18/11/2018
Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Gruszowie Wielkim
Integracyjna gra terenowa - kolejny etap projektu "Razem dla Niepodległej"
Integracyjna gra terenowa - kolejny etap projektu "Razem dla Niepodległej"

W czwartkowe, słoneczne popołudnie, młodzież klas siódmych z trzech zaprzyjaźnionych szkół, spotkała się aby wspólnie świętować 100 rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. To wspólnie organizowane wydarzenie, realizowane było w ramach projektu „Razem dla Niepodległej” będącego wspólnym przedsięwzięciem Publicznej Szkoły Podstawowej w Nieczajnie Górnej, Publicznej Szkoły Podstawowej w Smęgorzowie  i Publicznej Szkoły Podstawowej w Gruszowie Wielkim.

Zgromadzonych w smęgorzowskiej  leśniczówce uczniów i nauczycieli przywitali dyrektorzy placówek p. Bogusław Marek, p. Dariusz Węglowski i p. Marcin Jarzwiec, którzy przypomnieli główne założenia projektu i życzyli wszystkim wspaniałej zabawy. Następnie młodzież brała udział w grze terenowej zorganizowanej na  terenie leśnictwa. Na trasie, drużyny napotkały szereg skomplikowanych zadań. Trzeba było wykazać się dużym sprytem, wiedzą historyczną oraz niezbędną w biegach terenowych kondycją. Uczestnicy oprócz samego biegu na czas zmagali się ze zróżnicowanymi zadaniami. Musieli m.in. zaprezentować umiejętności udzielania pierwszej pomocy w fikcyjnym miejscu wypadku. Na kolejnych stanowiskach kontrolnych niezbędnymi do uzyskania punktów były: szczegółowa znajomość Mazurka Dąbrowskiego, wiedza historyczna okresu rozbiorów i kształtowania się polskiej państwowości, słuch muzyczny i znajomość pieśni patriotycznych, pamięć wizualna, zespołowe pokonanie przeszkód w zadaniach sprawnościowych oraz celne oko w konkurencji strzeleckiej.

Nagroda za wspaniałą rywalizację była ukryta w starym kufrze, a dostępu do niego strzegł skomplikowany szyfr, zaś każda z drużyn dostała zaledwie część kodowanej informacji. Dopiero połączone siły uczniów wszystkich szkół pozwoliły ułożyć prawidłową kombinację.

W miłym towarzystwie, przy dźwiękach gitar i pieśni patriotycznych szybko mijał czas. Po wyczerpującym biegu pieczone nad ogniskiem kiełbaski smakowały wspaniale, a dyskoteka okazała się dopełnieniem udanego spotkania.

Gra terenowa była świetną okazją do utrwalenia wiedzy historycznej oraz  integracyjnego spotkania i zacieśnienia koleżeńskich więzi pomiędzy uczniami szkół z trzech sąsiadujących miejscowości. Razem dla Niepodległej!

Opracowała: Elżbieta Kaczocha

<galeria>

admin dnia 23/09/2018
Drukuj
Pierwsza wywiadówka
Pierwsza wywiadówka

W poniedziałek 24 września odbędzie się pierwsze w tym roku szkolnym zebranie z rodzicami. Spotkania z rodzicami w poszczególnych klasach rozpoczną się o godzinie 17.00.

 

 

admin dnia 20/09/2018
Drukuj
Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/19
Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/19

Witaj Szkoło! – tymi słowami 3 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Dyrektor szkoły pan Marcin Jarzwiec  serdecznie powitał zgromadzonych uczniów, rodziców, nauczycieli oraz pracowników szkoły. Zapoznał z organizacją roku szkolnego, zachęcił do pracy oraz życzył wszystkim sukcesów. Przypomniał również bolesną historię z 1 września 1939 roku, po czym minutą ciszy uczczono pamięć poległych za ojczyznę.

Tradycyjnie już  uczniowie pierwszej klasy złożyli  w tym dniu ślubowanie i zostali pasowani na uczniów naszej szkoły. Pierwszoklasiści otrzymali skromne upominki oraz serdeczne życzenia od starszych kolegów. Po akademii uroczyście zabrzmiał pierwszy dzwonek i uczniowie z wychowawcami udali się do klas.

Opracowała: Alicja Kawa

<galeria>

admin dnia 05/09/2018
Drukuj
Święto Ziemniaka w Smęgorzowie!
Święto Ziemniaka w Smęgorzowie!

Niedzielne popołudnie spędziliśmy w gościnnym Smęgorzowie. Po raz kolejny braliśmy udział w organizowanym tam Święcie Ziemniaka. Stoisko Naszej Szkoły przybrało barwy jesieni, pełne było owoców, warzyw i oczywiście regionalnych potraw. Goście próbowali domowych ciast, sałatek, smalcu, chleba i wielu innych pyszności przygotowanych przez uczniów, rodziców i nauczycieli. Nasze uczennice zaprezentowały barwne stroje regionalne. Nad przygotowaniem  stoiska czuwały: p. Ewa Kijowska, p.  M Gadziała i p. Elżbieta Kaczocha. Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w organizacji wyjazdu!

Opracowała: Elzbieta Kaczocha

<galeria>

admin dnia 05/09/2018
Drukuj
KOMUNIKAT
KOMUNIKAT

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/ 2019 dla uczniów odbędzie się 3 września 2018 r. (poniedziałek) według następującego porządku:

godz. 9.00 - Msza Święta w Kościele Parafialnym w Gruszowie Wielkim

godz. 10.00 - rozpoczęcie nowego roku szkolnego w PSP.

