21/08/2018
Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Gruszowie Wielkim
III miejsce naszych dziewcząt w Powiatowych Igrzyskach Dzieci w Piłce Nożnej
III miejsce naszych dziewcząt w Powiatowych Igrzyskach Dzieci  w Piłce Nożnej

 9 maja 2018r. na obiekcie sportowym „Orlik” w Dąbrowie Tarnowskiej odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w Piłce Nożnej Dziewcząt, pod nazwą „Piłkarskie 6-tki”. Do rywalizacji przystąpiło 60 zawodniczek reprezentujących: Publiczną Szkołę Podstawową Nr 2 z Dąbrowy Tarnowskiej oraz Szkoły Podstawowe z  Gruszowa Wielkiego, Szczucina, Borek, Gręboszowa i Olesna. Zawody  rozegrano systemem „każdy z każdym” w  dwóch grupach eliminacyjnych oraz finały. Nasze dziewczęta zajęły III miejsce pokonując w meczu półfinałowym Szczucin rzutami karnymi ( 4:3 ). Wystąpiły w składzie: Banaś Eliza, Banaś Sylwia, Wajda Aleksandra, Żelazny Gabriela, Węgiel Justyna, Kawa Barbara, Kupiec Kinga, Fijał Oliwia i Kogut Klaudia.  

Opracował: Jerzy Dąbrowa

<galeria>

admin dnia 19/05/2018
Drukuj
Starsi czytają młodszym
Starsi czytają młodszym

W związku z przystąpieniem Naszej Szkoły do Programu Narodowy Program Czytelnictwa,  uczniowie biorą udział w  szeregu działań mających na celu promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa.

Jednym z nich jest akcja „Starsi czytają młodszym”. Uczennice z klas starszych czytały książki dzieciom z oddziałów przedszkolnych oraz  klas I-III. Książeczki były dobrane do wieku dzieci, były to najczęściej polskie legendy. Celem akcji było nie tylko propagowanie czytelnictwa wśród dzieci, ale również integrowanie uczniów klas starszych z dziećmi młodszymi i przedszkolakami.

Opracowała: Natalia Zbaraza

<galeria>

admin dnia 19/05/2018
Drukuj
Udany występ naszych piłkarek ręcznych w Tarnowie
Udany występ naszych piłkarek ręcznych w Tarnowie

8 maja 2018r. w Hali Sportowej TOSiR w Tarnowie przy ul. Krupniczej 8 odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej dziewcząt na szczeblu rejonu. Nasze dziewczęta spotkały się z  drużynami: Tarnowa, Jadownik i Woli Rzędzińskiej. W pierwszym meczu pokonały po zaciętej walce Jadowniki 6:5. W kolejnych meczach uległy utytułowanym drużynom z Tarnowa i Woli Rzędzińskiej. Dziewczęta z Tarnowa wygrały wszystkie swoje mecze i zdobyły mistrzostwo, ale pozostałe drużyny miały na koniec równe ilości punktów i o miejscu zadecydował stosunek zdobytych i straconych bramek. Różnicą zaledwie jednej bramki Gruszów przegrał miejsce trzecie, a trzech bramek miejsce drugie. Mimo bardzo ambitnej postawy, do pełnego sukcesu zabrakło nam trochę szczęścia. W efekcie końcowym zajęliśmy 4 miejsce co i tak jest sukcesem dla naszej amatorskiej drużyny. Wystąpiliśmy w  składzie: Rozkuszka Angelika, Ciećko Gabriela, Rygielska Karolina, Bobro Iwona, Miotła Natalia, Ryczek Barbara, Wójcik Karolina, Chmura Justyna, Michalczyk Wiktoria i Toczek Daria.

Opracował: Jerzy Dąbrowa

<galeria>

admin dnia 18/05/2018
Drukuj
Konkurs Recytatorski - "Najpiękniejsze polskie wiersze"
Konkurs Recytatorski - "Najpiękniejsze polskie wiersze"

15 maja 2018 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Gruszowie Wielkim odbyła się VI  EDYCJA KONKURSU RECYTATORSKIEGO inspirowanego życiem i działalnością patrona Szkoły Kardynała Stefana Wyszyńskiego.  Idea konkursu związana była nie tylko z osobą patrona, łączyła się również z  realizacją  projektu „Razem dla Niepodległej” służącego przygotowaniu uczniów do  obchodów 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, będącego wspólnym przedsięwzięciem Publicznej Szkoły Podstawowej w Nieczajnie Górnej, Publicznej Szkoły Podstawowej w Smęgorzowie i Publicznej Szkoły Podstawowej w Gruszowie Wielkim. Konkurs odbywający się pod hasłem „Najpiękniejsze polskie wiersze” honorowym patronatem objął Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Pan Krzysztof Kaczmarski.   W recytatorskich zmaganiach wzięli udział uczniowie szkół podstawowych z gminy Dąbrowa Tarnowska.  Jak co roku konkurs przeprowadzony został w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie klas  I-III i uczniowie klas IV-VI.

