14/08/2020
Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego  w Gruszowie Wielkim
Konkurs dla dzieci rolników na rymowankę
Konkurs dla dzieci rolników na rymowankę

Placówka Terenowa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Dąbrowie Tarnowskiej uprzejmie zachęca do skorzystania z konkurs dla dzieci rolników na rymowankę o bezpieczeństwie w gospodarstwie rolnym pod hasłem „Dobrze się czuję, gdy o bezpieczeństwie rymuję”. Uczestnikami konkursu mogą być dzieci w wieku 11-14 lat, których przynajmniej jeden rodzic/opiekun prawny podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników. Zadanie konkursowe polega na ułożeniu rymowanki promującej prawidłowe nawyki i zachowania dzieci związane z pracą         i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego, a także popularyzującej wykaz czynności szczególnie niebezpiecznych, związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie należy powierzać dzieciom poniżej 16 lat i przesłanie jej wraz z formularzem zgłoszeniowym do dnia 31.08.2020r. do godz. 24:00 na adres e-mail rymowanka@krus.gov.pl. W temacie e-mail należy wpisać: Konkurs na rymowankę – Imię i Nazwisko dziecka.   Biuro Prewencji KRUS zdecydowało o nagrodzeniu 20 autorów najlepszych rymowanek nagrodami rzeczowymi każda o wartości 300 zł. Informacje o sposobie wyróżnienia laureatów konkursu rymowanki, formularz zgłoszeniowy dziecka oraz zasady przyznawania nagród, zostaną udostępnione na stronie internetowej Kasy.

Plakat konkursu>>>

admin dnia 22/07/2020
Drukuj
Bezpieczne wakacje 2020
Bezpieczne wakacje 2020

 

Jak bezpiecznie spędzać wakacje?>>>

 


admin dnia 05/07/2020
Drukuj
Podsumowanie roku szkolnego 2019/2020 przez dyrektora szkoły
Podsumowanie roku szkolnego 2019/2020 przez dyrektora szkoły

Drodzy Uczniowie, Szanowni Nauczyciele i Rodzice!

Kończymy wspólnie kolejny rok szkolny.  Jeszcze trzy miesiące temu nikt z nas nie przypuszczał, że będzie miał zupełnie inny charakter niż dotychczas. Udało nam się go zakończyć szczęśliwie i dla Wszystkich z promocją do klas programowo wyższych.

O tym, jak dużo osiągnęliście mimo pandemii, świadczy Wasz udział i sukcesy w różnorodnych konkursach.  Ilość nagród ufundowanych przez Radę Rodziców to też najlepszy dowód na to, jak dobrze poradziliście sobie w nowej rzeczywistości.

Jak w każdym roku, tak i w tym, wybraliśmy Najlepszych Uczniów roku szkolnego 2019/20. Są nimi – Nikola Rokita oraz Szymon Kijowski - uczniowie klasy VIII ze średnią ocen 5,11! Obydwoje otrzymali pamiątkową statuetkę od Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej.

Wam także gratuluję Waszych świadectw, bo są one dowodem na to, jakimi jesteście ludźmi, w czym jesteście dobrzy i jakie są Wasze zainteresowania.

Za ten czas poświęcony kształceniu stacjonarnemu i temu na odległość Wam oraz Nauczycielom i Rodzicom bardzo dziękuję.  Gdyby nie ogromna wspólna determinacja, odpowiedzialność i dojrzałe podejście nie osiągnęlibyśmy tego wszystkiego.

Życzę wszystkim, Uczniom, Nauczycielom i Rodzicom bezpiecznych i spokojnych wakacji.  Nabierzcie sił, byśmy 1 września - już wszyscy razem w naszej sali gimnastycznej, mogli się cieszyć inauguracją nowego roku szkolnego 2020/21.


Marcin Jarzwiec – dyrektor szkoły

admin dnia 02/07/2020
Drukuj
Apel do uczniów!
Apel do uczniów!

W związku ze stanem pandemii i brakiem możliwości bezpośredniego dotarcia do uczniów i  ich rodziców Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie  przekazuje uczniom naszej szkoły list – apel  Dyrektora RCKiK w Krakowie.

