24/01/2020
Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Gruszowie Wielkim
XIX Międzyszkolny Konkurs Plastyczny na Ozdobę Choinkową
XIX  Międzyszkolny Konkurs Plastyczny na Ozdobę Choinkową

13 grudnia 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej rozstrzygnięty został  XIX  Międzyszkolny Konkurs Plastyczny na Ozdobę Choinkową.

Ma on na celu : pielęgnowanie tradycji rodzinnych i regionalnych związanych z okresem Świąt Bożego Narodzenia, rozwijanie wyobraźni dziecięcej oraz zachęcanie wszystkich uczestników do niesienia pomocy materialnej mieszkańcom  Czarnego Lądu. Konkurs cieszy się dużym powodzeniem wśród szkół  i placówek kulturalno – oświatowych , o czym świadczy ogromna ilość ozdób, które wpłynęły.

Komisja konkursowa oceniała je zgodnie z regulaminem przyznając nagrody i wyróżnienia w określonych kategoriach. W tym roku naszą szkołę reprezentowali uczniowie w kategorii indywidualnej, grupowej oraz rodzinnej.  Wśród nagrodzonych i wyróżnionych znaleźli się:
kategoria rodzinna:

I miejsce: Rodzina Państwa Musiałów;

kategoria grupowa:

I miejsce: Madzia, Zuzia, Milenka- świetlica szkolna

I miejsce: uczniowie klasy IV- tej

kategoria indywidualna:

II miejsce : Karolina Kruk

III miejsce: Anna Sztyler

III miejsce: Sławomir Michalczyk

wyróżnienie:

Damian Bąba

Magdalena Ciećko

Maja Zbierzkowska

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym oraz zapraszamy do udziału w przyszłym roku.

Opracowała: Beata Kuta

<galeria>

admin dnia 16/12/2019
Drukuj
SKS "Gruszovianki" V-ce Mistrzyniami Powiatu
SKS "Gruszovianki" V-ce Mistrzyniami Powiatu

We wtorek 10.12.2019 r. na hali sportowej im. Agaty Mróz – Olszewskiej w Dąbrowie Tarnowskiej odbył się XX Turniej Piłki Nożnej dziewcząt U 12 p.n. „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”, w  którym startowały drużyny z 5 szkół podstawowych Powiatu Dąbrowskiego: Nr 3 z Dąbrowy Tarnowskiej, Bolesławia, Mędrzechowa, Olesna i Gruszowa Wielkiego. Nasze młode piłkarki osiągnęły duży sukces zajmując II miejsce. Wystąpiły w składzie: Żelazny Anna, Kot Jowita, Michalczyk Oliwia, Kijak Patrycja, Dudek Patrycja, Kilian Kamila, Gołębiowska Wiktoria, Ruman Angelika, Zbierzkowska Maja i Żurawska Milena (bramkarz) . Gratulujemy!

 Opracował: Jerzy Dąbrowa

<galeria>

admin dnia 16/12/2019
Drukuj
WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA W PRZEDSZKOLU
WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA W PRZEDSZKOLU

Okres świąteczny to czas radości i wielkich marzeń wszystkich dzieci. Tegoroczna nietypowa aura nie zmyliła Świętego Mikołaja. Pomimo braku białego puchu, pojawił się 6 grudnia w naszym przedszkolu  długo oczekiwany przez dzieci gość- Św. Mikołaj. Spotkanie przebiegało w bardzo radosnej i przyjaznej atmosferze. Przedszkolaki z obu grup śpiewały Mikołajowi piosenki, recytowały wierszyki. Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci  prezentami. Jak co roku też każde dziecko mogło zrobić sobie z Mikołajem pamiątkowe zdjęcie. Na twarzach dzieci malowała się wielka radość i przejęcie, a także nadzieja na kolejne spotkanie.

Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i za radość jaką sprawiłeś naszym przedszkolakom. Do zobaczenia za rok!

Opracowała: Jadwiga Tabor

<galeria>

admin dnia 09/12/2019
Drukuj
WYJAZDOWE MIKOŁAJKI!
WYJAZDOWE MIKOŁAJKI!

5 grudnia, zgodnie z naszą tradycją, uczniowie klas IV-VIII udali się na mikołajkową wycieczkę. Tym razem wybraliśmy Wiśnicz i siedemnastowieczną twierdzę – jedną z największych w Rzeczypospolitej. Zwiedziliśmy miejsce, w którym przenikają się wiek XVII z XXI. Historia zamku jest niezwykła, pełna tajemnic i zaskakujących historii. Kilkakrotnie odwiedziła go nawet sama królowa Bona! Po zwiedzaniu udaliśmy się na warsztaty alchemiczne, gdzie w scenerii wiśnickiego zamku przenieśliśmy się do czasów, w których alchemia była sztuką niezwykłą. Wysłuchaliśmy pogadanki historycznej połączonej z wybuchowymi doświadczeniami i sami wykonaliśmy perfumy! Swoją wizytę w murach gościnnego zamku zakończyliśmy całkiem współcześnie! Udaliśmy się w podróż po zamku w technologii VR.

