30/09/2022
Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego  w Gruszowie Wielkim
PODSUMOWANIE PROGRAMU "KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY"
PODSUMOWANIE PROGRAMU "KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY"

Nasz Oddział Przedszkolny po raz pierwszy przystąpił do realizacji XIII już edycji ogólnopolskiego programu ,, KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY”  w roku szkolnym 2021/2022.

W projekcie wzięły udział obie grupy – sześciolatki i maluchy.

Bohaterem programu był Kubuś, który pokazywał dzieciom piękno natury i uczył jak ją chronić. Dzieci podczas ,,spotkań” z bohaterem uczyły się troszczyć o środowisko naturalne, poznawały podstawowe zasady ekologii, dowiedziały się, dlaczego warto jeść owoce i warzywa oraz poznały korzyści płynące z ruchu.

Program wprowadził dzieci w piękny świat natury i uwrażliwił na otaczające środowisko. Uczył przy tym, jak o nie dbać i chronić. Dodatkowo podczas zajęć przedszkolaki doskonale się bawiły, uczyły współdziałania w grupie, kształtowały umiejętności manualne, rozwijały umiejętności formułowania pytań i odpowiedzi.

Po przeprowadzeniu programu nasz oddział przedszkolny nabył prawo do posługiwania się Certyfikatem „Kubusiowi Przyjaciele Natury”.

Opracowała: p. Jadwiga Tabor

<galeria>

<certyfikat>
admin dnia 08/06/2022
Drukuj
TEATRZYK KUKIEŁKOWY W NASZYM PRZEDSZKOLU
TEATRZYK KUKIEŁKOWY W NASZYM PRZEDSZKOLU

We wtorek 31 maja 2022 roku odwiedził nas Teatr Lalek ,,Kukiełka” z Ptaszkowej, który przygotował dla przedszkolaków przedstawienie p.t. ,,Dobro zawsze wraca, czyli historia Szewczyka Dratewki”. To opowiadanie o Szewczyku, który wędruje przez świat w poszukiwaniu przygód. Dobre serce i wrażliwość sprawiają, że bohater nie potrafi przejść bezczynnie obok cierpienia i krzywdy a myśl przewodnia, którą kieruje się w życiu brzmi: ,, CZYŃ ZAWSZE DOBRO. A ONO KIDYŚ DO CIEBIE POWRÓCI”.

W przedstawieniu wystąpiło 15 ręcznie robionych lalek, przygotowanych przez pracownię artystyczną i Muzeum Lalki w Pilźnie.

Barwne postacie oraz wesołe piosenki towarzyszyły nam przez cały spektakl, który dzieci oglądały z zaciekawieniem, a po jego zakończeniu chętnie uczestniczyły w przygotowanych przez prowadzących konkursach i zadaniach.

Bardzo dziękujemy aktorom za wizytę i piękny występ.

Opracowała: p. Jadwiga Tabor

<galeria>

admin dnia 08/06/2022
Drukuj
WYNIKI IX EDYCJI KONKURSU LITERACKIEGO INSPIROWANEGO ŻYCIEM I DZIAŁALNOŚCIĄ KARDYNAŁA STEFANA WYSZYŃSKIEGO
WYNIKI IX EDYCJI KONKURSU LITERACKIEGO INSPIROWANEGO ŻYCIEM I DZIAŁALNOŚCIĄ KARDYNAŁA STEFANA WYSZYŃSKIEGO

W roku szkolnym 2021/2022 nasza szkoła już po raz dziewiąty zorganizowała konkurs literacki poświęcony postaci Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Niezmiennie, głównym celem przedsięwzięcia jest zachęcenie młodego pokolenia do poznania życia Prymasa Tysiąclecia i czerpania z jego bogatego dziedzictwa duchowego.

Hasło tegorocznej edycji brzmiało: „W rodzinnym domu uczył się miłości do ludzi…”.

Konkurs był adresowany do uczniów szkół podstawowych i rozpatrywany w dwóch kategoriach wiekowych – kl. IV-VI oraz kl. VII-VIII.

