23/07/2019
Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Gruszowie Wielkim
Uczniowie naszej Szkoły laureatami gminnych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej
Uczniowie naszej Szkoły laureatami gminnych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Dnia 22 marca 2013 roku w budynku Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Tarnowskiej odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej zorganizowanego pod hasłem „ Młodzież zapobiega pożarom”. Patronat nad konkursem objął Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej pan Stanisław Początek, który był też fundatorem nagród dla zwycięzców. Naszą Szkołę reprezentowali: Mateusz Pyzik - uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej oraz Natalia Taraska – uczennica Publicznego Gimnazjum. Nadzieje uczniów biorących udział w konkursie oraz nauczycieli przygotowujących – pana Marcina Jarzwieca i pani Lucyny Krzanowskiej spełniły się, gdyż nasi uczniowie znaleźli się w gronie laureatów.

W kategorii szkół podstawowych – Mateusz Pyzik zajął I miejsce.

W kategorii gimnazjum – Natalia Taraska zajęła III miejsce.

Laureatom - uczniom naszej Szkoły gratulujemy wspaniałych sukcesów, jesteśmy z nich dumni. Mateuszowi życzymy powodzenia w eliminacjach powiatowych, które odbędą się dnia 8 kwietnia 2012 roku w Centrum Polonii w Brniu.

Zapraszamy do galerii.

admin dnia 26/03/2013
Drukuj
W TROSCE O DOBRO DZIECKA
W TROSCE O DOBRO DZIECKA

Zadaniem szkoły jako placówki oświatowej jest przede wszystkim dbałość o pełny i harmonijny rozwój ucznia. W związku z tym i w naszej Szkole podejmowane są różnorodne działania sprzyjające pełnemu rozwojowi dzieci i młodzieży. Jedną z form tych działań jest stała współpraca z Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną w Dąbrowie Tarnowskiej. W związku z tym pracownicy Poradni od kilku prowadzą w naszej Szkole spotkania z uczniami Gimnazjum i Szkoły Podstawowej oraz z ich rodzicami. Jedno z takich spotkań odbyło się dnia 21 marca 2013 r. Psycholog z Poradni w Dąbrowie Tarnowskiej pani mgr Ewa Bajorek zaprosiła w tym dniu rodziców uczniów oddziału przedszkolnego, aby przybliżyć im temat dojrzałości szkolnej dzieci w wieku przedszkolnym mających rozpocząć naukę w Szkole Podstawowej oraz zasięgnąć ich opinii na temat rozpoczynania przez sześciolatków nauki w klasie I. Spotkanie miało również na celu rozwianie obaw i wątpliwości rodziców związanych z rozpoczynaniem przez dzieci nauki w wieku sześciu lat. W trakcie spotkania pani Ewa Bajorek przedstawiła też rodzicom wyniki pilotażowych badań logopedycznych przeprowadzonych wśród uczniów oddziału przedszkolnego w tym roku szkolnym. Po spotkaniu ze wszystkimi rodzicami odbyły się indywidualne konsultacje logopedyczne z rodzicami, w trakcie których mogli zasięgnąć szczegółowych informacji na temat swoich dzieci w zakresie poprawności wymowy. Musimy dodać, że pani Ewa Bajorek od kilku lat sprawuje opiekę logopedyczną nad uczniami naszej Szkoły prowadząc z nimi cykliczne zajęcia kształcące poprawną wymowę.

W imieniu dyrekcji Szkoły oraz rodziców uczniów serdecznie dziękujemy pani Ewie za czas poświęcony uczniom i rodzicom.

Zapraszamy do galerii.

admin dnia 25/03/2013
Drukuj
"Młodzieżowy Klub Filmowy"
"Młodzieżowy Klub Filmowy"

Nasza szkoła wraz z Miejską Biblioteką Publiczną w Dąbrowie Tarnowskiej bierze udział w projekcie „Młodzieżowy Klub Filmowy“.

