02/04/2020
Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Gruszowie Wielkim
Informacja dla rodziców
Informacja dla rodziców

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Gruszowie Wielkim informuje, że od 10 lutego  rozpoczną się zapisy dzieci do klasy I oraz do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2020/2021. Obowiązkiem szkolnym objęte są dzieci urodzone w roku 2013.

Zapisy odbywają się w sekretariacie szkoły i trwać będą do 21 lutego 2020 r.

Dokumenty do pobrania:

Deklaracja o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego>>>

Harmonogram rekrutacji do oddziału przedszkolnego>>>

Kryteria rekrutacji do oddziałów przedszkolnych>>>

Wniosek do oddziału przedszkolnego>>>

Regulamin rekrutacji do klasy I>>>

Terminy postępowania rekrutacyjnego>>>

Wniosek do klasy I>>>

admin dnia 11/02/2020
Drukuj
"Jest karnawał, więc tańczmy..."
"Jest karnawał, więc tańczmy..."

Po długim i wyczerpującym I semestrze nauki przyszedł czas na zasłużoną zabawę. Odpowiedzią na potrzebę oderwania się uczniów od wytężonej pracy był zorganizowany w naszej szkole 23 stycznia  bal karnawałowy. Opiekun Samorządu Uczniowskiego  wraz z wychowawcami zadbali o to, aby uczniowie choć na chwilę mogli zapomnieć o szkolnych obowiązkach i oddać się tanecznym szaleństwom.

Czwartkowy wieczór był doskonałą okazją do spotkania i integracji całej społeczności szkolnej. W organizację tego wydarzenia zaangażowani byli bowiem nie tylko uczniowie i nauczyciele, ale również rodzice, którzy  chętnie włączyli się w  zabawy taneczne i zadbali o poczęstunek w poszczególnych klasach.

Choinkę zorganizowano dla dwóch grup wiekowych –  pierwsza bawiła się grupa uczniów z klas I-IV, później grupa uczniów z klas V-VIII.  Chętne i liczne uczestnictwo  dzieci i młodzieży w tańcach, zabawach  i korowodach na szkolnych korytarzach   świadczy o tym, że impreza była udana i na długo pozostanie miłym wspomnieniem w pamięci.

Opracowała: Barbara Kogut

<galeria>

admin dnia 27/01/2020
Drukuj
BABCIU, DZIADZIU - KOCHAMY WAS!
BABCIU, DZIADZIU - KOCHAMY WAS!

Babcia i Dziadek to osoby, które w życiu każdego dziecka odgrywają bardzo ważną rolę. Dlatego nikomu nie trzeba przypominać o randze obchodów święta Babci i Dziadka. Są to najpiękniejsze dni, w których obdarzani są Oni szczególnymi dowodami miłości.

Jak co roku w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Gruszowie Wielkim nie mogło zabraknąć dziadków na uroczystości dla nich przygotowanej 23 stycznia 2020 roku. Uroczystość rozpoczął pan Jerzy Dąbrowa, który w zastępstwie pana dyrektora serdecznie przywitał przybyłych gości, życząc wszystkim Babciom oraz Dziadkom samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków.

Najważniejszą częścią spotkania były występy naszych uczniów. Jako pierwsze wystąpiły przedszkolaki i dzieci z oddziału przedszkolnego. Bardzo wdzięcznie i szczerze wyraziły swoje przywiązanie i szacunek kochanym Babciom i Dziadkom recytując wiersze i śpiewając piosenki. Następnie wystąpili uczniowie z klas I – III, którzy zaprezentowali piękne przedstawienie jasełkowe.

Wszyscy dziadkowie z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek oraz podziękować Im za cierpliwość, zrozumienie i opiekę, a przede wszystkim za czas, który zawsze mają dla swoich wnuków.  Na koniec uroczystości dzieci wręczyły babciom i dziadkom specjalnie przygotowane na tą okazję prezenty.

Po części oficjalnej do zebranych gości zwróciła się pani sołtys Józefa Taraska, która życzyła wszystkim dużo zdrowia oraz tego, aby wnuczęta dostarczały powodów do dumy i radosnego uśmiechu.

Spotkanie zakończono wspólną gościną przy stole zastawionym domowym ciastem przygotowanym przez rodziców.

