20/01/2020
Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Gruszowie Wielkim
WYWIADÓWKA PÓŁROCZNA
WYWIADÓWKA PÓŁROCZNA

W środę 22 stycznia odbędzie się zebranie z rodzicami podsumowujące pierwsze półrocze. Wywiadówka będzie przebiegać według następującego porządku:

godz. 16.00 -  oddziały przedszkolne oraz kl. I - IV

godz. 17.00 -  kl. V-VIII

 

Serdecznie zapraszamy!

admin dnia 19/01/2020
Drukuj
Akcja charytatywna "Świąteczna iskierka"
Akcja charytatywna "Świąteczna iskierka"

„Człowiek jest dobry nie przez to kim jest,
lecz przez to czym dzieli się z innymi...”
                                   Jan Paweł II

Podziękowanie za pomoc w zorganizowaniu akcji charytatywnej

ŚWIĄTECZNA ISKIERKA” 

Tradycyjnie w dniach od 16 do 20 grudnia, w naszej szkole, kolejny już raz, przeprowadzona została akcja charytatywna na rzecz przyjaciół z OWR w Sutkowie, w tym roku pod hasłem "ŚWIĄTECZNA ISKIERKA". Uczniowie pierwszego etapu edukacyjnego i ich rodzice razem z wychowawcami  pomogli przygotować świąteczne upominki dla dzieci z ORW w Sutkowie. Zebrane  maskotki i słodycze  wraz ze świątecznymi życzeniami przekazali uczniowie 20 grudnia podczas odwiedzin dzieci przebywających  w ośrodku w Sutkowie. Wspólne spotkanie przebiegło w milej atmosferze i sprawiło wszystkim wiele radości.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom za pomoc i zaangażowanie, bez Was zorganizowanie tej akcji byłoby niemożliwe. Serdecznie dziękujemy za wsparcie.

Opracowała: Dorota Bzduła

<galeria>

admin dnia 08/01/2020
Drukuj
Awans uczniów do etapu rejonowego w konkursach przedmiotowych
Awans uczniów do etapu rejonowego w konkursach przedmiotowych

Miło nam poinformować, że część uczniów naszej szkoły awansowała do kolejnych etapów konkursów. Są to:

Nikola Rokita (kl. VIII) i Gabriela Węgiel (kl. VII)- Małopolski Konkurs Matematyczny

Nikola Rokita (kl. VIII) i Szymon Zbierzkowski (kl. VIII)- Małopolski Konkurs Biologiczny
Wiktoria Zych (kl. IV) i Bartłomiej Mosik (kl. IV)- Miedzypowiatowy Konkurs Matematyczny dla klas IV, V, VI.
Gratulujemy uczniom i ich Rodzicom. Życzymy dalszych sukcesów!
Opracowała: Katarzyna Partyńska
admin dnia 07/01/2020
Drukuj
Spotkanie opłatkowe
Spotkanie opłatkowe

19 grudnia 2019r. o godzinie 16- tej odbyło się w naszej szkole spotkanie opłatkowe, w którym wzięli udział nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice, uczniowie oraz zaproszeni goście. Przybyli do nas: burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej pan Krzysztof Kaczmarski, proboszcz ksiądz Józef Szczęśniak, sołtys wsi Gruszów Wielki pani Józefa Taraska, emerytowana nauczycielka pani Teresa Gubernat oraz przewodnicząca Rady Rodziców pani Beata Kogut.

Zgromadziliśmy się na sali gimnastycznej wśród świątecznej dekoracji oraz przy pięknie udekorowanych stołach. Dyrektor szkoły pan Marcin Jarzwiec powitał zgromadzonych i poinformował o przebiegu spotkania.

W jego pierwszej części podał dostarczone przez przewodniczącą Jury- panią Lucynę Krzanowską wyniki konkursu na najpiękniej udekorowany stół wigilijny:

I miejsce –przedszkolaki;

II miejsce- klasy IV-VI

III miejsce- klasy I- III i klasy VII- VII.

Reprezentanci poszczególnych zespołów odebrali „ słodkie nagrody” i pluszaki oraz otrzymali gromkie brawa od uczestników spotkania.

Następnie: pan dyrektor, pan burmistrz , pani sołtys oraz ksiądz proboszcz życzyli zebranym wielu miłych chwil spędzonych razem na tym przedświątecznym spotkaniu oraz radosnych , rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku 2020- tym.

W kolejnej części spotkania dzieci z klas I- III pod kierunkiem p. Doroty Bzduły, pani Alicji Kawy oraz pani Leokadii Parkosz zaprezentowały przedstawienie jasełkowe przepełnione piękną grą młodych aktorów oraz radosnymi  kolędami i pastorałkami. Zostały  nagrodzone gromkimi brawami po czym dołączyły do rodziców oraz kolegów.