Kolejne atrakcje zaliczyliśmy w Krakowie na Targach Bożonarodzeniowych. Czekały tam na nas wszechobecne dźwięki kolęd, zapach choinki i całe mnóstwo kolorowych światełek, dzięki którym poczuliśmy niezwykłą atmosferę świątecznego klimatu. Wśród specjałów znaleźliśmy pieczone kasztany, owoce w czekoladzie, pierniczki , gofry i inne pyszności. Podziwialiśmy drewniane szopki, stroiki i ozdoby choinkowe. Każdy znalazł coś dla siebie.

Szkoda, że mikołajki są tylko raz w roku! Cóż, chętnie tu wrócimy, bo Kraków to jedno z najpiękniejszych miast w Europie, a Jarmark Bożonarodzeniowy nie ma sobie równych! 

Opracowała: Elżbieta Kaczocha

<galeria>

admin dnia 08/12/2019
Drukuj
Dzień Doradztwa Zawodowego w PCEiKZ
Dzień Doradztwa Zawodowego w PCEiKZ

4 grudnia  uczniowie klasy VIII wzięli udział w  Dniu Doradztwa Zawodowego w Powiatowym Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie.

Nasza młodzież na  spotkaniu  z dyrekcją  poznała   ofertę edukacyjną tej szkoły, a następnie uczestniczyła w  licznych  pokazach obejmujących między innymi branżę samochodową oraz  ślusarską. Na stoiskach prezentowali się pracodawcy, którzy współpracują ze szkołą i dają możliwość odbycia praktyk  uczniom w swoich zakładach.

Nasza młodzież  obejrzała  nowoczesną pracownię teleinformatyczną i elektroniczno-informatyczną. Mogła też wziąć udział w zajęciach w pracowni chemicznej i biologicznej. Uczniowie zobaczyli  jak wykonuje się  profesjonalny makijaż oraz poznali pracę kosmetyczki.

Odbyło się również  spotkanie z doradcami z OHP oraz z Inspektor Zespołu do spraw Informacji o Funduszach Europejskich.

Przygotowana przez szkołę oferta edukacyjna była odebrana przez uczniów z dużym zainteresowaniem.

Opracowała: Barbara Kogut

admin dnia 07/12/2019
Drukuj
Andrzejki w przedszkolu
Andrzejki w przedszkolu

,, Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji…”. I tak właśnie było też w naszym przedszkolu, gdzie w czwartek 28 listopada odbyła się długo wyczekiwana impreza andrzejkowa. Dzieci, kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja losowały wróżby przepowiadające przyszłość, a następnie wraz ze swoimi wychowawczyniami tańczyły i bawiły się wspólnie przy dźwiękach skocznych melodii. Organizatorzy spotkania p. Teresa Fryz i J. Tabor przygotowały wiele ciekawych zabaw oraz konkursów. Przyszłość przepowiadana była na wiele sposobów: losowanie karteczek z zawodami, zabawa z różdżką, taniec z kapeluszem, „magiczne liczby”, kolory „wędrówka butów” itp. Całość spotkania umilił poczęstunek przygotowany przez rodziców obu grup. Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele. Czas pełen atrakcji przebiegał w miłej i ciepłej atmosferze.

Impreza była przednia, a dzieci  wracając do swoich domów jeszcze długo rozpamiętywały przepowiednie, które przyniósł im ciekawy andrzejkowy dzień.

Opracowała: Jadwiga Tabor

<galeria>

admin dnia 02/12/2019
Drukuj
"Zaduszki muzyczne"
"Zaduszki muzyczne"

Listopad to czas, w którym sięgamy pamięcią do minionych chwil. Przychodzą nam na myśl ci, których nie ma już wśród nas. W ubiegły czwartek uczniowie naszej szkoły wspomnieli polskich muzyków, których pamięć trwa, mimo że już od dawna ich z nami nie ma.  Młodzież przywołała utwory, które, poza ponadczasowym przesłaniem, od lat dostarczają nam różnorodnych doznań muzycznych i emocjonalnych.

Usłyszeliśmy piosenki Zbigniewa Wodeckiego, Ryszarda Riedela, Andrzeja Zauchy, Violetty Villas, Olgi Jackowskiej, Anny Jantar i Marka Grechuty. Różnorodny repertuar zapewnił publiczności cały wachlarz emocji. Nie obyło się bez wzruszeń, nostalgii, ale też pozytywnego szaleństwa i energetycznych rytmów, które porwały nas do tańca. 

Nastrój tego wieczoru wspaniale podkreśliły dekoracja wykonana przez p. Beatę Kutę oraz prezentacja multimedialna, której autorką była p. Ewa Kijowska.

Wszystkim zaangażowanym w projekt serdecznie dziękujemy.

Na kolejną edycję „Zaduszek muzycznych” zapraszamy za rok.

"Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią się im płaci. "

                                                                       Wisława Szymborska

 

Opracowały: Lucyna Krzanowska i Anna Więcek

<galeria>

admin dnia 02/12/2019
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Bezpieczna szkoła
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
TOP
RSS