24/05/2018
Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Gruszowie Wielkim
Gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
Gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

17 kwietnia 2018 r. uczniowie i uczennice klas IV-VI szkól podstawowych i oddziałów gimnazjalnych z terenu Gminy Dąbrowa Tarnowska rozpoczęli rywalizację w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Ideą turnieju jest propagowanie wśród uczniów bezpiecznego i kulturalnego zachowania w ruchu drogowym.

Etap gminny turnieju  składał się z  pisemnego testu obejmującego znajomość zasad i przepisów ruchu drogowego. Po podsumowaniu wyników nasza szkoła w kategorii klas VII i oddziałów gimnazjalnych w składzie: Bartłomiej Dynak, Bartłomiej Szczebak, Kamil Korzec zajęła II miejsce.

Gratulujemy!

Opracowała: Barbara Kogut

<galeria>

admin dnia 19/04/2018
Drukuj
Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej
Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Dzień 13 kwietnia ustanowiono Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. To największa do dziś niewyjaśniona tragedia, która rozegrała się na początku II wojny światowej. Wzięci podstępem do niewoli sowieckiej polscy oficerowie Wojska Polskiego oraz oficerowie różnych rodzajów broni i służb zostali w bestialski sposób zamordowani. Z tej okazji 12 kwietnia odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia, na którą złożyły się wiersze i piosenki oraz krótkie informacje czytane przez prowadzące cały program uczennice. Cały występ był bardzo interesujący i pomógł nam zrozumieć, co wydarzyło się prawie 80 lat temu. Pan Dyrektor podziękował uczniom występującym w akademii i nauczycielom odpowiedzialnym za przygotowanie tej uroczystości.

Nigdy nie powinniśmy zapomnieć o tamtym dramacie. To od nas zależy czy przyszłe pokolenia będą znały wydarzenia z 1940 roku.

Opracowała: Teresa Gubernat

<galeria>

admin dnia 18/04/2018
Drukuj
CO MASZ ZROBIĆ JUTRO ZRÓB DZISIAJ
CO MASZ ZROBIĆ JUTRO ZRÓB DZISIAJ

To było kolejne spotkanie dzieci z klas 0- III związane z twórczością Stanisława Jachowicza. Wybrane wiersze recytowali uczniowie, którzy lubią książki i systematycznie odwiedzają bibliotekę, a także kilkoro dzieci z zerówki. Program prowadziła Angelika, uczennica klasy III. Wiersze, których wysłuchaliśmy pomogły nam zrozumieć jak powinniśmy postępować i jak należy się zachować w różnych sytuacjach, by pozbyć się większości zmartwień i kłopotów.

Opracowała: Teresa Gubernat

<galeria>

admin dnia 18/04/2018
Drukuj
Z wizytą w zaprzyjaźnionej szkole!
Z wizytą w zaprzyjaźnionej szkole!

Koncert edukacyjny zorganizowany w Publicznej Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego był okazją do spotkania  naszych uczniów z koleżankami i kolegami ze Smęgorzowa. Wspaniałych wrażeń dostarczył nam duet Joanny i Pawła Łukasików, który zabrał wszystkich w muzyczną podróż po Europie. Słuchacze odwiedzili Austrię, Niemcy, Francję, Irlandię i Norwegię, wysłuchali wielu wspaniałych utworów z tamtych regionów, odpowiadali na pytania dotyczące budowy instrumentów muzycznych i oczywiście zawierali nowe znajomości. Serdecznie dziękujemy Dyrektorowi  Publicznej Szkoły Podstawowej w Smęgorzowie – panu Bogdanowi Markowi i pani Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Tarnowskiej – Jadwidze Kusior za zaproszenie i możliwość udziału w tak wspaniałym wydarzeniu. Koncert odbył się w ramach zadania „Z gwiazdami… nie tylko zaczytani w II edycji Budżetu Obywatelskiego.

Opracowała: Elżbieta Kaczocha

<galeria>

admin dnia 13/04/2018
Drukuj
Gminny Konkurs na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową
Gminny Konkurs na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową

28 marca w Dąbrowskim Domu Kultury rozstrzygnięto 28 Gminny Konkurs Pisanek i Plastyki Obrzędowej związanej z Wielkanocą. Uczniowie klasy 4 naszej szkoły przygotowali na ten konkurs prace w kategorii indywidualnej i grupowej.

