20/01/2019
Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Gruszowie Wielkim
Spotkanie ze Świętym Mikołajem
Spotkanie ze Świętym Mikołajem

Jak każdego roku, tak i w tym 6 grudnia uczniów naszej szkoły odwiedził Święty Mikołaj.

Dzieci z klas I-III ubrane w mikołajkowe czapki od rana cierpliwie czekały na to spotkanie. Na holu szkoły przygotowano odpowiednią dekorację oraz ustawiono wygodny fotel.

Święty Mikołaj pojawił się około godziny 11:00. Dzieci powitały Go piosenką o tematyce świątecznej, a następnie wyrecytowały wiersz, który nauczyły się specjalnie na tę okazję. W rozmowie ze Świętym Mikołajem obiecały, że się poprawią i postarają w następnym roku nie sprawiać kłopotów swoim rodzicom ani nauczycielom. Mikołaj obdarował wszystkie dzieci słodkimi prezentami i obiecał, że odwiedzi nas w przyszłym roku. Spotkanie ze Świętym Mikołajem to jedna z najprzyjemniejszych dla dzieci tradycji związanych ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia. 

Opracowała: Leokadia Parkosz

<galeria>

admin dnia 11/12/2018
Drukuj
Integracyjny wyjazd na lodowisko do Dębicy
Integracyjny wyjazd na lodowisko do Dębicy

W środę 05.12.2018r. nasi uczniowie wraz z uczniami zaprzyjaźnionej szkoły w Nieczajnie Górnej wyjechali   na kryte lodowisko do Dębicy. Były to dwie 27 osobowe grupy. Celem wyjazdu była nie tylko nauka i  doskonalenie umiejętności jazdy na łyżwach, ale również integracja uczniów obu szkół, które współpracują razem w wielu wspólnych projektach. Uczestnictwo w zajęciach na lodowisku było także zachętą  do aktywnej formy wypoczynku i rekreacji co wpisuje się w założenia realizowanego w szkole projektu p.n. „Trzymaj formę”.

Wyjazd zorganizowali i  sprawowali opiekę nad uczniami: p. Jerzy Dąbrowa, p. Robert Pacześniowski, p. Ewa Kijowska i p. Dominika Sosin.   

Opracował: Jerzy Dąbrowa

<galeria>

admin dnia 10/12/2018
Drukuj
ŚWIĘTY MOKOŁAJ Z WIZYTĄ U PRZEDSZKOLAKÓW
ŚWIĘTY MOKOŁAJ Z WIZYTĄ U PRZEDSZKOLAKÓW

6 grudnia 2018 roku nasze przedszkole odwiedził Święty Mikołaj. Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach dzieci. Gdy zasiadł wygodnie na przygotowanym fotelu nastała cisza. Dzieci przywitały gościa i nastąpił długo wyczekiwany moment… wręczania prezentów. Mikołaj niczym gwiazdor dzielnie pozował do zdjęć ze wszystkimi przedszkolakami. Każda z grup w ramach podziękowania za przybycie i otrzymane podarunki zaśpiewała dla Świętego Mikołaja piosenkę.

Dzieci z ogromną radością zaprosiły św. Mikołaja za rok, obiecując, że czekając na niego będą bardzo grzeczne!

Opracowała: Jadwiga Tabor

<galeria>

admin dnia 10/12/2018
Drukuj
Świetlicowy Konkurs Wiedzy o Polsce
Świetlicowy Konkurs Wiedzy o Polsce

W związku z przypadającą w tym roku setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości 27.11.2018r. został zorganizowany Świetlicowy Konkurs Wiedzy o Polsce :    „ Co wiem o mojej Ojczyźnie?”. Wzięło w nim udział 14 uczestników w dwóch kategoriach wiekowych:  klasy I- II oraz III- V.

