23/07/2019
Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Gruszowie Wielkim
Rozstrzygnięcie VII edycji KONKURSU LITERACKIEGO
Rozstrzygnięcie VII edycji KONKURSU LITERACKIEGO

Przedstawiamy wyniki konkursu literackiego pod hasłem „Życie trzeba przeżyć godnie, bo jest tylko jedno”, który zorganizowany został pod patronatem Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej pana Krzysztofa Kaczmarskiego oraz Biskupa Tarnowskiego księdza Andrzeja Jeża.

To już VII edycja Konkursu  Literackiego organizowanego przez naszą szkołę, którego celem jest zachęcanie uczniów do poznania i czerpania z bogatego dziedzictwa duchowego Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Oto wyniki literackich zmagań:

I miejsce – Patrycja Migas – Szkoła Podstawowa nr 1  w Tokarni

II miejsce – Paulina Gadziała – Publiczna Szkoła Podstawowa w Gruszowie Wielkim

II miejsce ex aequo – Joanna Foszcz  – Publiczna Szkoła Podstawowa w Nieczajnie Górnej

III miejsce – Tomasz Kaczocha – Publiczna  Szkoła Podstawowa  w Smęgorzowie

III miejsce ex aequo- Kacper Orszulak – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej

Wyróżnienie otrzymała:

Wiktoria Chalama – Publiczna Szkoła Podstawowa w Gruszowie Wielkim

Wszystkim laureatom konkursu oraz ich opiekunom gratulujemy!

Dyrekcja Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Gruszowie Wielkim oraz nauczyciele odpowiedzialni za organizację i przebieg konkursu –    p. Elżbieta Kaczocha , p. Dorota Bzduła i p. Anna Michalczyk  serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom i nauczycielom, którzy przygotowali uczniów do konkursu. Oto oni: p. Beata Kiełbowicz, p., p. Lucyna Chojnowska, p. Iwona Tańska, Justyna Bociek, p. Elżbieta Kaczocha.

Opracowała: Elzbieta Kaczocha

admin dnia 14/05/2019
Drukuj
Spotkanie z Panią Bibliotekarką
Spotkanie z Panią Bibliotekarką

W piątek 10 maja dzieci z obu grup przedszkolnych uczestniczyły w spotkaniu z panią Zytą Dorosz pracownicą Filii MBP w Gruszowie Wielkim. Spotkanie odbyło się z okazji Tygodnia Bibliotek i Dnia Bibliotekarza. Tematem zajęcia była ,,Droga książki od pisarza do czytelnika’’. Celem zaś było zapoznanie z podstawowymi informacjami dotyczącymi powstawania książki, jej budowy, a także zasad higieny czytania. Najmłodsi uważnie słuchali, by następnie odpowiadać na zadawane pytania.

Dominującym elementem spotkania było tworzenie własnej książeczki ,,Słoń Dominik szuka przyjaciela”. Grupa dzieci układała opowiadanie, a inna  kolorowała ilustracje do jego treści. Gotową książeczkę dzieci umieściły w Kąciku Książki, po czym chętnie opowiadały o tym jakich przyjaciół spotkał słoń Dominik. Ostatnim punktem spotkania było ozdabianie okładek na zeszyty według własnych upodobań i pomysłów.

Na zakończenie przedszkolaki złożyły serdeczne życzenia pani Zycie Dorosz z okazji Dnia Bibliotekarza.

Opracowała: Teresa Fryz

<galeria>

admin dnia 13/05/2019
Drukuj
SREBRNA DRUŻYNA II POWIATOWEGO TURNIEJU "EKOGALA"
SREBRNA DRUŻYNA II POWIATOWEGO TURNIEJU "EKOGALA"

9 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. M. Kopernika w Dąbrowie Tarnowskiej odbył się II Powiatowy Turniej ,,EkoGala”. Głównym celem turnieju jest popularyzacja i pogłębianie wiedzy z zakresu ekologii i ochrony środowiska oraz rozwijanie efektywnego współdziałania w zespole i pracy w grupie. Uczestnicy biorący udział w turnieju tworzyli trzyosobowe drużyny reprezentujące daną szkołę. Wyrównana praca w grupie gwarantowała sukces. Drużyny musiały się zmierzyć aż z pięcioma konkurencjami. Pierwsza to pisemny test z zakresu ekologii i ochrony środowiska. Druga to wspólne pisanie listu otwartego do ludzi dotyczącego stanu naszego środowiska. Kolejnymi etapami turnieju były: quiz związany z rozpoznawaniem i charakterystyką znaków ekologicznych oraz wykonanie prostego doświadczenia z użyciem przyrządów i przedmiotów domowego użytku. Na koniec odbyły się rozgrywki sprawnościowo – intelektualne.

