22/05/2019
Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Gruszowie Wielkim
Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny"
Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny"

W czwartek 21 marca 2019 roku odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR 2019. W tym roku przypadła XXVIII edycja tego konkursu, do którego przystąpiło 36 uczniów. Każdy uczeń rozwiązywał zadania odpowiednio do swojej kategorii:

klasa 2 SP – kategoria ŻACZEK – 7 uczniów
klasa 3 i 4 SP – kategoria MALUCH – 10 uczniów
klasa 5 i 6 SP – kategoria BENIAMIN – 10 uczniów
klasa 7  SP – kategoria KADET – 3 uczniów
klasa 3 GIM – kategoria JUNIOR – 6 uczniów

Koszt uczestnictwa wynosił 9 zł. Do konkursu przygotowywała uczniów klasy drugiej p. L. Parkosz, uczniów klasy trzeciej p. D. Bzduła, a pozostałych uczniów koordynator konkursu - p. M. Gadziała, która czuwała  nad organizacją i przeprowadzeniem konkursu.

Po zakodowaniu kart odpowiedzi, Żaczki miały do rozwiązania 21 zadań, Maluchy 24 zadania, a pozostali uczniowie 30 zadań za 3, 4 i 5 punktów, na które było przeznaczone 75 minut.

W konkursie mógł uczestniczyć każdy uczeń bez względu na wyniki w nauce i osiągnięcia z matematyki. Uczniowie mają szansę zdobyć cenne nagrody w postaci wycieczek oraz nagrody rzeczowe. Każdy uczestnik konkursu otrzymał symboliczny upominek: układankę przestrzenną w postaci kuli - breloczka. Na wyniki trzeba będzie poczekać 5 tygodni.

Opracowała: Marta Gadziała

<galeria>

admin dnia 25/03/2019
Drukuj
Wiosenny wyjazd na Festiwal Zawodów w Krakowie
Wiosenny wyjazd na Festiwal Zawodów w Krakowie

Początek kalendarzowej wiosny  był dla naszych najstarszych uczniów  dniem pełnym atrakcji  i niezapomnianych wrażeń.

Za sprawą filmu „Pod taflą oceanu” w kinie IMAX  przenieśliśmy się w egzotyczne i odległe wody Australii Południowej, Papui Nowej Gwinei, Indonezji oraz Wielkiej Rafy Koralowej, gdzie przeżyliśmy  niezwykle realistyczne spotkanie z fascynującymi mieszkańcami oceanów.

Niemniej interesującym okazał się  Festiwal Zawodów, podczas którego nasi uczniowie zapoznali się z bogatą ofertą edukacyjno –zawodową szkół technicznych, zawodowych oraz przedsiębiorców z terenu Małopolski.  Na targach pracy prezentowano w sposób praktyczny i przyciągający uwagę  dalsze ścieżki kształcenia, informowano jakie zawody są dostępne na rynku pracy i jakie są w chwili obecnej zawodami deficytowymi. Młodzież chętnie korzystała z pomocy wykwalifikowanych doradców zawodowych i konfrontowała wiedzę o danym zawodzie z jego wymiarem praktycznym.

Dopełnieniem dnia była wizyta w znanej wrotkarni „Przewrotki”. Tam pod czujnym okiem instruktorów jedni uczyli się stawiać pierwsze kroki na wrotkach , a drudzy- wprawniejsi wrotkarze, doskonalili swoją jazdę popisując się przejazdami pod i skokami nad poprzeczkami.

Zadowoleni i oszołomieni od natłoku wrażeń niechętnie wracaliśmy do domu.  Mamy  nadzieję, że wkrótce znowu doświadczymy podobnych atrakcji.

Opracowała: Barbara Kogut

<galeria>

admin dnia 24/03/2019
Drukuj
Zapisy do szkółki pływackiej na krytej pływalni
Zapisy do szkółki pływackiej na krytej pływalni

Ruszyły kolejne zapisy do szkółki pływackiej dla dzieci nie umiejących pływać w wieku 5-8 lat. Zajęcia będą odbywać sie w poniedziałki o godzinie 16:00. Szczegółowe informacje oraz zapisy pod numerem telefonu ‭+48 517 325 148‬ (od poniedziałku do piątku w godz 8:00-15:00).

