06/07/2020
Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego  w Gruszowie Wielkim
Regionalni w Gruszowie Wielkim
Regionalni w Gruszowie Wielkim

Od marca w naszej szkole działa koło regionalne. Należą do niego uczestnicy projektu "Równaj w górę". Razem z uczniami z zaprzyjaźnionej szkoły w Nieczajnie Górnej uczestniczyli w warsztatach florystycznych i wyjazdach do Muzeum Etnograficznego w Tarnowie. Mieli tam okazję posłuchać opowieści o chlebie, poznać eksponaty z wiejskiej chaty i nauczyć się trudnej sztuki robienia bibułowych kwiatów. W czerwcu zespół podjął się wyzwania zorganizowania w naszej szkole prawdziwych żniw. Dzięki pomocy rodziców i nauczycieli udało się. W Gruszowie pojawili się żniwiarze, a kos i sierpów mogliby pozazdrościć im gospodarze i gospodynie z całej gminy! Na gościnne występy zaprosił nas sołtys Nieczajni Górnej. W sobotnie popołudnie prezentowaliśmy tam zwyczaje związane ze żniwami i dożynkami. Teraz wakacje, czas letniego wypoczynku, z całą pewnością już jesienią Regionalni znowu pokażą efekty swojej pracy.

Zapraszamy do galerii.

admin dnia 03/07/2014
2 komentarze · 5852 czytań ·Drukuj
ODWAGĘ W SERCU MIEJ, DO PRZODU MĘŻNIE KROCZ- UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014
ODWAGĘ W SERCU MIEJ, DO PRZODU MĘŻNIE KROCZ- UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

 W radosnym nastroju pożegnaliśmy kolejny rok szkolny, kolejny etap edukacji, doświadczeń i okres kształtowania się młodzieńczych osobowości.

Zakończenie Roku Szkolnego, przypadające na 27 czerwca, rozpoczęliśmy Mszą Świętą, po której nauczyciele, uczniowie oraz rodzice zgromadzili się w szkole, aby uczestniczyć w uroczystej akademii, poświęconej przede wszystkim tegorocznym absolwentom  - uczniom klasy szóstej Szkoły Podstawowej i klas trzecich Gimnazjum. Tę ważną dla nas i radosną uroczystość zaszczycił swoją obecnością Wiceburmistrz Dąbrowy Tarnowskiej pan Marek Minorczyk, który uczniowi klasy trzeciej Gimnazjum Krystianowi Batorowi, wręczył stypendium  za osiągnięcia sportowe na szczeblu wojewódzkim ufundowane przez Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej i zatwierdzone przez Radę Miejską. Był to powód do dumy dla wyróżnionego ucznia, a także dla wszystkich członków naszej społeczności szkolnej.

Ważnym momentem było również uroczyste przekazanie  sztandaru Szkoły Podstawowej   i sztandaru Gimnazjum przez absolwentów młodszym kolegom, którzy od przyszłego roku szkolnego będą pełnić funkcje w pocztach sztandarowych. Po przekazaniu pocztów dyrektor naszej szkoły pan Marcin Jarzwiec wręczył świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe uczniom, którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce i Listy Gratulacyjne dla rodziców tych uczniów,  a także nagrody za wzorową frekwencję.

Po wystąpieniu pana dyrektora rozpoczęła się część  artystyczna przygotowana przez uczniów pod kierunkiem pani Małgorzaty Pytki, pani Lucyny Krzanowskiej i pani Barbary Kogut. Młodsi koledzy tegorocznych absolwentów przedstawili ich trzyletni okres nauki jako rejs po morzu edukacji, a ukończenie szkoły jako pokonanie jednego z etapów ważnego życiowego rejsu, którym jest zdobywanie wiedzy.   Przy akompaniamencie  muzyki oraz  przy słowach szant i „pieśni marynarzy” występujący,   w formie humorystycznej anegdoty, zobrazowali  cechy charakterystyczne dla opuszczających nas gimnazjalistów. Popłynęły też do nich słowa  zachęcające do „pokonywania” kolejnych etapów kształcenia  - głośno wypowiedziano: „ Odwagę w sercu miej, do  przodu mężnie krocz”.   Było w tym dużo ciepła i zostało serdecznie przyjęte przez tych, do których słowa te były kierowane.

Na akademii nie zabrakło również słów podziękowania, kierowanych przez absolwentów Gimnazjum do dyrekcji i grona nauczycielskiego oraz do młodszych kolegów.

 Na zakończenie pan dyrektor podziękował nauczycielom za pracę, a uczniom za trud  nauki w minionym roku szkolnym, życzył wszystkim udanego wakacyjnego wypoczynku i ……… zabrzmiał upragniony, ostatni dzwonek.

Zapraszamy do galerii.

admin dnia 27/06/2014
3 komentarze · 5976 czytań ·Drukuj
Wycieczka na Wyżynę Krakowsko- Częstochowską
Wycieczka na Wyżynę Krakowsko- Częstochowską

W dniach 4.06 i 5.06.2014 r. młodzież naszej szkoły wzięła udział w wycieczce dwudniowej na Wyżynę Krakowsko- Częstochowską. Organizatorem i kierownikiem wycieczki była Joanna Płaneta. Opiekunami byli nauczyciele- p. Joanna Bączek, p. Jerzy Dąbrowa i p. Robert Pacześniowski oraz ksiądz Józef Mirek.

W pierwszym dniu kierownik wycieczki prowadziła nas na Górę Koronną, gdzie ze świecami w rękach zwiedzaliśmy Jaskinię Ciemną oraz na Górę Okopy, z której podziwialiśmy krasowe cuda doliny Prądnika. Następnie zeszliśmy do Bramy Krakowskiej, obok której piliśmy wodę ze Źródła Miłości. Podziwialiśmy też Maczugę Herkulesa i zamek w Pieskowej Skale. Z pięknej wydmy we wsi Chechło oglądaliśmy krajobraz Pustyni Błędowskiej. Na zakończenie pierwszego dnia zwiedzaliśmy ruiny potężnego zamku w Ogrodzieńcu.