Naszą szkołę na powyższym turnieju reprezentowali:

Daria Toczek – klasa VIII

Szymon Kijowski – klasa VII

Szymon Zbierzkowski – klasa VII

Drużyna po całym dniu zmagań z zadaniami turniejowymi w napięciu oczekiwała na wynik wykonanej przez siebie pracy.

Miło nam jest poinformować, że nasz team uplasował się na wysokim II miejscu ex aequo z drużyną ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej.    

Na podkreślenie zasługuje fakt, że nasza młodzież po pierwszej konkurencji tj. pisemnym teście z ekologii i ochrony środowiska zajmowała I miejsce, pisząc test najlepiej ze wszystkich drużyn, a było ich łącznie 8. Dodatkowo wspomnieć należy, że w skład naszej grupy wchodziło 2 chłopców z klasy VII, którzy z powyższymi zagadnieniami tematycznymi spotkają się dopiero w klasie VIII. Tym bardziej należy docenić ich zaangażowanie i przygotowanie się do turnieju.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy  i  GRATULUJEMY osiągniętego wyniku oraz życzymy dalszych sukcesów!

Opracowała: Małgorzata Pytka

<galeria>

admin dnia 12/05/2019
Drukuj
"I ty możesz zostać poliglotą" po raz szósty!
"I ty możesz zostać poliglotą" po raz szósty!

9 maja 2019 r.   odbyła się w Naszej Szkole VI Edycja Powiatowego Konkursu Językowego I TY MOŻESZ ZOSTAĆ POLIGLOTĄ pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Dąbrowskiego. Konkurs stwarza uczniom możliwość skonfrontowania swoich umiejętności językowych w rywalizacji z rówieśnikami z innych szkól oraz promuje młodzież uzdolnioną językowo. O tytuł poligloty w tym roku  ubiegali się uczniowie następujących szkół: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 i nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej,  Publiczna Szkoła Podstawowa w Nieczajnie Górnej, Publiczna Szkoła Podstawowa w Radgoszczy, Publiczna Szkoła Podstawowa w Laskówce Chorąskiej, Publiczna Szkoła Podstawowa w Gręboszowie oraz gospodarze - Publiczna Szkoła Podstawowa w Gruszowie Wielkim.

Konkurs składał się z dwóch etapów. Najpierw uczniowie zmierzyli się z zadaniami z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym, a później sprawdzili swoje umiejętności z języka niemieckiego na poziomie podstawowym.

Po podsumowaniu punktów uzyskanych z testu z języka angielskiego i języka niemieckiego  laureatami VI Edycji Konkursu Językowego I TY MOŻESZ ZOSTAĆ POLIGLOTĄ zostali:

I miejsce -    Karolina Król  z PSP  w Gruszowie Wielkim

II miejsce -    Emilia Soja  z PSP  nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej

III miejsce -  Wiktoria Chalama  z PSP  w Gruszowie Wielkim

IV miejsce -   Jowita Sojka  ze  Szkoły Podstawowej  w Gręboszowie

V miejsce  - Ines Augustyńska z PSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej

Główne nagrody w konkursie, „Wielki Multimedialny słownik angielsko-polski polsko-angielski” oraz „English Grammar in Use” zostały ufundowane przez Zarząd Powiatu Dąbrowskiego. Pozostałe nagrody książkowe na potrzeby konkursu przekazało wydawnictwo Pearson.

Starosta Lesław Wieczorek pogratulował i uhonorował laureatów, życząc im dalszych sukcesów w zdobywaniu wiedzy i satysfakcji z nauki języków obcych.

Wszystkim uczestnikom  i ich opiekunom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.

Dyrekcja oraz nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej w Gruszowie Wielkim składają serdeczne podziękowania panu Staroście Lesławowi Wieczorkowi  za ufundowanie nagród.

Opracowała: Barbara Kogut

<galeria>

admin dnia 10/05/2019
Drukuj
Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej
Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

„Jeśli zapomnę o nich,

Ty, Boże na niebie,

Zapomnij o mnie …”

                    Adam Mickiewicz

 

W tym roku przypadła 79. rocznica zbrodni katyńskiej. Z tej okazji w naszej szkole miała miejsce akademia upamiętniająca te tragiczne wydarzenia. Spośród milionów Polaków, których Polska utraciła w czasie II wojny światowej, o tych kilkudziesięciu tysiącach nie wolno było pisać, ani mówić. Zbrodnia w katyńskim lesie przypisana była niewłaściwym sprawcom – Niemcom, podczas gdy dokonali tego -Sowieci. Po latach prawda jednak ujrzała światło dzienne, dlatego co roku przypominamy ten straszliwy epizod z naszej historii, gdy potajemnie, strzałem w tył głowy uśmiercono naszych oficerów, lekarzy, naukowców, artystów, duchownych i dyplomatów. Miejsce to pozostanie na zawsze symbolem zbrodni na bezbronnych ludziach, jak i na narodzie.

