17/02/2019
Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Gruszowie Wielkim
FILMOWE MIKOŁAJKI W SZKOLE PODSTAWOWEJ W GRUSZOWIE WIELKIM
FILMOWE MIKOŁAJKI W SZKOLE PODSTAWOWEJ W GRUSZOWIE WIELKIM

5 grudnia uczniowie szkoły podstawowej pojechali do kina  w Dąbrowie Tarnowskiej aby obejrzeć film Uwolnić Mikołaja. Dzieci z zapartym tchem śledziły losy ojca i syna, którzy musieli uratować Boże Narodzenie. Mały chłopiec znalazł w garażu śpiącego Świętego Mikołaja i rozpoczęła się niesamowita przygoda...

Ten wyjazd pozwolił wszystkim poczuć magię świąt i docenić pracę ukochanego staruszka z siwą brodą.

admin dnia 12/12/2014
10 komentarzy · 5375 czytań ·Drukuj
Brązowy medal Justyny Taraski
Brązowy medal Justyny Taraski

2 grudnia 2014r. w starej hali sportowej MGOSiR w Dąbrowie Tarnowskiej odbyła się Gminna Gimnazjada w Tenisie Stołowym indywidualnym i drużynowym. Nasze gimnazjum reprezentowali: Justyna Taraska, Małgorzata Ryczek, Karolina Stępnik, Anna Miotła i Faustyna Wdowikowska z klasy II B oraz Monika Borek z kl. I B, Patryk Gagatek i Karol Wdowikowski z kl. III A, Dawid Taraska i Michał Bogacz z kl. II A, Karol Trela z II B i Rafał Kmieć z kl. I B.
 Największy sukces odniosła Justyna Taraska z II B, która zdobyła w klasyfikacji indywidualnej III miejsce i brązowy medal. Dobry występ odnotowali też: Małgorzata Ryczek, która była V oraz Karolina Stępnik i Patryk  Gagatek sklasyfikowani na VI miejscu. Cała czwórka wywalczyła awans do rozgrywek powiatowych w Mędrzechowie. Pozostali nasi reprezentanci zajęli miejsca od 7 do 16.

Zapraszamy do galerii.

admin dnia 08/12/2014
20 komentarzy · 6305 czytań ·Drukuj
2 medale na Mistrzostwach Gminy w tenisie stołowym
2 medale na Mistrzostwach Gminy w tenisie stołowym

13 listopada 2014r. uczniowie szkół podstawowych wzięli udział w rywalizacji tenisowej na szczeblu gminy. Naszą szkołę reprezentowali: w kategorii dziewcząt – Dudek Jadwiga
i Nawrocka Anna ,
a w kategorii chłopców – Pyzik Bartłomiej i Paweł Trela, wszyscy z klasy VI.  Pyzik Bartłomiej wywalczył II miejsce i srebrny medal, a Paweł Trela III miejsce i brązowy medal. Dudek Jadwiga była V, a Nawrocka Anna VIII. Do zawodów powiatowych awans uzyskali: Pyzik Bartłomiej, Trela Paweł i Dudek Jadwiga.

Zapraszamy do galerii.

 

admin dnia 05/12/2014
10 komentarzy · 4400 czytań ·Drukuj
7 medali w Biegu Niepodległości
7 medali w Biegu Niepodległości

 07.11.2014r. odbył się w Parku Miejskim w Dąbrowie Tarnowskiej coroczny Bieg Niepodległości. Nasz Zespól Szkół reprezentowało 16 uczniów: 11 z PSP i 5 z Gimnazjum.
Byli to: Miodowski Karol III , Dudek Maciej III , Cur Justyna IV, Trela Klaudia IV , Banaś Karolina IV , Dudek Jadwiga VI , Pyzik Bartłomiej VI , Dudek Przemysław VI, Dynak Bartłomiej VI, Bomba Arkadiusz VI  ze szkoły podstawowej oraz Ryczek Małgorzata IIb , Taraska Justyna IIb , Kułaga Klaudia IIb , Dudek Wojciech IIIa , Kijak Anna IIIa z gimnazjum. Medale zdobyli: złoty – Dudek Maciej , Dudek Jadwiga i Pyzik Bartłomiej , srebrny – Miodowski Karol i Dynak Bartłomiej , a brązowy Bomba Arkadiusz i Ryczek Małgorzata. 

Zapraszamy do galerii.

 

admin dnia 04/12/2014
8 komentarzy · 3360 czytań ·Drukuj
Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości
Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości

Uznany za symboliczną datę  „powrotu do państwowości polskiej”  dzień jedenasty listopada uczciliśmy w naszej szkole uroczystą akademią. Obchody 96 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości przygotowane przez uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum  były przywołaniem minionych wydarzeń i atmosfery lat, kiedy Polska utraciła niepodległość i walczyła o jej odzyskanie. W pełnym symboliki montażu słowno – muzycznym, uczniowie wspomnieli ponad tysiącletnią historię polski, która przechodziła różne koleje losu, a okresy potęgi i wielkości przeplatane były wojnami, niewolą i upadkiem. Akademia poświęcona była więc tym, „co skrzyżowali miecze  pod Grunwaldem, tym, co szli z Krakowa z Kościuszką, tym, co jęczeli pod pruskim butem i umęczeni ginęli w śniegach Sybiru”. Uczniowie w swoich słowach  przywołali też bohaterów II wojny światowej oraz tych, którym zawdzięcza się  teraźniejszą wolność.

