09/12/2019
Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Gruszowie Wielkim
Sukcesy naszych uczennic w Powiatowym Konkursie Językowym
Sukcesy naszych uczennic w Powiatowym Konkursie Językowym

3 czerwca 2019 odbył się w ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej VII Powiatowy Konkurs  Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów i Ósmoklasistów. Uczniowie zmierzyli się z zadaniami leksykalno –gramatycznymi oraz  sprawdzającymi rozumienie tekstu czytanego.

Milo nam poinformować , że w tym konkursie Karolina Król zdobyła wyróżnienie, natomiast Wiktoria Chalama uplasowała się na II miejscu.

Naszym uczennicom serdecznie gratulujemy!

Opracowała: Barbara Kogut

<galeria>

admin dnia 05/06/2019
Drukuj
Nasi chłopcy V-ce Mistrzem Powiatu w turnieju "Piłkarskich szóstek"
Nasi chłopcy V-ce Mistrzem Powiatu w turnieju "Piłkarskich szóstek"

W poniedziałek 27.05.2019 r. na obiekcie sportowym „Orlik” w Dąbrowie Tarnowskiej odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w Piłce Nożnej Chłopców pod nazwą „Piłkarskie szóstki”. W turnieju startowały drużyny z 7 szkół podstawowych : Nr 1 z Dąbrowy Tarnowskiej, Gruszowa Wielkiego, Olesna, Szczucina, Bolesławia, Borek i Luszowic. Drużyna naszych chłopców, która wystąpiła w składzie: Zbierzkowski Szymon, Miodowski Karol, Ryczek Krzysztof, Pyzik Szymon, Dworak Krystian, Zych Szymon, Cur Dawid, Urban Krystian i Kuta Bartosz  zajęła w turnieju 2 miejsce i zdobyła tytuł V- ce  Mistrza Powiatu.

Gratulujemy!

Opracował: Jerzy Dąbrowa

<galeria>

admin dnia 05/06/2019
Drukuj
Sukcesy młodych piłkarzy w gminnym turnieju "Piłkarskie szóstki"
Sukcesy młodych piłkarzy w gminnym turnieju "Piłkarskie szóstki"

W poniedziałek 20.05.2019 r. na obiekcie sportowym „Orlik” w Dąbrowie Tarnowskiej odbyły się Gminne Igrzyska Dzieci w Piłce Nożnej Dziewcząt i Chłopców pod nazwą „Piłkarskie szóstki”. W turnieju startowały drużyny z 4 szkół podstawowych : Nr 1 i Nr 2 z Dąbrowy Tarnowskiej, Smęgorzowa,  i   Gruszowa Wielkiego. Nasze dziewczęta osiągnęły duży sukces zajmując w turnieju 1 miejsce i  zdobywając tytuł Mistrza Gminy. Wystąpiły w składzie: Banaś Sylwia, Kogut Klaudia, Szwajkosz Karolina, Węgiel Gabriela, Banas Natalia, Fijał Oliwia, Kot Jowita i Żelazny Anna. Drużyna chłopców, która wystąpiła w składzie: Zbierzkowski Szymon, Miodowski Karol, Ryczek Krzysztof, Żelazny Jakub, Pyzik Szymon, Dworak Krystian, Zych Szymon, Cur Dawid, Urban Krystian i Kuta Bartosz  zajęła w  swojej kategorii 2 miejsce i tytuł V-ce Mistrza Gminy. Gratulujemy!

Opracował: Jerzy Dąbrowa

<galeria>

admin dnia 05/06/2019
Drukuj
Niezapomniany Dzień Dziecka!
Niezapomniany Dzień Dziecka!

Piżamy, śpiwory, dobry humor, energia – to obowiązkowe wyposażenie naszych uczniów w piątkowy wieczór ! Tak przygotowane klasy: IV, V, VI, VII, VIII, III gimnazjum zebrały się na placu szkolnym aby rozpocząć długo oczekiwaną „Noc w szkole”. Plan letniego wieczoru był bardzo napięty, gra terenowa, wspólne przygotowanie kolacji, piżamowy pokaz mody, dyskoteka, straszny film, pogaduchy do poduchy i wreszcie sen na sali gimnastycznej! O godzinie 20.00 siedem drużyn, wspólnie z opiekunami, rozpoczęło zabawę. Oj! Nie było łatwo! Zadbała o to nasza anglistka, która przygotowała grę terenową wykorzystując do tego aplikację  na smartfona „Actionbound”. Wspólne robienie zdjęć pod drzewem i przy najbliższym znaku drogowym, układanie napisu „Gruszów Wielki” z kamieni, malowanie wąsów  całej drużynie, szukanie misternie ukrytych kodów qr, to tylko niektóre z zadań, które czekały na drużyny w czasie gry terenowej. Najwięcej radości sprawiło przygotowanie pierogów z truskawkami i sprawdzanie umiejętności poetyckich naszych uczniów. Po emocjach nastąpiło rozstrzygnięcie zabawy. Najlepszymi zespołami okazały się:  „Osiem krasnoludków”, „Elwariato” oraz „Team czosnek”.Potem przyszedł czas na kolację, tu wszyscy mieli okazję wykazać się umiejętnościami kulinarnymi, były kanapki, zapiekanki, tosty, gofry i naleśniki. Nic się nie zmarnowało! Apetyty i humory dopisywały wszystkim bez wyjątku. Pokaz piżamowej mody zdecydowanie wygrała klasa VI, jednorożce wykonały popisowy taniec nagrodzony gromkimi brawami. Bardzo trudny do rozstrzygnięcia okazał się wybór miss i mistera wieczoru. Wreszcie, decyzją wszystkich zgromadzonych, zwyciężyli Gabrysia Węgiel, Kamil Korzec i Szymon Pyzik.

