28/02/2020
Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Gruszowie Wielkim
Zajęcia literacko - teatralne pt. "Historie z okienka Marii Kruger" w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dąbrowie Tarnowskiej
Zajęcia literacko - teatralne pt. "Historie z okienka Marii Kruger" w Miejskiej  Bibliotece Publicznej w Dąbrowie Tarnowskiej

W czwartek 10 października 2019r. uczniowie  klas I – III uczestniczyli w warsztatach literacko – teatralnych pt. „Historie z okienka Marii Kruger” zorganizowanych przez panie bibliotekarki z Oddziału dla Dzieci MBP w Dąbrowie Tarnowskiej z okazji 115 rocznicy urodzin pani Marii Kruger. Na początku spotkania dzieci zapoznały się z twórczością autorki i wysłuchały fragmentu książki pt.” Karolcia”. Następnie mogły sprawdzić swoje wiadomości podczas licznych zabaw i konkursów związanych z lekturą.

Zajęcia literacko – teatralne były bardzo ciekawe i interesujące. Wzbudziły wiele emocji i radości.

Opracowała: Dorota Bzduła

<galeria>

admin dnia 22/10/2019
Drukuj
6 miejsce Macieja Dudka w finale wojewódzkim
6 miejsce Macieja Dudka w finale wojewódzkim

W piątek 18.10.2019r. na  stadionie KS „Błękitnych” w Tarnowie, odbyły się finały wojewódzkie w  Lekkoatletycznych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. Naszą szkołę reprezentowało 3 uczniów w  konkurencjach: rzut oszczepem, bieg na 300 m oraz pchnięcie kulą.  Wszyscy uzyskali bardzo dobre wyniki i uplasowali się na dość wysokich pozycjach.

Dudek Maciej, kl. VIII - bieg na 300 m - 6 miejsce, czas: 42,41 s.

Chwałek Sebastian, kl. VIII - rzut oszczepem -11 miejsce; wynik: 18,91 m.

                                               pchnięcie kulą - 19 miejsce; wynik: 6,58 m.

Partyński Brajan, kl.  VIII - rzut oszczepem - 12 miejsce; wynik: 18,27 m.

                                           pchnięcie kulą - 18 miejsce; wynik: 7,43 m.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje Maciej Dudek, który w biegu na 300 m wśród 35 zawodników zajął wysokie 6 miejsce, poprawiając swój rekord życiowy.

Opracował: Jerzy Dąbrowa

<galeria>

admin dnia 20/10/2019
Drukuj
7 medali naszych sportowców w Powiatowej Lidze Lekkoatletycznej
7 medali naszych sportowców w Powiatowej Lidze Lekkoatletycznej

16.10.2019 r. na stadionie MLKS „Dabrovia” w Dąbrowie Tarnowskiej, odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Indywidualnej Lidze lekkoatletycznej. Naszą szkołę reprezentowali: Maciej Dudek, Sebastian Chwałek, Szymon Zbierzkowski, Brajan Partyński i Szymon Żurawski z kl. VIII oraz Karolina Szwajkosz , Oliwia Fijał, Natalia Banaś, Krystian Dworak i Szymon Zych z kl. VII. Zawody zakończyły się dużym sukcesem naszych reprezentantów, którzy zdobyli 7 medali.

3 złote:   Maciej Dudek - bieg na 300 m, Sebastian Chwałek – pchnięcie kulą i rzut oszczepem

3 srebrne: Partyński Brajan – rzut oszczepem i pchnięcie kulą oraz sztafeta 4x100 m w składzie: Zbierzkowski Szymon, Dudek Maciej, Żurawski Szymon i Chwałek Sebastian.

1 brązowy:  Dudek Maciej – skok w dal

Pozostali uczniowie zajęli miejsca tuż za czołówką: Szymon Zbierzkowski był 4 w biegu na 100 m, Krystian Dworak 4 miejsce w biegu na 1000 m i Karolina Szwajkosz 4 miejsce w biegu na 100 m.

Wszyscy medaliści awansowali do Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się w Tarnowie. Zawody przebiegły w miłej sportowej atmosferze. 

Opracował: Jerzy Dąbrowa

<galeria>

admin dnia 20/10/2019
Drukuj
Jesienne grillowanie przedszkolaków
Jesienne grillowanie przedszkolaków

Dnia 8.10.2019r.dzieci z obu grup przedszkolnych wybrały się na wycieczkę do ,,Domu Chleba” w Gruszowie Wielkim. Z dużym zainteresowaniem oglądały przedmioty, które dawniej służyły do pracy na roli. Poznały także tajniki wypieku pieczywa i same wypiekały ,,placki na blasze’, ‘które później z apetytem zajadały.

Największą atrakcją cieszyły się kiełbaski i jabłka wypiekane na grillu przez rodziców, a także zabawy integracyjne na świeżym powietrzu zorganizowane przez wychowawczynie.

Dziękujemy wszystkim rodzicom za ich obecność i przygotowanie imprezy plenerowej. Szczególne podziękowania kierujemy do pani Janiny Sokołowskiej za zaproszenie i wspaniałą gościnę. 

