21/08/2019
Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Gruszowie Wielkim
Wyróżnienie w XI Powiatowym Konkursie Piosenki Anglojęzycznej
Wyróżnienie w XI Powiatowym Konkursie Piosenki Anglojęzycznej

31 maja 2019r. odbył się XI Powiatowy Konkurs Piosenki Anglojęzycznej, który został zorganizowany przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Dąbrowskiego – Pana Lesława Wieczorka.

Konkurs stawia sobie za cel  rozwijanie naturalnej potrzeby ekspresji twórczej  oraz promowanie talentów muzycznych w dziedzinie śpiewu w repertuarze anglojęzycznym.

Poziom prezentowanych utworów był bardzo wysoki i w związku z tym cieszy fakt, że uczennica naszej szkoły, Nikola Gancarz z utworem ABBY „Andante, andante”, znalazła się w gronie wyróżnionych wokalistów.

Serdecznie gratulujemy!

Opracowała: Barbara Kogut

<galeria>

admin dnia 04/06/2019
Drukuj
II miejsce naszych dziewcząt w powiatowym turnieju "Piłkarskie szóstki"
II miejsce naszych dziewcząt w powiatowym turnieju "Piłkarskie szóstki"

We wtorek 14.05.2019 r. na hali sportowej im. Agaty Mróz – Olszewskiej w Dąbrowie Tarnowskiej , odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Nożnej Dziewcząt pod nazwą „Piłkarskie szóstki”. W turnieju startowały drużyny z 5 szkół podstawowych Powiatu Dąbrowskiego: Nr 2 i Nr 3 z Dąbrowy Tarnowskiej, Bolesławia, Olesna i  Gruszowa Wielkiego. Nasze dziewczęta osiągnęły duży sukces zajmując w turnieju II miejsce i tytuł V-ce Mistrza Powiatu. Wystąpiły w składzie: Wójcik Karolina, Trela Klaudia, Toczek Daria, Cur Justyna i Chmura Justyna z  kl.  VIII, Michalczyk Wiktoria, Chalama Wiktoria i Łapa Ewelina z kl. III A oraz Wajda Aleksandra z  kl. VII.

Gratulujemy!

Opracował: Jerzy Dąbrowa

<galeria>

admin dnia 02/06/2019
Drukuj
Święto Patrona Szkoły
Święto Patrona Szkoły

W piątek 24.05.2019r. Publiczna Szkoła Podstawowa w Gruszowie Wielkim obchodziła Święto Patrona. Uroczystość rozpoczęła Msza Święta w intencji społeczności szkolnej, odprawiona przez proboszcza parafii- księdza Józefa Szczęśniaka.

Druga część uroczystości odbyła się w budynku szkolnym, gdzie w siódmą rocznicę nadania szkole imienia zorganizowana została okolicznościowa akademia.

Dyrektor szkoły Marcin Jarzwiec powitał wszystkich zgromadzonych: sołtysa wsi Gruszów Wielki- p. Józefę Taraskę, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły oraz uczniów.

Następnie glos zabrała pani sołtys, która wyraziła uznanie, iż każdego roku szkoła przygotowuje piękną uroczystość, a tym samym kultywuje wartości głoszone przez swojego patrona.

Ważnym momentem obchodów Dnia Patrona była uroczysta akademia przygotowana w formie „Koncertu dla Kardynała”. Jej motto stanowiły słowa: „Wiara, nadzieja i miłość”. Pomiędzy kolejnymi utworami muzycznymi prezentowane były rozważania Prymasa na temat znaczenia tych trzech wartości w życiu człowieka.

W repertuarze muzycznym zaprezentowały się dzieci przedszkolne oraz wokaliści z klas I-VIII, III gimnazjum oraz chór szkolny. Uroczystość przygotowana została pod kierunkiem p. Anny Michalczyk, p. Beaty Kuta, p. Lucyny Krzanowskiej i p. Ewy Kijowskiej.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego ważnego dla nas święta!