Pytania konkursowe pochodziły z różnych dziedzin takich jak: historia, geografia, przyroda, sztuka oraz tradycje. Uczniowie klas starszych odpowiadali na 50 pytań w formie pisemnej, młodsze dzieci losowały pytania odpowiadając ustnie.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

w kategorii uczniów klas I- II:

1 miejsce: Milena Musiał- klasa II

2 miejsce: Szymon Musiał- klasa I

3 miejsce : Michał Zych- klasa I

w kategorii uczniów klas III- V :

1 miejsce : Zuzanna Musiał : klasa IV

2 miejsce : nie przyznano

3 miejsce : Bartłomiej Mosik- klasa III

wyróżnienie : Kacper Sajdera : klasa III

Zwycięzcy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe. 

Gratulujemy!

Opracowała: Beata Kuta

<galeria>

admin dnia 10/12/2018
Drukuj
VI Powiatowy Przegląd Piosenki Religijnej "Śpiew otwiera niebo"
VI Powiatowy Przegląd Piosenki Religijnej "Śpiew otwiera niebo"

30 listopada w Dąbrowskim Domu Kultury odbył się VI Powiatowy Przegląd Piosenki Religijnej Śpiew otwiera niebo, organizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej.

Miło nam poinformować, że uczennica naszej Szkoły – Nikola Gancarz – została tegoroczną laureatką tego konkursu. Wspaniałe wykonanie utworu pt. Twoje ręce zapewniło jej I miejsce wśród solistów z kategorii klas VII-VIII i gimnazjalnych. Przepiękny głos Nikoli zachwycił nie tylko jury, jej talent został doceniony przez całe audytorium, które nagrodziło ją gromkimi brawami.

Uczennica przygotowywała się do występu pod okiem p. Lucyny Krzanowskiej.

Nikoli składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.

Opracowała: Lucyna Krzanowska

<galeria>

admin dnia 07/12/2018
Drukuj
Sukcesy naszych uczennic w powiatowym konkursie plastycznym 'Nie daj szansy AIDS'
Sukcesy naszych uczennic w powiatowym konkursie plastycznym 'Nie daj szansy AIDS'

Uczniowie starszych klas szkoły podstawowej oraz gimnazjum, jak co roku tradycyjnie wzięli udział  w powiatowym konkursie plastycznym ,,Nie daj szansy AIDS” organizowanym przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej. Celem konkursu było uświadomienie uczniom zagrożeń w zakresie HIV i AIDS związanych z ryzykownymi zachowaniami.

03.12.2018r. w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej odbyło się uroczyste wręczenie nagród osobom, których prace okazały się najlepsze. Miło nam poinformować, że w tym roku nasze uczennice zajęły miejsca na podium:

Barbara Ryczek klasa IIIA – I miejsce

Daria Toczek klasa VIII – II miejsce  

Cieszymy się z sukcesu Basi i Darii , GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów! 

Opracowała: Małgorzta Pytka

<galeria>

admin dnia 06/12/2018
Drukuj
Andrzejki 2018
Andrzejki 2018

Lato zimą” – pod takim hasłem uczniowie naszej Szkoły obchodzili tegoroczne andrzejki. Mimo, że temperatura na zewnątrz nie była wysoka, kolorowe dekoracje, radosne rytmy i pozytywne nastroje przeniosły nas na słoneczne Hawaje. Uczniowie mieli okazję wykorzystać swoje taneczne umiejętności i wziąć udział w wielu konkurencjach, specjalnie na tę okazję przygotowanych.  Gry i zabawy zintegrowały całą społeczność szkolną – uczniów, rodziców i nauczycieli. Wszyscy uczestnicy z wielkim zaangażowaniem pokonywali kolejne taneczne wyzwania.

Andrzejkowy wieczór był również okazją do poznawania swojej przyszłości. Dzieci z chęcią brały udział we wróżbach przygotowanych przez starszych kolegów. Z zainteresowaniem przysłuchiwały się zabawnym przepowiedniom i wskazówkom.

Zabawa andrzejkowa wprowadziła wśród uczniów magiczną atmosferę. Liczne atrakcje i mnóstwo pozytywnej energii z pewnością na długo pozostaną w naszej pamięci.

Opracowała: Anna Michalczyk

<galeria>

admin dnia 06/12/2018
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
TOP
RSS