08/12/2019
Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Gruszowie Wielkim
SREBRNE I BRĄZOWE MEDALE W BIEGACH SZTAFETOWYCH
SREBRNE I BRĄZOWE MEDALE W BIEGACH SZTAFETOWYCH

We wtorek 22.10.2019r. na stadionie miejskim w Dąbrowie Tarnowskiej, 2 drużyny chłopców reprezentowały naszą szkołę w Powiatowych Biegach Sztafetowych. W zawodach udział wzięły szkoły: z Dąbrowy Tarnowskiej, Szczucina, Radgoszczy i Gruszowa Wielkiego. Nasi młodsi chłopcy, w kategorii wiekowej /Igrzyska Dzieci/ zajęli 2 miejsce i zdobyli srebrne medale. Wystąpili w składzie: Cur Dawid, Kuta Bartosz, Urban Krystian, Stępnik Tomasz i  Żelazny Hubert z kl. VI, Podosek Wojciech, Gagatek Karol, Maciąg Krystian z kl. V oraz Ryczek Jakub z kl. IV. W kategorii  chłopców starszych /Igrzyska Młodzieży Szkolnej/ drużyna w składzie: Zbierzkowski Szymon, Dudek Maciej, Chwałek Sebastian, Partyński Brajan i  Miodowski Karol z kl. VIII oraz Dworak Krystian, Zych Szymon, Pyzik Szymon i Ryczek Krzysztof z kl. VII, zajęli 3 miejsce i zdobyli brązowe medale. Gratulujemy!

Opracował: Jerzy Dąbrowa

<galeria>

admin dnia 23/10/2019
Drukuj
Jesienne ognisko integracyjne uczniów klas I - III
Jesienne ognisko integracyjne uczniów klas I - III

W środę 17 października 2019 r. odbyło się spotkanie integracyjne uczniów klas I - III , rodziców i wychowawców . Podczas wspólnej zabawy uczniowie poszczególnych oddziałów wspierani przez swoich wychowawców z ogromnym zapałem rywalizowali w  różnych konkurencjach : grze w „ Dwa ognie", zawodach zręcznościowych i konkursie plastycznym  „Współczesna Pani Jesień”. Spotkanie zakończyło się śpiewaniem przez uczniów poszczególnych klas piosenek o jesieni. Rodzice bardzo chętnie zaangażowali się w przygotowanie grillowanych kiełbasek i pysznych pieczonych jabłek . Świetna atmosfera i piękna jesienna aura stworzyły możliwość lepszego poznania się i nawiązania nowych przyjaźni.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom za pomoc i zaangażowanie w przygotowanie tak udanej imprezy. Mamy  nadzieję, że to jesienne spotkanie jest zapowiedzią  owocnej współpracy  w ciągu całego roku szkolnego.

Opracowała: Dorota Bzduła

admin dnia 23/10/2019
Drukuj
Zajęcia literacko - teatralne pt. "Historie z okienka Marii Kruger" w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dąbrowie Tarnowskiej
Zajęcia literacko - teatralne pt. "Historie z okienka Marii Kruger" w Miejskiej  Bibliotece Publicznej w Dąbrowie Tarnowskiej

W czwartek 10 października 2019r. uczniowie  klas I – III uczestniczyli w warsztatach literacko – teatralnych pt. „Historie z okienka Marii Kruger” zorganizowanych przez panie bibliotekarki z Oddziału dla Dzieci MBP w Dąbrowie Tarnowskiej z okazji 115 rocznicy urodzin pani Marii Kruger. Na początku spotkania dzieci zapoznały się z twórczością autorki i wysłuchały fragmentu książki pt.” Karolcia”. Następnie mogły sprawdzić swoje wiadomości podczas licznych zabaw i konkursów związanych z lekturą.

Zajęcia literacko – teatralne były bardzo ciekawe i interesujące. Wzbudziły wiele emocji i radości.

Opracowała: Dorota Bzduła

<galeria>

admin dnia 22/10/2019
Drukuj
6 miejsce Macieja Dudka w finale wojewódzkim
6 miejsce Macieja Dudka w finale wojewódzkim

W piątek 18.10.2019r. na  stadionie KS „Błękitnych” w Tarnowie, odbyły się finały wojewódzkie w  Lekkoatletycznych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. Naszą szkołę reprezentowało 3 uczniów w  konkurencjach: rzut oszczepem, bieg na 300 m oraz pchnięcie kulą.  Wszyscy uzyskali bardzo dobre wyniki i uplasowali się na dość wysokich pozycjach.

Dudek Maciej, kl. VIII - bieg na 300 m - 6 miejsce, czas: 42,41 s.

Chwałek Sebastian, kl. VIII - rzut oszczepem -11 miejsce; wynik: 18,91 m.

                                               pchnięcie kulą - 19 miejsce; wynik: 6,58 m.

Partyński Brajan, kl.  VIII - rzut oszczepem - 12 miejsce; wynik: 18,27 m.

