24/05/2018
Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Gruszowie Wielkim
Konkurs przyrodniczy "Odkrywamy tajemnice świata zwierząt"
Konkurs przyrodniczy "Odkrywamy tajemnice świata zwierząt"

W kwietniu uczniowie klasy VI wzięli udział w szkolnym konkursie przyrodniczym dotyczącym świata zwierząt. Celem konkursu było poszerzenie wiadomości uczniów o zachowaniu i zwyczajach zwierząt, nabycie umiejętności rozpoznawania i klasyfikowania oraz umiejscowienia danego  gatunku w konkretnej strefie krajobrazowej. Konkurs składał się  z dwóch etapów. W pierwszym etapie uczniowie musieli odpowiedzieć na 21 pytań testowych w formie zadań zamkniętych. W drugim etapie poziom trudności zadań był już większy, ponieważ uczniowie zmagali się z zadaniami otwartymi, niekiedy bardzo trudnymi albo podchwytliwymi. Do drugiego etapu konkursu zakwalifikowało się 10 uczniów.

Laureatami szkolnego konkursu ,,Odkrywamy tajemnice świata zwierząt” zostali:

  • I miejsce – Brajan Partyński
  • II miejsce – Konrad Dudek
  • III miejsce ex aequo – Szymon Kijowski, Kinga Kupiec

Zwycięzcom GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów na ścieżkach poznawania świata natury. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział.

Konkurs przygotowała i przeprowadziła nauczycielka przyrody pani Małgorzata Pytka.

Opracowała: Małgorzata Pytka

<galeria>

admin dnia 29/04/2018
Drukuj
V edycja konkursu językowego "I TY MOŻESZ ZOSTAĆ POLIGLOTĄ"
V edycja konkursu językowego "I TY MOŻESZ ZOSTAĆ POLIGLOTĄ"

26 kwietnia 2018 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Gruszowie Wielkim został przeprowadzony międzyszkolny konkurs językowy I TY MOŻESZ ZOSTAĆ POLIGLOTĄ pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Dąbrowskiego. Celem konkursu jest promocja uczniów uzdolnionych językowo,  motywowanie do nauki języków obcych, jak również  nawiązanie współpracy między szkołami powiatu dąbrowskiego. O tytuł poligloty w tym roku szkolnym ubiegali się uczniowie następujących szkół: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1, nr 2 i  nr 3 w Dąbrowie Tarnowskiej,  Publiczna Szkoła Podstawowa w Nieczajnie Górnej, Publiczna Szkoła Podstawowa w Radgoszczy oraz gospodarze - Publiczna Szkoła Podstawowa w Gruszowie Wielkim.

Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy etap obejmował napisanie testu z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym, natomiast w drugim etapie uczniowie zmierzyli się z zadaniami z języka niemieckiego na poziomie podstawowym. W przerwie, przed ogłoszeniem wyników mieliśmy przyjemność gościć panią Radną Powiatu Dąbrowskiego A. Jastrzębiec – Witowską, która przedstawiła ciekawą prezentację multimedialną zatytułowaną ‘Polonia i Polacy w Stanach Zjednoczonych Ameryki’. Po prezentacji uczniowie tym razem zmierzyli się z testem na temat osadnictwa w Stanach Zjednoczonych oraz Polonii Amerykańskiej.  Zwycięzcami tego konkursu wiedzowego zostały: Kinga Janusiewicz  oraz Gabriela Fido z PSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej.

Po podsumowaniu punktów uzyskanych z testu z języka angielskiego i języka niemieckiego  laureatami V edycji konkursu językowego I TY MOŻESZ ZOSTAĆ POLIGLOTĄ zostali:

I miejsce -    Martyna Zawada  - PSP  nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej

II miejsce -    Joanna Frączek - PSP  w Gruszowie Wielkim

III miejsce -  Ines Augustyńska  - PSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej

IV miejsce -   Kinga Janusiewicz- PSP  nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej

IV miejsce ex aequo  - Arkadiusz Kaczocha – PSP w Radgoszczy

Nagrody, słuchawki Bluetooth oraz głośnik mobilny Sony, ufundował Starosta Powiatu Dąbrowskiego pan Tadeusz Kwiatkowski. Pozostałe nagrody książkowe zostały przekazane na potrzeby konkursu przez Wydawnictwo Oxford Univeristy Press. Organizatorami konkursu były: pani Ewa Kijowska, pani Barbara Kogut i pani Natalia Zbaraza.

Gratulujemy laureatom konkursu oraz ich opiekunom. Dziękujemy uczniom za udział w konkursie, a nauczycielom za ich przygotowanie.

Dyrekcja oraz nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej w Gruszowie Wielkim składają serdeczne podziękowania panu Staroście Tadeuszowi Kwiatkowskiemu  za ufundowanie nagród oraz pani Radnej Powiatu Dąbrowskiego Annie Jastrzębiec – Witowskiej za przeprowadzenie prezentacji.