 

List do uczniów>>>

 

admin dnia 02/07/2020
Drukuj
Konkurs e-learningowy "Bezpiecznie na wsi mamy -upadkom zapobiegamy"
Konkurs e-learningowy "Bezpiecznie na wsi mamy -upadkom zapobiegamy"

Placówka Terenowa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Dąbrowie Tarnowskiej uprzejmie zachęca do skorzystania z konkursu e-learningowego dla dzieci pt. ”Bezpiecznie na wsi mamy - upadkom zapobiegamy” i tym samym do zdobywania wiedzy o zagrożeniach wypadkowych w gospodarstwach rolnych. Biuro Prewencji KRUS zdecydowało o nagrodzeniu hulajnogami 100 dzieci, które prześlą certyfikat ukończenia szkolenia wraz z swoimi danymi do Biura Prewencji w terminie do 30 września 2020 roku.

Informacje o sposobie wyróżnienia użytkowników szkolenia, formularz zgłoszenia dziecka oraz zasady przyznania nagród, zostaną udostępnione na stronie internetowej Kasy i są załączone do niniejszego pisma. Szkolenie to opracowano w ramach działań prewencyjnych na rzecz zapobiegania wypadkom i chorobom zawodowym rolników i zamieszczono w chmurze danych. Program w nowoczesnej formie przybliża najmłodszym mieszkańcom wsi zagrożenia wypadkowe w gospodarstwach rolnych, a także uczy prawidłowych zachowań podczas przebywania na terenie obejścia.

Plakat>>>

admin dnia 01/07/2020
Drukuj
Wypoczynek letni nad morzem dla dzieci rolników
Wypoczynek letni nad morzem dla dzieci rolników

Stowarzyszenie im. Teresy Kras,  po raz kolejny otrzymało dotację z Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników na organizację letniego wypoczynku nad morzem (Rzucewo, woj. pomorskie) dla dzieci rolników.

 Uczniów deklarujących uczestnictwo w wypoczynku  należy zgłosić do Centrum Usług Wspólnych na ul. Sportowej 4 (tel. 14 655 42 24) w terminie do 07.07.2020 r.

Terminy: 23.07.2020r. - 01.08.2020r. lub 02.08.2020r. - 11.08.2020r.
 liczba miejsc dla dzieci rolników (ubezpieczonych w KRUS): 10
Opłata dla dzieci rolników: 400 zł

Szczegółowe informacje zamieszczone są w załącznikach.

Pismo przewodnie>>> 

Informacja dla rodziców>>>

Karta kwalifikacyjna>>>

Program wypoczynku>>>

admin dnia 01/07/2020
Drukuj
X edycja konkursu KRUS
X edycja konkursu KRUS

W piątek 26 czerwca 2020 r. uczniowie naszej szkoły  otrzymali dyplomy i nagrody za udział w X edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci pod hasłem „Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz”. Honorowy patronat nad inicjatywą objął minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski, zaś organizację wsparło Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwowa Inspekcja Pracy, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Tegoroczna edycja  miała zwrócić szczególną uwagę najmłodszych mieszkańców wsi na sposoby zapobiegania wypadkom i chorobom zawodowym rolników związanym z obecnością zwierząt w gospodarstwie rolnym i jednocześnie zachęcić dzieci do zapoznania się z zasadami bezpiecznego zachowania w jego obrębie. Uczniowie poznali „Wykaz czynności szczególnie niebezpiecznych, związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat”. Dzieci okazały duże zainteresowanie konkursem i licznie zaangażowały się w wykonanie prac.

Wyróżnienia etapu  powiatowego tegorocznego Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci w I i II grupie wiekowej otrzymali :

Zuzanna Bania  klasa 1

Edyta Toczek  klasa 1

Szymon Musiał  klasa 2

Julia Kawa  klasa 3

Karolina Kruk  klasa 8

Gratulacje dla  wszystkich nagrodzonych i wyróżnionych uczniów. Zapraszamy do udziału w kolejnej XI edycji konkursu.  

Opracowała: Dorota Bzduła

admin dnia 30/06/2020
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Bezpieczna szkoła
eTwinning w naszej szkole
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Urodziny Urodziny:
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Jadłospis
Oferta Edukacyjna
ePrzedszkole
Na Pożółkłej Fotografii
Przegląd Talentów
Nasze Osiągnięcia
Nasze Prace
TOP
RSS