W drugim dniu zwiedzaliśmy sanktuarium i fortyfikacje Jasnej Góry w Częstochowie. Zwiedzaliśmy Arsenał, Zbrojownię, sanktuarium oraz uczestniczyliśmy w odsłonięciu wizerunku Matki Boskiej Jasnogórskiej. Weszliśmy też na wieżę bazyliki, z której galerii podziwialiśmy panoramę miasta. Na zakończenie pobytu na Jasnej Górze sfotografowaliśmy się obok pomnika Kardynała Stefana Wyszyńskiego- patrona naszej szkoły.

Zapraszamy do galerii.

admin dnia 26/06/2014
6 komentarzy · 5852 czytań ·Drukuj
Projekt edukacyjny z geografii
Projekt edukacyjny z geografii

W roku szkolnym 2013/2014 uczniowie kl. II A zrealizowali projekt edukacyjny z geografii pod kierunkiem p. mgr Joanny Płaneta.

Uczniowie: Kamil Warias, Wojciech, Wojciech Dudek, Karol Wdowikowski, Patryk Gagatek oraz Dawid Mendys wybrali temat- „Róża kierunków- jak wyznaczyć kierunki w terenie”.

Celem projektu było graficzne przedstawienie kierunków w terenie w postaci róży kierunków na placu szkolnym. Po wyznaczeniu kierunków za pomocą kompasu, uczniowie przygotowali niezbędne szablony i za pomocą farb olejnych namalowali na placu obok szkoły ilustrację róży kierunków zwanej też różą wiatrów. Poszczególne kierunki opisali symbolami angielskich nazw kierunków. Zaproponowali też kilka ćwiczeń, które można wykonać wykorzystując różę kierunków:

- dobieranie pełnych nazw kierunków do ich symboli,

- marsz w wyznaczonym kierunku,

-lokalizacja obiektów w terenie położonych w różnych kierunkach.

Graficzna ilustracja róży wiatrów ma służyć młodzieży naszej szkoły w prawidłowym określaniu kierunków w terenie.

Zapraszamy do galerii.

admin dnia 26/06/2014
5 komentarzy · 6859 czytań ·Drukuj
INTEGRACYJNY BAL SZÓSTOKLASISTÓW
INTEGRACYJNY BAL SZÓSTOKLASISTÓW

W dniu 17.06.2014 r. gościliśmy uczniów klasy V i VI  Publicznej Szkoły Podstawowej w Smęgorzowie. Przybyli do nas na zaproszenie uczniów i rodziców klasy VI naszej szkoły.  Celem tego spotkania była integracja uczniów, która przyjęła formę balu. W trakcie tegoż spotkania odbyło się wiele zabaw tanecznych, które były humorystyczną rywalizacją uczniów obu szkół. Zaangażowanie uczestników zabaw było zaskakujące, co świadczyło  o zadowoleniu uczestników, których czekały słodkie nagrody.

W trakcie balu został zorganizowany poczęstunek, podczas którego uczniowie mogli bliżej się poznać i zaprzyjaźnić.

Dziękujemy uczniom Publicznej Szkoły Podstawowej  oraz ich opiekunom za przyjęcie zaproszenia, a zespołowi muzycznemu Albatros za  umilenie czasu „muzyczną rozrywką”.

Zapraszamy do galerii.

admin dnia 20/06/2014
8 komentarzy · 7554 czytań ·Drukuj
Happening 'Przestańmy biec'
Happening 'Przestańmy biec'

W dniu 14 czerwca 2014 r. uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami wzięli udział  w happeningu ,,Przestańmy biec”. Jest to najnowsza inicjatywa społeczności programu Komendy Głównej Policji ,,Profilaktyka a TY” adresowana do wszystkich. Główną ideą akcji jest promowanie Mody na życie wolne od uzależnień. Młodzież w formie happeningowej przeszła wytyczoną wcześniej trasą trzymając ponad głowami przygotowane przez siebie transparenty zawierające hasła zgodne z ideą programu PaT. Po powrocie z happeningu  do szkoły została odczytana odezwa społeczności PaT.

Głównym punktem wspólnego spotkania był Zryw Wolnych Serc. Wszyscy położyliśmy prawą dłoń na sercu i przez 60 sekund wybijaliśmy wspólnie jego rytm. Rytm serc wolnych od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka.

Dzieci i młodzież naszej szkoły bardzo chętnie włączyły się w ogólnopolską akcję pod patronatem Komendy Głównej Policji w Warszawie.

Zapraszamy do galerii.

admin dnia 20/06/2014
3 komentarze · 16881 czytań ·Drukuj
OGŁOSZENIE
OGŁOSZENIE

W sekretariacie Naszej Szkoły są do pobrania wnioski o wyprawkę szkolną na rok szkolny 2014/15 dla uczniów klas: II, III i VI PSP. Wypełnione wnioski wraz z załącznikami potwierdzającymi dochody za ostatni miesiąc (tj. maj 2014) należy składać w sekretariacie szkoły do 26.06.2014 r.

admin dnia 16/06/2014
6 komentarzy · 6087 czytań ·Drukuj
Dziennik elektroniczny
Bezpieczna szkoła
eTwinning w naszej szkole
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Jadłospis
Oferta Edukacyjna
ePrzedszkole
Na Pożółkłej Fotografii
Przegląd Talentów
Nasze Osiągnięcia
Nasze Prace
TOP
RSS