24/01/2020
Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Gruszowie Wielkim
Spotkanie z doradcami zawodowymi Powiatowego Urzędu Pracy
Spotkanie z doradcami zawodowymi Powiatowego Urzędu Pracy

5 listopada w naszej szkole odbylo się spotkanie kl. VII i VIII  z doradcami zawodowymi Powiatowego Urzędu Pracy. Panie W. Lech i J. Kilian omówiły obecny rynek pracy i  wskazały jakich specjalistów oraz pracowników poszukuje współczesny pracodawca. Zapoznały  młodzież z aktualnymi ofertami pracy oraz wymaganiami, którym należy sprostać, aby skutecznie aplikować o pracę.

W części praktycznej uczniowie otrzymali „Mapę umiejętności XXI wieku”, w której mieli zaznaczyć swoje mocne strony. Celem tego zadania było zdiagnozowanie swoich umiejętności oraz podpowiedzenie w jakim kierunku się rozwijać, aby stać się poszukiwanym pracownikiem na rynku pracy.

Dziękujemy Paniom za ciekawą pogadankę i wsparcie w wyborze zawodu!

Opracowała: Barbara Kogut

<galeria>

admin dnia 10/11/2019
Drukuj
Brązowe medale naszych piłkarzy w Mistrzostwach Powiatu
Brązowe medale naszych piłkarzy w Mistrzostwach Powiatu

W środę 30.10.2019r. na hali sportowej im. Agaty Mróz – Olszewskiej w Dąbrowie Tarnowskiej odbyły się Igrzyska Dzieci w Halowej Piłce Nożnej Chłopców, w których startowały drużyny z 12 szkół podstawowych Powiatu Dąbrowskiego: Nr 1 i Nr 2 z Dąbrowy Tarnowskiej, Szczucina, Bolesławia, Nieczajny Górnej, Olesna, Gruszowa Wielkiego, Smęgorzowa, Luszowic, Borek, Lipin i Gręboszowa. Nasi chłopcy osiągnęli duży sukces zajmując III miejsce w turnieju i tytuł II- go V-ce Mistrza Powiatu na rok 2019. Wystąpili w składzie: Cur Dawid, Urban Krystian, Kuta Bartosz, Taraska Bartosz, Toczek Oskar, Stępnik Tomasz i Żelazny Hubert z kl. VI oraz Maciąg Krystian, Podosek Wojciech i Kupiec Tomasz z kl. V.

Gratulujemy!

Opracował: Jerzy Dąbrowa

<galeria>

admin dnia 31/10/2019
Drukuj
KISIMY KAPUSTĘ WEDŁUG RECEPTUR ZAWARTYCH W STARYCH KSIEGACH
KISIMY KAPUSTĘ WEDŁUG RECEPTUR ZAWARTYCH W STARYCH KSIEGACH

25.10.2019r. w godzinach popołudniowych w naszej szkole odbyły się niecodzienne zajęcia zorganizowane przez kółko artystyczne i bibliotekę szkolną dla uczniów klas 1-3.

Były to warsztaty regionalne, na których poznaliśmy tradycje ludowe związane ze sposobami kiszenia kapusty. Robiliśmy to w tradycyjny sposób, w specjalnie przygotowanej kamionce, przy pomocy nie jak dawniej stóp lecz drewnianego ubijaka. W ten sposób uczestnicy warsztatów mogli samodzielnie  doświadczyć i poczuć trud ówczesnej, ciężkiej pracy domowej.  Dowiedzieliśmy się również, jak należy postępować i o nią dbać, aby nie zepsuła się.           

Zabawa była super!  Uczniowie na długo zapamiętają sposób kiszenia, a efekty sami ocenią po miesiącu, bo tyle potrzeba by kapusta była gotowa do spożycia.  

Opracowała: Małgorzata Zaucha

<galeria>

admin dnia 30/10/2019
Drukuj
Bierzemy udział w akcji "Szkoła pamięta"
Bierzemy udział w akcji "Szkoła pamięta"
Nasza szkoła  włączyła się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”. Celem tej inicjatywy było zorganizowanie działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia. Kulminację tych aktywności zaplanowano na 25 października 2019 r. – ostatni piątek przed 1 listopada.

Zbliżają się dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Porządkujemy groby i zapalamy znicze. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań. Dlatego też cała społeczność szkolna zgromadziła się przy tablicy upamiętniającej fundatora szkoły w Gruszowie Wielkim –Władysława Sikory. Pan dyrektor wyraził naszą wdzięczność dla człowieka, który nie zapomniał o swoich korzeniach , a dla nas  jest przykładem prawdziwego patriotyzmu i miłości do „małej ojczyzny.” Znicz i bukiet jesiennych kwiatów  to wyraz naszej wdzięczności za wielkie serce i ofiarność.

Następnie wszyscy udali się na cmentarz aby zapalić znicze na grobach księdza proboszcza , zmarłych nauczycieli i pracowników szkoły. Krótka modlitwa, zapalone znicze to znak naszego szacunku i pamięci o ludziach, którzy byli dla nas prawdziwym wzorem, bo przecież „umarłych wieczność  dotąd trwa ,dokąd pamięcią  im się płaci”.