Opracowała: Barbara Kogut

<galeria>

admin dnia 28/04/2018
Drukuj
VI EDYCJA KONKURSU RECYTATORSKIEGO
VI EDYCJA KONKURSU RECYTATORSKIEGO

Przedstawiamy regulamin konkursu recytatorskiego pod hasłem „Najpiękniejsze polskie wiersze”  dla uczniów szkół podstawowych, który organizujemy pod patronatem Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej pana Krzysztofa Kaczmarskiego oraz Biskupa Tarnowskiego księdza Andrzeja Jeża.

regulamin >>>


admin dnia 28/04/2018
Drukuj
VI EDYCJA KONKURSU LITERACKIEGO
VI EDYCJA KONKURSU LITERACKIEGO

Przedstawiamy regulamin konkursu literackiego pod hasłem „Postawy patriotyczne i obywatelskie współczesnego Polaka”, który organizujemy pod patronatem Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej pana Krzysztofa Kaczmarskiego oraz Biskupa Tarnowskiego księdza Andrzeja Jeża.

regulamin >>>


admin dnia 28/04/2018
Drukuj
PRZEDSZKOLAKI Z WIZYTĄ W "DOMU CHLEBA"
PRZEDSZKOLAKI Z WIZYTĄ W "DOMU CHLEBA"

We wtorek 24 kwietnia dzieci z obu grup przedszkolnych wraz z wychowawczyniami wybrały się do ,,Domu Chleba”, który znajduje się w Gruszowie Wielkim. Nowopowstały obiekt należy do państwa Sokołowskich, którzy zgromadzili w tym miejscu eksponaty dotyczące historii chleba.

Po przybyciu na miejsce i powitaniu przez panią Janinę Sokołowską dzieci mogły spędzić chwilę na placu zabaw. Po figlach na zjeżdżalni i huśtawkach przeszliśmy do pomieszczenia, w którym znajdują się zbiory naczyń, maszyn oraz urządzeń  jakie dawniej wykorzystywano w pracach polowych. Były tam brony, chomąta, uzda, cep, kosa, żarna, przetaki i wiele innych ciekawych przedmiotów, o których przeznaczeniu opowiadała dzieciom właścicielka tego miejsca p. J. Sokołowska. Następnie udaliśmy się do pomieszczenia, gdzie odbyły się samodzielne warsztaty z ciastem, jego wypiekanie i degustacja. Nasze wypieki były ładne, pachnące i wyjątkowo dobre.

Wizyta w ,,Domu Chleba” była interesująca, ciekawa i smaczna. Gratulujemy właścicielom pomysłu na stworzenie takiego miejsca i życzymy wielu odwiedzin.

Opracowała: Jadwiga Tabor

<galeria>

admin dnia 27/04/2018
Drukuj
Emilia Zych laureatką konkursu literackiego!
Emilia Zych laureatką konkursu literackiego!

Miło nam poinformować, iż uczennica klasy IIIb – Emilia Zych zajęła I miejsce w konkursie literackim organizowanym w ramach obchodów XVI Dnia Pamięci o Holocauście i Przeciwdziałaniu Zbrodniom przeciwko Ludzkości „Nie ma już w Polsce żydowskich miasteczek”, pod patronatem Starosty Dąbrowskiego i Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej. Emilia wzięła również udział w spotkaniu z panią Zofią Radzikowską, członkiem Stowarzyszenia Dzieci Holocaustu. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Opracowała: Elżbieta Kaczocha

admin dnia 21/04/2018
Drukuj
V edycja konkursu językowego "I TY MOŻESZ ZOSTAĆ POLIGLOTĄ"
V edycja konkursu językowego "I TY MOŻESZ ZOSTAĆ POLIGLOTĄ"

Dyrekcja oraz nauczyciele języków obcych Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Gruszowie Wielkim zapraszają uczniów gimnazjum oraz uczniów klasy siódmej do udziału  w  Konkursie  Językowym  I TY MOŻESZ ZOSTAĆ POLIGLOTĄ.

Regulamin konkursu:

  • Konkurs odbędzie się  26 kwietnia 2018 r. o godzinie  900 .
  • Zgłoszenia do konkursu proszę przekazać telefonicznie do dnia 25 kwietnia (tel. sekretariat: 14 642 39 39) lub na adres mailowy ewapikul@op.pl.
  • Do konkursu każda szkoła może  zgłosić  maksymalnie 2 uczniów.
  • Konkurs składa się z dwóch etapów. W I etapie uczniowie piszą  test z języka angielskiego, który obejmuje sprawności językowe występujące na egzaminie gimnazjalnym w części rozszerzonej. II etap obejmuje napisanie testu z języka niemieckiego, który zawiera zadania wymagane na egzaminie gimnazjalnym w części podstawowej.
  • Podsumowanie wyników i rozdanie nagród nastąpi tego samego dnia.

Serdecznie zapraszamy do udziału w naszym konkursie.

admin dnia 20/04/2018
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Szkoła Filialna w Sutkowie
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
TOP
RSS