W ramach przedsięwzięcia uczniowie obejrzeli dwa filmy: „Szkoła z blachy“, i „Święta woda“. Pani Edyta Więcek, pracownik biblioteki, przygotowała prezentację wprowdzajacą w tematykę filmów. Młodzież z zainteresowaniem śledziła losy uczniów w szkole św. Filipa i walkę ludzi o wodę w Indiech.

Po projekcji odbyła się dyskusja na poruszane w fimach tematy.

Uczniowie naszej szkoły z niecierpliwością czekają na kolejne spotkania!

admin dnia 18/03/2013
Drukuj
Nasze uczennice laureatkami I MAŁOPOLSKIEGO KONKURSU "HOSPICJUM - czas nadziei i miłości"
Nasze uczennice laureatkami I MAŁOPOLSKIEGO KONKURSU "HOSPICJUM - czas nadziei i miłości"

Uczennice naszego Gimnazjum znalazły się w gronie laureatów I Małopolskiego Konkursu Literackiego: „HOSPICJUM – czas nadziei i miłości”, którego organizatorami byli: Małopolski Kurator Oświaty, Prezes Fundacji Kromka Chleba w Tarnowie oraz Dyrektor Gimnazjum Nr 6 im. Jana Pawła II w Tarnowie. Celem konkursu było upowszechnienie wśród młodych ludzi wiedzy o założeniach i funkcjonowaniu opieki hospicyjnej oraz uwrażliwienie młodych i dorosłych na cierpienie osób nieuleczalnie chorych oraz na ludzką bezradność wobec śmierci. Ponadto zakładał też włączenie się młodzieży w kampanię na rzecz budowy hospicjum Via Spei w Tarnowie.

 Konkurs dzielił się na dwie części – literacką i plastyczną. Uczestnicy biorący udział w konkursie literackim mieli za zadanie napisać tekst, który powinien zawierać przesłanie, że kres życia ludzkiego musi być czasem szczególnym – czasem na ostatni gest miłości, czasem nadziei. Uczestnicy konkursu plastycznego mieli za zadanie wykonać pracę plastyczną o tematyce godnego przekraczania granic życia.

Uczennice naszego Gimnazjum – Joanna Stanek i Weronika Ryczek wzięły udział w konkursie literackim, a ich zwycięskie prace zostały wraz z innymi umieszczone w specjalnie wydrukowanym kalendarzu, co stanowiło nagrodę dla laureatów.

Uroczyste wręczenie laureatom nagród – kalendarzy odbyło się 30 stycznia 2013 roku w Delegaturze Małopolskiego Kuratorium Oświaty w Tarnowie. Z rąk Małopolskiego Kuratora Oświaty pana Aleksandra Palczewskiego, Biskupa Tarnowskiego księdza Andrzeja Jeża laureaci otrzymali pamiątkowe nagrody oraz wyrazy podziękowania za włączenie się w realizację tak szczytnego celu oraz gratulacje za pięknie napisane teksty.

My również cieszymy się z osiągnięcia naszych uczennic, które, biorąc udział w konkursie, dały wyraz zaangażowania w realizację ważnego przesłania.

Zapraszamy do galerii.

admin dnia 04/03/2013
Drukuj
"Czas karnawału - zabawa choinkowa"
"Czas karnawału - zabawa choinkowa"

Uwzględniając mocno zakorzenione tradycje zabawy w okresie karnawału, 31 stycznia w naszej Szkole zorganizowano dla uczniów zabawę choinkową. Zadbali o to opiekunowie Samorządu Szkolnego Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, przedstawiciele tych Samorządów oraz wychowawcy klas. Jak co roku uczniowie bawili się w trzech grupach wiekowych. Karnawałową zabawę rozpoczęli więc najmłodsi – uczniowie oddziału przedszkolnego i klas I-III, którzy wykazali w szalonej zabawie swoje umiejętności taneczne. Najmłodsi pokazali też pomysłowość w doborze strojów, wzięli więc udział w konkursie na najciekawszy strój, a zwycięzcy balu przebierańców otrzymali nagrody. Następną grupą bawiących się byli uczniowie klas IV – VI, którym również nie brakowało fantazji w tanecznych szaleństwach. Zabawę choinkowa zakończyli najstarsi – uczniowie Gimnazjum, którzy do zorganizowanej dla nich imprezy podeszli poważnie i, podobnie jak ich młodsi koledzy, nie tracili czasu, lecz oddali się nastrojowi zabawy.