 Krótka podroż do przeszłości przypomniała wszystkim zebranym  przyczyny oraz okoliczności trzech rozbiorów Polski, przywołano więc bolesne daty – 1772, 1793, 1795, które rozpoczęły tragedię naszego narodu. Nie pominięto w niej  jednak wspomnień związanych z walką narodowowyzwoleńczą Polaków – z powstaniami listopadowym, krakowskim, wielkopolskim i styczniowym, które, mimo, iż zakończyły się klęską, dały wyraz temu , że naród polski nie ugiął się pod naciskiem zaborców, że nie wyrażał zgody na narzucenie  mu obcego języka, kultury,  obyczajów i religii. Pełne powagi słowa uczniów tchnęły radością, gdy mówili, że odwaga, męstwo i upór Polaków zaowocowały w końcu Odzyskaniem Wolności 11 listopada 1918  roku. Dzień ten był dniem powrotu  Rzeczpospolitej  na mapę Europy i początkiem odbudowy państwowości polskiej.

 Na koniec  wystąpienia padły bardzo ważne słowa podkreślające, że współczesną Polskę musieli  „wywalczyć”  ci, którzy żyli w czasach niewoli i że to, jaka dzisiaj jest nasza Ojczyzna zależy też od dokonań  przeszłych  pokoleń Polaków.

Akademię zakończono słowami, skłaniającymi wszystkich do refleksji związanymi z szacunkiem Polaków  do  historii własnego   państwa i  własnego narodu:

„ Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości ”.

 

Na uroczystości nie zabrakło również wystąpienia pana dyrektora Marcina Jarzwieca, który mówił o patriotyzmie narodu żyjącego w czasach wolności i wszelkich swobód obywatelskich, o patriotyzmie współczesnych wyrażającym się   w pamięci i  szacunku do historii, do Polaków którzy walczyli o niepodległość Polski.

Pan dyrektor  pogratulował uczniom „pięknej  lekcji historii i patriotyzmu”, którą przygotowali pod kierunkiem p. Iwony Tańskiej, p. Ewy Kijowskiej i p. Lucyny Krzanowskiej.

Zapraszamy do galerii.

admin dnia 17/11/2014
8 komentarzy · 5943 czytań ·Drukuj
Dzień Ziemniaka
Dzień Ziemniaka

Jesienią w naszej szkole nie można się nudzić. Udowodnili to uczniowie klas I-VI i oddział przedszkolny, którzy w czwartkowe popołudnie wraz z rodzicami i wychowawcami urządzili Dzień Ziemniaka. Do wspólnej zabawy dzieci zaprosiły mamy. Z wielkim zaangażowaniem siedem pań rywalizowało w konkurencji obierania ziemniaków na czas. Uczniowie brali udział w konkursach na jesienne przebranie, najbarwniejszą kompozycję, danie z ziemniaka i klasowy plakat. O wykopkach i innych jesiennych pracach polowych opowiadał dziadek Kamila Wajdy,pan Siewierski.Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za pomoc i zaangażowanie!

Zapraszamy do galerii.

admin dnia 30/10/2014
8 komentarzy · 6667 czytań ·Drukuj
Gimnazjada w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt i Chłopców
Gimnazjada w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt i Chłopców

24.10.2014r. w nowej hali sportowej im. Agaty Mróz w Dąbrowie Tarnowskiej odbyły się  Mistrzostwa Gminy w Halowej Piłce Nożnej dziewcząt i chłopców. Naszą szkołę reprezentowali: w drużynie dziewcząt – Klaudia Fido IIIa , Anna Kijak IIIa , Katarzyna Żelazna IIIa , Katarzyna Bator IIa , Paulina Ryczek IIa , Justyna Kogut IIa , Paulina Soja IIa , Małgorzata Ryczek IIb , Justyna Taraska IIb , Anna Miotła IIb , a w drużynie chłopców : Wojciech Dudek IIIa , Karol Żelazny IIIa , Patryk Gagatek IIIa , Jarosław Taraska IIIb , Arkadiusz Frąc IIa , Dawid Taraska IIa , Karol Trela IIb , Witold Noga IIb , Filip Pater IIb , Piotr Nawrocki IIb.   Drużyna chłopców wywalczyła II miejsce i awans do etapu powiatowego ,a drużyna dziewcząt zajęła III miejsce.

Zapraszamy do galerii.

admin dnia 28/10/2014
20 komentarzy · 6071 czytań ·Drukuj
Dziennik elektroniczny
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
TOP
RSS