21/02/2018
Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Gruszowie Wielkim
I miejsce w V Powiatowym Przeglądzie Piosenki Religijnej
I miejsce w V Powiatowym Przeglądzie Piosenki Religijnej

We wtorek 28 listopada 2017 r. odbył się V  Powiatowy Przegląd Piosenki Religijnej „Śpiew otwiera niebo” zorganizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową  Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej,  a przeprowadzony w Dąbrowskim Domu Kultury .

Nasza szkoła wystawiła do udziału w Konkursie jedną solistkę- w kategorii klas IV-VI  oraz zespół – w kategorii klas VII i gimnazjum.

Solowy występ uczennicy klasy V Gabrieli Węgiel, która przy akompaniamencie gitary pięknie zaśpiewała po hebrajsku utwór „Zdrowaś Mario” (Szalom Lach Miriam), został doceniony przez jury konkursowe wyróżnieniem.

Wysoki poziom wykonania zaprezentowała  również uczennica gimnazjum, Nikola Gancarz,  która piosenką ‘Matko Życia-duchu przyjdź’ wyśpiewała dla siebie i swojego zespołu I miejsce. Uczennicy profesjonalnie  akompaniowali:  na  fortepianie Bartłomiej Węgiel  oraz na skrzypcach Joanna Frączek.

Uczniów do konkursu przygotowała pani Lucyna Krzanowska.

Gratulujemy Wam osiągniętych sukcesów i życzymy  wytrwałości w dążeniu do osiągania kolejnych celów!

Opracowała: Barbara  Kogut

<galeria>

admin dnia 30/11/2017
Drukuj
Wywiadówka
Wywiadówka

Dnia 21.11.2017  odbędzie się kolejne w tym roku szkolnym spotkanie wychowawców z rodzicami.

                        Godziny zebrania:

                         godz. 15.30:  PSP

                         godz. 16.00:  spotkanie 'trójek klasowych'

                                                 godz.16.30: PG


admin dnia 18/11/2017
Drukuj
99.Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę
99.Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę

Uznany za symboliczną datę  „powrotu do państwowości polskiej”  dzień jedenasty listopada uczciliśmy w naszej szkole uroczystą akademią. Obchody 99. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości przygotowane przez uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum  były przywołaniem minionych wydarzeń i atmosfery lat, kiedy Polska utraciła niepodległość i walczyła o jej odzyskanie. W pełnym symboliki montażu słowno – muzycznym, uczniowie wspomnieli ponad tysiącletnią historię Polski, która przechodziła różne koleje losu, a okresy potęgi i wielkości przeplatane były wojnami, niewolą i upadkiem.

Krótka podroż do przeszłości przypomniała wszystkim zebranym  przyczyny oraz okoliczności trzech rozbiorów Polski, przywołano więc bolesne daty – 1772, 1793, 1795, które rozpoczęły tragedię naszego narodu. Nie pominięto w niej  jednak wspomnień związanych z walką narodowowyzwoleńczą Polaków – z powstaniami listopadowym, krakowskim, wielkopolskim i styczniowym, które, mimo, iż zakończyły się klęską, dały wyraz temu , że naród polski nie ugiął się pod naciskiem zaborców, że nie wyrażał zgody na narzucenie  mu obcego języka, kultury,  obyczajów i religii. Pełne powagi słowa uczniów tchnęły radością, gdy mówili, że odwaga, męstwo i upór Polaków zaowocowały w końcu Odzyskaniem Wolności 11 listopada 1918  roku. Dzień ten był dniem powrotu  Rzeczpospolitej  na mapę Europy i początkiem odbudowy państwowości polskiej.

Na uroczystości nie zabrakło również wystąpienia pana dyrektora Marcina Jarzwieca, który mówił o patriotyzmie narodu żyjącego w czasach wolności i wszelkich swobód obywatelskich, o patriotyzmie współczesnych wyrażającym się   w pamięci i  szacunku do historii, do Polaków którzy walczyli o niepodległość Polski.

