22/09/2019
Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Gruszowie Wielkim
II miejsce naszych dziewcząt w powiatowym turnieju "Piłkarskie szóstki"
II miejsce naszych dziewcząt w powiatowym turnieju "Piłkarskie szóstki"

We wtorek 14.05.2019 r. na hali sportowej im. Agaty Mróz – Olszewskiej w Dąbrowie Tarnowskiej , odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Nożnej Dziewcząt pod nazwą „Piłkarskie szóstki”. W turnieju startowały drużyny z 5 szkół podstawowych Powiatu Dąbrowskiego: Nr 2 i Nr 3 z Dąbrowy Tarnowskiej, Bolesławia, Olesna i  Gruszowa Wielkiego. Nasze dziewczęta osiągnęły duży sukces zajmując w turnieju II miejsce i tytuł V-ce Mistrza Powiatu. Wystąpiły w składzie: Wójcik Karolina, Trela Klaudia, Toczek Daria, Cur Justyna i Chmura Justyna z  kl.  VIII, Michalczyk Wiktoria, Chalama Wiktoria i Łapa Ewelina z kl. III A oraz Wajda Aleksandra z  kl. VII.

Gratulujemy!

Opracował: Jerzy Dąbrowa

<galeria>

admin dnia 02/06/2019
Drukuj
Święto Patrona Szkoły
Święto Patrona Szkoły

W piątek 24.05.2019r. Publiczna Szkoła Podstawowa w Gruszowie Wielkim obchodziła Święto Patrona. Uroczystość rozpoczęła Msza Święta w intencji społeczności szkolnej, odprawiona przez proboszcza parafii- księdza Józefa Szczęśniaka.

Druga część uroczystości odbyła się w budynku szkolnym, gdzie w siódmą rocznicę nadania szkole imienia zorganizowana została okolicznościowa akademia.

Dyrektor szkoły Marcin Jarzwiec powitał wszystkich zgromadzonych: sołtysa wsi Gruszów Wielki- p. Józefę Taraskę, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły oraz uczniów.

Następnie glos zabrała pani sołtys, która wyraziła uznanie, iż każdego roku szkoła przygotowuje piękną uroczystość, a tym samym kultywuje wartości głoszone przez swojego patrona.

Ważnym momentem obchodów Dnia Patrona była uroczysta akademia przygotowana w formie „Koncertu dla Kardynała”. Jej motto stanowiły słowa: „Wiara, nadzieja i miłość”. Pomiędzy kolejnymi utworami muzycznymi prezentowane były rozważania Prymasa na temat znaczenia tych trzech wartości w życiu człowieka.

W repertuarze muzycznym zaprezentowały się dzieci przedszkolne oraz wokaliści z klas I-VIII, III gimnazjum oraz chór szkolny. Uroczystość przygotowana została pod kierunkiem p. Anny Michalczyk, p. Beaty Kuta, p. Lucyny Krzanowskiej i p. Ewy Kijowskiej.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego ważnego dla nas święta!

Opracowała: Beata Kuta

<galeria>

admin dnia 01/06/2019
Drukuj
SREBRNE I BRĄZOWE MEDALE W BIEGACH DRUŻYNOWYCH
SREBRNE I BRĄZOWE MEDALE W BIEGACH DRUŻYNOWYCH

W  środę 08.05.2019r. na stadionie miejskim w Dąbrowie Tarnowskiej, 2 drużyny chłopców reprezentowały naszą szkołę w Powiatowych Biegach Drużynowych. W zawodach udział wzięły szkoły: z Dąbrowy Tarnowskiej, Szczucina i Gruszowa Wielkiego. Nasi młodsi chłopcy, w kategorii wiekowej (Igrzyska Dzieci) zajęli 2 miejsce i zdobyli srebrne medale. Wystąpili w składzie: Dworak Krystian, Pyzik Szymon, Ryczek Krzysztof i Żelazny Jakub z  kl.  VI  oraz: Cur Dawid i Kuta Bartosz z kl. V. W kategorii  chłopców starszych (Igrzyska Młodzieży Szkolnej) drużyna w składzie: Ciećko Jacek, Michalczyk Jakub, Żelazny Maciej, Szczebak Gabriel, Zbierzkowski Szymon i Dudek Maciej zajęli 3 miejsce i zdobyli brązowe medale.

Gratulujemy!

Opracował: Jerzy Dąbrowa

<galeria>

admin dnia 01/06/2019
Drukuj
Wywiadówka
Wywiadówka

Spotkanie z Rodzicami  odbędzie się 29.05.2019 roku (środa).