Należy zaznaczyć, iż poziom prac, które napłynęły był wyjątkowo wysoki. Uczestnicy wykazali się wspaniałym warsztatem pisarskim i kreatywnością, a wybrane przez nich formy realizacji tematu były niezwykle interesujące.

Poniżej prezentujemy wyniki literackich zmagań:

Kategoria klas IV-VI

I miejsce

Magdalena Obara – Szkoła Podstawowa w Smęgorzowie

ex aequo

Zuzanna Złotkowska – Szkoła Podstawowa w Gręboszowie

II miejsce

Aniela Grędys – Szkoła Podstawowa w Szczucinie

III miejsce

Paulina Łopata – Szkoła Podstawowa w Zabrniu

Wyróżnienia:

Anna Sobota – Szkoła Podstawowa w Gręboszowie

Bartłomiej Mosik – Szkoła Podstawowa w Gruszowie Wielkim

Kategoria klas VII-VIII

I miejsce

Patryk Wałaszek – Szkoła Podstawowa w Laskówce Chorąskiej

II miejsce

Maja Ślęczkowska – Szkoła Podstawowa w Szczucinie

ex aequo

Bartosz Czochara – Szkoła Podstawowa nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej

III miejsce

Kamila Kilian – Szkoła Podstawowa w Gruszowie Wielkim

Wyróżnienia:

Jakub Czochara – Szkoła Podstawowa nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej

Amelia Kozieja – Szkoła Podstawowa w Gręboszowie

Wręczenie nagród odbędzie się 9 czerwca 2022 r. o godzinie 9.00 w sali gimnastycznej naszej szkoły.

Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy za uczestnictwo w konkursie i już teraz zapraszamy do wzięcia udziału w jego kolejnych edycjach. Słowa uznania kierujemy również do nauczycieli-opiekunów, którzy z pewnością przyczynili się do sukcesów swoich podopiecznych.

admin dnia 07/06/2022
Drukuj
WYNIKI IX EDYCJI KONKURSU PLASTYCZNEGO DLA KLAS I-III SZKÓŁ PODSTAWOWYCH POWIATU DĄBROWSKIEGO " W RODZINNYM DOMU UCZYŁ SIĘ MIŁOŚCI DO LUDZI..."
WYNIKI IX EDYCJI KONKURSU PLASTYCZNEGO DLA KLAS I-III SZKÓŁ PODSTAWOWYCH POWIATU DĄBROWSKIEGO " W RODZINNYM DOMU UCZYŁ SIĘ MIŁOŚCI DO LUDZI..."

W poniedziałek 6 czerwca 2022 roku rozstrzygnięto konkurs plastyczny pod hasłem „W rodzinnym domu uczył się miłości do ludzi…”. Uczestniczyli w nim uczniowie z czterech szkół. Łącznie wpłynęło 39 prac .

Jury w składzie pani Dorota Bzduła , pani Elżbieta Kaczocha, pani Leokadia Parkosz, pani Anna Więcek z zadowoleniem przyznało, że - podobnie jak w ubiegłym roku - prace prezentowały bardzo wysoki poziom.

Finał konkursu wygląda następująco:

W kategorii uczniów klas I-III:

I miejsce ex aequo –Martyna Tabor, Anna Taraska, Emilia Rusnak

II miejsce ex aequo –Edyta Toczek, Liliana Nowakowska, Zuzanna Wójcik;

III miejsce ex aequo- Ewa Pikul. Sandra Zbierzkowska, Jakub Tabor

Wyróżnienia:

Szymon Sajdak, Sandra Budzyna, Kacper Miodowski, Oliwia Ryczek, Magdalena Dynak, Filip Wójcik, Zofia Taraska, Zuzanna Bania, Wiktora Dworak, , Julia Taraska, Julia Kułaga, Jakub Wójcik, Maciej Szentaler, Liliana Michalczyk, Paweł Szentaler, Sebastian Gwóźdź, Zofia Nowak, Milosz Chmura, Lena Morawiec, Emilia Banaś, Julia Gołębiowska, Szymon Węgiel, Karolina Krawczyk, Maja Bukowska, Milosz Ptak, Rafał Zieliński.