Opracowała: Teresa Fryz

<galeria>

admin dnia 20/10/2019
Drukuj
KONCERT ŻYCZEŃ DLA NAUCZYCIELI
KONCERT ŻYCZEŃ DLA NAUCZYCIELI

Uroczysta akademia zorganizowana w naszej Szkole z okazji Dnia Edukacji Narodowej przybrała w tym roku formę koncertu życzeń. Poprzedziły ją słowa goszczącego u nas Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej pana Krzysztofa Kaczmarskiego, który w swoim adresie do dyrekcji szkoły i grona pedagogicznego podziękował za  pracę dydaktyczno-wychowawczą,  życzył sukcesów w pracy z dziećmi i młodzieżą oraz wytrwałości w codziennym   udoskonalaniu procesu edukacji. W wystąpieniu pana dyrektora  Marcina Jarzwieca również nie zabrakło podziękowań i życzeń skierowanych do wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły, w których docenił ich starania w dążeniu do  właściwego funkcjonowania szkoły oraz uzyskiwaniu jak najlepszych  wyników nauczania.

Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna, która była wyrazem uczniowskich podziękowań i sympatii. Przekazywane z humorem i kulturą życzenia przeplatane były starannie dobranymi utworami muzycznymi. Każdy pracownik szkoły otrzymał od uczniów „ciepłe słowo” doprawione szczyptą uśmiechu i uczniowskiej spostrzegawczości.

Dopełnieniem uroczystości były wręczone przez uczniów symboliczne upominki wraz z życzeniami.

Uświetnienie Dnia Edukacji Narodowej w naszej Szkole zawdzięczamy uczniom, którzy przygotowali akademię pod kierunkiem p. B. Kogut, p. A. Więcek oraz p. Katarzyny Partyńskiej – autorki dekoracji.

Opracowała: Barbara Kogut

<galeria>

admin dnia 16/10/2019
Drukuj
Międzypowiatowy Turniej Sztuki Recytatorskiej "Poszukiwania"
Międzypowiatowy Turniej Sztuki Recytatorskiej "Poszukiwania"

10 października w Dąbrowskim Domu Kultury odbył się pierwszy etap XII Międzypowiatowego Turnieju Sztuki Recytatorskiej „Poszukiwania”. W eliminacjach powiatu dąbrowskiego wzięło udział dwoje uczniów naszej szkoły – Anna Żelazny i Jakub Szczebak z klasy V.

Miło nam poinformować, iż Kuba, decyzją jury, znalazł się wśród laureatów konkursu. Uczeń zaprezentował dwa utwory – wiersz Mariana Załuckiego „O kramach z książkami i kramach z tymi kramami” oraz fragment powieści Małgorzaty Musierowicz pt. „Kłamczucha”. Ciekawa interpretacja została doceniona przez komisję i nagrodzona III miejscem.

Wysoka lokata otworzyła chłopcu drogę do finału, który odbędzie się 25 października w Centrum Kultury w Żabnie. Wówczas Kuba zmierzy się z najlepszymi recytatorami powiatów: dąbrowskiego, brzeskiego i tarnowskiego.

Uczestnikom gratulujemy występów i życzymy dalszych sukcesów.

Opracowała: Anna Więcek

<galeria>

admin dnia 11/10/2019
Drukuj
Sposób na jesienną nudę!
Sposób na jesienną nudę!

Lato mija bardzo szybko, przed nami długie, jesienne wieczory przy kominku… Najlepszym sposobem na odczarowanie szarugi za oknem będzie czytanie dobrych książek, które potrafią sprawić, że traci się kontakt z rzeczywistością i przenosi w inną czasoprzestrzeń. Czytanie książek jest dobrą alternatywą dla siedzenia przed telewizorem, czy laptopem. Doskonale wiedzą o tym bibliotekarki z naszej szkoły, które nawiązały współpracę z fundacją „Zaczytani”. Dzięki  uprzejmości Pana Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej udało się pozyskać książki dla dzieci i młodzieży, które trafiły między innymi do świetlicy szkolnej w  Gruszowie Wielkim.

Fundacja „Zaczytani” zaczęła działalność w 2013 roku od wielkich zbiórek książek, z których później tworzą się księgozbiory przekazywane oddziałom szpitalnym. Z czasem akcją zainteresowało się wielu artystów, którzy stali się jej ambasadorami . Obecnie fundacja obejmuje swoją opieką wiele zaczytanych społeczności, w tym również „Zaczytany Gruszów”! Nasi uczniowie mogą korzystać z niezwykłych prezentów w szkolnej świetlicy, czytelni, mogą też zabierać książki do domu. Serdecznie dziękujemy fundacji „Zaczytani” i liczymy na dalszą współpracę!

Opracowała: Elzbieta Kaczocha

<galeria>

admin dnia 07/10/2019
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Bezpieczna szkoła
eTwinning w naszej szkole
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
TOP
RSS