18/11/2018
Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Gruszowie Wielkim
Szkolny Przegląd Piosenki Patriotycznej
Szkolny Przegląd Piosenki Patriotycznej

Już za kilkanaście dni, w całym kraju będziemy obchodzić święto szczególne – 100. Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji, w ramach projektu „Razem dla Niepodległej”, 24 października w naszej Szkole odbył się Przegląd Piosenki Patriotycznej. Główną ideą tego wydarzenia było kultywowanie tradycji i postaw, kształtujących świadomość narodową uczniów oraz zapoznanie ich z najpiękniejszymi pieśniami i piosenkami, związanymi z historią naszej Ojczyzny. Dzieci i młodzież mogły wspaniale wykorzystać swoje muzyczne talenty, wyrażając tym samym miłość i szacunek do Polski.

W przeglądzie wzięli udział uczniowie klas I-III, IV-VIII i klasy III gimnazjum. Mieliśmy przyjemność wysłuchać wielu kompozycji, śpiewanych przez solistów, duety i zespoły klasowe. Podczas prezentacji wybrzmiały utwory takie jak: „Rota”, „Przybyli ułani pod okienko”, „Rozkwitały pąki białych róż”, „O mój rozmarynie”, „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna” i inne.

Uczniowie z wielkim zaangażowaniem przygotowali wszystkie występy. Zadbali o swoje prezentacje nie tylko pod względem muzycznym. Wyjątkowość i charakter śpiewanych utworów podkreślili także eleganckim ubiorem i ciekawą choreografią.

Wszyscy występujący uczniowie dali wspaniały wyraz swojego patriotyzmu. W przepiękny sposób pokazali swoją miłość do Ojczyzny, a także chęć działania na jej rzecz. Postawa, którą zaprezentowali, została wyróżniona przez Pana Dyrektora, który każdemu uczestnikowi wręczył pamiątkowy dyplom. Po zakończonych występach, na śpiewających czekał słodki upominek.

Przegląd został przygotowany przez p. Lucynę Krzanowską i p. Annę Michalczyk, które opracowały jego formę i warstwę artystyczną.

Serdecznie dziękujemy wszystkim wychowawcom, nauczycielom, i rodzicom, którzy wspierali uczestników w przygotowaniach do występów. Szczególne podziękowania kierujemy do p. Doroty Bzduły i p. Dominiki Sosin, które pomogły w organizacji tego wydarzenia.

Przypominamy również, że finał projektu „Razem dla Niepodległej” odbędzie się 6 listopada w Publicznej Szkole Podstawowej w Nieczajnie Górnej.

Opracowały: Anna Michalczyk i Lucyna Krzanowska

<galeria>

admin dnia 28/10/2018
Drukuj
Warsztaty "100 flag na 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę"
Warsztaty "100 flag na 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę"

24 października uczniowie klas V i VI naszej Szkoły wzięli udział w warsztatach plastycznych „100 flag na 100-lecie odzyskania niepodległości  przez Polskę” przeprowadzonych pod kierunkiem p. Beaty Kuty i p. Marty Gadziały. Zajęcia te zostały zorganizowane w ramach realizacji Międzyszkolnego Projektu Edukacyjnego  „Razem dla Niepodległej”.

Ogromny narodowy bukiet flag wykonany przez dzieci będzie można zobaczyć 6 listopada w Publicznej Szkole Podstawowej w Nieczajnie Górnej. Społeczności szkół zaangażowanych we wspólne działania spotkają się tam, aby podsumować kilkumiesięczną pracę.

Serdecznie dziękujemy za podjęty trud i miłą współpracę!