Pan dyrektor  pogratulował uczniom „pięknej  lekcji historii i patriotyzmu”, którą przygotowali pod kierunkiem p. Joanny Płanety, p. Marty Gadziały i p. Lucyny Krzanowskiej.

<galeria>

admin dnia 16/11/2017
Drukuj
PRZEDSZKOLAKI - OJCZYŹNIE
PRZEDSZKOLAKI - OJCZYŹNIE

11 listopada - Święto Odzyskania Niepodległości przez Polskę skłania do refleksji i radości wszystkich Polaków, także tych najmłodszych.

Dnia 10 listopada 2017 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Święta Narodowego przygotowana przez dzieci z grup przedszkolnych pod kierunkiem pani Teresy Fryz i Jadwigi Tabor. Podczas występu sześciolatki recytowały wiersze patriotyczne i śpiewały piosenki. Dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, odśpiewały hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. Swój udział w tym podniosłym przedsięwzięciu miała też grupa młodszych dzieci – 4 i 5 latków recytując wiersze: „Katechizm małego Polaka” , ,,Flaga” ,,Polska – Ojczyzna”.

Galowe stroje, biało – czerwone kotyliony i dekoracja holu dopełniły podniosłą atmosferę uroczystości, w której wzięli także udział dyrektor szkoły – pan Marcin Jarzwiec, z – ca dyr.  – pani Dorota Bzduła, pedagog szkolny – pani Beata Kuta, uczniowie klas I – III z wychowawcami oraz rodzice dzieci.

Przygotowanie, zaangażowanie i postawa patriotyczna przedszkolaków została doceniona przez wszystkich uczestników spotkania gromkimi brawami.

Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu. Mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci wszystkich „Małych Polaków”, gdyż dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach dzieci od najmłodszych lat   kształtują pozytywne postawy i uczą się patriotyzmu.

Opracowała: Jadwiga Tabor

<galeria>

admin dnia 13/11/2017
Drukuj
Kolejne teatralne spotkanie z 'talią'... z lekkim poczuciem zawodu
Kolejne teatralne spotkanie z 'talią'... z lekkim poczuciem zawodu

Kontynuując rozpoczętą w ubiegłym roku szkolnym tradycję „bywania” w teatrze, w piątek 27 października grupa uczniów naszej szkoły wraz z uczniami z Publicznej Szkoły Podstawowej w Nieczajnie Górnej wzięła udział w wycieczce do Krakowa, której głównym celem było uczestnictwo w spektaklu „Zemsta”  w Teatrze im. Juliusza Słowackiego. Udział w spektaklu poprzedziła wizyta w najstarszym w Polsce  Opactwie  - Benedyktynów w Tyńcu, gdzie uczniowie, słuchając wykładu przewodnika, poznawali historię Opactwa oraz Regułę Zakonu Świętego Benedykta. „Stąpając” po kartach historii, oprócz dziejów zakonu założonego w XI wieku na Wzgórzu Wapiennym niedaleko Krakowa, uczestnicy wycieczki mieli możliwość poznania „architektonicznej ewolucji” tej średniowiecznej budowli – od stylu romańskiego, poprzez gotycki, aż po barok i rokoko.