Wszystkim uczestnikom IX Edycji Konkursu Plastycznego inspirowanego życiem i działalnością Kardynała Stefana Wyszyńskiego gratulujemy i zapraszamy do wzięcia udziału w następnej edycji . Wystawa prac konkursowych odbędzie się 9 czerwca 2022 r. w sali gimnastycznej.

Nagrody zostaną wręczone podczas uroczystych Obchodów Dnia Patrona w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 9 czerwca 2022 r. o godzinie 9.00.

 

admin dnia 07/06/2022
Drukuj
I Powiatowy Konkurs Krasomówczy
I Powiatowy Konkurs Krasomówczy
7 czerwca 2022 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej odbył się I Powiatowy Konkurs Krasomówczy adresowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.
Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy VIII - Angelika Kowal.
Temat jej przemówienia brzmiał: "Z życiem jak ze sztuką w teatrze: ważne nie jak długo trwa, ale jak zagrana".
Jury doceniło umiejętności retoryczne Angeliki i przyznało jej II miejsce w kategorii szkół podstawowych.
Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
Opracowała: p. Anna Więcek
admin dnia 07/06/2022
Drukuj
Meloman 2022
Meloman 2022

Z wielką satysfakcją informujemy, iż uczniowie naszej szkoły zdobyli I miejsce w klasyfikacji zespołowej w I Powiatowym Konkursie Muzycznym „Meloman 2022”, organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Dąbrowie Tarnowskiej. Naszą drużynę stanowili: Milena Musiał, Zuzanna Musiał i Mikołaj Kowal.

Celem konkursu jest popularyzacja muzyki klasycznej, wyrabianie umiejętności analitycznego słuchania, przygotowanie dzieci i młodzieży do uczestnictwa w kulturze wysokiej, rozwijanie inteligencji i wychowanie przez sztukę.

Uczestnikom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Opracowała: p.Lucyna Krzanowska

<galeria>

admin dnia 30/05/2022
Drukuj
CLIL na lekcjach chemii i informatyki
CLIL na lekcjach chemii i informatyki

W ramach projektu „Razem w przyszłość” realizowanego z programu POWER, dwóch nauczycieli naszej szkoły wzięło udział w szkoleniu zagranicznym „CLIL in Primary School: Make it work, make it effective.” Efektem tego szkolenia były lekcje otwarte z informatyki i chemii przeprowadzone metodą CLIL, która dotyczy zintegrowanego kształcenia przedmiotowo-językowego opartego na jednoczesnym przekazywaniu treści z dziedziny nauczanych przedmiotów i wykorzystywaniu elementów języka obcego.

Na lekcji informatyki dzieci zostały zapoznane z angielskimi odpowiednikami narzędzi: czcionka i akapit, a następnie formatowały tekst, korzystając z wyświetlonej instrukcji, zawierającej polecenia w języku obcym.

Tematem lekcji chemii była „Woda jako rozpuszczalnik.” Uczniowie poznali obcojęzyczne słowa i zwroty przy okazji wprowadzania takich zagadnień jak: rozpuszczanie substancji w wodzie, związek chemiczny czy budowa wody.

Wynikiem przeprowadzonych działań było wzbogacenie obcego słownictwa z dziedziny informatyki i chemii oraz wykorzystanie go w praktycznych zadaniach.

Opracowała: p. Barbara Kogut

<galeria>

admin dnia 25/05/2022
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Office 365
Bezpieczna szkoła
eTwinning w naszej szkole
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Jadłospis
Oferta Edukacyjna
ePrzedszkole
Na Pożółkłej Fotografii
Przegląd Talentów
Nasze Osiągnięcia
Nasze Prace
TOP
RSS