18/11/2018
Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Gruszowie Wielkim
III MIEJSCE NASZYCH MŁODYCH BIEGACZY
III MIEJSCE NASZYCH MŁODYCH BIEGACZY

W poniedziałek 01.10.2018r. na obiekcie MGOSiR w Dąbrowie Tarnowskiej, drużyna chłopców z  klas V-VI reprezentowała naszą szkołę na Powiatowych Igrzyskach Dzieci w  Sztafetowych Biegach Przełajowych. Udział wzięły szkoły: Nr 1 i Nr 2 z Dąbrowy Tarnowskiej, Luszowic, Radgoszczy, Szczucina i Gruszowa Wielkiego. Nasi chłopcy walczyli bardzo ambitnie prowadząc zdecydowanie przez 7 zmian, ale ostatecznie w wyniku zaciętej rywalizacji zajęli 3  miejsce. Wystąpili w składzie: Dworak Krystian, Pyzik Szymon, Ryczek Krzysztof i Zych Szymon z kl. VI oraz: Cur Dawid, Kuta Bartosz, Stępnik Tomasz, Toczek Oskar, Urban Krystian i Żelazny Hubert z kl. V.

Gratulujemy!

Opracował: Jerzy Dąbrowa

<galeria>

admin dnia 08/10/2018
Drukuj
Wybory do Samorządu Uczniowskiego
Wybory do  Samorządu Uczniowskiego

28 września w naszej szkole odbyły się wybory do  Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2018/2019. Uczniowie, w demokratycznych wyborach, typowali swoich przedstawicieli spośród kandydatów z klas V-VIII i klasy 3 gimnazjum. Po przeliczeniu wszystkich oddanych głosów, do Samorządu Uczniowskiego wyłoniono następujące osoby:

Przewodniczący: Gabriela Żelazny (k. VII)

Z-ca przewodniczącego: Karolina Wójcik (k. VIII)

                                         Skarbnik: Jakub Michalczyk (k. 3 gim.)

Wszystkim kandydatom dziękujemy za udział. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy.

Opracowała: Anna Michalczyk

admin dnia 03/10/2018
Drukuj
79. rocznica sowieckiej agresji na Polskę
79. rocznica sowieckiej agresji na Polskę

W 79 rocznicę sowieckiej agresji na Polskę w naszej szkole odbył się apel upamiętniający to wydarzenie. 17 września 1939 roku, łamiąc obowiązujący polsko-sowiecki pakt o nieagresji, Armia Czerwona wkroczyła na teren Rzeczypospolitej Polskiej, realizując tym samym ustalenia zawarte w tajnym protokole paktu Ribbentrop-Mołotow. Konsekwencją sojuszu dwóch zbrodniczych totalitaryzmów był rozbiór osamotnionej w walce Polski. Sowiecka napaść na Polskę była realizacją układu podpisanego w Moskwie 23 sierpnia 1939 r. przez ministra spraw zagranicznych III Rzeszy Joachima von Ribbentropa oraz ludowego komisarza spraw zagranicznych ZSRR Wiaczesława Mołotowa, pełniącego jednocześnie funkcję przewodniczącego Rady Komisarzy Ludowych. Integralną częścią zawartego wówczas sowiecko-niemieckiego paktu o nieagresji był tajny protokół dodatkowy. Jego drugi punkt, dotyczący bezpośrednio Polski, brzmiał następująco: "W wypadku terytorialnych i politycznych przekształceń na terenach należących do Państwa Polskiego granica stref interesów Niemiec i ZSRR przebiegać będzie w przybliżeniu po linii rzek Narwi, Wisły i Sanu. Kwestia, czy w obopólnym interesie będzie pożądane utrzymanie niezależnego Państwa Polskiego i jakie będą granice tego państwa, będzie mogła być ostatecznie wyjaśniona tylko w toku dalszych wydarzeń politycznych. W każdym razie oba rządy rozstrzygną tę kwestię na drodze przyjaznego porozumienia".  Uczniowie naszej szkoły chcieli przypomnieć o tym jakże ważnym wydarzeniu dla nas, o którym każdy Polak powinien  pamiętać.

Opracowała: Ewa Kijowska

<galeria>

admin dnia 01/10/2018
Drukuj
Dywizjon 303. Historia prawdziwa
Dywizjon 303. Historia prawdziwa

26 września uczniowie klas starszych obejrzeli w kinie „Sokół” filmową ekranizację książki A. Fiedlera „Dywizjon 303”.

