24/05/2018
Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Gruszowie Wielkim
Konkurs Recytatorski - "Najpiękniejsze polskie wiersze"
Konkurs Recytatorski - "Najpiękniejsze polskie wiersze"

15 maja 2018 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Gruszowie Wielkim odbyła się VI  EDYCJA KONKURSU RECYTATORSKIEGO inspirowanego życiem i działalnością patrona Szkoły Kardynała Stefana Wyszyńskiego.  Idea konkursu związana była nie tylko z osobą patrona, łączyła się również z  realizacją  projektu „Razem dla Niepodległej” służącego przygotowaniu uczniów do  obchodów 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, będącego wspólnym przedsięwzięciem Publicznej Szkoły Podstawowej w Nieczajnie Górnej, Publicznej Szkoły Podstawowej w Smęgorzowie i Publicznej Szkoły Podstawowej w Gruszowie Wielkim. Konkurs odbywający się pod hasłem „Najpiękniejsze polskie wiersze” honorowym patronatem objął Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Pan Krzysztof Kaczmarski.   W recytatorskich zmaganiach wzięli udział uczniowie szkół podstawowych z gminy Dąbrowa Tarnowska.  Jak co roku konkurs przeprowadzony został w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie klas  I-III i uczniowie klas IV-VI.

W recytatorskim turnieju udział wzięli reprezentanci następujących szkół: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Dąbrowie Tarnowskiej, Publiczna Szkoła Podstawowa w Smęgorzowie, Publiczna Szkoła Podstawowa w Nieczajnie Górnej, Niepubliczna Niepłatna Szkoła Podstawowa w Żelazówce i gospodarze – Publiczna Szkoła Podstawowa w Gruszowie Wielkim.

W obydwu kategoriach wiekowych piękno poezji polskiej wypowiadało 27 uczestników. Recytację  oceniało jury, w skład którego wchodzili nauczyciele przygotowujący uczniów do konkursu: p. Dorota Bzduła, p. Alicja Kawa, p. Mirela Kiełbasa, p. Justyna Bociek,  p. Magdalena Woynarowska – Piasecka.

Oto wyniki konkursu:

W kategorii klas I –III:

I miejsce - Hubert Lichorobiec - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej

I miejsce  ex aequo - Jakub Szczebak- Publiczna Szkoła Podstawowa w Gruszowie Wielkim

II miejsce – Karol Pieprz - Niepłatna Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Żelazówce

II miejsce ex aequo - Adam Ciąbor – Publiczna Szkoła Podstawowa w Nieczajnie Górnej

III miejsce – Michał Kaczocha - Publiczna Szkoła Podstawowa w Smęgorzowie

III miejsce ex aequo – Julia Puła - Publiczna Szkoła Podstawowa w Nieczajnie Górnej

Wyróżnienia otrzymali:

Marcin Gadziała - Publiczna Szkoła Podstawowa w Smęgorzowie

Weronika Lustofin - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Dąbrowie Tarnowskiej

Izabela Pikul – Niepłatna Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Żelazówce

Julia Kawa – Publiczna Szkoła Podstawowa w Gruszowie Wielkim

W kategorii klas IV- VI

I miejsce - Julia Kądzielawa – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej

II miejsce – Izabela Chmura – Publiczna Szkoła Podstawowa w Smęgorzowie

II miejsce ex aequo – Weronika Ryczek – Publiczna Szkoła Podstawowa w Smęgorzowie

III miejsce – Gabriela Kmieć – Publiczna Szkoła Podstawowa w Nieczajnie Górnej

III miejsce ex aequo-Aleksandra Schab – Niepubliczna Niepłatna Szkoła Podstawowa w Żelazówce

Wyróżnienia otrzymali:

Justyna Maziarz – Publiczna Szkoła Podstawowa w Nieczajnie Górnej

Kacper Wąż – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej

Gabriela Żelazny – Publiczna Szkoła Podstawowa w Gruszowie Wielkim

Wszystkim laureatom konkursu oraz ich opiekunom gratulujemy!

Dyrekcja Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Gruszowie Wielkim oraz nauczyciele odpowiedzialni za organizację i przebieg konkursu – wicedyrektor p. Dorota Bzduła, p. Katarzyna Doktór i p. Elżbieta Kaczocha serdecznie dziękują wszystkim recytatorom, jury oraz nauczycielom, którzy przygotowali uczniów do konkursu. Oto oni: p. Renata Bułat, p. Leokadia Pantera, p. Ewa Więcek, p. Grażyna Tabor, p. Irena Klich, p. Grażyna Kruk, p. Barbara Kuta, p. Alicja Bańbor, p. Beata Kawa, p. Ewa Baran, p. Beata Kwapień, p. Mirela Kiełbasa, p. Waldemar Szlosek, p. Justyna Bociek, p. Lidia Głowacka, p. Dorota Mikos, p. Justyna Bieś, p. Monika Guzik – Skiżyńska, p. Leokadia Parkosz, p. Dorota Bzduła, p. Alicja Kawa, p. Katarzyna Doktór, p. Elżbieta Kaczocha.

