06/05/2021
Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego  w Gruszowie Wielkim
Sukces Oliwii Fijał w konkursie "Pomnik Żołnierzy Wyklętych - Bohaterów Niezłomnych"
Sukces Oliwii Fijał w konkursie "Pomnik Żołnierzy Wyklętych - Bohaterów Niezłomnych"

Rozstrzygnięto konkurs pn. „Pomnik Żołnierzy Wyklętych – Bohaterów Niezłomnych” dofinansowany przez Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Instytut Pamięci Narodowej w Krakowie. Konkurs został zorganizowany przez Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej.

Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy plastycznej przedstawiającej Pomnik Żołnierzy Wyklętych – Bohaterów Niezłomnych. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VIII: Oliwia Fijał, Klaudia Kogut i Natalia Banaś. Oliwia zajęła III miejsce. Serdecznie gratulujemy!

Opracowała: Elżbieta Kaczocha

admin dnia 06/11/2020
Drukuj
Mój przyjaciel Miś - konkurs plastyczny z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia
Mój przyjaciel Miś - konkurs plastyczny z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia

Od 2002 roku 25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia, z tej okazji Biblioteka Szkolna ogłasza konkurs plastyczny „Mój przyjaciel Miś”.

Pluszowy Miś od ponad stu lat jest najwierniejszym przyjacielem dzieci na całym świecie. Towarzyszy dzieciom w ich codziennym życiu dzieląc z nimi chwile radości, bywa również powiernikiem smutków i lęków. Miś stał się również jednym z ulubionych bohaterów literatury dziecięcej i na stałe zagościł w świecie bajek.

 

REGULAMIN KONKURSU

Cele konkursu:

  • inicjowanie zainteresowań czytelniczych wśród najmłodszych dzieci,
  • kształtowanie i rozwijanie zainteresowań artystycznych,
  • rozwijanie umiejętności manualnych dzieci.

Uczestnicy:

Konkurs skierowany jest do:

  • klas I-III,
  • Oddziału Przedszkolnego.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie!

admin dnia 23/10/2020
Drukuj
ŚLUBOWANIE KLASY I
ŚLUBOWANIE KLASY I

 13 pażdziernika 2020 roku 16 uczniów klasy I Szkoły Podstawowej w Gruszowie Wielkim złożyło uroczyste ślubowanie.

Tegoroczna uroczystość przybrała nieco inną formę, ze względu na obowiązujący reżim sanitarny związany z pandemią koronawirusa.

W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej, w strojach galowych w biretach na głowie, pełni zapału do nauki, najmłodsi uczniowie naszej szkoły  złożyli uroczyste ślubowanie na Sztandar Szkoły.

Świadkami tego wydarzenia byli rodzice, którym wyjątkowo pozwolono wejść do szkoły, dyrektor oraz wychowawca klasy.

Po części oficjalnej, a więc wprowadzeniu sztandaru, odśpiewaniu hymnu państwowego, powitaniu, głos zabrał dyrektor szkoły pan Marcin Jarzwiec.

Następnie odbyła się krótka część artystyczna w wykonaniu uczniów klasy I, po czym nastąpiła najważniejsza część uroczystości, ślubowanie i pasowanie na ucznia klasy I.

Po zakończonej ceremonii pasowania, uczniowie otrzymali drobne upominki ufundowane przez Radę Rodziców oraz pamiątkowe breloczki od rodziców.

Życzenia najmłodszym kolegom w imieniu starszej społeczności uczniowskiej złożyła uczennica klasy VIII.

Po zakończonej uroczystości dzieci udały się do klasy.

 Wszystkim Pierwszakom życzymy samych sukcesów w nauce i wzorowego zachowania.

Opracowała: Leokadia Parkosz

<galeria>

admin dnia 19/10/2020
Drukuj
Dzień Edukacji Narodowej
Dzień Edukacji Narodowej

13 października świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Z powodu Covid-19 nie odbyła się niestety, jak co roku, akademia. Wychowawcy spotkali się z uczniami w swoich klasach, wykonano stosowne dekoracje, dzieci złożyły nauczycielom życzenia i podziękowały za ich pracę. Było bardzo sympatycznie pomimo pandemii. Nauczyciele również życzą uczniom zapału do pracy i jak najlepszych wyników na świadectwach.