Opracowała: Marta Gadziała

<galeria>

admin dnia 26/10/2018
Drukuj
WIDOWISKO DUMY I RADOSCI - KOLEJNA ODSŁONA MIĘDZYSZKOLNEGO PROJEKTU
WIDOWISKO DUMY I RADOSCI - KOLEJNA ODSŁONA MIĘDZYSZKOLNEGO PROJEKTU

„ RAZEM DLA NIEPODLEGŁEJ”

19 października,  razem z uczniami Publicznej Szkoły Podstawowej w Nieczajnie Górnej, uczestniczyliśmy w Widowisku Dumy i Radości zorganizowanym przez Kuratorium Oświaty w Krakowie. Impreza była jednym z działań prowadzonych w ramach obchodów 100. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczystości rozpoczęła msza św. na Wawelu koncelebrowana pod przewodnictwem metropolity krakowskiego ks.abp. Marka Jędraszewskiego. Następnie odbył się przemarsz barwnego korowodu reprezentowanych szkół i placówek ulicami Miasta Krakowa, z Katedry Wawelskiej do Parku im. dra Henryka Jordana. Tam zaproszonych gości, uczniów i nauczycieli małopolskich szkół powitała Pani Barbara Nowak - Małopolski Kurator Oświaty. Po okolicznościowych przemówieniach i programie artystycznym młodzież mogła spotkać się z Panem Wacławem Szaconiem – polskim wojskowym, porucznikiem WP, członkiem Narodowej Organizacji Wojskowej i żołnierzem Armii Krajowej, uczestnikiem powstania antykomunistycznego w Polsce oraz Panem majorem Stanisławem Szuro, żołnierzem AK i podziemia niepodległościowego, kiedyś skazanym na karę śmierci przez Juliana Haraschina.

Na zakończenie wszyscy próbowali prawdziwej, wojskowej grochówki, która po dniu pełnym wrażeń smakowała wybornie!

W WIDOWISKU DUMY I RADOŚCI wzięło udział 10 tysięcy uczniów z CAŁEJ MAŁOPOLSKI!

Opracowała: Elzbieta Kaczocha

<galeria>

admin dnia 21/10/2018
Drukuj
"Od tego co jesz i pijesz zależy to, jak długo żyjesz."
"Od tego co jesz i pijesz zależy to, jak długo żyjesz."

 17 października naszą Szkołę odwiedziły panie:  Zuzanna Zygadło i Anna Wiśniewska - Strzałka  , które pracują w CENTRUM DIETETYCZNYM „NATURHOUSE” w Dąbrowie Tarnowskiej.  Spotkały się z uczniami klasy I, III, IV, V, VI i VII i opowiedziały o zasadach zdrowego żywienia i znaczeniu prawidłowej diety w życiu każdego człowieka.

Podczas zajęć uczniowie poznali piramidę zdrowego żywienia - graficzny sposób na pokazanie w jakiś sposób należy się odżywiać. Zbudowana jest ona  na bazie trójkąta (piramidy) obrazuje poszczególne grupy produktów, ich znaczenie i wagę w codziennej diecie. Na samym dole znajdują się te produkty, które powinny stanowić bazę naszego codziennego jadłospisu. Na samej górze zaś te, które powinniśmy spożywać okazjonalnie. Próżno tam oczywiście szukać słodyczy, chipsów czy też słodzonych napojów lub soków. Przyczyna jest bardzo prosta. Mowa tutaj o piramidzie zdrowego żywienia, a żaden z tych produktów nie jest zdrowy, ani tym bardziej niezbędny dla prawidłowego rozwoju  dziecka. Co więcej, ich nadmierne spożywanie może w przyszłości wywołać problemy zdrowotne np. otyłość, choroby serca czy cukrzycę.

Bardzo dziękujemy paniom za ciekawy wykład! Obiecujemy stosować się do wszystkich zasad zdrowego żywienia!