                                           pchnięcie kulą - 18 miejsce; wynik: 7,43 m.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje Maciej Dudek, który w biegu na 300 m wśród 35 zawodników zajął wysokie 6 miejsce, poprawiając swój rekord życiowy.

Opracował: Jerzy Dąbrowa

<galeria>

admin dnia 20/10/2019
Drukuj
7 medali naszych sportowców w Powiatowej Lidze Lekkoatletycznej
7 medali naszych sportowców w Powiatowej Lidze Lekkoatletycznej

16.10.2019 r. na stadionie MLKS „Dabrovia” w Dąbrowie Tarnowskiej, odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Indywidualnej Lidze lekkoatletycznej. Naszą szkołę reprezentowali: Maciej Dudek, Sebastian Chwałek, Szymon Zbierzkowski, Brajan Partyński i Szymon Żurawski z kl. VIII oraz Karolina Szwajkosz , Oliwia Fijał, Natalia Banaś, Krystian Dworak i Szymon Zych z kl. VII. Zawody zakończyły się dużym sukcesem naszych reprezentantów, którzy zdobyli 7 medali.

3 złote:   Maciej Dudek - bieg na 300 m, Sebastian Chwałek – pchnięcie kulą i rzut oszczepem

3 srebrne: Partyński Brajan – rzut oszczepem i pchnięcie kulą oraz sztafeta 4x100 m w składzie: Zbierzkowski Szymon, Dudek Maciej, Żurawski Szymon i Chwałek Sebastian.

1 brązowy:  Dudek Maciej – skok w dal

Pozostali uczniowie zajęli miejsca tuż za czołówką: Szymon Zbierzkowski był 4 w biegu na 100 m, Krystian Dworak 4 miejsce w biegu na 1000 m i Karolina Szwajkosz 4 miejsce w biegu na 100 m.

Wszyscy medaliści awansowali do Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się w Tarnowie. Zawody przebiegły w miłej sportowej atmosferze. 

Opracował: Jerzy Dąbrowa

<galeria>

admin dnia 20/10/2019
Drukuj
Jesienne grillowanie przedszkolaków
Jesienne grillowanie przedszkolaków

Dnia 8.10.2019r.dzieci z obu grup przedszkolnych wybrały się na wycieczkę do ,,Domu Chleba” w Gruszowie Wielkim. Z dużym zainteresowaniem oglądały przedmioty, które dawniej służyły do pracy na roli. Poznały także tajniki wypieku pieczywa i same wypiekały ,,placki na blasze’, ‘które później z apetytem zajadały.

Największą atrakcją cieszyły się kiełbaski i jabłka wypiekane na grillu przez rodziców, a także zabawy integracyjne na świeżym powietrzu zorganizowane przez wychowawczynie.

Dziękujemy wszystkim rodzicom za ich obecność i przygotowanie imprezy plenerowej. Szczególne podziękowania kierujemy do pani Janiny Sokołowskiej za zaproszenie i wspaniałą gościnę. 

Opracowała: Teresa Fryz

<galeria>

admin dnia 20/10/2019
Drukuj
KONCERT ŻYCZEŃ DLA NAUCZYCIELI
KONCERT ŻYCZEŃ DLA NAUCZYCIELI

Uroczysta akademia zorganizowana w naszej Szkole z okazji Dnia Edukacji Narodowej przybrała w tym roku formę koncertu życzeń. Poprzedziły ją słowa goszczącego u nas Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej pana Krzysztofa Kaczmarskiego, który w swoim adresie do dyrekcji szkoły i grona pedagogicznego podziękował za  pracę dydaktyczno-wychowawczą,  życzył sukcesów w pracy z dziećmi i młodzieżą oraz wytrwałości w codziennym   udoskonalaniu procesu edukacji. W wystąpieniu pana dyrektora  Marcina Jarzwieca również nie zabrakło podziękowań i życzeń skierowanych do wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły, w których docenił ich starania w dążeniu do  właściwego funkcjonowania szkoły oraz uzyskiwaniu jak najlepszych  wyników nauczania.

Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna, która była wyrazem uczniowskich podziękowań i sympatii. Przekazywane z humorem i kulturą życzenia przeplatane były starannie dobranymi utworami muzycznymi. Każdy pracownik szkoły otrzymał od uczniów „ciepłe słowo” doprawione szczyptą uśmiechu i uczniowskiej spostrzegawczości.

Dopełnieniem uroczystości były wręczone przez uczniów symboliczne upominki wraz z życzeniami.

Uświetnienie Dnia Edukacji Narodowej w naszej Szkole zawdzięczamy uczniom, którzy przygotowali akademię pod kierunkiem p. B. Kogut, p. A. Więcek oraz p. Katarzyny Partyńskiej – autorki dekoracji.

Opracowała: Barbara Kogut

<galeria>

admin dnia 16/10/2019
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Bezpieczna szkoła
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
TOP
RSS