26/10/2020
Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego  w Gruszowie Wielkim
Wycieczka do Oświęcimia
Wycieczka do Oświęcimia

Od lat tradycją Naszej Szkoły jest organizowanie wycieczek do miejsc pamięci narodowej.

4 listopada taki wyjazd zorganizowano do Oświęcimia, a sprzyjał temu listopad – czas refleksji i zadumy. W wycieczce wzięli udział uczniowie klas drugich i trzecich Gimnazjum, a zorganizowała ja nauczyciel historii pani Iwona Tańska.

Wycieczka była uzupełnieniem lekcji historii o miejscu - symbolu męczeństwa wielu milionów ludzi – Polaków i innych narodów. Obóz koncentracyjny w Óświęcimiu i „cicha” historia wielu istnień ludzkich, wzbudziła w uczniach i nauczycielach smutek oraz uświadomiła, że nie można o nich zapomnieć.

„Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą…”

zdjęcia

admin dnia 07/11/2011
Drukuj
"Dla Was i o Was Nauczyciele"
"Dla Was i o Was Nauczyciele"

Dzień Edukacji Narodowej miał w Naszej Szkole szczególnie uroczysty charakter. Rozpoczął się on akademią przygotowaną przez uczniów pod kierunkiem pani Marty Gadziały, Ewy Kijowskiej i Lucyny Krzanowskiej. We wspaniałym montażu słowno-muzycznym uczniowie skierowali do nauczycieli słowa wdzięczności za ich pracę dydaktyczną i trud wychowawczy, jaki podejmują każdego dnia.

Podziękowania i życzenia dla nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły skierowali: Przewodniczący Rady Gminy pan Stanisław Ryczek, dyrektor Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Gruszowie Wielkim pan Marcin Jarzwiec oraz Przewodniczący Rady Rodziców pan Marian Wojtyto. Na koniec do życzeń dołączyli się również uczniowie, ujmując je w sympatyczne i zabawne anegdoty odnoszące się do specyfiki nauczania każdego szkolnego przedmiotu.

W miłej atmosferze , przy akompaniamencie muzycznym uczniowie wręczyli nauczycielom symboliczne kwiaty.

„Takie Rzeczypospolite będą, jakie ich młodzieży chowanie”

zdjęcia

admin dnia 17/10/2011
Drukuj
Chrzest pierwszaków
Chrzest pierwszaków

Ważną maksymę polskiego poety Jana Kochanowskiego wzięli sobie do serca i wprowadzili w czyn uczestnicy Otrzęsin Klas Pierwszych Naszego Gimnazjum. Dnia 27 września 2011 w łaski szkolnej braci Publicznego Gimnazjum Nr 3 w Gruszowie Wielkim wkupiły się „Pierwszaki”, przyjmując na siebie przywilej praw i brzemię obowiązków szkolnego Żaka, zobowiązując się jednocześnie do godnego reprezentowania szkoły. Nie było to rzeczą łatwą, gdyż wymagało „gorzkiego przełknięcia” niezwykle bogatej mieszanki szkolnych smaków, której specyficzny i tajemniczy skład stworzyli starsi, doświadczeni już uczniowie.

Po ciężkich doświadczeniach smakowania szkolnego życia przyszedł czas na zabawę, która zamieniła się w prawdziwe tryskające młodością szaleństwo.

Młodości! Dodaj nam skrzydeł i …..

admin dnia 30/09/2011
Drukuj
Rok szkolny 2011/2012 rozpoczęty!!!
Rok szkolny 2011/2012 rozpoczęty!!!

1 września 2011 roku uczniowie Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 3 w Gruszowie Wielkim rozpoczęli nowy rok szkolny. Po Mszy Świętej odprawionej przez księży – Stanisława Żurata i Bogdana Lebryka, nastąpiło przejście na salę gimnastyczną, gdzie odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem pani Joanny Bączek. Na początku uroczystości pan dyrektor Marcin Jarzwiec serdecznie przywitał wszystkich zebranych uczniów, nauczycieli i rodziców. Ciepłe słowa skierował szczególnie do wychowanków klas pierwszych – Gimnazjum i Szkoły Podstawowej –  którzy pierwszy raz przekroczyli progi Naszej Szkoły. Zarówno im jak i pozostałym uczniom życzył sukcesów w nauce i wytrwałości w kroczeniu po niełatwych meandrach wiedzy. Uroczysta akademia zakończyła się pasowaniem uczniów klasy pierwszej Szkoły Podstawowej, której dokonał pan dyrektor i wychowawczyni pani Leokadia Parkosz.

admin dnia 05/09/2011
Czytaj więcej · 6814 czytań ·Drukuj
Dziennik elektroniczny
Office 365
Bezpieczna szkoła
eTwinning w naszej szkole
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Jadłospis
Oferta Edukacyjna
ePrzedszkole
Na Pożółkłej Fotografii
Przegląd Talentów
Nasze Osiągnięcia
Nasze Prace
TOP
RSS