Jak co roku, uczniowie bawili się przy muzyce, która, na wedle życzenia, odpowiadała ich gustom muzycznym.

Zabawa choinkowa to nie tylko wykazanie się umiejętnościami tanecznymi, ale również ważny element kultury funkcjonowania w grupie rówieśniczej, o czym nasi uczniowie na pewno nie zapominają.

Niestety, ferie i przyjemności mamy już za sobą, trzeba więc na nowo podjąć trud żmudnego uczenie się przygotowywania do lekcji.

Zapraszamy do galerii.

admin dnia 08/02/2013
Drukuj
"Świąteczny nastrój nadal trwa"
"Świąteczny nastrój nadal trwa"

Chociaż Święta Bożego Narodzenia już minęły, w naszej Szkole świąteczny nastrój nadal trwa. Dzieje się tak ze względu na pamięć i szacunek dla najstarszych mieszkańców miejscowości Gruszowa Wielkiego, dla których 13 stycznia zorganizowano spotkanie opłatkowe. Organizatorami spotkania dla najstarszej części społeczności gruszowskiej oraz innych przybyłych mieszkańców byli - Sołtys Gruszowa Wielkiego pani Józefa Taraska oraz dyrektor Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Gruszowie Wielkim pan Marcin Jarzwiec.

W spotkaniu opłatkowym, oprócz wspomnianych już mieszkańców wsi, udział wzięli zaproszeni goście: Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej pan Stanisław Początek, Starosta Dąbrowski pan Tadeusz Kwiatkowski, Sekretarz Gminy Dąbrowa Tarnowska pan Stanisław Ryczek, Zastępca Dyrektora MGOPS pani Halina Sarat, Specjalista Pracy Socjalnej MGOPS pan Marek Stafii, Proboszcz Parafii Gruszów Wielki ks. Stanisław Żurat, Prezes Stowarzyszenia Przedsiębiorców i Handlowców Powiśla Dąbrowskiego pan Krzysztof Krupa, Prezes Civitas Christiana pan Edward Urbańczyk. Nasza Szkołę jako współorganizatora spotkania reprezentował pan dyrektor Marcin Jarzwiec oraz pani wicedyrektor Dorota Bzduła.

admin dnia 04/02/2013
Czytaj więcej · 3620 czytań ·Drukuj
"Dla Was kochane Babcie i Dziadkowie nasze wdzięczne, małe serca"
"Dla Was kochane Babcie i Dziadkowie nasze wdzięczne, małe serca"

Kolejny już raz uczniowie oddziału przedszkolnego oraz klas I-III Szkoły Podstawowej uczcili Dzień Babci i Dziadka, przygotowując dla nich piękny występ. Szacunek i miłość swoim najbliższym przekazali w życzeniach oraz w dziecięcym słowie poezji i pięknym przedstawieniu jasełkowym. Pod kierunkiem swoich wychowawczyń – p. Teresy Fryz, p. Alicji Kawy, p. Leokadii Parkosz oraz p. Doroty Bzduły najmłodsi uczniowie z wielkim zaangażowaniem i przejęciem przygotowywali występ, aby swoim Babciom i Dziadkom w dniu ich święta sprawić jak najwięcej radości. Uroczysty występ dzieci wzruszył więc zebranych , którzy z dumą oglądali przedstawienie i ze wzruszeniem słuchali pełnych miłości i szacunku słów płynących ze szczerych dziecięcych serc.

Dyrektor pan Marcin Jarzwiec podziękował obecnym na spotkaniu Babciom i Dziadkom za ich liczną obecność, która jest wyrazem uznania dla pracy i wysiłku ich wnucząt.

Należy dodać, że dla nas jako dla Szkoły goszczenie każdego roku tak licznego grona Babć Dziadków jest dużym zaszczytem.

Zapraszamy do galerii.

admin dnia 31/01/2013
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Bezpieczna szkoła
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
TOP
RSS