17/02/2019
Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Gruszowie Wielkim
Choinka- jedna z tradycji Świąt Bożego Narodzenia
Choinka- jedna z tradycji Świąt Bożego Narodzenia

Jedną z tradycji Świąt Bożego Narodzenia jest ubieranie choinki. Dzieci z naszego przedszkola, w dniu 17 grudnia dekorowały choinkę przygotowaną na ,,Jasełka’’. Wcześniej pod kierunkiem swoich pań wykonywały różnymi technikami plastycznymi ozdoby. Powstało wiele pięknych i niepowtarzalnych dekoracji. Były to kolorowe bombki, serduszka, aniołki, Mikołaje, renifery i papierowe łańcuchy. Dekorowanie choinki było kolejnym zadaniem w projekcie ,,Poznajemy Polskie Tradycje Bożonarodzeniowe.’’

Opracowała: Teresa Fryz

<galeria>

admin dnia 18/12/2018
Drukuj
Mistrzostwo Powiatu dla SKS "Gruszovia"
Mistrzostwo Powiatu dla SKS "Gruszovia"

W piątek 14.12.2018r. na hali sportowej im. Agaty Mróz – Olszewskiej w Dąbrowie Tarnowskiej odbył się XIX Turniej Piłki Nożnej chłopców U 12 p.n. „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”, w  którym startowały drużyny z 8 szkół podstawowych Powiatu Dąbrowskiego: Nr 1 i Nr 3 z Dąbrowy Tarnowskiej, Bolesławia, Mędrzechowa, Olesna, Luszowic, Pilczy Żelichowskiej i Gruszowa Wielkiego. Nasi młodzi piłkarze osiągnęli duży sukces wygrywając wszystkie mecze w turnieju i zajmując I miejsce. Zdobyli łącznie 11 bramek, tracąc tylko 1. Wystąpili w składzie:  Cur Dawid, Urban Krystian, Stępnik Tomasz, Maciąg Krystian, Gagatek Karol, Podosek Wojciech, Toczek Oskar, Żelazny Hubert, Kuta Bartosz, Taraska Bartosz (bramkarz) i rezerwowy: Kupiec Tomasz. Kolejny etap turnieju, na szczeblu wojewódzkim, odbędzie się na wiosnę w Krakowie. Gratulujemy!

Opracował: Jerzy Dąbrowa 

<galeria>

admin dnia 16/12/2018
Drukuj
Zimowy wypoczynek dla dzieci rolników
Zimowy wypoczynek dla dzieci rolników

Stowarzyszenie im. Teresy Kras,  po raz kolejny otrzymało dotację z Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników na organizację zimowego wypoczynku dla dzieci rolników.

W programie zimowiska m.in. wyjście do Aquaparku i na stok narciarski. Zapewniony jest transport autokarowy z Dąbrowy Tarnowskiej.

Szczgóły w załączniku.

załącznik >>>


admin dnia 13/12/2018
Drukuj
Nowości czytelnicze na długie zimowe wieczory!!!
Nowości czytelnicze na długie zimowe wieczory!!!

Grudzień to wyjątkowy miesiąc, czas oczekiwania i świątecznej radości.  Duża niespodzianka czeka na naszych uczniów w bibliotece szkolnej.  To dobra wiadomość dla małych i dużych moli książkowych. Dzięki staraniom Dyrekcji Naszej Szkoły otrzymaliśmy dofinansowanie w kwocie 15 tyś. złotych na zakup nowości czytelniczych w ramach projektu „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”. Na bibliotecznych regałach znalazły się długo oczekiwane tytuły ,które zajmują czołowe miejsca na europejskich listach bestsellerów.

Wśród oferowanych książek znajdują się zarówno propozycje dla dzieci młodszych jak i starszych – literatura przygodowa, obyczajowa, fantastyka, wiersze.  Z całą pewnością to ciekawa propozycja na długie, zimowe wieczory. Zapraszamy do szkolnej biblioteki! Każdy znajdzie tam coś dla siebie!

Opracowała: Elżbieta Kaczocha

<galeria>

admin dnia 13/12/2018
Drukuj
Pieczenie pierniczków
Pieczenie pierniczków

W środę, 12 grudnia, pierwszoklasiści piekli świąteczne pierniczki. Dzieci z zapałem wałkowały ciasto, wykrawały foremkami różne kształty, śledziły proces pieczenia, a na koniec dekorowały swoje ciasteczka lukrem i jadalnymi ozdobami. Praca trwała kilka godzin, a smakowity zapach korzennych przypraw unosił się w całej szkole. Największą atrakcją była oczywiście wspólna  degustacja pierników. Małych cukierników wspierali rodzice, którym serdecznie dziękujemy za pomoc. Pieczenie pierników było kolejnym zadaniem w projekcie realizowanym przez klasy młodsze „POZNAJEMY  POLSKIE TRADYCJE BOŻONARODZENIOWE”.

