24/04/2019
Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Gruszowie Wielkim
Wycieczka do Zalipia
Wycieczka do Zalipia

26 marca uczniowie klas I – III wzięli udział w wycieczce do Zalipia. Głównym punktem wycieczki były warsztaty plastyczne w Domu Malarek. Ich celem było zapoznanie uczniów  z techniką tworzenia pisanek oraz palm wielkanocnych. Najpierw uczniowie farbami kolorowali ogromne pisanki na kartkach papieru. Gdy nabrali nieco wprawy, dostali trudniejsze zadanie. Każdy otrzymał drewniane jajko częściowo ozdobione zalipiańskim wzorem kwiatowym, który należało dokończyć. W wyniku tej pracy powstały niepowtarzalne pisanki, prawdziwe cudeńka, które uczniowie oczywiście zabrali do domów. Ostatnim zadaniem było wykonanie palemek wielkanocnych.

Po skończonej pracy podziwialiśmy malowane wzory na ścianach Domu Malarek, kwiatowe żyrandole tzw.pająki oraz przedmioty sztuki ludowej ozdobione  przez  miejscowe artystki.

Następnie udaliśmy się do Kościoła św. Józefa Oblubieńca. Kościół oczywiście również posiada charakterystyczne kwiatowe zdobienia.

W drodze powrotnej podziwialiśmy kwiaty na elewacjach domów, budynków gospodarczych, przydrożnych kapliczek a nawet studni.

Wycieczka była bardzo udana. Dzieci wzbogaciły swoją wiedzę o najbliższym regionie, przekonały się, że nie trzeba wyjeżdżać bardzo daleko w poszukiwaniu atrakcyjnych miejsc. Wszyscy zadowoleni wrócili do szkoły.

Opracowała: Alicja Kawa

<galeria>

admin dnia 29/03/2019
Drukuj
Eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom" 2019
Eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej  "Młodzież zapobiega pożarom" 2019

W środę 27 marca 2019 r. w Urzędzie Miejskim w Dąbrowie Tarnowskiej odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej  „Młodzież zapobiega pożarom” dla szkół podstawowych i gimnazjalnych.

 W konkursie wzięło udział  30 uczniów w dwóch kategoriach: grupa I (szkoła podstawowa kl. I-VI) – 13 osób oraz grupa II (kl. VII-VIII i gimnazjalne) – 17 osób. Naszą szkołę reprezentowały uczennice:

I grupa wiekowa:

Oliwia Fijał  ( kl. VI ) – I miejsce

Gabriela Węgiel  ( kl. VI ) – III miejsce

Klaudia Kogut  ( kl. VI )

II grupa wiekowa:

Wiktoria Chalama  ( kl. III gimnazjum ) – II miejsce

Paulina Gadziała  ( kl. III gimnazjum )

Nikola Rokita  ( kl. VII )

Do eliminacji powiatowych, które odbędą się 5.04.2019 r. w Centrum Polonii w Brniu zakwalifikowały się uczennice z I i II miejsca w obu kategoriach.

Mimo trudnej tematyki konkursu, dziewczęta świetnie poradziły sobie z testami. Za pracę i włożony trud bardzo im dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszych zmaganiach na kolejnym etapie.

Opracowała: Marta Gadziała

<galeria>

admin dnia 28/03/2019
Drukuj
SUKCES KAROLINY W KONKURSIE RECYTATORSKIM!!!
SUKCES KAROLINY W KONKURSIE RECYTATORSKIM!!!

 Za nami finał XXI Powiatowego Konkursu Recytatorskiego im. Marii Kozaczkowej pod honorowym patronatem Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztofa Kaczmarskiego. W tym roku konkurs odbywał się w 35. rocznicę nadania imienia Marii Kozaczkowej  dąbrowskiej bibliotece oraz w 80. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Nasza uczennica Karolina Król zajęła w nim II miejsce.  Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Opracowała: Elżbieta Kaczocha

<galeria>

admin dnia 28/03/2019
Drukuj
Rekolekcje Wielkopostne w Szkole

Porządek rekolekcji>>>

admin dnia 27/03/2019
Drukuj
Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny"
Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny"