Opracowała: Elżbieta Kaczocha

<galeria>

admin dnia 19/10/2018
Drukuj
Dzień Komisji Edukacji Narodowej
Dzień Komisji Edukacji Narodowej

,, On mi serce otworzył i duszę rozbudził… On nauczył mnie widzieć i kochać piękno świata,  nauki i ludzi…” Te słowa , zaczerpnięte z wiersza pani Zofii Janczyk, towarzyszyły nam podczas uroczystości szkolnej z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej. W dniu 15 października 2018 roku gościliśmy na niej panią dyrektor Centrum Usług Wspólnych w Dąbrowie Tarnowskiej- dr Martę Chrabąszcz, Pracowników CUW oraz Rodziców. Pan dyrektor Szkoły- mgr Marcin Jarzwiec oraz pani dyrektor CUW – dr Marta Chrabąszcz podziękowali nauczycielom i innym pracownikom Szkoły  za ich pracę, życząc im wytrwałości i sukcesów w następnych latach oraz wręczyli nagrody. Nasi uczniowie dziękowali za trud włożony w ich kształcenie i wychowanie;  za te długie lata , w których jesteśmy  razem z nimi i za naszą wiarę, że wszystko w życiu może im się udać- jeśli tylko bardzo będą  tego chcieli. Dekorację przygotowały panie Dominika Sosin i Katarzyna Partyńska, oprawę muzyczną panie Katarzyna Partyńska, Lucyna Krzanowska i Anna Michalczyk, którym towarzyszył nasz uzdolniony uczeń  Bartłomiej Węgiel- wychowanek p. Krzanowskiej. Część słowną przygotowała oraz koordynowała całość uroczystości pani Katarzyna Partyńska.  ,, Niech ta chwila marzeń niesie nas, czy to będzie z wiatrem, czy pod wiatr”- zakończyliśmy słowami piosenki. Wszystkim pracownikom oświaty życzymy w dniu ich święta satysfakcji i radości ze swej pracy.

Opracowała: Katarzyna Partyńska

<galeria>

admin dnia 17/10/2018
Drukuj
9 medali dla Gruszowa w Powiatowej Lidze Lekkoatletycznej
9 medali dla Gruszowa w Powiatowej Lidze Lekkoatletycznej

10.10.2018r. na stadionie MLKS „Dabrovia” odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej w  Indywidualnej Lidze lekkoatletycznej. Naszą szkołę reprezentowali: Wójcik Karolina, Sztyler Klaudia, Cur Justyna, Trela Klaudia, Chmura Justyna i Żelazny Maciej z kl. VIII, Bobro Iwona, Miotła Natalia, Łapa Ewelina, Ciećko Jacek, Ryczek Marcin, Soja Jakub z kl. III A PG oraz Zbierzkowski Szymon i Dudek Maciej z kl. VII. Zawody zakończyły się dużym sukcesem naszych reprezentantów, którzy zdobyli medali.

2 złote:    Wójcik Karolina – w pchnięciu kulą i  Justyna Chmura w rzucie oszczepem,

4 srebrne:  Wójcik Karolina w biegu na 300 m, Trela Klaudia w skoku w dal i Jacek Ciećko w rzucie oszczepem oraz sztafeta dziewcząt w składzie: Wójcik Karolina, Chmura Justyna, Trela Klaudia i  Bobro  Iwona.

3 brązowe:  Ryczek Marcin w skoku w dal, Dudek Maciej w biegu na 1000 m i sztafeta chłopców w  składzie: Ciećko Jacek, Ryczek Marcin, Żelazny Maciej i Zbierzkowski Szymon.

Zawodnicy, którzy zajęli 3 pierwsze miejsca w konkurencjach biegowych oraz 2 pierwsze miejsca w konkurencjach technicznych awansowali do Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się 22.10. w  Tarnowie. Zawody przebiegły w miłej sportowej atmosferze.  

Opracował: Jerzy Dąbrowa  

<galeria>

admin dnia 16/10/2018
Drukuj
Organizacja zajęć dnia 15.10.2018
Organizacja zajęć dnia 15.10.2018

W poniedziałek 15 października lekcje będą skrócone. Po akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej, która odbędzie się o godz. 10.00, uczniowie otrzymają drożdżówkę i sok na stołówce. Planowany odjazd autobusów godzina 11.30.

Uczniów obowiązuje w tym dniu strój galowy.

 

 

admin dnia 12/10/2018
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Szkoła Filialna w Sutkowie
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
TOP
RSS