 

Plan spotkania:


• spotkanie z wychowawcami klas I – IV - godzina 16 30

• spotkanie z wychowawcami klas V – VIII i III gim. - godzina 17 30

admin dnia 24/05/2019
Drukuj
Wycieczka do Auschwitz - Birkenau
Wycieczka do Auschwitz - Birkenau

13.05.2019 r. uczniowie klas VI,VII, VIII i III A gimnazjum wzięli udział w  wycieczce do hitlerowskiego obozu koncentracyjnego w Auschwitz - Birkenau. Wycieczkę zorganizowała  i pełniła funkcję kierownika p. Joanna Płaneta, a opiekunami młodzieży były : p. Beata Kuta , p. Barbara Kogut oraz  p. Elżbieta Kaczocha. W obozie Auschwitz I uczniowie zapoznali się z hitlerowskimi sposobami zagłady Polaków , Żydów oraz przedstawicieli innych narodowości przywożonych do obozu. Oglądali wystawy poświęcone Holokaustowi , byli w celi śmierci ojca Maksymiliana Kolbe , w  krematorium oraz oddali hołd ofiarom przed ścianą śmierci . W Birkenau przeszli trasę , którą pokonywali więźniowie w drodze na selekcję .Uczniowie poznali warunki życia więźniów w drewnianych barakach .

Wrażenia z wycieczki pozostaną na długo w pamięci uczniów , uświadomią im o tym ,że ludobójstwo nie może się powtórzyć.

Opracowała: Joanna Płaneta

<galeria>

admin dnia 17/05/2019
Drukuj
228. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
228. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Jak długo w sercach naszych
Choć kropla polskiej krwi.
Jak długo w sercach naszych
Ojczysta miłość tkwi.

Konstanty Krumłowski

Maj to czas kwitnących bzów, jeden z najpiękniejszych miesięcy w roku. To też czas, w którym obchodzimy ważne święto narodowe – rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji 7 maja w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca 228. rocznicę uchwalenia tego ważnego dokumentu. Jak przystało na święto narodowe uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia pocztu sztandarowego i odśpiewania hymnu polskiego. Uczniowie  klas IV, V i VII w  pięknym montażu słowno – muzycznym, nawiązali do wydarzeń historycznych z roku 1791, recytując  wiersze znanych polskich poetów i śpiewając pieśni patriotyczne. Młodzież swym występem złożyła hołd twórcom Konstytucji 3 Maja, która była drugą na świecie i pierwszą w Europie ustawą regulującą organizację władz państwowych oraz prawa i obowiązki obywateli.

Dzień ten był wspaniałą okazją, by rozwijać w sercach naszych miłość i szacunek dla naszej Ojczyzny. Akademię przygotowali uczniowie pod kierunkiem p. Lucyny Krzanowskiej, Anny Michalczyk i Agnieszki Sołtys.

Opracowała: Lucyna Krzanowska

<galeria>

admin dnia 15/05/2019
Drukuj
Rozstrzygnięcie VII edycji KONKURSU LITERACKIEGO
Rozstrzygnięcie VII edycji KONKURSU LITERACKIEGO

Przedstawiamy wyniki konkursu literackiego pod hasłem „Życie trzeba przeżyć godnie, bo jest tylko jedno”, który zorganizowany został pod patronatem Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej pana Krzysztofa Kaczmarskiego oraz Biskupa Tarnowskiego księdza Andrzeja Jeża.

To już VII edycja Konkursu  Literackiego organizowanego przez naszą szkołę, którego celem jest zachęcanie uczniów do poznania i czerpania z bogatego dziedzictwa duchowego Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Oto wyniki literackich zmagań:

I miejsce – Patrycja Migas – Szkoła Podstawowa nr 1  w Tokarni

II miejsce – Paulina Gadziała – Publiczna Szkoła Podstawowa w Gruszowie Wielkim

II miejsce ex aequo – Joanna Foszcz  – Publiczna Szkoła Podstawowa w Nieczajnie Górnej

III miejsce – Tomasz Kaczocha – Publiczna  Szkoła Podstawowa  w Smęgorzowie

III miejsce ex aequo- Kacper Orszulak – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej

Wyróżnienie otrzymała:

Wiktoria Chalama – Publiczna Szkoła Podstawowa w Gruszowie Wielkim

Wszystkim laureatom konkursu oraz ich opiekunom gratulujemy!

Dyrekcja Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Gruszowie Wielkim oraz nauczyciele odpowiedzialni za organizację i przebieg konkursu –    p. Elżbieta Kaczocha , p. Dorota Bzduła i p. Anna Michalczyk  serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom i nauczycielom, którzy przygotowali uczniów do konkursu. Oto oni: p. Beata Kiełbowicz, p., p. Lucyna Chojnowska, p. Iwona Tańska, Justyna Bociek, p. Elżbieta Kaczocha.

Opracowała: Elzbieta Kaczocha

admin dnia 14/05/2019
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Bezpieczna szkoła
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
TOP
RSS