Opracowała: Katarzyna Doktór

<galeria>

admin dnia 18/05/2018
Drukuj
Chochołowaty, hebanowy, haftowany...szkolne zmagania z ortografią!
Chochołowaty, hebanowy, haftowany...szkolne zmagania z ortografią!

Dzień 14 maja 2018 r. był w naszej Szkole niełatwą próbą stawienia czoła zawiłym pułapkom polskiej ortografii. Podjęła się jej grupa osiemnaściorga  uczniów z klas IV – VII, która śmiało stanęła do udziału w III Edycji Szkolnego Konkursu Ortograficznego. Konkurs był przeprowadzany w dwóch kategoriach wiekowych – w grupie uczniów klas IV- V i w grupie uczniów klas VI –VII. Zarówno jedni jak i drudzy uczestnicy  mieli za zadanie zmierzyć się z dwuczęściowym testem ortograficznym.  Pierwsza cześć wymagała umiejętności odpowiedniego uzupełniania „ortograficznych luk” i uzasadniania pisowni trudnych ortograficznie wyrazów, natomiast część druga to  nieodzowne dyktando.

Oto wyniki ortograficznych zmagań;

W kategorii klas IV – V:

  • I miejsce – Gabriela Węgiel z klasy V
  • II miejsce – Oskar Toczek z klasy IV
  • III miejsce – Oliwia Fijał z klasy V

W  kategorii klas VI – VII:

  • I miejsce – Daria Toczek  z klasy VII
  • II miejsce - Nikola Rokita z klasy VI
  • III miejsce – Sylwia Banaś z klasy VI

Uczniowie, którzy zajęli I, II miejsca w obydwu kategoriach wiekowych zaprezentują naszą szkołę w XVIII Edycji Konkursu Ortograficznego dla Szkół Podstawowych „Mistrz Ortografii Powiatu Dąbrowskiego 2018” organizowanego przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej.

GRATULUJEMY LAUREATOM szkolnych zmagań i życzymy sukcesów na szczeblu powiatowym!

Konkurs przygotowała i przeprowadziła p. Katarzyna Doktór .

Opracowała: Katarzyna Doktór

<galeria>

admin dnia 17/05/2018
Drukuj
MAJOWE SPOTKANIA Z KSIĄŻKĄ W PRZEDSZKOLU
MAJOWE SPOTKANIA Z KSIĄŻKĄ W PRZEDSZKOLU

W czwartek 10 maja dzieci z obu grup przedszkolnych uczestniczyły w spotkaniu z panią Zytą Dorosz pracownikiem Filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gruszowie Wielkim pod hasłem ,,Spotkanie z bajką”.

Głównym celem wizyty było zapoznanie dzieci z pracą bibliotekarza, promowanie czytania książek i dbania o nie. Przedszkolaki w czasie spotkania chętnie opowiadały o swoich doświadczeniach z książką i biblioteką. Rozwiązywały zagadki, odpowiadały na pytania gościa i rozpoznawały bohaterów z ulubionych bajek. Zobaczyły jak różną formę mogą mieć książki dla najmłodszych np. książka pachnąca truskawkami i czekoladą.  Dzieci wysłuchały też czytanej przez panią Zytę bajki ,,Tupcio Chrupcio z wizytą u dziadków”, a w kolejnej części spotkania kolorowały ilustrację z wybraną przez siebie postacią z bajki. Na zakończenie wszyscy otrzymali zakładki do książek. Dziękujemy pani Zycie za ciekawe zajęcia i odwiedziny w przedszkolu.

Opracowała: Jadwiga Tabor

<galeria>

admin dnia 15/05/2018
Drukuj
7 medali dla Gruszowa w Biegu Konstytucji
7 medali dla Gruszowa w Biegu Konstytucji

07.05.2018r. dla uczczenia 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, odbyły się na stadionie miejskim w Dąbrowie Tarnowskiej biegi przełajowe. Publiczną Szkołę Podstawową im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Gruszowie Wielkim reprezentowali uczniowie; Bomba Arkadiusz, Dynak Bartłomiej i  Kozaczka Tomasz z kl. III B oraz Ryczek Marcin, Michalczyk Jakub z kl. II A gimnazjum, Wajda Aleksandra, Banaś Sylwia, Banaś Eliza, Zbierzkowski  Szymon, Miodowski Karol i Dudek Maciej z kl. VI, Dworak Krystian, Pyzik Szymon i Pyzik Jakub, z kl. V, Cur Dawid, Urban Krystian, Kuta Bartosz i Pyzik Martyna z kl. IV. Zawody zakończyły się ogromnym sukcesem naszych uczniów, którzy zdobyli 7 medali: 2 złote, 3 srebrne i 2 brązowe.  

