07/07/2020
Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego  w Gruszowie Wielkim
BAL KARNAWAŁOWY W PRZEDSZKOLU
BAL KARNAWAŁOWY W PRZEDSZKOLU

Karnawał to czas radosnych balów i zabaw. Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć. Tak też było i u nas. 19.02.2020r. w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Tego dnia już od rana pojawiały się w salach kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. Były królewny, wróżki, motylki, pszczółka, kotek, Czerwony Kapturek, kowboje, rycerze, Spider-Man, Batman, wojownik Ninja, a także spora grupa policjantów. Wesołą zabawę, w rytmie utworów instrumentalnych i wokalnych uatrakcyjniały liczne zabawy oraz konkursy prowadzone przez wychowawczynie – Teresę Fryz i Jadwigę Tabor. Po tańcach przyszedł czas na poczęstunek przygotowany przez rodziców. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały przedszkole. Bal umożliwił wszystkim spędzenie czasu w miłej atmosferze.

Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie poczęstunku oraz kolorowych i pomysłowych strojów.

Opracowała: Jadwiga Tabor

<galeria>

admin dnia 22/02/2020
Drukuj
Kartka dla Lilianki!
Kartka dla Lilianki!

Biblioteka szkolna prosi wszystkich uczniów naszej szkoły  o przygotowanie urodzinowej kartki dla Lilianki – bardzo chorej dziewczynki, która marzy o tym, że w dniu urodzin będą o niej pamiętać dzieci z całej Polski. 5 marca Lilka kończy 5 lat! Postarajmy się, aby ten dzień był dla niej wyjątkowy! Przygotowane kartki przynosimy do biblioteki szkolnej do 24 lutego (poniedziałek).

 

admin dnia 20/02/2020
Drukuj
Wyślij pączka do Afryki!
Wyślij pączka do Afryki!

Nasza szkoła dołączyła do akcji organizowanej przez kapucynów. Od środy 19.02.2020r. do wtorku 25.02.2020 r. nasi wolontariusze będą zbierać pieniądze na akcję „Pączek dla Afryki”. Całkowity dochód ze zbiórki zostanie przeznaczony na pomoc medyczną dla dzieci w szpitalu w Ngaoundaye w Republice Środkowej Afryki.

Zapraszamy wszystkich przedszkolaków, uczniów oraz pracowników naszej szkoły o przyłączenie się do akcji. Misjonarze kapucyni w Republice Środkowoafrykańskiej zmienią Twoją darowiznę na pomoc potrzebującym.

Więcej informacji: https://paczek.kapucyni.pl/ 

 

Przyłącz się, a wspólnie zrobimy wiele dobrego!

                                                                Wolontariusze 

admin dnia 18/02/2020
Drukuj
Integracyjny wyjazd na lodowisko do Proszówek
Integracyjny wyjazd na lodowisko do Proszówek

W piątek 14.02.2020 r. nasi uczniowie wraz z uczniami zaprzyjaźnionej szkoły w Nieczajnie Górnej wyjechali na kryte lodowisku do Proszówek koło Bochni. Były to dwie 25 osobowe grupy, które wspólnie świętowały „Walentynki”. Celem wyjazdu była nie tylko nauka i  doskonalenie umiejętności jazdy na  łyżwach, ale również integracja uczniów obu szkół, które współpracują razem w wielu wspólnych projektach. Uczestnictwo w zajęciach na lodowisku było także zachętą  do aktywnej formy wypoczynku i rekreacji co wpisuje się w założenia realizowanego w szkole projektu  „Trzymaj formę”.

Podczas zajęć oraz w czasie podróży nawiązało się wiele przyjaźni, dlatego zadowoleni i w dobrych nastrojach wróciliśmy do domu. Wyjazd zorganizowali i  sprawowali opiekę nad uczniami: p. Jerzy Dąbrowa i  p.  Dominika Sosin oraz p. Robert Pacześniowski i p. Anna Wolak.        

Opracował: Jerzy Dąbrowa

<galeria>

admin dnia 17/02/2020
Drukuj
Walentynkowy tydzień w naszej Szkole
Walentynkowy tydzień w naszej Szkole

Ostatnie dni karnawału przed nami, a luty jest doskonałą okazją, aby spędzić ten radosny czas z uśmiechem na twarzy. Niewątpliwie, jednym z najpiękniejszych dni w tym miesiącu jest 14 lutego – święto zakochanych. Stanowi on doskonałą okazję do obdarowywania naszych przyjaciół i sympatii miłymi słowami, drobnymi upominkami, ale przede wszystkim jest szansą na poświęcenie bliskim uwagi i czasu.

W naszej szkole, jak co roku, uruchomiliśmy Pocztę Walentynkową. Uczniowie przez cały tydzień mogli przynosić własnoręcznie wykonane kartki i laurki, które zostały rozdane adresatom podczas Balu Walentynkowego. Zanim rozpoczęliśmy wspólne zabawy, wybraliśmy Króla i Królową Walentynek. W tym roku najwięcej upominków otrzymali Jowita Kot z klasy V i Hubert Żelazny z klasy VI.

