30/09/2022
Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego  w Gruszowie Wielkim
Dzień Patrona
Dzień Patrona

W kalendarzu naszej szkoły jednym z najważniejszych dni w roku jest Dzień Patrona – Kardynała Stefana Wyszyńskiego. W myśl tegorocznego hasła „W rodzinnym domu uczył się miłości do ludzi…” 9 czerwca 2022 roku to szczególne święto połączyliśmy z Dniem Rodziny. Wyjątkowość obchodów podkreśliła poranna msza święta z udziałem całej społeczności szkolnej. Następnie udaliśmy się do sali gimnastycznej, gdzie nauczyciele, uczniowie, rodzice, pracownicy obsługi i zaproszeni goście mogli obejrzeć przygotowaną na tę okoliczność akademię.

Na początku, podczas części oficjalnej odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursów inspirowanych życiem i działalnością Prymasa Tysiąclecia, organizowanych przez naszą szkołę. Uczniowie, biorący udział w rywalizacjach, otrzymali dyplomy, a nauczyciele-opiekunowie podziękowania, wyrażające wdzięczność za przygotowanie swoich podopiecznych.

W części artystycznej młodzież zaprezentowała montaż słowno-muzyczny, oparty na przemyśleniach i nauce Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Zebrani mogli wsłuchać się w niezwykle wartościowe sentencje naszego Patrona, a także fragmenty jego homilii. Dopełnieniem warstwy tekstowej uroczystości były utwory muzyczne, które korespondowały z aforyzmami i poezją, tym samym ułatwiając interpretację ich przesłania.

W ostatnim punkcie programu zaakcentowaliśmy hasło przewodnie tego dnia. Naśladując wartości naszego Patrona, chcieliśmy podkreślić ogromne znaczenie rodziny.  W tej części uczniowie klas I-III w piękny sposób podziękowali tym, którzy są im najbliżsi – Mamom i Tatom. Dzieci zaczarowały wszystkich wzruszającymi wierszami, piosenkami i tańcem, a swój występ zwieńczyły, śpiewając „Sto lat!”.

Niewątpliwie był to dzień pełen emocji i niezapomnianych wrażeń. Jesteśmy dumni, że nasza szkoła nosi imię tak wyjątkowej postaci. Możliwość kroczenia ścieżkami Kardynała Stefana Wyszyńskiego jest dla nas wielkim zaszczytem, a czerpanie z jego nauki stanowi cenny drogowskaz zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Opracowała: p. Anna Więcek

<galeria>

admin dnia 11/06/2022
Drukuj
Powiatowy Konkurs Językowy "World of Words"
Powiatowy Konkurs Językowy "World of Words"

23 maja   odbyła się w naszej szkole I Edycja Powiatowego Konkursu Językowego  WORLD OF WORDS pod hasłem „Family and friends”. Założeniem przedsięwzięcia jest poszerzenie i utrwalenie zasobu słownictwa,  stworzenie uczniom warunków do  skonfrontowania swoich umiejętności językowych w rywalizacji z rówieśnikami z innych szkół oraz  promocja młodzieży uzdolnionej językowo.

Po podsumowaniu punktów uzyskanych z testu, laureatami Konkursu Językowego WORLD OF WORDS zostali:

I miejsce -    Vivienne Maiwald  z SP  nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej

II miejsce -    Maya Madura   z SP  w Lipinach

II miejsce ex aequo  -  Dawid Ciślak  z SP  w Gruszowie Wielkim

III miejsce -   Filip Dąbroś  SP  nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej

Dyplomy i nagrody książkowe zostały wręczone 9 czerwca podczas uroczystych obchodów Dnia Patrona w naszej szkole.

Wszystkim uczestnikom  i ich opiekunom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.

Opracowała: p. Barbara Kogut

<galeria>

admin dnia 09/06/2022
Drukuj
PRZEDSZKOLAKI ŚWIĘTUJĄ DZIEŃ DZIECKA
PRZEDSZKOLAKI ŚWIĘTUJĄ DZIEŃ DZIECKA

W słoneczne, środowe przedpołudnie 1 czerwca 2022 roku wszystkie dzieci z naszego oddziału przedszkolnego radośnie obchodziły swój ulubiony dzień – DZIEŃ DZIECKA.

To dzień pełen uśmiechów, zabawy, niespodzianek, radości i wielu niezapomnianych wrażeń!

Tego dnia również nie zabrakło atrakcji. Na początku czas upływał nam radośnie na beztroskim hasaniu na placu zabaw. Korzystaliśmy z przeróżnych, dostępnych sprzętów, które pochłaniały naszą niespożytą energię. Po powrocie do sali były tańce, zabawy, upominki i pyszny poczęstunek przygotowany przez Rodziców.

Ale największą atrakcją okazały się biegi przeprowadzone w ramach obchodów Dnia Patrona Szkoły Podstawowej w Gruszowie Wielkim. Za ich organizację i właściwy  przebieg odpowiadał Pan mgr Jerzy Dąbrowa, który w obecności Pani mgr Doroty Bzduły dokonał uroczystego wręczenia medali i dyplomów naszym milusińskim.

