08/12/2019
Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Gruszowie Wielkim
Międzypowiatowy Turniej Sztuki Recytatorskiej "Poszukiwania"
Międzypowiatowy Turniej Sztuki Recytatorskiej "Poszukiwania"

10 października w Dąbrowskim Domu Kultury odbył się pierwszy etap XII Międzypowiatowego Turnieju Sztuki Recytatorskiej „Poszukiwania”. W eliminacjach powiatu dąbrowskiego wzięło udział dwoje uczniów naszej szkoły – Anna Żelazny i Jakub Szczebak z klasy V.

Miło nam poinformować, iż Kuba, decyzją jury, znalazł się wśród laureatów konkursu. Uczeń zaprezentował dwa utwory – wiersz Mariana Załuckiego „O kramach z książkami i kramach z tymi kramami” oraz fragment powieści Małgorzaty Musierowicz pt. „Kłamczucha”. Ciekawa interpretacja została doceniona przez komisję i nagrodzona III miejscem.

Wysoka lokata otworzyła chłopcu drogę do finału, który odbędzie się 25 października w Centrum Kultury w Żabnie. Wówczas Kuba zmierzy się z najlepszymi recytatorami powiatów: dąbrowskiego, brzeskiego i tarnowskiego.

Uczestnikom gratulujemy występów i życzymy dalszych sukcesów.

Opracowała: Anna Więcek

<galeria>

admin dnia 11/10/2019
Drukuj
Sposób na jesienną nudę!
Sposób na jesienną nudę!

Lato mija bardzo szybko, przed nami długie, jesienne wieczory przy kominku… Najlepszym sposobem na odczarowanie szarugi za oknem będzie czytanie dobrych książek, które potrafią sprawić, że traci się kontakt z rzeczywistością i przenosi w inną czasoprzestrzeń. Czytanie książek jest dobrą alternatywą dla siedzenia przed telewizorem, czy laptopem. Doskonale wiedzą o tym bibliotekarki z naszej szkoły, które nawiązały współpracę z fundacją „Zaczytani”. Dzięki  uprzejmości Pana Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej udało się pozyskać książki dla dzieci i młodzieży, które trafiły między innymi do świetlicy szkolnej w  Gruszowie Wielkim.

Fundacja „Zaczytani” zaczęła działalność w 2013 roku od wielkich zbiórek książek, z których później tworzą się księgozbiory przekazywane oddziałom szpitalnym. Z czasem akcją zainteresowało się wielu artystów, którzy stali się jej ambasadorami . Obecnie fundacja obejmuje swoją opieką wiele zaczytanych społeczności, w tym również „Zaczytany Gruszów”! Nasi uczniowie mogą korzystać z niezwykłych prezentów w szkolnej świetlicy, czytelni, mogą też zabierać książki do domu. Serdecznie dziękujemy fundacji „Zaczytani” i liczymy na dalszą współpracę!

Opracowała: Elzbieta Kaczocha

<galeria>

admin dnia 07/10/2019
Drukuj
Brązowy medal Dawida Cura w XXVIII Biegu "Sokoła"
Brązowy medal Dawida Cura w XXVIII Biegu "Sokoła"

27.09.2019r. odbył się w Narożnikach /k. Radgoszczy/ XXVIII Powiatowy Bieg „Sokoła”. Nasza szkołę reprezentowało 15 uczniów w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV-VI: Michalczyk Oliwia, Zbierzkowska Maja, Ryczek Jakub, Banaś Filip, Gagatek Karol, Kupiec Wojciech, Kuta Bartosz, Cur Dawid i Urban Krystian oraz klasy VII-VIII: Ryczek Krzysztof, Zych Szymon, Dworak Krystian, Dudek Maciej, Zbierzkowski Szymon i Żurawski Szymon. Był to dla nas bardzo udany występ. W biegu na 800 m Dawid Cur osiągnął duży sukces zdobywając brązowy medal. W biegu na 1200 m Dworak Krystian był 6, a Dudek Maciej 10. Pozostali uczniowie uplasowali się tuż za pierwszą 10. Nagrody wręczali: Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej – Krzysztof Kaczmarski, Wicestarosta Dąbrowski – Krzysztof Bryk, Wójt Gminy Radgoszcz – Marek Lupa oraz gościnnie Prezes PSL -  Władysław Kosiniak – Kamysz.

Opracował: Jerzy Dąbrowa

<galeria>

admin dnia 30/09/2019
Drukuj
Jesień wcale nie musi być nudna!!!
Jesień wcale nie musi być nudna!!!

