21/08/2018
Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Gruszowie Wielkim
Prezentacja twórczości Marii Konopnickiej
Prezentacja twórczości Marii Konopnickiej

To już kolejne działanie w ramach Programu – Narodowy Program Czytelnictwa, do którego przystąpiła nasza Szkoła. Tym razem Nasi uczniowie według własnej inwencji i pomysłu prezentowali wybranego autora. Klasa VII przedstawiła życie oraz dzieła pisarki Marii Konopnickiej. Następnie uczniowie przedstawili najważniejsze fakty z życia pisarki oraz fragmenty  utworów. Mamy nadzieję, że takie spotkanie przybliżyło uczniom tę postać.

 

Opracowała: Natalia Zbaraza

<galeria>

admin dnia 02/06/2018
Drukuj
KONKURS PRZEDSZKOLNY "KOCHAM CIĘ POLSKO!"
KONKURS PRZEDSZKOLNY "KOCHAM CIĘ POLSKO!"

W środę 23 maja w naszym przedszkolu odbył się konkurs wiedzy o Polsce pod hasłem ,,Kocham Cię Polsko!”. Celem konkursu było m. in. popularyzowanie wiedzy o Ojczyźnie; budowanie tożsamości i poczucia przynależności narodowej; rozwijanie zainteresowań historią, kulturą i tradycją własnego kraju, kształtowanie postaw patriotycznych a także wdrażanie dzieci do radzenia sobie z emocjami w czasie współzawodnictwa.

Przedszkolaki rywalizowały w czterech mieszanych drużynach. Spotkanie rozpoczęło się grą planszową ,, Nieznana Polska”. W trakcie ,,podróży” po Polsce dzieci poznawały ciekawe, nieznane miejsca i odpowiadały na pytania dotyczące m.in.: symboli narodowych, zabytków wybranych miast, największych rzek, legend związanych z Polską, wybitnych Polaków.

Wszystkie odpowiedzi uczestników były punktowane, a nad przebiegiem konkursu czuwały p. Teresa Fryz i p. Jadwiga Tabor. Po podliczeniu punktacji okazało się, że I miejsce zdobyły drużyna ,,Niebieskich” i ex aequo drużyna ,,Czerwonych”, II miejsce drużyna ,,Żółtych” i ex aequo drużyna ,,Zielonych”. Przegranych nie było.

Na zakończenie spotkania wysłuchaliśmy legendy ,, O Bazyliszku i tarczy z luster” , zaśpiewaliśmy też Hymn Narodowy zachowując odpowiednią postawę – na baczność.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali okolicznościowe dyplomy: ,, Małego Polaka” i ,, Małej Polki” oraz słodycze.

Opracowała: Jadwiga Tabor

<galeria>

admin dnia 02/06/2018
Drukuj
Chłopak na szóstkę! V Międzypowiatowy Konkurs Przyrodniczy w Lubczy
Chłopak na szóstkę! V Międzypowiatowy Konkurs Przyrodniczy w Lubczy

25.05.2018r. reprezentanci naszej szkoły tj. Szymon Kijowski i Brajan Partyński, wyłonieni w etapie szkolnym konkursu wzięli udział w V Międzypowiatowym Konkursie Przyrodniczym dla Szkół Podstawowych pod hasłem: ORGANIZM CZŁOWIEKA – ZDROWY STYL ŻYCIA” organizowanym przez Zespół Szkół w Lubczy. Tematyka konkursu była bardzo szeroka i dotyczyła zagadnień związanych z organizmem człowieka, zdrowym stylem życia, chorób, higieny, uzależnień oraz wpływu środowiska na zdrowie człowieka. Społeczność szkolna w Lubczy przyjęła i ugościła nas bardzo miło. Do konkursu przystąpiła młodzież z 29 szkół z trzech powiatów: tarnowskiego, dąbrowskiego i brzeskiego. Razem 58 dzieci. Uczniowie rozwiązywali test składający się w większości z zadań otwartych o bardzo wysokim stopniu trudności. Nikt z uczestników nie powinien czuć się przegrany, wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a wyróżniona  i nagrodzona została pierwsza dziesiątka. Miło nam poinformować, że znalazł się w niej uczeń naszej szkoły Szymon Kijowski, który uplasował się na bardzo wysokim 6 miejscu. Cieszymy się jego sukcesem i GRATULUJEMY! Mamy nadzieję, że jeszcze niejeden raz będzie reprezentował na zewnątrz naszą szkołę i swoimi osiągnięciami będzie ją promował.

Dziękujemy Szymonowi i Brajanowi za trud włożony w przygotowanie się do konkursu i życzymy dalszych sukcesów.