 

 

 

admin dnia 19/03/2019
Drukuj
Spotkanie z panem Łukaszem Pajdo pracownikiem KRUS w Dąbrowie Tarnowskiej
Spotkanie z  panem Łukaszem Pajdo  pracownikiem KRUS w Dąbrowie Tarnowskiej

Uczniowie klas I- IV naszej Szkoły uczestniczyli w spotkaniu z panem Łukaszem Pajdo  pracownikiem KRUS w Dąbrowie Tarnowskiej i  pogadance  na temat zasad bezpieczeństwa dzieci podczas pracy i zabawy w gospodarstwie rolnym. Uczniowie zostali ostrzeżeni  przed niebezpieczeństwami, które mogą ich spotkać w trakcie pracy maszyn rolniczych. Pan Łukasz Pajdo przedstawił fotografie ilustrujące zarówno przyczyny, jak i konsekwencje  wypadków na wsi, wynikające z braku ostrożności ze strony dzieci i dorosłych.

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach uczestnictwa uczniów w IX Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje, a dziecko obserwuje”. Dzieci otrzymały merytoryczne przygotowanie i miały możliwość zadania mnóstwa pytań.

Opracowała: Dorota Bzduła

<galeria>

admin dnia 14/03/2019
Drukuj
VII edycja konkursu literackiego
VII edycja konkursu literackiego

Przedstawiamy regulamin konkursu literackiego pod hasłem „Życie trzeba przeżyć godnie, bo jest tylko jedno”, który organizujemy pod patronatem Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej pana Krzysztofa Kaczmarskiego oraz Biskupa Tarnowskiego księdza Andrzeja Jeża.

 

 

Regulamin konkursu >>>


admin dnia 11/03/2019
Drukuj
Otrzymaliśmy list od Papieża Franciszka
Otrzymaliśmy list od Papieża Franciszka

W grudniu 2018 roku, w okresie poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia, dzieci z klasy III wysłały do Papieża Franciszka , do Watykanu życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Zapisali je na pięknych, samodzielnie zrobionych kartkach świątecznych, w ramach projektu „ Poznajemy zwyczaje bożonarodzeniowe”. W ubiegłym tygodniu otrzymali list z  Watykańskiego Sekretariatu , z podziękowaniem za życzenia . Ojciec Święty  udzielił Apostolskiego Błogosławieństwa  na Nowy Rok oraz zawierzył Uczniów klasy III opiece Maryi na czas przygotowania do przyjęcia pierwszej Komunii świętej.  

 

Opracowała:Dorota Bzdula

List >>>

admin dnia 10/03/2019
Drukuj
Spotkanie autorskie z Wiesławem Drabikiem
Spotkanie autorskie z Wiesławem Drabikiem

5 marca uczniowie klas młodszych naszej Szkoły wzięli udział w  spotkaniu z  Panem Wiesławem Drabikiem, autorem ponad stu bajeczek dla dzieci.

Podczas spotkania dzieci z zainteresowaniem słuchały o tym, jak powstaje książka – od pomysłu do jej wydruku. Zabawne fragmenty bajek czytane przez autora wzbudzały wiele entuzjazmu i radości wśród uczestników, a odgadywane i dopowiadane przez nie głośno rymy , nagradzane były naklejkami, zakładkami i kalendarzami. Ci, którzy szczególnie wyróżnili się wiedzą na temat  twórczości pisarza otrzymali od niego książkę.

Pan Wiesław Drabik ma wspaniały dar łatwego nawiązywania kontaktu z dziećmi, potrafi świetnie skupić ich uwagę oraz wciągnąć do aktywnego uczestnictwa w spotkaniu, dlatego  spotkanie z nim minęło bardzo szybko, w pełnej humoru i radości atmosferze.

Opracowała: Barbara Kogut

<galeria>

admin dnia 09/03/2019
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Bezpieczna szkoła
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
TOP
RSS