24/01/2020
Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Gruszowie Wielkim
Warsztaty tworzenia kartek świątecznych
Warsztaty tworzenia kartek świątecznych

W tym roku przygotowania do świat rozpoczęliśmy już pod koniec listopada. Kilkunastu małych artystów w skupieniu pracowało podczas warsztatów zorganizowanych przez bibliotekę szkolną i koło plastyczne. Przygotowane przez nich kartki świąteczne nie mają sobie równych. Trafią do rodziny i najbliższych,  a dzieci doskonale wiedzą, że własnoręcznie wykonana kartka  ma o wiele większą wartość niż sms. W trakcie wspólnej pracy okazało się, że każdy ma swój własny pomysł na swoje dzieło! Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, wrażliwość  i niezwykłą atmosferę!

Opracowała: Elżbieta Kaczocha

<galeria>

admin dnia 01/12/2019
Drukuj
Misie w naszej szkole!
Misie w naszej szkole!

25 listopada to dzień, kiedy na świecie obchodzone są urodziny pluszowego misia. Miś jest przyjacielem dzieci, czy wypada zapomnieć o urodzinach przyjaciela? Z okazji zbliżającego się Święta Pluszowego Misia, biblioteka szkolna zorganizowała uroczystość w naszej szkole. Każde dziecko mogło przynieść  swojego ukochanego pluszaka. Zabawka ta towarzyszy dzieciom  wiele lat, to nie tylko  przytulanka, to "ktoś" bardzo bliski, czuły, cierpliwy i często niezastąpiony. Nagrodzone zostały najmniejsze i największe maskotki. Najwięcej emocji wzbudził konkurs literacki na najciekawsze opowiadanie o swoim pluszowym przyjacielu.

Oto wyniki literackich zmagań:

Klasy IV-VIII

I miejsce –Zuzanna Musiał –klasa V

II miejsce –Kamilla Kilian –klasa  V

III miejsce –Bartek Mosik –klasa IV

Klasy I-III

I miejsce –Milena Musiał –klasa III

Anna Sztyler – klasa II

Gratulujemy!

Opracowała: Elżbieta Kaczocha

<galeria>

admin dnia 01/12/2019
Drukuj
Ogólnopolski Konkurs Matematyczny Alfik
Ogólnopolski Konkurs Matematyczny Alfik

27 listopada odbył się w naszej szkole konkurs Alfik Matematyczny, który jest organizowany w ramach programu edukacyjnego "Łowimy Talenty." Alfik to popularny ogólnopolski konkurs matematyczny motywujący uczniów do samodzielności, twórczego myślenia i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy. Mobilizuje dzieci do rozwiązywania dodatkowych zadań oraz podejmowania intelektualnych wyzwań. Wzięli w nim udział uczniowie klas II-VIII. Opiekunami uczniów były panie: Alicja Kawa ( kl. II), Leokadia Parkosz ( kl. III), Katarzyna Partyńska ( kl. IV i VIII), Marta Gadziała ( kl. V, VI i VII). Rozwiązanie zadań konkursowych wymagało sprytu, wyobrażni i logicznego kojarzenia faktów. Cieszymy się, że są w naszej szkole uczniowie chcący podejmować takie matematyczne wyzwania. Powodzenia!

Opracowała: Katarzyna Partyńska

<galeria>

admin dnia 28/11/2019
Drukuj
I miejsce w VII Gminnym Turnieju Gry w "Dwa Ognie"
I miejsce w VII Gminnym Turnieju Gry w "Dwa Ognie"

19.XI we wtorek w Szkole Podstawowej w Nieczajnie Górnej odbył się VII Gminny Turniej Gry w „Dwa Ognie” dla klas I-III o Puchar Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej. Do tegorocznego turnieju przystąpiło 9 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy A i B. Podczas rozgrywek wyłoniono najlepsze zespoly. Uczniowie naszej szkoły po raz  pierwszy w historii turnieju okazali się najlepszą drużyną, zdobywając pierwsze miejsce.

Pamiątkowe medale, dyplomy oraz puchar w imieniu Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej wręczył sekretarz gminy pan Stanisław Ryczek.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy III : kapitan drużyny Wojtek Wójcik oraz Julka Kawa, Mikołaj Kowal, Jan Janas, Jakub Pater i Szymon Taraska.

Uczniów do turnieju przygotowała L.Parkosz .