Uczniów do konkursu przygotowała pani Małgorzata Pytka – nauczyciel przyrody.

Opracowała: Małgorzata Pytka

<galeria>

admin dnia 02/06/2018
Drukuj
Let's meet in etwinning!
Let's meet in etwinning!

W kwietniu  uczniowie  klasy VI dołączyli   do projektu edukacyjnego  „Let’s meet in etwinning!”, który realizowany jest   wspólnie ze szkołą z Włoch i  Czech . Projekt powstaje  na platformie eTwinning, która zrzesza szkoły z Europy za pośrednictwem mediów elektronicznych i jest płaszczyzną  do wymiany doświadczeń,  podnoszenia umiejętności z zakresu posługiwania się narzędziami TIK, komunikowania się w języku obcym  oraz rozwoju zawodowego.

Celem projektu realizowanego przez naszych uczniów jest rozwijanie sprawności językowych w zakresie komunikowania się  w języku angielskim  oraz doskonalenie  umiejętności związanych z  wykorzystaniem narzędzi TIK. Uczniowie pracują na platformie Twinspace, na której zamieszczają posty, wysyłają emaile do kolegów z Włoch i Czech, wypowiadają się na forum. Do tej pory  przygotowali  prezentacje swoich szkół,  na podstawie których opracowali  podobieństwa i różnice w systemie edukacyjnym poszczególnych szkół w programie Toony Tool . Przygotowali również krótkie prezentacje o swoich zainteresowaniach na wirtualnych tablicach- padletach.

Udział w projekcie spełnia nie tylko funkcję dydaktyczną, ale przede wszystkim motywująca do pełniejszego zaangażowania się w naukę języka obcego dając uczniom możliwość skonfrontowania swojej wiedzy i  umiejętności z umiejętnościami rówieśników z innych państw europejskich.  Program będzie realizowany do końca roku szkolnego.

Opracowała: Barbara Kogut

<galeria>

admin dnia 22/05/2018
Drukuj
Rozstrzygnięcie VI edycji KONKURSU LITERACKIEGO
Rozstrzygnięcie VI edycji KONKURSU LITERACKIEGO

Przedstawiamy wyniki konkursu literackiego pod hasłem „Postawy patriotyczne i obywatelskie współczesnego Polaka”, który zorganizowany został pod patronatem Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej pana Krzysztofa Kaczmarskiego oraz Biskupa Tarnowskiego księdza Andrzeja Jeża.

To już VI edycja Konkursu  Literackiego organizowanego przez naszą szkołę, którego celem jest zachęcanie uczniów do poznania i czerpania z bogatego dziedzictwa duchowego Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Hasło tegorocznej edycji  konkursu związane jest nie tylko z osobą patrona, łączy się również z realizacją projektu „Razem dla Niepodległej” związaną z obchodami  100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, będącą wspólnym przedsięwzięciem Publicznej Szkoły Podstawowej w Nieczajnie Górnej, Publicznej Szkoły Podstawowej w Smęgorzowie i Publicznej Szkoły Podstawowej  w Gruszowie Wielkim.

Oto wyniki literackich zmagań:

I miejsce – Dominik Sołtys – Niepubliczna Niepłatna Szkoła Podstawowa w Żelazówce

I miejsce ex aequo  – Emilia Zych – Publiczne Gimnazjum nr 3 w Gruszowie Wielkim

II miejsce – Justyna Sołtys –Gimnazjum im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Radgoszczy

II miejsce ex aequo – Gabriela Stachura – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Dąbrowie Tarnowskiej

III miejsce – Tomasz Nowak – Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Luszowicach

III miejsce ex aequo- Paulina Gadziała – Publiczne Gimnazjum nr 3 w Gruszowie Wielkim

Wyróżnienia otrzymali:

Karolina Przybyło – Publiczna Szkoła Podstawowa w Smęgorzowie

Faustyna Hamowska – Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Dębińskiej

Joanna Foszcz – Publiczna Szkoła Podstawowa w Nieczajnie Górnej

Nagroda Dodatkowa – Julia Bugajska- Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej

Wszystkim laureatom konkursu oraz ich opiekunom gratulujemy!

Dyrekcja Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Gruszowie Wielkim oraz nauczyciele odpowiedzialni za organizację i przebieg konkursu –  p. Katarzyna Doktór i p. Elżbieta Kaczocha serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom i nauczycielom, którzy przygotowali uczniów do konkursu. Oto oni: p. Małgorzata Sacha, p. Maria Nowak, p. Beata Kwapień, p. Lidia Głowacka, p. Maria Burzec, p. Lucyna Chojnowska, p. Iwona Tańska, p. Katarzyna Doktór, p. Elżbieta Kaczocha.