Młodzież naszej szkoły w montażu słowno – muzycznym dotknęła tej smutnej tematyki Katynia 1940 roku. Cała oprawa miała przywołać nastrój zadumy nad tamtymi wydarzeniami.

Prawda Katynia nie może być wymazana z pamięci Polaków. „Musimy przebaczyć, ale nie wolno nam zapomnieć.” 

Opracowała: Marta Gadziała

<galeria>

admin dnia 01/05/2019
Drukuj
Konkurs recytatorski - "Dobrocią zwyciężaj świat"
Konkurs recytatorski - "Dobrocią zwyciężaj świat"

26.04.2019 r. w Naszej Szkole już po raz siódmy odbył się konkurs recytatorski inspirowany życiem i działalnością Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Hasło tegorocznego przeglądu brzmiało – „Dobrocią zwyciężaj świat”. W turnieju wzięli udział uczniowie z następujących szkół:

Publiczna Szkoła Podstawowa w Smęgorzowie

Publiczna Szkoła Podstawowa w Nieczajnie Górnej

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Dąbrowie Tarnowskiej

Publiczna Szkoła Podstawowa w Szarwarku

Publiczna Szkoła Podstawowa w Gruszowie Wielkim

Niepłatna Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Żelazówce

Konkurs składał się z dwóch części. W pierwszej kategorii zaprezentowali się uczniowie klas  I-III, natomiast w drugiej, uczniowie IV-VI. W sumie mieliśmy przyjemność wysłuchać 14 recytacji. Dzieci przedstawiły wiersze zarówno najsłynniejszych polskich poetów, jak i lokalnych twórców. Pojawiły się utwory, które wzruszyły słuchaczy do łez, ale też i takie, które rozbawiły publiczność. Każda z prezentacji była oceniana w kilku aspektach. Komisja brała pod uwagę dobór wiersza, interpretację utworu, a także ogólny wyraz artystyczny.

Wysoki poziom recytacji spowodował, że wyznaczenie laureatów było dla jury nie lada zadaniem, dlatego poza przyznaniem I, II i III miejsca, wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni dyplomem z wyróżnieniem i książką. Poniżej przedstawiamy wyniki konkursu:

 

Kategoria uczniów klas I-III

I miejsceIzabela Świerzyńska z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej

II miejsce – Paulina Chudy z Publicznej Szkoły Podstawowej w Nieczajnie Górnej

III miejsce – Daria Rzeźnik z Publicznej Szkoły Podstawowej w Gruszowie Wielkim

 

Wyróżnienia otrzymali:

Karol Słupek z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Dąbrowie Tarnowskiej

Szymon Kogut z Publicznej Szkoły Podstawowej w Smęgorzowie

Igor Lis z Publicznej Szkoły Podstawowej w Szarwarku

Milena Żurawska z Publicznej Szkoły Podstawowej w Gruszowie Wielkim

Milena Musiał z Publicznej Szkoły Podstawowej w Gruzowie Wielkim

 

Kategoria uczniów klas IV-VI

I miejsce – Angelika Garstka z Publicznej Szkoły Podstawowej w Smęgorzowie

II miejsce – Anna Żelazny z Publicznej Szkoły Podstawowej w Gruszowie Wielkim

III miejsce – Emilia Wątroba z Publicznej Szkoły Podstawowej w Nieczajnie Górnej

III miejsce ex aequoGabriela Węgiel z Publicznej Szkoły Podstawowej w Gruszowie Wielkim

 

Wyróżnienia otrzymali:

Izabela Pikul z Niepłatnej Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Żelazówce

Wioletta Kogut z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Dąbrowie Tarnowskiej

Wszystkim recytatorom gratulujemy wspaniałych prezentacji i życzymy dalszych sukcesów. Podziękowania składamy również nauczycielom, którzy przygotowali swoich uczniów do udziału w konkursie.

Opracowała: Anna Michalczyk

<galeria>

admin dnia 01/05/2019
Drukuj
Zapraszamy na VI edycję konkursu językowego "I TY MOŻESZ ZOSTAĆ POLIGLOTĄ"
Zapraszamy na VI edycję  konkursu językowego "I TY MOŻESZ ZOSTAĆ POLIGLOTĄ"

Dyrekcja oraz nauczyciele języków obcych Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Gruszowie Wielkim zapraszają uczniów gimnazjum oraz uczniów klasy ósmej  do udziału  w  Powiatowym Konkursie  Językowym I TY MOŻESZ ZOSTAĆ POLIGLOTĄ.

Cele i regulamin konkursu>>>

admin dnia 01/05/2019
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Bezpieczna szkoła
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
TOP
RSS