Opracowała: Beata Kuta

<galeria>

admin dnia 01/06/2019
Drukuj
SREBRNE I BRĄZOWE MEDALE W BIEGACH DRUŻYNOWYCH
SREBRNE I BRĄZOWE MEDALE W BIEGACH DRUŻYNOWYCH

W  środę 08.05.2019r. na stadionie miejskim w Dąbrowie Tarnowskiej, 2 drużyny chłopców reprezentowały naszą szkołę w Powiatowych Biegach Drużynowych. W zawodach udział wzięły szkoły: z Dąbrowy Tarnowskiej, Szczucina i Gruszowa Wielkiego. Nasi młodsi chłopcy, w kategorii wiekowej (Igrzyska Dzieci) zajęli 2 miejsce i zdobyli srebrne medale. Wystąpili w składzie: Dworak Krystian, Pyzik Szymon, Ryczek Krzysztof i Żelazny Jakub z  kl.  VI  oraz: Cur Dawid i Kuta Bartosz z kl. V. W kategorii  chłopców starszych (Igrzyska Młodzieży Szkolnej) drużyna w składzie: Ciećko Jacek, Michalczyk Jakub, Żelazny Maciej, Szczebak Gabriel, Zbierzkowski Szymon i Dudek Maciej zajęli 3 miejsce i zdobyli brązowe medale.

Gratulujemy!

Opracował: Jerzy Dąbrowa

<galeria>

admin dnia 01/06/2019
Drukuj
Wywiadówka
Wywiadówka

Spotkanie z Rodzicami  odbędzie się 29.05.2019 roku (środa).

 

Plan spotkania:


• spotkanie z wychowawcami klas I – IV - godzina 16 30

• spotkanie z wychowawcami klas V – VIII i III gim. - godzina 17 30

admin dnia 24/05/2019
Drukuj
Wycieczka do Auschwitz - Birkenau
Wycieczka do Auschwitz - Birkenau

13.05.2019 r. uczniowie klas VI,VII, VIII i III A gimnazjum wzięli udział w  wycieczce do hitlerowskiego obozu koncentracyjnego w Auschwitz - Birkenau. Wycieczkę zorganizowała  i pełniła funkcję kierownika p. Joanna Płaneta, a opiekunami młodzieży były : p. Beata Kuta , p. Barbara Kogut oraz  p. Elżbieta Kaczocha. W obozie Auschwitz I uczniowie zapoznali się z hitlerowskimi sposobami zagłady Polaków , Żydów oraz przedstawicieli innych narodowości przywożonych do obozu. Oglądali wystawy poświęcone Holokaustowi , byli w celi śmierci ojca Maksymiliana Kolbe , w  krematorium oraz oddali hołd ofiarom przed ścianą śmierci . W Birkenau przeszli trasę , którą pokonywali więźniowie w drodze na selekcję .Uczniowie poznali warunki życia więźniów w drewnianych barakach .

Wrażenia z wycieczki pozostaną na długo w pamięci uczniów , uświadomią im o tym ,że ludobójstwo nie może się powtórzyć.

Opracowała: Joanna Płaneta

<galeria>

admin dnia 17/05/2019
Drukuj
228. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
228. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Jak długo w sercach naszych
Choć kropla polskiej krwi.
Jak długo w sercach naszych
Ojczysta miłość tkwi.

Konstanty Krumłowski

Maj to czas kwitnących bzów, jeden z najpiękniejszych miesięcy w roku. To też czas, w którym obchodzimy ważne święto narodowe – rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji 7 maja w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca 228. rocznicę uchwalenia tego ważnego dokumentu. Jak przystało na święto narodowe uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia pocztu sztandarowego i odśpiewania hymnu polskiego. Uczniowie  klas IV, V i VII w  pięknym montażu słowno – muzycznym, nawiązali do wydarzeń historycznych z roku 1791, recytując  wiersze znanych polskich poetów i śpiewając pieśni patriotyczne. Młodzież swym występem złożyła hołd twórcom Konstytucji 3 Maja, która była drugą na świecie i pierwszą w Europie ustawą regulującą organizację władz państwowych oraz prawa i obowiązki obywateli.

Dzień ten był wspaniałą okazją, by rozwijać w sercach naszych miłość i szacunek dla naszej Ojczyzny. Akademię przygotowali uczniowie pod kierunkiem p. Lucyny Krzanowskiej, Anny Michalczyk i Agnieszki Sołtys.

Opracowała: Lucyna Krzanowska

<galeria>

admin dnia 15/05/2019
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Bezpieczna szkoła
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
TOP
RSS