płynie czas, wczoraj mali, dziś dorosły świat” – to słowa piosenki, która dzisiaj stała się bliższa sercu mojemu, ale również sercom pozostałych absolwentów, którzy razem ze mną dzisiaj Was żegnają. Nadszedł koniec roku szkolnego 2021/22. Przez wielu z Was pewnie już od dawna wyczekiwany. Ja również odliczałam dni do tej chwili, ale stojąc tutaj mam mieszane uczucia, ponieważ wiem, że to już moje ostateczne pożegnanie tych szkolnych murów. Wkrótce rozbrzmi „ostatni dzwonek”, a kolejny, każdy z nas usłyszy już w nowym miejscu. Mimo malujących się uśmiechów na twarzach moich dotychczasowych kolegów i koleżanek z klasy, wiem, że im również towarzyszy dzisiaj ogromny żal związany z pożegnaniem tego, dzięki Wam, beztroskiego etapu naszego życia.

Nadszedł czas rozstania, więc w imieniu całej naszej klasy, chciałabym podziękować wszystkim osobom, które tutaj poznaliśmy, za to, jak wiele nas nauczyliście, jak dużo wspomnień pozostawiliście i pokazaliście, że każdy z nas zasługuje na drugą szansę. Ale czy jest możliwe podziękować za tak wiele? Wyrazić wystarczającą wdzięczność za wszystkie zapomniane wybryki, tajemnicze odgłosy oraz inne, niewytłumaczone dotąd zachowania, których nie brakowało? Na całe szczęście oprócz ogromnej wiedzy, jaką udało nam się zdobyć w naszej szkole, nauczono nas również podejmowania się wszelkich wyzwań, które ma przynieść nam los, a więc i tego się podjęliśmy.

Na początek specjalne podziękowania chcielibyśmy złożyć pracownikom naszej szkoły, którzy zadbali o to, aby nasz pobyt w tym miejscu zawsze odznaczał się wygodą i porządkiem. Szczególnie dziękujemy za to, że szkoła, do której uczęszczaliśmy, zawsze była zadbana. Dopilnowaliście również, aby nasz komfort w tym miejscu nie kończył się na samej czystości wokół. Doceniamy każdy moment, w którym sprawiliście, że na naszych twarzach pojawiał się uśmiech oraz serdecznie przepraszamy, że mimo starań, nie ułatwialiśmy Wam pracy. Mamy nadzieję, że nam to wybaczycie.

Niemałą cegiełkę do tego, jakimi jesteśmy ludźmi, dołożyliście również Wy –uczniowie naszej szkoły. Obserwowanie jak dzielnie kroczycie naszymi śladami było dla nas zaszczytem. Z tego miejsca chcielibyśmy życzyć Wam przede wszystkim odpoczynku w nadchodzące wakacje, ale również cierpliwości do nauki, którą kontynuujecie w tej szkole. Uważam, że szczególne "powodzenia” należy się klasie VII, która już we wrześniu zajmie nasze miejsce jako “najstarszy rocznik”. Mówiąc całkiem szczerze, dbajcie o to, aby być najlepszymi wersjami samych siebie, ale gdy powinie Wam się noga, ruszajcie dalej.

Nadszedł czas, aby podziękować nauczycielom, którzy resztami sił próbowali „zrobić z nas ludzi”. Mamy nadzieję, że nie mylimy się, mówiąc, że ta misja się powiodła. Mogłoby się wydawać, że „syzyfową pracą” było wpojenie w nasze głowy wiedzy z wszystkich podręczników – i jak najbardziej – to słuszne określenie. Ale ręczę za to, że każdy z nas wyniósł stąd nieco więcej, niż puste wzory i definicje. Już zauważalne są efekty tego, że nauczyliśmy się tutaj przede wszystkim szacunku i współpracy. Obserwowanie nauczycieli, którzy są przykładami do naśladowania, wszczepiło nam wiedzę o cierpliwości do siebie nawzajem, przy okazji nie pomijając znajomości wzoru na twierdzenie Pitagorasa. Wszelkie zasady stosowania czasu Past Simple oraz całą historię Małego Księcia, który podróżował po wszechświecie. Mamy nadzieję, że taki zakres wiedzy jest zadowalający.

Na koniec chciałabym również podziękować Wam, Drodzy Absolwenci. Ponieważ sprawialiście, że mimo wszystko chciałam być częścią tej klasy, zawsze mogąc na Was liczyć. Bywały różne chwile – i te lepsze, i te gorsze. Często pojawiały się już dawno zażegnane konflikty, a czasem również zauroczenia. Dziękuję Wam za ten wspólnie spędzony czas. Śmiało przyznam, że wspominając go, na mojej twarzy zawsze będzie pojawiał się szeroki uśmiech. Życzę Wam spędzenia wspaniałych wakacji, dostania się do wymarzonych szkół i kolejnej klasy, zgranej jak niejeden klub piłkarski.

