11/12/2019
Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Gruszowie Wielkim
DZIŚ SIĘ SŁAWA NARODU I POWAGA WRACA
DZIŚ SIĘ SŁAWA NARODU I POWAGA WRACA

W uroczystym nastroju uczciliśmy w naszej szkole 222 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Poetyckim słowem uczniowie powrócili do dnia 3 maja 1791 roku, kiedy Sejm Czteroletni uchwalił ważną dla nękanej zaborami Polski ustawę zasadniczą. Czyniąc mottem akademii słowa: „Dziś się sława narodu i powaga wraca”, pokazali bolesne dla Polaków chwile oraz ich starania o poprawę sytuacji wewnętrznej Polski, które znalazły wyraz właśnie w uchwalonej konstytucji, będącej dla większości ówczesnego społeczeństwa polskiego nadzieją na wprowadzenie wielu korzystnych dla ojczyzny zmian. W swoim wystąpieniu uczniowie podkreślili również, że postawa Polaków, którzy doprowadzili do uchwalenia Konstytucji powinna być dla współczesnych chlubą oraz wzorem do naśladowania

Oprócz akademii przygotowanej przez uczniów pod kierunkiem pani Joanny Płanety i pani Lucyny Krzanowskiej, ważne słowa przekazał zebranym na uroczystości pan dyrektor Marcin Jarzwiec. Wspomniał o znaczeniu trzech przypadających w tym okresie świąt – Święcie Pracy, Dniu Flagi oraz o Święcie 3 Maja – o których każdy Polak powinien pamiętać i je szanować.

Zapraszamy do galerii.

admin dnia 19/05/2013
Drukuj
I EDYCJA KONKURSU RECYTATORSKIEGO INSPIROWANEGO ŻYCIEM I DZIAŁALNOŚCIĄ KARDYNAŁA STEFANA WYSZYŃSKIEGO
I EDYCJA KONKURSU RECYTATORSKIEGO INSPIROWANEGO ŻYCIEM I DZIAŁALNOŚCIĄ KARDYNAŁA STEFANA WYSZYŃSKIEGO

Przedstawiamy regulamin konkursu recytatorskiego dla uczniów szkół podstawowych, który organizujemy pod patronatem Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej pana Stanisława Początka oraz Biskupa Tarnowskiego księdza Andrzeja Jeża.

regulamin >>>

karta zgłoszenia >>>

admin dnia 08/05/2013
Drukuj
I EDYCJA KONKURSU LITERACKIEGO DLA GIMNAZJÓW IM. KARDYNAŁA STEFANA WYSZYŃSKIEGO
I EDYCJA KONKURSU LITERACKIEGO DLA GIMNAZJÓW IM. KARDYNAŁA STEFANA WYSZYŃSKIEGO

Przedstawiamy regulamin konkursu literackiego „Warto służyć człowiekowi i dla każdego warto się poświęcić”, który organizujemy pod patronatem Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej pana Stanisława Początka oraz Biskupa Tarnowskiego księdza Andrzeja Jeża.

regulamin >>>

 

admin dnia 23/04/2013
Drukuj
Radosny promień Świąt Wielkanocnych
Radosny promień Świąt Wielkanocnych

Wszyscy oczekujemy Świat Wielkanocnych, które niosą ze sobą nadzieję i radość związaną ze zmartwychwstaniem Jezusa. Radosne promienie nadchodzących Świąt Wielkanocnych nasi uczniowie zanieśli dla pensjonariuszy Hospicjum i Domu Opieki Społecznej im. Św. Brata Alberta w Dąbrowie Tarnowskiej. Aby wprowadzić radosny nastrój świąteczny, uczniowie przygotowali dla pensjonariuszy krótki występ obrazujący ludowe zwyczaje związane z Wielkanocą. Nie zabrakło więc strojów regionalnych, kogucika, pisanek, palm, dźwięku skrzypiec i namiastki śmigusa - dyngusa.

Uczniowie zabrali ze sobą dla przebywających w Domu Opieki Społecznej upominki, które z serca ofiarowała nasza społeczność szkolna. Od pensjonariuszy, dyrekcji i personelu otrzymaliśmy w zamian serdeczny uśmiech i słowa podziękowania.

Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Gruszowie Wielkim również kierują słowa podziękowania dla dyrekcji i personelu Hospicjum i Domu Opieki Społecznej im. Św. Brata Alberta w Dąbrowie Tarnowskiej za serdeczne przyjecie oraz możliwość przekazania jego mieszkańcom „Radosnych promieni Świat Wielkanocnych”.