Drużynie serdecznie gratulujemy!

Opracowała: Leokadia Parkosz

<galeria>

admin dnia 27/11/2019
Drukuj
"Piękną być i niezależną..." Warsztaty z kosmetyczką w naszej szkole!
"Piękną być i niezależną..." Warsztaty  z kosmetyczką w naszej szkole!

W piątkowe popołudnie uczennice klasy siódmej i ósmej spotkały się z panią Klaudią Podosek – zaprzyjaźnioną makijażystką, która poprowadziła dla nich warsztaty pod hasłem „Czuję się piękna”.

Celem  zajęć było zwrócenie uwagi na świadomą pielęgnację cery, makijaż dostosowany do wieku. Dziewczyny miały okazję poznać rodzaj i typ swojej cery, dobrać indywidualną linię pielęgnacyjną, porozmawiać o kosmetykach. Miła atmosfera, profesjonalny wykład, zabawa kosmetykami, cóż można chcieć więcej? Bardzo dziękujemy pani Klaudii za ciekawe warsztaty, mamy nadzieję na kolejne spotkanie!

Opracowała: Elzbieta Kaczocha

<galeria>

admin dnia 20/11/2019
Drukuj
DLA NIEPODLEGŁEJ
DLA NIEPODLEGŁEJ

8 listopada 2019r. odbyła się uroczysta akademia z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pod hasłem ,,Dla Niepodległej’’ ,w której wzięli udział uczniowie z klasy 4 .

Na wstępie uroczystości głos zabrał p. Marcin Jarzwiec, dyrektor naszej szkoły. W swoim wystąpieniu podkreślił wagę wolności i potrzebę jej chronienia. Przypomniał wszystkim o potrzebie budowania wolności na fundamencie miłości, zwłaszcza miłości do Ojczyzny. Wyraził nadzieję, że my wszyscy będziemy dumni z faktu, że jesteśmy Polakami i damy przykład swoją postawą poszanowania naszych patriotycznych wartości.

Punktualnie o godzinie 11:11 w ramach upamiętnienia 11 listopada 1918r. , wspólnie zostały odśpiewane cztery zwrotki hymnu narodowego. Do śpiewania przyłączyli się nie tylko uczniowie i nauczyciele, ale także dyrekcja i inni pracownicy szkoły.

Po śpiewie rozpoczęła się dalsza część akademii upamiętniającej Święto Odzyskania Niepodległości . W  postać marszałka i naczelnika państwa wcielił się Jakub, który odpowiadając na pytania przytoczył zebranym fakty ze swojego życia. Szczegółowo wyjaśnił, w jaki sposób powstały legiony polskie i dlaczego bitwa warszawska miała tak ogromne znaczenie w dziejach Europy i świata.

Akademię ubarwiły wiersze o wolności i o Ojczyźnie. Wszyscy zebrani obejrzeli prezentację o Józefie Piłsudskim oraz wysłuchali słynnych jego cytatów: ,,Naród, który traci pamięć przestaje być narodem”.

Opracowała: Małgorzata Zaucha

<galeria>

admin dnia 13/11/2019
Drukuj
PRZEDSZKOLAKI UCZCIŁY NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
PRZEDSZKOLAKI UCZCIŁY NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli. Dlatego też 8 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Przedszkolaki z obu grup przygotowywały się do tego ważnego wydarzenia pod opieką pani Teresy Fryz i Jadwigi Tabor. Słowem i piosenką oddały szacunek symbolom narodowym, symbolom walki o wolność i zwycięstwo oraz miłość do Ojczyzny. Wszystkie dzieci w tym ważnym dniu wyglądały odświętnie i uroczyście.

Również tego dnia wzięliśmy udział w akcji ,,Szkoła do Hymnu”. Uczniowie i nauczyciele dokładnie o 11.11 wspólnie odśpiewali pieśń Mazurka Dąbrowskiego przyłączając się tym samym do placówek oświatowych z całej Polski i czcząc rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Występ przedszkolaków, ich przygotowanie, zaangażowanie i postawa patriotyczna  nagrodzony został gromkimi brawami przez zaproszonych gości – rodziców dzieci oraz uczniów klas I – III wraz z wychowawczyniami.

Ten dzień przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy, jak każdy patriota.

Opracowała: Jadwiga Tabor

<galeria>

admin dnia 13/11/2019
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Bezpieczna szkoła
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
TOP
RSS