Opracowała: Alicja Kawa

<galeria>

admin dnia 13/12/2018
Drukuj
Zajęcia otwarte - warsztaty dla rodziców i uczniów pt. "Ozdoby choinkowe"
Zajęcia otwarte - warsztaty dla rodziców i uczniów pt. "Ozdoby choinkowe"

W poniedziałek 10 grudnia 2018 r., odbyły się w naszej szkole kolejne już zajęcia otwarte - warsztaty z rodzicami , tym razem, w ramach realizacji projektu edukacyjnego  „POZNAJEMY POLSKIE TRADYCJE BOŻONARODZENIOWE. Przedszkolaki i uczniowie  klas I- III wspólnie z rodzicami oraz  nauczycielami z wielkim zaangażowaniem wykonywali  piękne ozdoby choinkowe różnymi technikami plastycznymi, w zależności od wyboru i indywidualnych zainteresowań. Dzieciom najbardziej  podobało się malowanie gotowych odlewów z gipsu i ozdabianie brokatem.

Były to wyjątkowe i niepowtarzalne warsztaty, w czasie których panowała radosna atmosfera i świąteczny nastrój, a dzieci wykazały się niezwykłą kreatywnością i wyczuciem artystycznym.

Dziękujemy rodzicom i babciom za przybycie. 

Opracowała: Dorota Bzduła

<galeria>

admin dnia 13/12/2018
Drukuj
PROJEKT EDUKACYJNY "POZNAJEMY POLSKIE TRADYCJE BOŻONARODZENIOWE"
PROJEKT EDUKACYJNY "POZNAJEMY POLSKIE TRADYCJE BOŻONARODZENIOWE"

W dniach od 25 listopada do 21 grudnia 2018 r., w  Publicznej Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Gruszowie Wielkim realizowany jest projekt edukacyjny „Poznajemy polskie tradycje bożonarodzeniowe” poświęcony kultywowaniu tradycji i zwyczajów  świątecznych. Uczestniczy w nim  łącznie 100 uczniów , realizujących obowiązek szkolny w oddziale przedszkolnym  i  klasach I-III.

Podejmowane działania i aktywność dzieci ma charakter interdyscyplinarny. Głównymi celami , jakie przyświecają temu przedsięwzięciu jest: zapoznanie dzieci z tradycjami i zwyczajami związanymi ze Świętami Bożego Narodzenia; wdrażanie uczniów do samodzielności i aktywności twórczej; kształtowanie i rozwijanie osobowości dziecka w oparciu o tradycje rodzinne oraz uczenie pozytywnych relacji międzyludzkich ,wynikających ze zrozumienia i pomocy bliźnim.

Wszyscy uczniowie z dużym zaangażowaniem i zapałem  przystępują do realizacji  kolejnych zadań. Poznają tradycje i zwyczaje związane z Bożym Narodzeniem w rodzinnych domach, Małopolsce i  Polsce . W ciągu kilku tygodni poprzedzających Święta Bożego Narodzenia przygotowują swoje prace plastyczne, techniczne i występy muzyczne, wokalne, taneczne i teatralne.

Harmonogram  działań przedstawia się następująco:

 • udział dzieci w wycieczce do fabryki ozdób choinkowych w Staszowie;
 •  wizyta Świętego Mikołaja;
 • zbiórka nowych i używanych książek do biblioteki szkolnej - „Święta z książką”;
 • akcja charytatywna „ Zostań świętym Mikołajem” ukierunkowana na  przyjaciół z Ośrodka Rewalidacyjnego   Wychowawczo w Sutkowie i pomoc misyjną w Afryce;
 • udział w : XVIII Gminnym Konkursie Plastycznym „OZDOBA CHOINKOWA” ,w V  Gminnym Konkursie na „Najpiękniejszy Stroik Bożonarodzeniowy” i w Szkolnym Konkursie „Najdłuższy łańcuch choinkowy”;
 • zajęcia otwarte –warsztaty dla rodziców „ Ozdoba choinkowa” ;
 • wykonanie łańcuchów i dekoracji do ozdobienia sal i korytarzy;
 • Wystawa witraży „ Idą święta, idą”;
 • ozdobienie choinki szkolnej przez dzieci przedszkolne;
 • pieczenie i dekorowanie pierników;
 • wykonanie kartki świątecznej dla papieża Franciszka  przez dzieci z klasy III;
 • przygotowanie przedstawienia jasełek;
 •  podsumowanie projektu - jasełka
 • prezentacja przedstawienia uroczystości z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka;

Zakończenie i podsumowanie całego projektu nastąpi dnia 21 grudnia 2018 roku ,podczas jasełek bożonarodzeniowych dla społeczności szkolnej i lokalnej.

Opracowała: Dorota Bzduła

 

admin dnia 12/12/2018
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
TOP
RSS