Przyszedł czas na szaloną dyskotekę. Punktualnie o 24.00 wesoły korowód ruszył na dziedziniec . I wtedy okazało się, że naszą szkołę zamieszkują duchy!!! Naprawdę !!! Niedowiarków prosimy o kontakt z uczestnikami „Nocy w szkole”. Spotkać można było upiorne zjawy, które ukryte w cieniu złowrogich drzew, przyglądały się wesołej zabawie. Kim były, nikt nie wie i lepiej niech to pozostanie tajemnicą, a kto wie, może znowu spotkamy je w przyszłym roku? Po dyskotekowych szaleństwach nastąpił pokaz filmu „Piraci z Karaibów”, a później okazało się, że już świta. W klasie IV odbyła się jeszcze regularna bitwa na poduszki, w której każdy wojownik okazał się zwycięzcą. Już od 6 rano  zmęczonych uczestników imprezy odbierali stęsknieni rodzice.

Okazało się, że sobota we wszystkich domach była wyjątkowo cicha i spokojna,  piżamowe szaleństwa trzeba było odespać! W poniedziałek wszyscy opowiadali o naszej szkole, tak innej i niesamowitej nocą.

Opracowała: Elżbieta Kaczocha

<galeria>

admin dnia 04/06/2019
Drukuj
Wyróżnienie w XI Powiatowym Konkursie Piosenki Anglojęzycznej
Wyróżnienie w XI Powiatowym Konkursie Piosenki Anglojęzycznej

31 maja 2019r. odbył się XI Powiatowy Konkurs Piosenki Anglojęzycznej, który został zorganizowany przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Dąbrowskiego – Pana Lesława Wieczorka.

Konkurs stawia sobie za cel  rozwijanie naturalnej potrzeby ekspresji twórczej  oraz promowanie talentów muzycznych w dziedzinie śpiewu w repertuarze anglojęzycznym.

Poziom prezentowanych utworów był bardzo wysoki i w związku z tym cieszy fakt, że uczennica naszej szkoły, Nikola Gancarz z utworem ABBY „Andante, andante”, znalazła się w gronie wyróżnionych wokalistów.

Serdecznie gratulujemy!

Opracowała: Barbara Kogut

<galeria>

admin dnia 04/06/2019
Drukuj
II miejsce naszych dziewcząt w powiatowym turnieju "Piłkarskie szóstki"
II miejsce naszych dziewcząt w powiatowym turnieju "Piłkarskie szóstki"

We wtorek 14.05.2019 r. na hali sportowej im. Agaty Mróz – Olszewskiej w Dąbrowie Tarnowskiej , odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Nożnej Dziewcząt pod nazwą „Piłkarskie szóstki”. W turnieju startowały drużyny z 5 szkół podstawowych Powiatu Dąbrowskiego: Nr 2 i Nr 3 z Dąbrowy Tarnowskiej, Bolesławia, Olesna i  Gruszowa Wielkiego. Nasze dziewczęta osiągnęły duży sukces zajmując w turnieju II miejsce i tytuł V-ce Mistrza Powiatu. Wystąpiły w składzie: Wójcik Karolina, Trela Klaudia, Toczek Daria, Cur Justyna i Chmura Justyna z  kl.  VIII, Michalczyk Wiktoria, Chalama Wiktoria i Łapa Ewelina z kl. III A oraz Wajda Aleksandra z  kl. VII.

Gratulujemy!

Opracował: Jerzy Dąbrowa

<galeria>

admin dnia 02/06/2019
Drukuj
Święto Patrona Szkoły
Święto Patrona Szkoły

W piątek 24.05.2019r. Publiczna Szkoła Podstawowa w Gruszowie Wielkim obchodziła Święto Patrona. Uroczystość rozpoczęła Msza Święta w intencji społeczności szkolnej, odprawiona przez proboszcza parafii- księdza Józefa Szczęśniaka.

Druga część uroczystości odbyła się w budynku szkolnym, gdzie w siódmą rocznicę nadania szkole imienia zorganizowana została okolicznościowa akademia.

Dyrektor szkoły Marcin Jarzwiec powitał wszystkich zgromadzonych: sołtysa wsi Gruszów Wielki- p. Józefę Taraskę, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły oraz uczniów.

Następnie glos zabrała pani sołtys, która wyraziła uznanie, iż każdego roku szkoła przygotowuje piękną uroczystość, a tym samym kultywuje wartości głoszone przez swojego patrona.

Ważnym momentem obchodów Dnia Patrona była uroczysta akademia przygotowana w formie „Koncertu dla Kardynała”. Jej motto stanowiły słowa: „Wiara, nadzieja i miłość”. Pomiędzy kolejnymi utworami muzycznymi prezentowane były rozważania Prymasa na temat znaczenia tych trzech wartości w życiu człowieka.

W repertuarze muzycznym zaprezentowały się dzieci przedszkolne oraz wokaliści z klas I-VIII, III gimnazjum oraz chór szkolny. Uroczystość przygotowana została pod kierunkiem p. Anny Michalczyk, p. Beaty Kuta, p. Lucyny Krzanowskiej i p. Ewy Kijowskiej.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego ważnego dla nas święta!

Opracowała: Beata Kuta

<galeria>

admin dnia 01/06/2019
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Bezpieczna szkoła
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
TOP
RSS