Złote medale: Bomba Arkadiusz i Cur Dawid.

Srebrne medale: Michalczyk Jakub, Dudek Maciej i Dworak Krystian.

Brązowe medale: Kozaczka Tomasz i Zbierzkowski Szymon.

Dobre punktowane 4 miejsca zdobyli: Ryczek Marcin, Banaś Sylwia, Pyzik Szymon i Kuta Bartosz, a Dynak Bartłomiej uplasował się na 5 pozycji. Sportowej rywalizacji towarzyszyła miła atmosfera.

Opracował: Jerzy Dąbrowa

<galeria>

admin dnia 14/05/2018
Drukuj
Eliminacje szkolne - Konkurs Organizm Człowieka - Zdrowy Styl Życia
Eliminacje szkolne - Konkurs Organizm Człowieka - Zdrowy Styl Życia

W dniu 30 kwietnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w eliminacjach szkolnych do V Międzypowiatowego Konkursu Przyrodniczego dla Szkół Podstawowych pod hasłem: ,,Organizm Człowieka – Zdrowy Styl Życia”. Konkurs przeznaczony był dla uczniów starszych klas szkoły podstawowej. Nadrzędną ideą konkursu jest szerzenie zainteresowań tematyką przyrodniczą, a konkretnie organizmem człowieka i jego zdrowym stylem życia.

Uczniowie, którzy uplasowali się na pierwszym i drugim miejscu w rozgrywkach szkolnych będą nas reprezentowali na powyższym konkursie. Sa nimi: Szymon Kijowski i Brajan Partyński.

Wyniki szkolnych eliminacji konkursu:

I miejsce – Szymon Kijowski

II miejsce – Brajan Partyński

III miejsce ex aequo– Justyna Węgiel, Szymon Zbierzkowski

IV miejsce – Nikola Rokita

Wszystkim uczestnikom DZIĘKUJEMY i GRATULUJEMY. Szymonowi i Brajanowi życzymy dalszych sukcesów w kolejnym etapie konkursu.

Eliminacje szkolne przygotowała i przeprowadziła nauczycielka przyrody pani Małgorzata Pytka.

Opracowała: Małgorzata Pytka

<galeria>

admin dnia 10/05/2018
Drukuj
II Festiwal Piosenki Patriotycznej
II Festiwal Piosenki Patriotycznej

6 maja 2018 roku  przed budynkiem Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Tarnowskiej miał miejsce II Festiwal Piosenki Patriotycznej  „Dąbrowa Tarnowska śpiewa dla Konstytucji Trzeciego Maja” pod patronatem honorowym Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Wiesława Krajewskiego i Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztofa Kaczmarskiego.

W repertuarze festiwalu nie zabrakło piosenek patriotycznych w wykonaniu naszych uczennic, Mileny Musiał i Nikoli Gancarz, które zaśpiewały „Tu wszędzie jest moja ojczyzna” oraz  utwór Jacka Wójcickiego „Miejcie nadzieję”.

Dopełnieniem imprezy było wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych z przygotowanych przez organizatorów śpiewników.

Opracowała: Barbara Kogut

<galeria>

admin dnia 08/05/2018
Drukuj
Historia pięknym słowem ujęta - III miejsce Wiktorii w konkursie literackim
Historia pięknym słowem ujęta - III miejsce Wiktorii w konkursie literackim

Uczennica naszego Gimnazjum Wiktoria Chalama zajęła III miejsce w konkursie literackim „Niesamowita opowieść o mojej miejscowości” zorganizowanym przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej. Celem konkursu była promocja Powiśla Dąbrowskiego oraz podań i mitów związanych  z ważnymi wydarzeniami, które rozegrały się w różnych miejscowościach naszego regionu. Wiktoria pięknym słowem ujęła ważne wydarzenia  z historii Sutkowa -  miejscowości, w której mieszka. W jej literackiej pracy  pojawili się też autentyczni mieszkańcy Sutkowa, którzy w przeszłości chlubnie pisali  jego historyczną kartę. Opowiadanie Wiktorii, które można określić słowami: „Na granicy światów” swoim ciekawym pomysłem ujęło jury konkursowe i zostało  nagrodzone III miejscem. Rozdanie nagród w konkursie odbyło się 25.04.2018 r. w siedzibie Szkoły.

Gratulujemy Wiktorii i życzymy dalszych sukcesów!

Opracowała: Katarzyna Doktór

admin dnia 06/05/2018
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Szkoła Filialna w Sutkowie
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
TOP
RSS