Wspaniały nastrój towarzyszył nam przez cały wieczór. Uczniowie chętnie wchodzili na parkiet, a ich twarze stale zdobił uśmiech. Naładowani pozytywnymi emocjami i ogromem ciepłych słów, wróciliśmy do domów.

Niech walentynki będą dla nas inspiracją na kolejne dni. Pamiętajmy, że „dobre słowa mogą być krótkie i łatwe do wypowiedzenia, jednak ich echo jest nieskończone."

Opracowała:Anna Więcek

<galeria>

admin dnia 16/02/2020
Drukuj
Walentynki z biblioteką i kołem plastycznym!
Walentynki z biblioteką i kołem plastycznym!

Walentynki to  czas  radości, życzliwości i przyjaźni. To również czas, kiedy robimy swoim najbliższym miłe i urocze niespodzianki. Tak też było i u nas. Biblioteka szkolna i koło plastyczne  przygotowały w czwartkowe popołudnie  wiele atrakcji, na które dzieci czekały już od samego rana.

Warsztaty plastyczne – cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.  Dzieci wykonywały piękne walentynkowe kartki dla swoich przyjaciół i najbliższych. Wszyscy wysłuchali legendy o świętym Walentym i poznali historię tego święta. Wiele radości sprawiły dzieciom gry i zabawy oparte na wzajemnej życzliwości i sympatii. Trzeba było wykazać się talentami plastycznymi, literackimi i sprytem, bo  uczniowie, którzy spotkali się z nami w tym dniu mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat dnia zakochanych w quizie wiedzy o walentynkach oraz wyjaśnić związki frazeologiczne związane z sercem, symbolem miłości.  Ale nie tylko,  trzeba było też wykazać się znajomością książek! Dzieci łączyły w pary znanych bohaterów literackich i filmowych: Pszczółka Maja i… (Gucio), Kopciuszek i… (Książę), Jaś i… (Małgosia), Shrek i…(Fiona) itd. Osoby, które poprawnie odpowiedziały na pytania jako pierwsze mogły skosztować pysznego deseru. Chętnych nie brakowało, bo każdy chciał sprawdzić, czy przy pomocy św. Walentego dopisze mu szczęście. Na koniec kolejna niespodzianka! Gofry z bitą śmietaną wykonane przez wszystkie dzieci!

Walentynki przygotowane przez szkolną bibliotekę i koło plastyczne służyły promocji czytelnictwa oraz propagowaniu zasady życzliwości i grzeczności. Uśmiechów i radości tego dnia było wiele, przecież to WALENTYNKI!

Opracowała: Elżbieta Kaczocha

<galeria>

admin dnia 16/02/2020
Drukuj
Bezpiecznie obchodzimy się ze zwierzętami
Bezpiecznie obchodzimy się ze zwierzętami

21 stycznia odbyło się spotkanie uczniów pierwszego etapu edukacyjnego  z panem Łukaszem Pajdo , pracownikiem KRUS w Dąbrowie Tarnowskiej, który w interesującej pogadance przekazał dzieciom zasady bezpiecznego obchodzenia się ze zwierzętami w gospodarstwie rolnym. Zachęcił uczniów naszej szkoły do udziału w kolejnej X edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci, który w tym roku odbywa się  pod hasłem „Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz”. Patronat honorowy nad konkursem sprawuje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski. Celem konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego. Tematyka  tegorocznej edycji ma uwrażliwić rodziców i dzieci na zapobiegania wypadkom, wynikającym  z obecności zwierząt w gospodarstwach rolnych oraz ma promować pozytywne  zachowania  związane z pracą i zabawą na wsi.

Uczestnicy konkursu powinni wykonać  pracę plastyczną w formacie A3, w dowolnej technice na temat zapobiegania wypadkom i chorobom związanym z obecnością zwierząt w gospodarstwie rolnym. Prace oceniane będą według następujących kryteriów: 

  • zgodność z tematyką konkursu i jej trafne przedstawienie,
  • oryginalność, pomysłowość w zobrazowaniu przesłania konkursu,
  •  walory estetyczne pracy.

Autorzy najciekawszych prac na każdym etapie konkursu zostaną nagrodzeni.

Laureaci etapu centralnego otrzymają m.in. sprzęt multimedialny ufundowany przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, a także upominki od współorganizatorów i patronów konkursu.

Termin oddawania prac konkursowych do szkoły upływa 20 .02.2020r.

Opracowała: Dorota Bzduła

<galeria>

admin dnia 15/02/2020
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Bezpieczna szkoła
eTwinning w naszej szkole
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Jadłospis
Oferta Edukacyjna
ePrzedszkole
Na Pożółkłej Fotografii
Przegląd Talentów
Nasze Osiągnięcia
Nasze Prace
TOP
RSS