Niewątpliwym sukcesem okazały się prace grupowe które zdobyły I miejsce w kategorii pisanek współczesnych oraz II miejsce w kategorii plastyki obrzędowej. Serdecznie gratulujemy uczniom klasy 4  pięknie wykonanych prac i zdobytych w konkursie wysokich lokat.

Opracowała: Anna Wolak

<galeria>

admin dnia 09/04/2018
Drukuj
PRZEDSZKOLAKI WITAJĄ WIOSNĘ
PRZEDSZKOLAKI WITAJĄ WIOSNĘ

Na promyku słońca, tuż po pierwszej burzy,

przyszła do nas wiosna z dalekiej podróży.

Witały ją: bocian, skowronek i szpaki,

witały ją także wszystkie przedszkolaki...

E. Budryk

W dniu 27 III 2018r. (wtorek) dzieci z obu grup naszego przedszkola wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie ,,pożegnania zimy- powitania wiosny”. Powitanie wiosny to dla każdego przedszkolaka wyjątkowe wydarzenie. Spore emocje szczególnie wśród młodszych przedszkolaków, wzbudziły już same przygotowania. Rozpoczęły się one dużo wcześniej poprzez naukę adekwatnego repertuaru piosenek, wierszyków i rymowanek oraz przygotowywanie strojów. Podczas codziennych zajęć dzieci miały okazję wykazać się znajomością i wiedzą o nadchodzącej porze roku, rozwiązywały też zagadki i wykonywały zadania dotyczące wiosny.

Gdy wreszcie nadszedł oczekiwany dzień, dzieci przybyły do przedszkola w dobrych nastrojach. Wszystkie przedszkolaki oraz zaproszeni rodzice i uczniowie klas I-III z wychowawcami zebrały się na korytarzu szkolnym, aby obejrzeć przygotowane przez dzieci przedstawienie.

Po występie przedszkolaki z paniami wyruszyły w korowodzie, aby pożegnać Marzannę. Głośnymi okrzykami przy słowach piosenki ,,Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno ....”. dzieci pożegnały zimę i powitały długo oczekiwaną wiosnę.

Mamy nadzieję, że wiosna zagości już u nas na dobre, zazieleni łąki, drzewa i trawy.  Czekamy też na cieplejsze wiosenne dni.

Opracowała: Jadwiga Tabor

<galeria>

admin dnia 30/03/2018
Drukuj
V-ce Mistrzostwo Powiatu w piłce ręcznej chłopców
V-ce Mistrzostwo Powiatu w piłce ręcznej chłopców

19.03.2018r. w Hali Sportowej im. Agaty Mróz-Olszewskiej w Dąbrowie Tarnowskiej rozegrano Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej chłopców na szczeblu powiatu. W  turnieju wzięły udział reprezentacje pięciu Szkół Podstawowych: Nr 2 z Dąbrowy Tarnowskiej, Gręboszowa, Olesna, Gruszowa Wielkiego oraz Radgoszczy. Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym”. Nasza drużyna (w składzie: Bomba Arkadiusz, Dynak Bartłomiej i  Garstka Bartłomiej z kl. III B, Ciećko Jacek, Ryczek Marcin, Korzec Kamil, Kowal Jakub i Soja Jakub z kl. II A oraz Żelazny Maciej z kl. VII) po zaciętej walce zdobyła II miejsce. Gratulujemy!

Ostateczne wyniki klasyfikacji:

 I miejsceSzkoła Podstawowa w Gręboszowie   8 pkt. 

 II miejsce – Szkoła Podstawowa w Gruszowie Wielkim   6 pkt

 III miejsce – Szkoła Podstawowa w Radgoszczy   4 pkt.

IV miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej   2 pkt.

V miejsce – Szkoła Podstawowa w Oleśnie   0 pkt.

Opracował: Jerzy Dąbrowa

<galeria>

admin dnia 25/03/2018
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Szkoła Filialna w Sutkowie
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
TOP
RSS