 

admin dnia 30/08/2018
Drukuj
"Nie wątp w błękit nieba, gdy nad twoim dachem stoją ciemne chmury"
"Nie wątp w błękit nieba, gdy nad twoim dachem stoją ciemne chmury"

Dzień 22 czerwca – dzień zakończenia roku szkolnego 2017/2018, dzień radości uczniów, nauczycieli i rodziców, gdyż zakończył się rok intensywnej pracy, a zaczyna zasłużony odpoczynek. Po uroczystej Mszy Świętej zgromadziliśmy się wszyscy w szkole, gdzie uczestniczyliśmy w akademii kończącej bieżący rok szkolny. W części oficjalnej uroczystości pan dyrektor Marcin Jarzwiec powitał wszystkich obecnych, a szczególnie przybyłych gości w tym wiceburmistrza Dąbrowy Tarnowskiej pana Stanisława Ryczka. Podziękował również za wieloletnią pracę w naszej szkole nauczycielom, którzy zostali przeniesieni do innych szkół tj. pani Małgorzacie Pytce, pani Iwonie Tańskiej, pani Annie Wolak oraz panu Robertowi Pacześniowskiemu. Wymienieni nauczyciele w przyszłym roku szkolnym rozpoczną pracę w szkołach podstawowych w Smęgorzowie i Nieczajnie Górnej. Dziękujemy im i życzymy powodzenia w nowych placówkach. Następnie głos zabrał wiceburmistrz Dąbrowy Tarnowskiej pan Stanisław Ryczek. Podziękował Dyrekcji oraz nauczycielom za rok wytężonej pracy i życzył Gronu Pedagogicznemu oraz wszystkim uczniom spokojnych i bezpiecznych wakacji. Pod koniec swojego wystąpienia zwrócił się bezpośrednio do dyrektora pana Marcina Jarzwieca i przekazał mu nominację dyrektorską na następne pięć lat. W dalszej części uroczystości nastąpiło wręczenie świadectw z wyróżnieniem i nagród książkowych uczniom, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce oraz przekazanie rodzicom Listów Gratulacyjnych. Wręczone zostały również nagrody i dyplomy uczniom za wzorową frekwencję oraz tym, którzy wyróżnili się w różnorodnych konkursach i zawodach sportowych. Nagrody wręczane uczniom zostały ufundowane przez Radę Rodziców, za co serdecznie dziękujemy. Pan dyrektor Marcin Jarzwiec oraz pani wicedyrektor Dorota Bzduła słowa podziękowania skierowali w stronę rodziców, a w szczególności za zaangażowanie w życie szkoły złożono podziękowania pani Małgorzacie Tarasce.

Następnie rozpoczęła się część artystyczna przygotowana głównie przez uczniów klasy IIa pod kierunkiem pani Małgorzaty Pytki, pani Marty Gadziały, pani Lucyny Krzanowskiej oraz pani Iwony Tańskiej, autorki dekoracji. Akademia była skierowana do absolwentów gimnazjum. W słowach poetów zawartych w wierszach na temat przemijania, miłości i szczęścia recytowanych przez uczniów na tle przepięknej muzyki Ennio Morricone przeplatanych piosenkami Marka Grechuty i Blue Cafe żegnaliśmy uczniów klas trzecich.

Na akademii słowa podziękowania skierowali również do Dyrekcji, wychowawców i nauczycieli sami absolwenci, dziękując za cierpliwość, spokój, poświęcenie własnego czasu oraz za otrzymaną wiedzę i wychowanie.

Na zakończenie pan Dyrektor podziękował nauczycielom i pracownikom obsługi za pracę, a uczniom za trud nauki w minionym roku szkolnym. Życzył wszystkim udanego wypoczynku wakacyjnego. Na koniec, tradycyjnie zakończenie roku szkolnego obwieścił ostatni już dzwonek.

Drodzy Absolwenci! „Nikt nie powie: żegnaj. Mówimy Wam do widzenia! Przed Wami droga niejedna, Droga ludzkiego istnienia. Jesteś siostrą i bratem, Jesteś jednym z nas. Szukaj zgody ze światem! Ruszaj! Przyszedł Twój czas!”

Opracowała: Małgorzata Pytka

<galeria>

admin dnia 25/06/2018
Drukuj
KONKURS PLASTYCZNY "BAŚNIOWY POTWÓR"
KONKURS PLASTYCZNY  "BAŚNIOWY POTWÓR"

W ramach działalności biblioteki szkolnej został zorganizowany konkurs plastyczny " Baśniowy Potwór". W konkursie brały udział dzieci z klas 0-III, które przygotowały bardzo groźne potwory wzbudzające strach w tych, którzy je oglądali. Komisja konkursowa przyznała I miejsce  Bartkowi z klasy drugiej, II miejsce Magdalenie również z klasy drugiej i  III miejsce Szymonowi z klasy "0". Laureaci otrzymali nagrodę w postaci książki, a   pozostali uczestnicy  otrzymali drobne upominki za uczestnictwo w tym konkursie.

Opracowała: Teresa Gubernat

<galeria>

admin dnia 24/06/2018
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Szkoła Filialna w Sutkowie
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
TOP
RSS