21/08/2019
Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Gruszowie Wielkim
Wyjazd do Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie
Wyjazd do Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie

W dniu 4 czerwca uczniowie klas I-III byli z wizytą w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie. Dzieci zobaczyły sztukę opartą na powieści Janusza Korczaka pt.”Król Maciuś Pierwszy”. To niezwykle wzruszająca opowieść o samotności dziecka i wyzwaniach ponad jego siły. Reżyser w przystępny sposób przedstawił problem podejmowania trudnych decyzji w życiu oraz odpowiedzialności za swoje czyny. Świetna gra aktorska , bogata scenografia oraz efekty muzyczne sprawiły, że młodzi widzowie z zapartym tchem śledzili losy tytułowego bohatera i przeżywali jego rozterki.

Po powrocie do szkoły wszyscy zgodnie stwierdzili, że sprawowanie władzy to bardzo trudne zadanie i najlepiej pozostać beztroskim  dzieckiem.

Opracowała: Alicja Kawa

admin dnia 07/06/2019
Drukuj
Kolonie dla dzieci rolników
Kolonie dla dzieci rolników

Informacja dla rodzica>>>

Karta kwalifikacyjna>>>

Oświadczenie rodzica>>>

Program>>>

admin dnia 06/06/2019
Drukuj
Dzień Matki i Ojca w naszej szkole
Dzień Matki i Ojca w naszej szkole

5 czerwca w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki oraz Dnia Ojca. Od dawna jest to jedna z ważniejszych uroczystości szkolnych. Część artystyczną zaprezentowali najmłodsi uczniowie naszej szkoły – przedszkolaki oraz klasy I-III. Słowami wierszy i piosenek dzieci wyrażały miłość swoim rodzicom, dziękowały za trud włożony w ich wychowanie, przepraszały za niesforne zachowanie oraz składały serdeczne życzenia.

Popisy małych aktorów ze wzruszeniem obserwowali nie tylko rodzice, ale i licznie przybyłe młodsze  rodzeństwo. Po chóralnym odśpiewaniu „Życzymy, życzymy”, dzieci wręczyły Rodzicom samodzielnie wykonane upominki.

Dzieci do występów przygotowały wychowawczynie – p. J. Tabor, p. T. Fryz, p. A. Kawa, p. M. Zaucha, p. L. Parkosz oraz p. D. Bzduła. Piękną dekorację wykonała p. J. Tabor.

Opracowała: Alicja Kawa

<galeria>

admin dnia 06/06/2019
Drukuj
Sukcesy naszych uczennic w Powiatowym Konkursie Językowym
Sukcesy naszych uczennic w Powiatowym Konkursie Językowym

3 czerwca 2019 odbył się w ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej VII Powiatowy Konkurs  Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów i Ósmoklasistów. Uczniowie zmierzyli się z zadaniami leksykalno –gramatycznymi oraz  sprawdzającymi rozumienie tekstu czytanego.

Milo nam poinformować , że w tym konkursie Karolina Król zdobyła wyróżnienie, natomiast Wiktoria Chalama uplasowała się na II miejscu.

Naszym uczennicom serdecznie gratulujemy!

Opracowała: Barbara Kogut

<galeria>

admin dnia 05/06/2019
Drukuj
Nasi chłopcy V-ce Mistrzem Powiatu w turnieju "Piłkarskich szóstek"
Nasi chłopcy V-ce Mistrzem Powiatu w turnieju "Piłkarskich szóstek"

W poniedziałek 27.05.2019 r. na obiekcie sportowym „Orlik” w Dąbrowie Tarnowskiej odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w Piłce Nożnej Chłopców pod nazwą „Piłkarskie szóstki”. W turnieju startowały drużyny z 7 szkół podstawowych : Nr 1 z Dąbrowy Tarnowskiej, Gruszowa Wielkiego, Olesna, Szczucina, Bolesławia, Borek i Luszowic. Drużyna naszych chłopców, która wystąpiła w składzie: Zbierzkowski Szymon, Miodowski Karol, Ryczek Krzysztof, Pyzik Szymon, Dworak Krystian, Zych Szymon, Cur Dawid, Urban Krystian i Kuta Bartosz  zajęła w turnieju 2 miejsce i zdobyła tytuł V- ce  Mistrza Powiatu.

Gratulujemy!