Następnie rozpoczęła się „ szkolna wigilia”. Nie zabrakło tradycyjnego łamania się opłatkiem, życzeń świątecznych i noworocznych oraz tradycyjnych potraw takich jak : barszczyk czerwony czy kapusta z grochem. O ucztę wigilijną zadbała pani Agnieszka Węgiel oraz pomagające jej w kuchni mamy - za co serdecznie dziękujemy!

W tak miłej atmosferze, pełnej życzliwości, radosnych rozmów i kolęd spędziliśmy ten szczególny dzień w naszej szkolnej rodzinie.

Wszystkim rodzicom, uczniom, nauczycielom, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji tego spotkania bardzo dziękujemy!

Opracowała: Beata Kuta

<galeria>

admin dnia 30/12/2019
Drukuj
Akcja "Razem na Święta"
Akcja "Razem na Święta"

Święta Bożego Narodzenia są doskonałą okazją do udzielenia pomocy potrzebującym. Szkolne Koło Wolontariatu, działające z ramienia Samorządu Uczniowskiego, wzięło udział w corocznej akcji organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej – „Razem na Święta”.

W tym roku zdecydowaliśmy się pomóc naszym małym przyjaciołom, którzy towarzyszą nam każdego dnia, a których problemów często nie zauważamy – czworonogom. Akcję w naszej szkole koordynowały pani Małgorzata Zaucha i pani Anna Więcek. Dzięki hojności naszych uczniów, udało nam się zebrać kwotę, za którą zakupiliśmy 60 kg karmy dla psów i 30 kg karmy dla kotów.

Pokarm dla zwierząt został przekazany na rzecz Azylu dla psów i kotów w Tarnowie. Wraz z przedstawicielkami Samorządu Uczniowskiego odwiedziłyśmy podopiecznych schroniska. Na chwilę obecną placówka udziela pomocy około stu psom i kilkunastu kotom. Niektóre czworonogi uległy wypadkom, inne zostały porzucone. Część z nich wymaga systematycznej pomocy weterynaryjnej, co bezpośrednio wiąże się z obciążeniem finansowym.

Bardzo cieszymy się, że mogliśmy przynajmniej w małym stopniu pomóc zwierzakom, a radość w oczach pracowników schroniska zmotywowała nas do zorganizowania stałej pomocy dla podopiecznych Azylu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję. Mamy nadzieję, że z roku na rok będziemy rozszerzać zakres naszej pomocy.

Pamiętajmy, że dostrzeżenie tych najmniejszych i bezbronnych, a także gotowość do poświęcenia się dla nich, czyni nas wielkimi!

Opracowała: Anna Więcek

<galeria>

admin dnia 23/12/2019
Drukuj
PRZEDSZKOLAKI NA PRZEDSTAWIENIU TEATRALNYM
PRZEDSZKOLAKI NA PRZEDSTAWIENIU TEATRALNYM

W pogodny wtorek - 17 grudnia przedszkolaki wybrały się do dąbrowskiego Kina ,,Sokół” na spektakl pt. „ŚNIEŻNICZKA ŚNIEGOWA KSIEŻNICZKA” w wykonaniu teatru Banasiów. Byliśmy świadkami przygód Śnieżniczki, najmłodszej córki Zimy, która wyrusza w świat razem z Mrozem, Wiatrem Północnym i Bałwankiem. Bohaterowie przedstawienia spotykają na swojej drodze przyjaciół, ale i wrogów.

Bajka bardzo podobała się wszystkim dzieciom, a przeżycia związane z kontaktem z żywymi aktorami wywarły niezapomniane wrażenia na naszych przedszkolakach. Całe przedstawienie było wspaniałą rozrywką wprowadzającą w nastrój zimy i świąt Bożego Narodzenia.

Opracowała: Jadwiga Tabor

<galeria>

admin dnia 22/12/2019
Drukuj
Zimowy wypoczynek dla dzieci rolników
Zimowy wypoczynek dla dzieci rolników

Stowarzyszenie im. Teresy Kras,  po raz kolejny otrzymało dotację z Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników na organizację zimowego wypoczynku dla dzieci rolników.

W programie zimowiska m.in. wyjście do aquaparku i na stok narciarski. Zapewniony jest transport autokarowy z Dąbrowy Tarnowskiej. Koszt zimowego wypoczynku wynosi 350zł. od dziecka.

Uczniów deklarujących uczestnictwo w zimowisku należy zgłosić do Sekretariatu szkoły lub Centrum Usług Wspólnych na ul. Sportowej 4 (tel. 14 655 42 24) w terminie do 10.01.2020 r.

Szczegółowe informacje na temat oferty zamieszczone są w załącznikach.

Pismo przewodnie>>>

Program Biały Dunajec>>>

Oświadczenie rodziców dla Funduszu>>>

Informacje dla rodziców>>>

Karta kwalifikacyjna>>>

Lista zbiorcza ubezpieczonych>>>

Lista uczestników wypoczynku>>>

admin dnia 20/12/2019
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Bezpieczna szkoła
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
TOP
RSS