W czwartek 21 marca 2019 roku odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR 2019. W tym roku przypadła XXVIII edycja tego konkursu, do którego przystąpiło 36 uczniów. Każdy uczeń rozwiązywał zadania odpowiednio do swojej kategorii:

klasa 2 SP – kategoria ŻACZEK – 7 uczniów
klasa 3 i 4 SP – kategoria MALUCH – 10 uczniów
klasa 5 i 6 SP – kategoria BENIAMIN – 10 uczniów
klasa 7  SP – kategoria KADET – 3 uczniów
klasa 3 GIM – kategoria JUNIOR – 6 uczniów

Koszt uczestnictwa wynosił 9 zł. Do konkursu przygotowywała uczniów klasy drugiej p. L. Parkosz, uczniów klasy trzeciej p. D. Bzduła, a pozostałych uczniów koordynator konkursu - p. M. Gadziała, która czuwała  nad organizacją i przeprowadzeniem konkursu.

Po zakodowaniu kart odpowiedzi, Żaczki miały do rozwiązania 21 zadań, Maluchy 24 zadania, a pozostali uczniowie 30 zadań za 3, 4 i 5 punktów, na które było przeznaczone 75 minut.

W konkursie mógł uczestniczyć każdy uczeń bez względu na wyniki w nauce i osiągnięcia z matematyki. Uczniowie mają szansę zdobyć cenne nagrody w postaci wycieczek oraz nagrody rzeczowe. Każdy uczestnik konkursu otrzymał symboliczny upominek: układankę przestrzenną w postaci kuli - breloczka. Na wyniki trzeba będzie poczekać 5 tygodni.

Opracowała: Marta Gadziała

<galeria>

admin dnia 25/03/2019
Drukuj
Wiosenny wyjazd na Festiwal Zawodów w Krakowie
Wiosenny wyjazd na Festiwal Zawodów w Krakowie

Początek kalendarzowej wiosny  był dla naszych najstarszych uczniów  dniem pełnym atrakcji  i niezapomnianych wrażeń.

Za sprawą filmu „Pod taflą oceanu” w kinie IMAX  przenieśliśmy się w egzotyczne i odległe wody Australii Południowej, Papui Nowej Gwinei, Indonezji oraz Wielkiej Rafy Koralowej, gdzie przeżyliśmy  niezwykle realistyczne spotkanie z fascynującymi mieszkańcami oceanów.

Niemniej interesującym okazał się  Festiwal Zawodów, podczas którego nasi uczniowie zapoznali się z bogatą ofertą edukacyjno –zawodową szkół technicznych, zawodowych oraz przedsiębiorców z terenu Małopolski.  Na targach pracy prezentowano w sposób praktyczny i przyciągający uwagę  dalsze ścieżki kształcenia, informowano jakie zawody są dostępne na rynku pracy i jakie są w chwili obecnej zawodami deficytowymi. Młodzież chętnie korzystała z pomocy wykwalifikowanych doradców zawodowych i konfrontowała wiedzę o danym zawodzie z jego wymiarem praktycznym.

Dopełnieniem dnia była wizyta w znanej wrotkarni „Przewrotki”. Tam pod czujnym okiem instruktorów jedni uczyli się stawiać pierwsze kroki na wrotkach , a drudzy- wprawniejsi wrotkarze, doskonalili swoją jazdę popisując się przejazdami pod i skokami nad poprzeczkami.

Zadowoleni i oszołomieni od natłoku wrażeń niechętnie wracaliśmy do domu.  Mamy  nadzieję, że wkrótce znowu doświadczymy podobnych atrakcji.

Opracowała: Barbara Kogut

<galeria>

admin dnia 24/03/2019
Drukuj
Zapisy do szkółki pływackiej na krytej pływalni
Zapisy do szkółki pływackiej na krytej pływalni

Ruszyły kolejne zapisy do szkółki pływackiej dla dzieci nie umiejących pływać w wieku 5-8 lat. Zajęcia będą odbywać sie w poniedziałki o godzinie 16:00. Szczegółowe informacje oraz zapisy pod numerem telefonu ‭+48 517 325 148‬ (od poniedziałku do piątku w godz 8:00-15:00).

 

 

 

admin dnia 19/03/2019
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
TOP
RSS