Opracowała: Elżbieta Kaczocha

admin dnia 22/05/2018
Drukuj
Dwa Mistrzostwa Powiatu w Drużynowych Biegach Przełajowych Chłopców
Dwa Mistrzostwa Powiatu w Drużynowych Biegach Przełajowych Chłopców

We wtorek, 15 maja 2018r. na Stadionie Miejskim w Dąbrowie Tarnowskiej odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej oraz Igrzyska Dzieci w Drużynowych Biegach Przełajowych dziewcząt i  chłopców. Do rywalizacji przystąpiło 61 uczniów i uczennic reprezentujących: Publiczną Szkołę Podstawową Nr 1, Nr 2 i Nr 3 z Dąbrowy Tarnowskiej oraz Szkoły Podstawowe z  Gruszowa Wielkiego i  Zabrnia. Nasza szkoła wystawiła dwie reprezentacje chłopców, w kategorii młodszej i starszej. Po zaciętej rywalizacji obie nasze drużyny zwyciężyły i zdobyły tytuły Mistrza Powiatu.

Igrzyska Dzieci:

I miejsce - Szkoła Podstawowa w Gruszowie Wielkim   71 pkt.

( w składzie: Szymon Zbierzkowski, Maciej Dudek, Krystian Dworak, Szymon Pyzik, Krystian Urban, Dawid Cur, Bartosz Kuta, Hubert Żelazny).

 II miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej   53 pkt.

 III miejsce - Szkoła Podstawowa w Zabrniu   52 pkt.

 IV miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej   47 pkt.

 Igrzyska Młodzieży Szkolnej:

 I miejsce - Szkoła Podstawowa w Gruszowie Wielkim   35 pkt.

( w składzie: Arkadiusz Bomba, Tomasz Kozaczka, Marcin Ryczek, Jakub Michalczyk).

 II miejsce -  Szkoła Podstawowa Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej   33 pkt.

 III miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 3 w Dąbrowie Tarnowskiej   10 pkt.

Wszystkim drużynom, które uplasowały się na podium wręczono puchary, a zwycięzcy  otrzymali również złote medale. Puchary, medale i dyplomy w imieniu Starosty Dąbrowskiego Tadeusza Kwiatkowskiego wręczyli, Mirosław Jastrząb, prezes PSZS w Dąbrowie Tarnowskiej oraz nauczyciele wychowania fizycznego: Beata Chmielewska, Jolanta Pęcak, Agata Włodarczyk, Marian Skowron i Jerzy Dąbrowa, którzy jednocześnie pełnili rolę sędziów.

Opracował: Jerzy Dabrowa

<galeria>

admin dnia 20/05/2018
Drukuj
Mistrzostwo Powiatu dla naszych chłopców w Turnieju "Piłkarskich 6-tek"
Mistrzostwo Powiatu dla naszych chłopców w Turnieju "Piłkarskich 6-tek"

10 maja 2018r. na obiekcie sportowym „Orlik” w Dąbrowie Tarnowskiej odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w Piłce Nożnej Chłopców, pod nazwą „Piłkarskie 6-tki”. Do rywalizacji przystąpiło 90 zawodników reprezentujących: Publiczną Szkołę Podstawową Nr 1 i Nr 2 z Dąbrowy Tarnowskiej oraz Szkoły Podstawowe z  Gruszowa Wielkiego, Szczucina, Gręboszowa, Mędrzechowa, Lipin, Zabrnia i  Olesna. Zawody, które sędziował Karol Kseń z Dąbrowy Tarnowskiej, rozegrano systemem „każdy z  każdym” w  dwóch grupach eliminacyjnych oraz finały. Nasi chłopcy po pięknej grze awansowali do finału, w którym najpierw pokonali Szczucin 1:0, a następnie Olesno również 1:0 i zdobyli Mistrzostwo Powiatu. To ogromny, dawno wyczekiwany sukces, ponieważ piłka nożna jest bez wątpienia najbardziej ulubioną dyscypliną sportową naszych chłopców. Wystąpili w składzie: Dudek Konrad, Dudek Maciej, Zbierzkowski Szymon, Miodowski Karol, Żurawski Szymon, Ryczek Krzysztof, Żelazny Jakub, Taraska Kacper, Cur Dawid i Urban Krystian. Drużyna wystąpi teraz w rozgrywkach Rejonowych, które odbędą się 29 maja 2018r. na obiektach TOSiRu w Tarnowie.

Opracował: Jerzy Dąbrowa

<galeria>

admin dnia 20/05/2018
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Szkoła Filialna w Sutkowie
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
TOP
RSS