Z takiego założenia wyszli uczniowie klas V-VIII , którzy , wraz z wychowawcami, postanowili  powitać nadchodzącą porę roku. Było radośnie i głośno, humor dopisywał wszystkim bez wyjątku! Zawody sportowe, gry i zabawy integracyjne oraz tradycyjne ognisko sprawiły, że jeden z pierwszych jesiennych dni upływał wyjątkowo radośnie. Największym powodzeniem cieszyły się stoiska z watą cukrową i popcornem  obsługiwane przez  pana dyrektora naszej szkoły. Wyścig z wychowawcami, jedzenie ciastek z zawiązanymi oczami, szukanie ukrytych skarbów, to tylko niektóre atrakcje tego wyjątkowego popołudnia. Wspaniale smakowały kiełbaski z grila i pieczone w ognisku ziemniaki!  Mimo, że deszcz trochę pokrzyżował nasze plany, to wszyscy zgodnie stwierdzili, że była to najradośniejsza impreza w tym roku, bo przecież „jesień to pora wesoła”. Tańce na świeżym powietrzu potwierdziły znaną prawdę, że aby świetnie się bawić  wystarczy dobre towarzystwo i odpowiedni nastrój!

Dziękujemy rodzicom za pyszne kiełbaski i pomoc w organizacji spotkania!

Opracowała: Elżbieta Kaczocha

<galeria>

admin dnia 29/09/2019
Drukuj
OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA W PRZEDSZKOLU
OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA W PRZEDSZKOLU

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29 września. Został on ogłoszony przez Polską Izbę Książki, a data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

O zaletach czytania wiedzą wszyscy, ale nie zaszkodzi przypominanie o nich od czasu do czasu. Czytanie książek to nie tylko ciekawa forma spędzania wolnego czasu, zdobywanie nowej wiedzy, ale również rozwijanie wyobraźni czy wzbogacanie słownictwa, a głośne czytanie dzieciom to również budowanie silnej więzi emocjonalnej. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to święto, którego najważniejszymi beneficjentami są właśnie dzieci.

Z tej okazji w naszym przedszkolu już w środę 25 września odbyły się zajęcia czytelnicze prowadzone przez panią Klaudię Cabała z filii MBP w Gruszowie Wielkim, podczas których 5 i 6 latki poznały historię Szewczyka Dratewki. Dzieci chętnie wysłuchały opowieści, a następnie uczestniczyły w ciekawych zadaniach i zabawach przygotowanych przez naszego gościa.

Było to ciekawe spotkanie dla wszystkich, którzy kochają książki, oraz dla tych, którzy dopiero uczą się je kochać.

Opracowała: Jadwiga Tabor

<galeria>

admin dnia 29/09/2019
Drukuj
Pierwsza wywiadówka
Pierwsza wywiadówka

We wtorek 24 września odbędzie się pierwsze w tym roku szkolnym zebranie z rodzicami. Wywiadówka będzie przebiegać według następującego porządku:

godz. 16.00 -  kl. I - IV

godz. 17.00 -  spotkanie ogólne

godz. 17.30 -  kl. V - VIII

Serdecznie zapraszamy!

admin dnia 21/09/2019
Drukuj
80. rocznica agresji ZSRR na Polskę
80. rocznica agresji ZSRR na Polskę

17 września 2019 roku przypadła 80. rocznica napaści Związku Radzieckiego na  Polskę. Przez wzgląd na te smutne wydarzenia w dziejach Ojczyzny, w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony bohaterstwie i odwadze narodu polskiego.

Był to straszliwy i nieoczekiwany cios dla Polaków, gdy Armia Czerwona wkroczyła na Kresy Wschodnie Rzeczypospolitej, rzekomo po to, aby ochraniać ludność białoruską i ukraińską zamieszkującą te tereny. To pamiętna data, gdy Związek Radziecki „wbił nóż w plecy” Polsce, atakując bez wypowiedzenia wojny, łamiąc w ten sposób wcześniej podpisany pakt o nieagresji. Po napaści zaczęły się masowe wywózki ludności polskiej na wschód, a niewygodnych ideowo czekały łagry na Syberii.

Pamięć poległych uczniowie uczcili minutą ciszy, a na koniec odśpiewali Hymn Sybiraków.

Pamiętajmy o tych, którzy wtedy zginęli, niech pozostaną w naszych sercach, a te wydarzenia niech będą przestrogą dla przyszłych pokoleń Polaków.

Opracowała: Marta Gadziała

<galeria>

admin dnia 18/09/2019
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Bezpieczna szkoła
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
TOP
RSS