30/09/2022
Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego  w Gruszowie Wielkim
Krok po kroku do Geniuszu Matematycznego
Krok po kroku do Geniuszu Matematycznego

22.05.2014 w  Naszej Szkole zorganizowano I edycję Gminnego Konkursu Matematycznego „Asy z 4 klasy”. Przystąpiło do niego 20 najlepszych uczniów klas IV ze szkół podstawowych z gminy Dąbrowa Tarnowska. Swoją obecnością konkurs zaszczycili uczniowie ze szkół: PSP nr 1 DT, PSP nr 2 DT, PSP Smęgorzów, PSP Nieczajna Górna, PSP Lipiny, NNSP Żelazówka, PSP Gruszów Wielki.

Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań matematycznych i wspieranie uzdolnień uczniów, rozwijanie umiejętności stosowania zdobytej wiedzy w praktycznym działaniu, pobudzanie twórczego myślenia i promocja uczniów zdolnych oraz skonfrontowanie przez uczestników swojej wiedzy na tle kolegów i koleżanek z innych szkół.

Uczestnicy konkursu mieli do rozwiązania 30 zadań zamkniętych o różnej skali trudności, sprawdzających różnorodne umiejętności matematyczne. Prace konkursowe były oceniane przez nauczycieli przygotowujących uczniów z każdej szkoły –    w jury zasiadło 7 osób Joanna Bączek, Bernadetta Pabian, Magdalena Kazek, Stanisław Jarmuła, Marta Smolicha, Renata Skrzyniarz, Katarzyna Łachut. Nad organizacją i przebiegiem konkursu czuwała p. Joanna Bączek nauczyciel matematyki   w Naszej Szkole.

Po ostrej dogrywce wyłoniono zwycięzców – najlepszymi „Asami matematycznymi” w Gminie Dąbrowa Tarnowska zostali:

I miejsce - Jakub Kaczor -  PSP nr 1 Dąbrowa Tarnowska

II miejsce - Joanna Zając – PSP nr 2 Dabrowa Tarnowska

III miejsce - Jakub Michalczyk - PSP Gruszów Wielki

IV miejsce – Damian Kawa – PSP nr 2 Dąbrowa Tarnowska

V miejsce – Eliza Żelawska – PSP nr 1 Dąbrowa Tarnowska

Była to I Edycja Konkursu Matematycznego, który Nasza Szkoła zamierza organizować każdego roku. Dlaczego już w klasie IV? Bo już od najmłodszych lat należy wykorzystywać  i rozwijać uzdolnienia matematyczne dzieci, co może zaowocować „geniuszem matematycznym” w przyszłości.

Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe dzięki wsparciu prywatnego sponsora, któremu zawdzięczamy organizacje konkursu.

Dyrektor Szkoły oraz nauczyciel organizujący konkurs p. Joanna Bączek przekazują GRATULACJE uczniom i nauczycielom, podziękowania za przygotowanie do konkursu oraz zapraszają do udziału w kolejnych edycjach.

Zapraszamy do galerii.

admin dnia 26/05/2014
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Office 365
Bezpieczna szkoła
eTwinning w naszej szkole
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Jadłospis
Oferta Edukacyjna
ePrzedszkole
Na Pożółkłej Fotografii
Przegląd Talentów
Nasze Osiągnięcia
Nasze Prace
TOP
RSS