Kolejnym etapem wycieczki był oczywiście wyczekiwany przez uczniów spektakl – wspomniana już „Zemsta” Aleksandra Fredry  wystawiana w Teatrze Słowackiego w Krakowie. Uczniowie, po ubiegłorocznym pobycie w tymże teatrze,  pełni  byli wrażeń wywołanych oglądanym wówczas spektaklem („Chory z urojenia”) i z entuzjazmem oczekiwali na sceniczną adaptację jednego z najważniejszych polskich dramatów,  a  na uroczystą atmosferę  oczekiwania na  oglądanie komedii Fredry wpływało oczywiście wspaniałe wnętrze teatru. Nadszedł wreszcie wyczekiwany moment – dziewięćdziesięciominutowy spektakl i …. lekkie poczucie zawodu u młodych widzów. Niestety, klasyczna komedia w nowoczesnej, minimalistycznej adaptacji nie spełniła oczekiwań naszych uczniów, którzy pragnęli zobaczyć „Zemstę” w jej „autentycznym wydaniu”, oddającą koloryt epoki i klimat czasów, w których rozgrywają się wydarzenia utworu. Nic to! Wielkie brawa dla naszych uczniów, że wyrażając uczucia zawodu, wykazali się  umiejętnością krytycznej oceny inscenizacji i określenia swoich teatralnych gustów. Nie poddajemy się jednak  i „nie zostawimy teatru w spokoju”, bo chcemy poznawać sztukę, a jeden spektakl nas  do tego nie zniechęci. Brawo młodzi widzowie!

Opracowała: Katarzyna Doktór

<galeria> 

admin dnia 30/10/2017
Drukuj
Udany występ naszych szkolnych lekkoatletów w finale wojewódzkim
Udany występ naszych szkolnych lekkoatletów w finale wojewódzkim

18.10.2017r. na wyremontowanym stadionie KS „Błękitnych” w Tarnowie, odbyły się finały wojewódzkie w Lekkoatletycznych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. Naszą szkołę reprezentowało
8 uczniów i uczennic w 4 konkurencjach: bieg na 1000, 600 i 300m oraz pchnięcie kulą.  Wszyscy poprawili swoje rekordy życiowe i uplasowali się na dość wysokich pozycjach.

Oto wyniki:

Arkadiusz Bomba  III B        bieg na 1000 m              15 miejsce             3,03,26 min.

Michalczyk Jakub  II A         bieg na 300 m                17 miejsce             41,99 s

Trela Paweł  III A                 pchnięcie kulą                 17 miejsce             8,97 m              

Kowal Joanna III                  pchnięcie kulą                 23 miejsce             7,42 m

Kozaczka Tomasz  III B         bieg na 1000 m              25 miejsce             3,24,97 min.

Pyzik Wojciech  III B             bieg na 1000 m              27 miejsce             3,27,69 min.

Cur Justyna  VII                   bieg na 600                    28 miejsce             2,20,79 min.

Wójcik Karolina  VII              bieg na 300 m                34 miejsce              53,14 s

Na szczególne wyróżnienie zasługuje bardzo dobry czas 3,03,26 min. uzyskany przez Arkadiusza Bombę w biegu na 1000 m.

Opracował: Jerzy Dąbrowa

<galeria>

admin dnia 30/10/2017
Drukuj
Kolejny sezon łyżwiarski rozpoczęty!
Kolejny sezon łyżwiarski rozpoczęty!

25.10.2017r. uczniowie naszej  szkoły powitali nowy sezon zimowy na krytym lodowisku w Dębicy. Tym razem była to mała grupa 24 osobowa, dlatego wyjechaliśmy wspólnie z uczniami PSP ze Smęgorzowa. Celem wyjazdu była nauka i doskonalenie umiejętności jazdy na łyżwach głównie dla uczniów młodszych klas PSP oraz popularyzowanie aktywnej formy wypoczynku i rekreacji. Ze względu na niską frekwencję w  tym dniu, mieliśmy już kolejny raz dużo miejsca na lodowisku i tym samym wymarzone warunki do nauki i doskonalenia techniki jazdy. Po zajęciach udało nam się zobaczyć trening hokeistów z miejscowego klubu UKH Dębica. W dobrych nastrojach wrócilismy do domu. Wyjazd zorganizowali wuefiści: Jerzy Dąbrowa i Robert Pacześniowski, pozostali opiekunowie: Stanisław Jarmuła i Tadeusz Chmura.      

Opracował:  Jerzy Dąbrowa

<galeria>  

admin dnia 28/10/2017
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Szkoła Filialna w Sutkowie
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
TOP
RSS