Film jest hołdem złożonym polskim lotnikom walczącym w szeregach RAFu, którzy początkowo niedoceniani i lekceważeni odegrali kluczową rolę w bitwie o Anglię. Polski Dywizjon, któremu przypisuje się zestrzelenie ponad stu niemieckich samolotów, był jednym z najskuteczniejszych oddziałów powietrznych w walce z wrogiem. Żadnemu innemu dywizjonowi nie udało się osiągnąć takiego wyniku. Odwaga, waleczność, wytrzymałość i poświęcenie polskich pilotów w znacznym stopniu przyczyniły się do zwycięstwa nad III Rzeszą. To im między innymi były dedykowane słynne słowa W. Churchilla   "Jeszcze nigdy tak wielu nie zawdzięczało tak wiele tak nielicznym".

Uczniowie z zainteresowaniem śledzili losy bohaterów i z pewnością chętnie teraz sięgną po lekturę.

Opracowała: Barbara Kogut

admin dnia 28/09/2018
Drukuj
Wyjazd do Śnietnicy
Wyjazd do Śnietnicy

25 września przedstawiciele naszej szkoły brali udział w ZJEŹDZIE DIECEZJALNEJ RODZINY SZKÓŁ IM. ŚWIĘTYCH I BŁOGOSŁAWIONYCH.   Spotkanie odbyło się w Śnietnicy, w gminie Uście Gorlickie.   

W Diecezjalnym zjeździe Szkół im. Świętych i Błogosławionych wzięło udział 35 Szkół. Poszczególne placówki reprezentowane były przez delegacje uczniowskie ze sztandarami patronów swoich Szkół, dyrektorów, nauczycieli, kapłanów. Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. w kościele parafialnym św. Andrzeja Boboli. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy szóstej, którzy mieli okazję zobaczyć prezentację dotyczącą życia i męczeńskiej śmierci Andrzeja Boboli w wykonaniu uczniów, rodziców i nauczycieli tamtejszej szkoły. Koleżeńskie więzi zacieśniły się podczas spotkania przy wspólnym stole. Serdecznie dziękujemy pani Dyrektor i Radzie Pedagogicznej Szkoły Podstawowej im. Św. Andrzeja Boboli w Śnietnicy za zaproszenie!

Opracowała: Elżbieta Kaczocha

<galeria>

admin dnia 26/09/2018
Drukuj
Cudowna opowieść o świecie nieprzemijających wartości
Cudowna opowieść o świecie nieprzemijających wartości

W środę 19 września 2018 r. uczniowie i przedszkolaki naszej szkoły uczestniczyli w przedstawieniu  teatrzyku  kukiełkowego „TOMCIO” z Nowego Sącza, który zaprezentował  utwór pt. ,,BAJKA O SZCZĘŚCIU''. Scenariusz bajki  oparty jest na książce Izabeli Degórskiej. Barwne i estetyczne lalki, zaskakująca scenografia, znakomita muzyka i wartka akcja skupiały uwagę dzieci. Dzięki połączeniu tych wszystkich elementów publiczność z dużym zainteresowaniem oglądała  piękną, lecz niewesołą historię.

Opracowała: Dorota Bzduła

<galeria>

admin dnia 25/09/2018
Drukuj
Przy okazji ogniska wszyscy podziwiali uroki nadchodzącej jesieni
Przy okazji ogniska wszyscy podziwiali uroki nadchodzącej jesieni

W dniu 12 września 2018 roku odbyło się, na terenie rekreacyjnym przy budynku szkolnym , wspólne ognisko uczniów z klasy II i III z wychowawczyniami i rodzicami. Korzystając z jeszcze letniej pogody, wszyscy uczestnicy piekli pyszne kiełbaski, chleb, jabłka i kukurydzę. W trakcie ogniska odbyło się dużo ciekawych zabaw i mecz piłkarski między chłopcami z klasy drugiej i trzeciej, który 5 : 4 wygrali trzecioklasiści. Zwycięzcom gratulujemy. Największą jednak atrakcją było wspólne rozpalanie i dokładanie drew do ogniska. Wszystkim dopisywał dobry humor i apetyt.

Opracowała: Dorota Bzduła

<galeria>

admin dnia 25/09/2018
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Szkoła Filialna w Sutkowie
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
TOP
RSS