Zapraszamy do galerii.

admin dnia 05/04/2013
Drukuj
KULTYWUJEMY TRADYCJE WIELKANOCNE - udział w XIV edycji Gminnego Konkursu Palm Wielkanocnych
KULTYWUJEMY TRADYCJE WIELKANOCNE - udział w XIV edycji Gminnego Konkursu Palm Wielkanocnych

W tym roku odbyła się XIV już edycja Konkursu Palm Wielkanocnych w parafiach Gruszów Wielki, Szarwark i Smęgorzów , nad którego przygotowaniem i przebiegiem w Gruszowie Wielkim od wielu lat niezmiennie czuwa Dąbrowski Dom Kultury oraz Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” w Dąbrowie Tarnowskiej we współpracy z Parafią Rzymsko- Katolicką oraz Sołectwem w Gruszowie Wielkim. Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Uczniowie Zespołu Szkoły Podstawowej nr 3 w Gruszowie Wielkim po raz kolejny aktywnie włączyli się w udział w tymże Konkursie. Wyrazem tego zaangażowania było przygotowanie palm wielkanocnych przez uczniów Szkoły Podstawowej i uczniów Gimnazjum. Wysiłek uczniów został nagrodzony - zarówno uczniowie Szkoły Podstawowej jak i Gimnazjum otrzymali w Konkursie I miejsca za pomysłowość i estetykę wykonania palm.

 Ponadto młodzież Szkoły Podstawowej i Gimnazjum , jak co roku, przygotowała oprawę artystyczną dla gości spotkania wielkanocnego zorganizowanego przez sołtys Gruszowa Wielkiego panią Józefę Taraskę, Dąbrowski Dom Kultury oraz Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”. W tym roku występ przybrał formę barwnej prezentacji jednego ze zwyczajów wielkanocnych kultywowanych na terenie Powiśla Dąbrowskiego.

Zapraszamy do galerii.

admin dnia 28/03/2013
Drukuj
III EDYCJA SZKOLNEGO KONKURSU NA PALMĘ WIELKANOCNĄ
III EDYCJA SZKOLNEGO KONKURSU NA PALMĘ WIELKANOCNĄ

W naszej Szkole żywe jest kultywowanie tradycji i zwyczajów wielkanocnych związanych z Niedzielą Palmową i Wielkanocą oraz popularyzowanie folkloru. W związku z tym nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej w Gruszowie Wielkim - pani Dorota Bzduła, pani Leokadia Parkosz i pani Katarzyna Partyńska zorganizowały III edycję Konkursu na Palmę Wielkanocną, skierowanego do uczniów oddziału przedszkolnego i klas I–III Szkoły Podstawowej. Uczestnicy konkursu wykazali niezwykłą pomysłowość przy wykonaniu palm, robionych własnoręcznie techniką tradycyjną. Jury konkursowe w składzie wymienionym powyżej nagrodziło następujących uczniów:

Miejsce I – trzy nagrodzone pary:

  • Wiktoria Ryczek – kl. III i Krzysztof Ryczek – oddział przedszkolny
  • Kinga Kupiec – kl. I i Mateusz Kupiec – oddział przedszkolny
  • Kamil Wajda – kl. III i Ewelina Łapa – kl. III

Miejsce II – indywidualnie:

  • Jakub Kowal – kl. III
  • Klaudia Sztyler – kl. II
  • Karolina Kruk – kl. III

Miejsce III – indywidualnie:

  • Karolina Banaś – kl. II
  • Maksymilian Zieliński – oddział przedszkolny
  • Krystian Dworak – oddział przedszkolny

Liczba przyznanych nagród świadczy o dużym zaangażowaniu uczniów w przygotowanie palm wielkanocnych, a co za tym idzie w kultywowanie tradycji wielkanocnych.

ZWYCIĘZCOM SERDECZNIE GRATULUJEMY!

admin dnia 27/03/2013
Drukuj
Uczniowie naszej Szkoły laureatami gminnych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej
Uczniowie naszej Szkoły laureatami gminnych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Dnia 22 marca 2013 roku w budynku Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Tarnowskiej odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej zorganizowanego pod hasłem „ Młodzież zapobiega pożarom”. Patronat nad konkursem objął Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej pan Stanisław Początek, który był też fundatorem nagród dla zwycięzców. Naszą Szkołę reprezentowali: Mateusz Pyzik - uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej oraz Natalia Taraska – uczennica Publicznego Gimnazjum. Nadzieje uczniów biorących udział w konkursie oraz nauczycieli przygotowujących – pana Marcina Jarzwieca i pani Lucyny Krzanowskiej spełniły się, gdyż nasi uczniowie znaleźli się w gronie laureatów.

W kategorii szkół podstawowych – Mateusz Pyzik zajął I miejsce.

W kategorii gimnazjum – Natalia Taraska zajęła III miejsce.

Laureatom - uczniom naszej Szkoły gratulujemy wspaniałych sukcesów, jesteśmy z nich dumni. Mateuszowi życzymy powodzenia w eliminacjach powiatowych, które odbędą się dnia 8 kwietnia 2012 roku w Centrum Polonii w Brniu.

Zapraszamy do galerii.

admin dnia 26/03/2013
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Bezpieczna szkoła
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
TOP
RSS