Opracowała: Elżbieta Kaczocha

<galeria>

admin dnia 28/10/2019
Drukuj
Wycieczka do Szczawnicy
Wycieczka do Szczawnicy

15 października pojechaliśmy na całodniową wycieczkę do Szczawnicy. Wzięli w niej udział uczniowie klas IV-VIII naszej szkoły.  Dużą frajdę sprawił nam przejazd w górę i w dół kolejką linową na Palenicę oraz zjazdy na zjeżdżalni grawitacyjnej- na jej zboczu. Pokonując kilkakrotnie serpentynową trasę na saneczkach, mogliśmy podziwiać piękno krajobrazu.  Następnie pieszo przeszliśmy na punkt widokowy na górnej stacji Areny Narciarskiej Jaworki- Homole i po krótkim odpoczynku zjechaliśmy  kolejką Homole do Jaworek.  Atrakcją był nie tylko sam przejazd, ale również  widok na panoramę gór. Dużą niespodzianką było przechodzące pod nami, w czasie  przejazdu, dzwoniące dzwoneczkami stado owiec, które na koniec zatrzymało się akurat wtedy, gdy wysiadaliśmy- i podeszło do nas bardzo blisko. Nie zapomnieliśmy również o pieszych wędrówkach: przeszliśmy  przez jedną z największych atrakcji Pienin- Wąwóz Homole- głęboki, o stromych ścianach dochodzących do 120 m, zbudowanych z białego i czerwonego wapienia. Płynący dnem, które zalegają wielkie głazy, potok Kamionka tworzy tu rwące kaskady. Odbyliśmy też długą wędrówkę w rezerwacie Biała Woda- widoki na tej trasie na długo zapadają w pamięć. Zgodnie z dobrymi tradycjami prawdziwych turystów pozdrawialiśmy każdą osobę spotkaną na szlakach. Od starszych państwa spotkanych w rezerwacie Homole ,idących blisko nas, otrzymaliśmy pochwałę: powiedzieli, że jeszcze nigdy nie spotkali grupy, która byłaby tak zdyscyplinowana, mówiła wszystkim ,, dzień dobry’’, nie niszczyła niczego i nie zostawiała za sobą najmniejszego nawet papierka. Jesteśmy z tego dumni!

Dzień był wypełniony atrakcjami po brzegi, humory nam dopisywały, do domów- cali i zdrowi- wróciliśmy późnym wieczorem. Organizatorem i kierownikiem wycieczki była pani Katarzyna Partyńska, opiekę zapewniły panie: Marta Gadziała, Ewa Kijowska, Barbara Kogut i Anna Więcek.

Opracowała: Katarzyna Partyńska

<galeria>

admin dnia 25/10/2019
Drukuj
SREBRNE I BRĄZOWE MEDALE W BIEGACH SZTAFETOWYCH
SREBRNE I BRĄZOWE MEDALE W BIEGACH SZTAFETOWYCH

We wtorek 22.10.2019r. na stadionie miejskim w Dąbrowie Tarnowskiej, 2 drużyny chłopców reprezentowały naszą szkołę w Powiatowych Biegach Sztafetowych. W zawodach udział wzięły szkoły: z Dąbrowy Tarnowskiej, Szczucina, Radgoszczy i Gruszowa Wielkiego. Nasi młodsi chłopcy, w kategorii wiekowej /Igrzyska Dzieci/ zajęli 2 miejsce i zdobyli srebrne medale. Wystąpili w składzie: Cur Dawid, Kuta Bartosz, Urban Krystian, Stępnik Tomasz i  Żelazny Hubert z kl. VI, Podosek Wojciech, Gagatek Karol, Maciąg Krystian z kl. V oraz Ryczek Jakub z kl. IV. W kategorii  chłopców starszych /Igrzyska Młodzieży Szkolnej/ drużyna w składzie: Zbierzkowski Szymon, Dudek Maciej, Chwałek Sebastian, Partyński Brajan i  Miodowski Karol z kl. VIII oraz Dworak Krystian, Zych Szymon, Pyzik Szymon i Ryczek Krzysztof z kl. VII, zajęli 3 miejsce i zdobyli brązowe medale. Gratulujemy!

Opracował: Jerzy Dąbrowa

<galeria>

admin dnia 23/10/2019
Drukuj
Jesienne ognisko integracyjne uczniów klas I - III
Jesienne ognisko integracyjne uczniów klas I - III

W środę 17 października 2019 r. odbyło się spotkanie integracyjne uczniów klas I - III , rodziców i wychowawców . Podczas wspólnej zabawy uczniowie poszczególnych oddziałów wspierani przez swoich wychowawców z ogromnym zapałem rywalizowali w  różnych konkurencjach : grze w „ Dwa ognie", zawodach zręcznościowych i konkursie plastycznym  „Współczesna Pani Jesień”. Spotkanie zakończyło się śpiewaniem przez uczniów poszczególnych klas piosenek o jesieni. Rodzice bardzo chętnie zaangażowali się w przygotowanie grillowanych kiełbasek i pysznych pieczonych jabłek . Świetna atmosfera i piękna jesienna aura stworzyły możliwość lepszego poznania się i nawiązania nowych przyjaźni.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom za pomoc i zaangażowanie w przygotowanie tak udanej imprezy. Mamy  nadzieję, że to jesienne spotkanie jest zapowiedzią  owocnej współpracy  w ciągu całego roku szkolnego.

Opracowała: Dorota Bzduła

admin dnia 23/10/2019
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Bezpieczna szkoła
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
TOP
RSS