Opracowała: Katarzyna Partyńska

<galeria>

admin dnia 17/10/2020
Drukuj
11 medali naszych sportowców w Powiatowej Lidze Lekkoatletycznej
11 medali naszych sportowców w Powiatowej Lidze Lekkoatletycznej

07.10.2020 r. na stadionie MLKS „Dabrovia” w Dąbrowie Tarnowskiej, odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Indywidualnej Lidze lekkoatletycznej. Naszą szkołę reprezentowali: Cur Dawid, Urban Krystian, Michalczyk Krystian, Kuta Bartosz i Dudek Patrycja z kl. VII. oraz Dworak Krystian, Ryczek Krzysztof, Zych Szymon, Pyzik Szymon, Żelazny Jakub, Szwajkosz Karolina, Fijał Oliwia, Kogut Klaudia, Banaś Natalia i Węgiel Gabriela z kl. VIII. Zawody zakończyły się dużym sukcesem naszych reprezentantów, którzy zdobyli 11 medali.

2 złote:   Żelazny Jakub - bieg na 100 m, Urban Krystian – bieg na 1000 m.

6 srebrnych: Zych Szymon – bieg na 300 m, Fijał Oliwia  - skok w dal i pchnięcie kulą, Ryczek Krzysztof – rzut oszczepem, Pyzik Szymon – bieg na 1000 m, oraz sztafeta 4x100 m dziewcząt w składzie: Szwajkosz Karolina, Kogut Klaudia, Węgiel Gabriela i Dudek Patrycja.

3 brązowe:  Kogut Klaudia – pchnięcie kulą, Szwajkosz Karolina – skok w dal, oraz sztafeta 4x100 m chłopców w składzie: Cur Dawid, Kuta Bartosz, Dworak Krystian i Zych Szymon.

Pozostali uczniowie zajęli miejsca tuż za czołówką: Michalczyk Krystian  był 4-ty w rzucie oszczepem, a Banaś Natalia 4-ta w biegu na 300 m.

Do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w Tarnowie, awansowali: Żelazny Jakub, Zych Szymon, Ryczek Krzysztof, Fijał Oliwia, Urban Krystian, Pyzik Szymon. Zawody przebiegły w miłej sportowej atmosferze.

Opracował: Jerzy Dąbrowa

<galeria>

admin dnia 12/10/2020
Drukuj
ZŁOTE i SREBRNE MEDALE W BIEGACH SZTAFETOWYCH
ZŁOTE i SREBRNE MEDALE W BIEGACH SZTAFETOWYCH

We wtorek 29.09.2020r. na stadionie miejskim w Dąbrowie Tarnowskiej, 2 drużyny chłopców reprezentowały naszą szkołę w Powiatowych Biegach Sztafetowych.

W kategorii  chłopców starszych /Igrzyska Młodzieży Szkolnej/ drużyna w składzie: Urban Krystian, Kuta Bartosz, Pyzik Szymon, Dworak Krystian, Cur Dawid i Zych Szymon zajęli I miejsce i zdobyli złote medale.  Nasi młodsi chłopcy, w kategorii wiekowej /Igrzyska Dzieci/ zajęli 2 miejsce i zdobyli srebrne medale. Wystąpili w składzie: Żelazny Hubert, Gagatek Karol, Podosek Wojciech, Maciąg Krystian, Kupiec Tomasz, Dworak Przemysław, rezerwowi: Klęczar Tomasz, Mosik Bartłomiej, Zych Jakub i Ryczek Jakub. 

Gratulujemy!

Opracował: Jerzy Dąbrowa

<galeria>

admin dnia 12/10/2020
Drukuj
Ruszają obiady!
Ruszają obiady!

Od 21 września ruszają obiady dofinansowane przez MOPS i WR.

Rodziców zainteresowanych obiadami płatnymi prosi się o zgłaszanie dzieci do sekretariatu szkoly. Obiady dla zgłoszonych uczniów ruszą od 1 października 2020r.

 

admin dnia 19/09/2020
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Office 365
Bezpieczna szkoła
eTwinning w naszej szkole
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Jadłospis
Oferta Edukacyjna
ePrzedszkole
Na Pożółkłej Fotografii
Przegląd Talentów
Nasze Osiągnięcia
Nasze Prace
TOP
RSS