Opracował: Jerzy Dąbrowa

<galeria>

admin dnia 05/06/2019
Drukuj
Sukcesy młodych piłkarzy w gminnym turnieju "Piłkarskie szóstki"
Sukcesy młodych piłkarzy w gminnym turnieju "Piłkarskie szóstki"

W poniedziałek 20.05.2019 r. na obiekcie sportowym „Orlik” w Dąbrowie Tarnowskiej odbyły się Gminne Igrzyska Dzieci w Piłce Nożnej Dziewcząt i Chłopców pod nazwą „Piłkarskie szóstki”. W turnieju startowały drużyny z 4 szkół podstawowych : Nr 1 i Nr 2 z Dąbrowy Tarnowskiej, Smęgorzowa,  i   Gruszowa Wielkiego. Nasze dziewczęta osiągnęły duży sukces zajmując w turnieju 1 miejsce i  zdobywając tytuł Mistrza Gminy. Wystąpiły w składzie: Banaś Sylwia, Kogut Klaudia, Szwajkosz Karolina, Węgiel Gabriela, Banas Natalia, Fijał Oliwia, Kot Jowita i Żelazny Anna. Drużyna chłopców, która wystąpiła w składzie: Zbierzkowski Szymon, Miodowski Karol, Ryczek Krzysztof, Żelazny Jakub, Pyzik Szymon, Dworak Krystian, Zych Szymon, Cur Dawid, Urban Krystian i Kuta Bartosz  zajęła w  swojej kategorii 2 miejsce i tytuł V-ce Mistrza Gminy. Gratulujemy!

Opracował: Jerzy Dąbrowa

<galeria>

admin dnia 05/06/2019
Drukuj
Niezapomniany Dzień Dziecka!
Niezapomniany Dzień Dziecka!

Piżamy, śpiwory, dobry humor, energia – to obowiązkowe wyposażenie naszych uczniów w piątkowy wieczór ! Tak przygotowane klasy: IV, V, VI, VII, VIII, III gimnazjum zebrały się na placu szkolnym aby rozpocząć długo oczekiwaną „Noc w szkole”. Plan letniego wieczoru był bardzo napięty, gra terenowa, wspólne przygotowanie kolacji, piżamowy pokaz mody, dyskoteka, straszny film, pogaduchy do poduchy i wreszcie sen na sali gimnastycznej! O godzinie 20.00 siedem drużyn, wspólnie z opiekunami, rozpoczęło zabawę. Oj! Nie było łatwo! Zadbała o to nasza anglistka, która przygotowała grę terenową wykorzystując do tego aplikację  na smartfona „Actionbound”. Wspólne robienie zdjęć pod drzewem i przy najbliższym znaku drogowym, układanie napisu „Gruszów Wielki” z kamieni, malowanie wąsów  całej drużynie, szukanie misternie ukrytych kodów qr, to tylko niektóre z zadań, które czekały na drużyny w czasie gry terenowej. Najwięcej radości sprawiło przygotowanie pierogów z truskawkami i sprawdzanie umiejętności poetyckich naszych uczniów. Po emocjach nastąpiło rozstrzygnięcie zabawy. Najlepszymi zespołami okazały się:  „Osiem krasnoludków”, „Elwariato” oraz „Team czosnek”.Potem przyszedł czas na kolację, tu wszyscy mieli okazję wykazać się umiejętnościami kulinarnymi, były kanapki, zapiekanki, tosty, gofry i naleśniki. Nic się nie zmarnowało! Apetyty i humory dopisywały wszystkim bez wyjątku. Pokaz piżamowej mody zdecydowanie wygrała klasa VI, jednorożce wykonały popisowy taniec nagrodzony gromkimi brawami. Bardzo trudny do rozstrzygnięcia okazał się wybór miss i mistera wieczoru. Wreszcie, decyzją wszystkich zgromadzonych, zwyciężyli Gabrysia Węgiel, Kamil Korzec i Szymon Pyzik.

Przyszedł czas na szaloną dyskotekę. Punktualnie o 24.00 wesoły korowód ruszył na dziedziniec . I wtedy okazało się, że naszą szkołę zamieszkują duchy!!! Naprawdę !!! Niedowiarków prosimy o kontakt z uczestnikami „Nocy w szkole”. Spotkać można było upiorne zjawy, które ukryte w cieniu złowrogich drzew, przyglądały się wesołej zabawie. Kim były, nikt nie wie i lepiej niech to pozostanie tajemnicą, a kto wie, może znowu spotkamy je w przyszłym roku? Po dyskotekowych szaleństwach nastąpił pokaz filmu „Piraci z Karaibów”, a później okazało się, że już świta. W klasie IV odbyła się jeszcze regularna bitwa na poduszki, w której każdy wojownik okazał się zwycięzcą. Już od 6 rano  zmęczonych uczestników imprezy odbierali stęsknieni rodzice.

Okazało się, że sobota we wszystkich domach była wyjątkowo cicha i spokojna,  piżamowe szaleństwa trzeba było odespać! W poniedziałek wszyscy opowiadali o naszej szkole, tak innej i niesamowitej nocą.

Opracowała: Elżbieta Kaczocha

<galeria>

admin dnia 04/06/2019
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Bezpieczna szkoła
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
TOP
RSS