W recytatorskim turnieju udział wzięli reprezentanci następujących szkół: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Dąbrowie Tarnowskiej, Publiczna Szkoła Podstawowa w Smęgorzowie, Publiczna Szkoła Podstawowa w Nieczajnie Górnej, Niepubliczna Niepłatna Szkoła Podstawowa w Żelazówce i gospodarze – Publiczna Szkoła Podstawowa w Gruszowie Wielkim.

W obydwu kategoriach wiekowych piękno poezji polskiej wypowiadało 27 uczestników. Recytację  oceniało jury, w skład którego wchodzili nauczyciele przygotowujący uczniów do konkursu: p. Dorota Bzduła, p. Alicja Kawa, p. Mirela Kiełbasa, p. Justyna Bociek,  p. Magdalena Woynarowska – Piasecka.

Oto wyniki konkursu:

W kategorii klas I –III:

I miejsce - Hubert Lichorobiec - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej

I miejsce  ex aequo - Jakub Szczebak- Publiczna Szkoła Podstawowa w Gruszowie Wielkim

II miejsce – Karol Pieprz - Niepłatna Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Żelazówce

II miejsce ex aequo - Adam Ciąbor – Publiczna Szkoła Podstawowa w Nieczajnie Górnej

III miejsce – Michał Kaczocha - Publiczna Szkoła Podstawowa w Smęgorzowie

III miejsce ex aequo – Julia Puła - Publiczna Szkoła Podstawowa w Nieczajnie Górnej

Wyróżnienia otrzymali:

Marcin Gadziała - Publiczna Szkoła Podstawowa w Smęgorzowie

Weronika Lustofin - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Dąbrowie Tarnowskiej

Izabela Pikul – Niepłatna Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Żelazówce

Julia Kawa – Publiczna Szkoła Podstawowa w Gruszowie Wielkim

W kategorii klas IV- VI

I miejsce - Julia Kądzielawa – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej

II miejsce – Izabela Chmura – Publiczna Szkoła Podstawowa w Smęgorzowie

II miejsce ex aequo – Weronika Ryczek – Publiczna Szkoła Podstawowa w Smęgorzowie

III miejsce – Gabriela Kmieć – Publiczna Szkoła Podstawowa w Nieczajnie Górnej

III miejsce ex aequo-Aleksandra Schab – Niepubliczna Niepłatna Szkoła Podstawowa w Żelazówce

Wyróżnienia otrzymali:

Justyna Maziarz – Publiczna Szkoła Podstawowa w Nieczajnie Górnej

Kacper Wąż – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej

Gabriela Żelazny – Publiczna Szkoła Podstawowa w Gruszowie Wielkim

Wszystkim laureatom konkursu oraz ich opiekunom gratulujemy!

Dyrekcja Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Gruszowie Wielkim oraz nauczyciele odpowiedzialni za organizację i przebieg konkursu – wicedyrektor p. Dorota Bzduła, p. Katarzyna Doktór i p. Elżbieta Kaczocha serdecznie dziękują wszystkim recytatorom, jury oraz nauczycielom, którzy przygotowali uczniów do konkursu. Oto oni: p. Renata Bułat, p. Leokadia Pantera, p. Ewa Więcek, p. Grażyna Tabor, p. Irena Klich, p. Grażyna Kruk, p. Barbara Kuta, p. Alicja Bańbor, p. Beata Kawa, p. Ewa Baran, p. Beata Kwapień, p. Mirela Kiełbasa, p. Waldemar Szlosek, p. Justyna Bociek, p. Lidia Głowacka, p. Dorota Mikos, p. Justyna Bieś, p. Monika Guzik – Skiżyńska, p. Leokadia Parkosz, p. Dorota Bzduła, p. Alicja Kawa, p. Katarzyna Doktór, p. Elżbieta Kaczocha.

Opracowała: Katarzyna Doktór

<galeria>

admin dnia 18/05/2018
Drukuj
Chochołowaty, hebanowy, haftowany...szkolne zmagania z ortografią!
Chochołowaty, hebanowy, haftowany...szkolne zmagania z ortografią!