Był to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale także dla zaproszonych gości, dzień pełen wzruszeń, uśmiechów, radości. Szczęśliwe i uśmiechnięte twarze Babć i Dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

Dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za przybycie na uroczystość, a rodzicom, dzieciom i wychowawcom za pomoc w jej przygotowaniu.

Opracowała: Jadwiga Tabor

<galeria>

admin dnia 26/01/2020
Drukuj
SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM
SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM

W dniu 22 stycznia odbyło się dla klas I-IV ,, Spotkanie z Podróżnikiem". Naszą szkołę odwiedziła pewna Pani, która wraz z ekipą innych podróżników zwiedza świat.

Tym razem dzieliła się z nami swoimi wrażeniami z Kenii. Bardzo ciekawie, prezentując różne rekwizyty przywiezione z tego kraju, mówiła o krajobrazie, zwierzętach oraz ludziach i ich zwyczajach- jak mieszkają, co jedzą, jak się ubierają... Z humorem opowiedziała o  kilku swoich większych przygodach, dowiedzieliśmy się również  jak wygląda życie naszych rówieśników w tym kraju. Na koniec mogliśmy z bliska oglądać wszystkie wcześniej prezentowane rzeczy- np. buty zrobione z opon samochodowych i pytać o to, co nas zainteresowało podczas tego spotkania.

Opracowała: Katarzyna Partyńska

<galeria>

admin dnia 24/01/2020
Drukuj
WYWIADÓWKA PÓŁROCZNA
WYWIADÓWKA PÓŁROCZNA

W środę 22 stycznia odbędzie się zebranie z rodzicami podsumowujące pierwsze półrocze. Wywiadówka będzie przebiegać według następującego porządku:

godz. 16.00 -  oddziały przedszkolne oraz kl. I - IV

godz. 17.00 -  kl. V-VIII

 

Serdecznie zapraszamy!

admin dnia 19/01/2020
Drukuj
Akcja charytatywna "Świąteczna iskierka"
Akcja charytatywna "Świąteczna iskierka"

„Człowiek jest dobry nie przez to kim jest,
lecz przez to czym dzieli się z innymi...”
                                   Jan Paweł II

Podziękowanie za pomoc w zorganizowaniu akcji charytatywnej

ŚWIĄTECZNA ISKIERKA” 

Tradycyjnie w dniach od 16 do 20 grudnia, w naszej szkole, kolejny już raz, przeprowadzona została akcja charytatywna na rzecz przyjaciół z OWR w Sutkowie, w tym roku pod hasłem "ŚWIĄTECZNA ISKIERKA". Uczniowie pierwszego etapu edukacyjnego i ich rodzice razem z wychowawcami  pomogli przygotować świąteczne upominki dla dzieci z ORW w Sutkowie. Zebrane  maskotki i słodycze  wraz ze świątecznymi życzeniami przekazali uczniowie 20 grudnia podczas odwiedzin dzieci przebywających  w ośrodku w Sutkowie. Wspólne spotkanie przebiegło w milej atmosferze i sprawiło wszystkim wiele radości.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom za pomoc i zaangażowanie, bez Was zorganizowanie tej akcji byłoby niemożliwe. Serdecznie dziękujemy za wsparcie.

Opracowała: Dorota Bzduła

<galeria>

admin dnia 08/01/2020
Drukuj
Awans uczniów do etapu rejonowego w konkursach przedmiotowych
Awans uczniów do etapu rejonowego w konkursach przedmiotowych

Miło nam poinformować, że część uczniów naszej szkoły awansowała do kolejnych etapów konkursów. Są to:

Nikola Rokita (kl. VIII) i Gabriela Węgiel (kl. VII)- Małopolski Konkurs Matematyczny

Nikola Rokita (kl. VIII) i Szymon Zbierzkowski (kl. VIII)- Małopolski Konkurs Biologiczny
Wiktoria Zych (kl. IV) i Bartłomiej Mosik (kl. IV)- Miedzypowiatowy Konkurs Matematyczny dla klas IV, V, VI.
Gratulujemy uczniom i ich Rodzicom. Życzymy dalszych sukcesów!
Opracowała: Katarzyna Partyńska
admin dnia 07/01/2020
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Bezpieczna szkoła
eTwinning w naszej szkole
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
TOP
RSS