„Każdy przecież początek, to tylko ciąg dalszy, a księga zdarzeń, zawsze otwarta w połowie”. To słowa niezastąpionej Wisławy Szymborskiej, które pięknie zapieczętują ten dzień, ponieważ nie odchodzimy w nieznane. Dzięki zdobytej tu wiedzy rozpoczynamy kolejny etap naszej edukacji, ale również naszego życia. Gdyby nie Wy, nie osiągnęlibyśmy tego. Każdy z Was przyczynił się do tego, w jakim miejscu dzisiaj jesteśmy jako uczniowie, ale też jako ludzie. Zakładam, że z większością z nas jeszcze wiele razy się spotkacie, a być może wkrótce odwiedzimy Was w rolach stęsknionych absolwentów lub zobaczymy się już w szkołach średnich? Tak czy siak, mamy nadzieję, że miłe wspomnienia nie pozostaną tylko w naszych głowach, ale że również Wy będziecie z uśmiechem myśleć o nas - uczniach klasy VIII roku 2021/2022.

Droga Wychowawczyni! Z całego serca dziękujemy za wspólnie spędzone lata, wszelkie starania, które wkładała Pani w nasze wychowanie i edukację. Wierzymy, że ten wysiłek uczyni z nas ludzi mądrych i szlachetnych, a przede wszystkim nie pójdzie na marne. Dziękujemy za serce, uśmiech, dobre słowo, zachętę do pracy, gdy nic się nie udawało i pochwałę, gdy wszystko szło dobrze. Za pomoc w odkrywaniu tego, w czym jesteśmy najlepsi i przekonywanie, że możemy zrobić więcej, niż się spodziewamy. Za pokazywanie nam każdego dnia, że liczymy się i jesteśmy ważni. Za to, że w tak wielu sytuacjach mogliśmy zawsze na Panią liczyć. Za rąbek cienia, kiedy słońce przygrzewało nam do głów, dobra radę, kiedy pojawiały się wątpliwości i wyrozumiałość podczas nagłych napadów śmiechu.

Panie Jerzy! Serdeczne podziękowania kierujemy również w Pańską stronę, ponieważ to Pan przyjął nas pod swoje „skrzydła", kiedy tego potrzebowaliśmy. Dołożył Pan wiele trudu w to, jakimi jesteśmy teraz ludźmi. Ogromnie doceniamy, że mimo oficjalnego oddania stanowiska wychowawcy, wciąż mogliśmy wysłuchać ciepłych, miłych słów. Dziękujemy za niezawodne pełnienie roli mediatora, kiedy pojawiały się konflikty. Wszyscy mile będziemy wspominać te wspólnie spędzone chwile, dzięki którym stawaliśmy się lepszymi. Nigdy nie zapomnimy, kiedy w ponure poniedziałki, wtorki, środy, czwartki i często piątki mogliśmy liczyć na zrozumienie.

„Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu, dobrze widzi się tylko sercem".

Życzymy Wam, Drodzy Wychowawcy dalszych sukcesów w życiu zawodowym i osobistym. Dziękujemy!

admin dnia 24/06/2022
Drukuj
Lekkoatletyczne emocje w Chorzowie
Lekkoatletyczne emocje w Chorzowie

Na zaproszenie Operatora Krajowego Programu SKS, Instytutu Sportu oraz Śląskiego Związku Lekkiej Atletyki, uczniowie naszej szkoły wraz z uczniami zaprzyjaźnionej szkoły w Smęgorzowie uczestniczący w szkolnych zajęciach SKS, dopingowali sportowców podczas 68  Memoriału Janusza Kusocińskiego, jednego z dwunastu światowych mityngów w kategorii złotej World Athletics Continental Tour. Impreza odbyła się 5 czerwca na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Już drugi raz była to dla nas niesamowita okazja, aby wspólnie kibicować medalistom Igrzysk Olimpijskich z Tokio. Mieliśmy okazję poczuć klimat wspaniałej atmosfery lekkoatletycznego święta oraz przyjrzeć się sportowcom z bliska. Wielu z nich podeszło do naszego sektora by rozdawać autografy i pozować do zdjęć jak na przykład: Piotr Lisek, Patryk Dobek, Dawid Tomala.

Pogoda dopisała więc ten wspólny integracyjny wyjazd dał nam wiele sportowych niezapomnianych emocji i wrażeń w koleżeńskiej atmosferze.