Dzień 14 maja 2018 r. był w naszej Szkole niełatwą próbą stawienia czoła zawiłym pułapkom polskiej ortografii. Podjęła się jej grupa osiemnaściorga  uczniów z klas IV – VII, która śmiało stanęła do udziału w III Edycji Szkolnego Konkursu Ortograficznego. Konkurs był przeprowadzany w dwóch kategoriach wiekowych – w grupie uczniów klas IV- V i w grupie uczniów klas VI –VII. Zarówno jedni jak i drudzy uczestnicy  mieli za zadanie zmierzyć się z dwuczęściowym testem ortograficznym.  Pierwsza cześć wymagała umiejętności odpowiedniego uzupełniania „ortograficznych luk” i uzasadniania pisowni trudnych ortograficznie wyrazów, natomiast część druga to  nieodzowne dyktando.

Oto wyniki ortograficznych zmagań;

W kategorii klas IV – V:

  • I miejsce – Gabriela Węgiel z klasy V
  • II miejsce – Oskar Toczek z klasy IV
  • III miejsce – Oliwia Fijał z klasy V

W  kategorii klas VI – VII:

  • I miejsce – Daria Toczek  z klasy VII
  • II miejsce - Nikola Rokita z klasy VI
  • III miejsce – Sylwia Banaś z klasy VI

Uczniowie, którzy zajęli I, II miejsca w obydwu kategoriach wiekowych zaprezentują naszą szkołę w XVIII Edycji Konkursu Ortograficznego dla Szkół Podstawowych „Mistrz Ortografii Powiatu Dąbrowskiego 2018” organizowanego przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej.

GRATULUJEMY LAUREATOM szkolnych zmagań i życzymy sukcesów na szczeblu powiatowym!

Konkurs przygotowała i przeprowadziła p. Katarzyna Doktór .

Opracowała: Katarzyna Doktór

<galeria>

admin dnia 17/05/2018
Drukuj
MAJOWE SPOTKANIA Z KSIĄŻKĄ W PRZEDSZKOLU
MAJOWE SPOTKANIA Z KSIĄŻKĄ W PRZEDSZKOLU

W czwartek 10 maja dzieci z obu grup przedszkolnych uczestniczyły w spotkaniu z panią Zytą Dorosz pracownikiem Filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gruszowie Wielkim pod hasłem ,,Spotkanie z bajką”.

Głównym celem wizyty było zapoznanie dzieci z pracą bibliotekarza, promowanie czytania książek i dbania o nie. Przedszkolaki w czasie spotkania chętnie opowiadały o swoich doświadczeniach z książką i biblioteką. Rozwiązywały zagadki, odpowiadały na pytania gościa i rozpoznawały bohaterów z ulubionych bajek. Zobaczyły jak różną formę mogą mieć książki dla najmłodszych np. książka pachnąca truskawkami i czekoladą.  Dzieci wysłuchały też czytanej przez panią Zytę bajki ,,Tupcio Chrupcio z wizytą u dziadków”, a w kolejnej części spotkania kolorowały ilustrację z wybraną przez siebie postacią z bajki. Na zakończenie wszyscy otrzymali zakładki do książek. Dziękujemy pani Zycie za ciekawe zajęcia i odwiedziny w przedszkolu.

Opracowała: Jadwiga Tabor

<galeria>

admin dnia 15/05/2018
Drukuj
7 medali dla Gruszowa w Biegu Konstytucji
7 medali dla Gruszowa w Biegu Konstytucji

07.05.2018r. dla uczczenia 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, odbyły się na stadionie miejskim w Dąbrowie Tarnowskiej biegi przełajowe. Publiczną Szkołę Podstawową im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Gruszowie Wielkim reprezentowali uczniowie; Bomba Arkadiusz, Dynak Bartłomiej i  Kozaczka Tomasz z kl. III B oraz Ryczek Marcin, Michalczyk Jakub z kl. II A gimnazjum, Wajda Aleksandra, Banaś Sylwia, Banaś Eliza, Zbierzkowski  Szymon, Miodowski Karol i Dudek Maciej z kl. VI, Dworak Krystian, Pyzik Szymon i Pyzik Jakub, z kl. V, Cur Dawid, Urban Krystian, Kuta Bartosz i Pyzik Martyna z kl. IV. Zawody zakończyły się ogromnym sukcesem naszych uczniów, którzy zdobyli 7 medali: 2 złote, 3 srebrne i 2 brązowe.  

Złote medale: Bomba Arkadiusz i Cur Dawid.

Srebrne medale: Michalczyk Jakub, Dudek Maciej i Dworak Krystian.

Brązowe medale: Kozaczka Tomasz i Zbierzkowski Szymon.

Dobre punktowane 4 miejsca zdobyli: Ryczek Marcin, Banaś Sylwia, Pyzik Szymon i Kuta Bartosz, a Dynak Bartłomiej uplasował się na 5 pozycji. Sportowej rywalizacji towarzyszyła miła atmosfera.

Opracował: Jerzy Dąbrowa

<galeria>

admin dnia 14/05/2018
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Szkoła Filialna w Sutkowie
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
TOP
RSS