Dzieci po dniu pełnym wrażeń z radością wracały do domów. Z przejęciem opowiadały o wydarzeniach i z dumą prezentowały Rodzicom zdobyte dyplomy i medale.

Opracowała: p. Jadwiga Tabor

<galeria>

admin dnia 09/06/2022
Drukuj
Spotkanie informacyjne POWER dla nauczycieli powiatu dąbrowskiego
Spotkanie informacyjne POWER dla nauczycieli powiatu dąbrowskiego

23 maja gościliśmy w naszej szkole nauczycieli ze szkół powiatu dąbrowskiego zainteresowanych wnioskowaniem o środki finansowe z programu POWER.

W czasie spotkania pani Ewa Kijowska poinformowała o rodzajach mobilności zagranicznych wybranych przez nasza szkołę oraz krótko przedstawiła cel oraz tematykę poszczególnych szkoleń. Zebrani nauczyciele mieli możliwość zobaczyć materiały multimedialne dokumentujące pobyty zagraniczne.

Nasi goście zostali również poinformowani jakie dokumenty są wymagane i jakie działania należy podjąć, aby pozyskać środki i zakwalifikować się do realizacji projektu „Międzynarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej.”

Opracowała: p.Barbara Kogut

<galeria>

admin dnia 08/06/2022
Drukuj
Wyjazd do teatru w Tarnowie
Wyjazd do teatru w Tarnowie

3 czerwca uczniowie klas I- III byli na wycieczce w Teatrze im. L. Solskiego w Tarnowie. Dzieci obejrzały przedstawienie pt.”Jaś i Małgosia” w reżyserii Moniki Wenty.

Jest to współczesna wersja popularnej bajki, podejmująca problem relacji międzyludzkich. Bohaterowie poznają świat i próbują znaleźć w nim miejsce dla siebie. Dowiadują się, że zło i złe uczynki biorą się z wewnętrznego nieszczęścia osoby je czyniącej, a także, że każdy ma prawo do błędu oraz do drugiej szansy.

Piękna muzyka, wesołe dialogi, kolorowa scenografia , kostiumy i wartka akcja pozwoliły na nowo spojrzeć na bardzo dobrze znaną bajkę.

Spektakl   dostarczył wielu wrażeń młodym widzom. Mieli tez okazję utrwalić zdobytą na lekcjach wiedzę o teatrze  oraz o zasadach zachowania w miejscach publicznych.

Opracowała: p.Alicja Kawa

admin dnia 08/06/2022
Drukuj
DZIEŃ MAMY W NASZYM PRZEDSZKOLU
DZIEŃ MAMY W NASZYM PRZEDSZKOLU

W ubiegłym tygodniu 30 maja 2022 roku obchodziliśmy w naszym przedszkolu wspaniałe święto- DZIEŃ MAMY, do którego dzieci przygotowywały się od dawna. Przedszkolaki obu grup zaprezentowały wierszyki i piosenki  a także wręczyły przygotowane wcześniej prezenty. Było bardzo wesoło i uroczyście. Nasi goście oklaskiwali występy swoich milusińskich, nie kryjąc wzruszenia. Radosny nastrój udzielał się wszystkim. Po uroczystości odbył się słodki poczęstunek.

Dziękujemy wszystkim za udział w uroczystości oraz prawdziwą rodzinną atmosferę.

Opracowała: p.Jadwiga Tabor

<galeria>

admin dnia 08/06/2022
Drukuj
PODSUMOWANIE PROGRAMU "KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY"
PODSUMOWANIE PROGRAMU "KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY"

Nasz Oddział Przedszkolny po raz pierwszy przystąpił do realizacji XIII już edycji ogólnopolskiego programu ,, KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY”  w roku szkolnym 2021/2022.

W projekcie wzięły udział obie grupy – sześciolatki i maluchy.

Bohaterem programu był Kubuś, który pokazywał dzieciom piękno natury i uczył jak ją chronić. Dzieci podczas ,,spotkań” z bohaterem uczyły się troszczyć o środowisko naturalne, poznawały podstawowe zasady ekologii, dowiedziały się, dlaczego warto jeść owoce i warzywa oraz poznały korzyści płynące z ruchu.

Program wprowadził dzieci w piękny świat natury i uwrażliwił na otaczające środowisko. Uczył przy tym, jak o nie dbać i chronić. Dodatkowo podczas zajęć przedszkolaki doskonale się bawiły, uczyły współdziałania w grupie, kształtowały umiejętności manualne, rozwijały umiejętności formułowania pytań i odpowiedzi.

Po przeprowadzeniu programu nasz oddział przedszkolny nabył prawo do posługiwania się Certyfikatem „Kubusiowi Przyjaciele Natury”.

Opracowała: p. Jadwiga Tabor

<galeria>

<certyfikat>
admin dnia 08/06/2022
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Office 365
Bezpieczna szkoła
eTwinning w naszej szkole
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Jadłospis
Oferta Edukacyjna
ePrzedszkole
Na Pożółkłej Fotografii
Przegląd Talentów
Nasze Osiągnięcia
Nasze Prace
TOP
RSS