Opracował: p. Jerzy Dąbrowa

<galeria>

admin dnia 19/06/2022
Drukuj
IV miejsce piłkarzy w półfinale wojewódzkim
IV miejsce piłkarzy w półfinale wojewódzkim

02.06.2022r. na obiekcie MOSiR w Tarnowie odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej „Piłkarskie 6-tki” chłopców na szczeblu Rejonu. W zawodach uczestniczyli uczniowie ze szkół: SP Nr 3 Brzesko, SP 16 Tarnów, SP Wierzchosławice i SP Gruszów Wielki. Drużyny występujące w turnieju prezentowały bardzo wysoki poziom. Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym”. Mimo ambitnej postawy naszych chłopców w sportowej rywalizacji, zajęliśmy w turnieju 4 miejsce. W skład drużyny weszli: Krystian Urban, Dawid Cur, Bartosz Kuta, Tomasz Stępnik, Bartosz Taraska, Oskar Toczek, Karol Gagatek, Tomasz Kupiec, Podosek Wojciech, Żelazny Hubert, Maciąg Krystian . Na wyróżnienie zasługują Krystian Urban i Dawid Cur.  

Gratulujemy!

Opracował: p. Jerzy Dąbrowa

<galeria>

admin dnia 19/06/2022
Drukuj
Przedstawienie "Talent Show"
Przedstawienie "Talent Show"

9 czerwca, przed licznie zgromadzoną widownią, uczniowie klas III i IV zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie oraz wokalno-taneczne w przedstawieniu w języku angielskim „Talent Show.”

Wygłaszane z przejęciem przez dzieci role przeplatane były zaśpiewanymi z entuzjazmem piosenkami, poznanymi w ciągu minionego roku szkolnego. Przygotowany scenariusz nawiązywał do treści programowych realizowanych w klasie III, w efekcie czego uczestnicy przedsięwzięcia w sposób naturalny i spontaniczny utrwalili słowa i zwroty anglojęzyczne. Na zakończenie spektaklu uczniowie klasy IV wykazali się swoimi umiejętnościami tanecznymi przy dźwiękach utworu ABBY.

„Talent Show” był działaniem przeprowadzonym w ramach upowszechniania rezultatów projektu realizowanego ze środków POWER „Razem w przyszłość”.

Opracowała: p. Barbara Kogut

<galeria>

admin dnia 18/06/2022
Drukuj
POWER SE "Mobilność kadry edukacji szkolnej"
POWER SE "Mobilność kadry edukacji szkolnej"

„Razem w przyszłość” to projekt edukacyjny realizowany w Szkole Podstawowej w Gruszowie Wielkim w ramach programu POWER „Międzynarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej.” Na przeprowadzenie przedsięwzięcia szkoła otrzymała dofinansowanie w wysokości 64 604,25 zł.

Założeniem projektu jest rozwój i poprawa jakości pracy szkoły poprzez podniesienie kompetencji językowych i zawodowych nauczycieli, przygotowanie kadry do wdrożenia innowacji edukacyjnych na swoich przedmiotach oraz wymianę doświadczeń ze szkołami europejskimi.

Przed planowanymi mobilnościami 5 nauczycieli brało udział w stacjonarnym kursie językowym, którego celem było opanowanie  języka angielskiego w stopniu pozwalającym na udział w szkoleniach zagranicznych.

W styczniu panie Katarzyna Partyńska, Marta Gadziała i Elżbieta Kaczocha uczestniczyły w kursie „Fluency&Language Development for Educational Staff” na Malcie. Efektem tego działania był rozwój umiejętności w zakresie wymowy, słownictwa i gramatyki.   Dobór metod i technik nauczania znacząco wpłynął na poprawę płynności i pewności w posługiwaniu się językiem.

Panie Małgorzata Zaucha i Ewa Kijowska wzięły udział w szkoleniu  „CLIL in Primary School: Make it work, make it effective” we Florencji. Kurs wyposażył nauczycieli w pomysły,  strategie i działania dotyczące implementacji języka obcego na różnych przedmiotach.

„ICT in the Classroom: Innovative Tools to Facilitate Students Learning, Collaboration and Creativity”  to ostatnia mobilność, której uczestnikami byli pan Marcin Jarzwiec i pani Barbara Kogut. 30-godzinne szkolenie miało za zadanie pokazać jak efektywnie używać narzędzi ICT, aby promować naukę, współpracę i kreatywność na różnych jednostkach lekcyjnych. Uczestnicy poznali nowoczesne metody i techniki pracy, które mają na celu rozbudzenie zainteresowania oraz twórczego myślenia u uczniów.

Nabyte podczas kursów nowe umiejętności będą wykorzystywane  w codziennej praktyce dydaktycznej, co wpłynie na podniesienie jakości pracy szkoły. Dzięki temu nasza placówka zyska status miejsca dobrze wyposażającego uczniów w wiedzę oraz stale rozwijającego się, z warsztatem pracy dorównującym standardom europejskim.

Projekt będzie realizowany do 30 września 2022 roku.

Opracowała: p. Barbara Kogut

<galeria>

admin dnia 14/06/2022
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Office 365
Bezpieczna szkoła
eTwinning w naszej szkole
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Jadłospis
Oferta Edukacyjna
ePrzedszkole
Na Pożółkłej Fotografii
Przegląd Talentów
Nasze Osiągnięcia
Nasze Prace
TOP
RSS