05/12/2022
Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego  w Gruszowie Wielkim
Przemówienie przewodniczącej klasy VIII - Angeliki Kowal - w dniu Zakończenia Roku Szkolnego 2021/2022
Przemówienie przewodniczącej klasy VIII - Angeliki Kowal - w dniu Zakończenia Roku Szkolnego 2021/2022

Drogie Grono Pedagogiczne, szanowni pracownicy szkoły, koleżanki i koledzy!

„Nie do wiary, jak szybko płynie czas, wczoraj mali, dziś dorosły świat” – to słowa piosenki, która dzisiaj stała się bliższa sercu mojemu, ale również sercom pozostałych absolwentów, którzy razem ze mną dzisiaj Was żegnają. Nadszedł koniec roku szkolnego 2021/22. Przez wielu z Was pewnie już od dawna wyczekiwany. Ja również odliczałam dni do tej chwili, ale stojąc tutaj mam mieszane uczucia, ponieważ wiem, że to już moje ostateczne pożegnanie tych szkolnych murów. Wkrótce rozbrzmi „ostatni dzwonek”, a kolejny, każdy z nas usłyszy już w nowym miejscu. Mimo malujących się uśmiechów na twarzach moich dotychczasowych kolegów i koleżanek z klasy, wiem, że im również towarzyszy dzisiaj ogromny żal związany z pożegnaniem tego, dzięki Wam, beztroskiego etapu naszego życia.

Nadszedł czas rozstania, więc w imieniu całej naszej klasy, chciałabym podziękować wszystkim osobom, które tutaj poznaliśmy, za to, jak wiele nas nauczyliście, jak dużo wspomnień pozostawiliście i pokazaliście, że każdy z nas zasługuje na drugą szansę. Ale czy jest możliwe podziękować za tak wiele? Wyrazić wystarczającą wdzięczność za wszystkie zapomniane wybryki, tajemnicze odgłosy oraz inne, niewytłumaczone dotąd zachowania, których nie brakowało? Na całe szczęście oprócz ogromnej wiedzy, jaką udało nam się zdobyć w naszej szkole, nauczono nas również podejmowania się wszelkich wyzwań, które ma przynieść nam los, a więc i tego się podjęliśmy.

Na początek specjalne podziękowania chcielibyśmy złożyć pracownikom naszej szkoły, którzy zadbali o to, aby nasz pobyt w tym miejscu zawsze odznaczał się wygodą i porządkiem. Szczególnie dziękujemy za to, że szkoła, do której uczęszczaliśmy, zawsze była zadbana. Dopilnowaliście również, aby nasz komfort w tym miejscu nie kończył się na samej czystości wokół. Doceniamy każdy moment, w którym sprawiliście, że na naszych twarzach pojawiał się uśmiech oraz serdecznie przepraszamy, że mimo starań, nie ułatwialiśmy Wam pracy. Mamy nadzieję, że nam to wybaczycie.

Niemałą cegiełkę do tego, jakimi jesteśmy ludźmi, dołożyliście również Wy –uczniowie naszej szkoły. Obserwowanie jak dzielnie kroczycie naszymi śladami było dla nas zaszczytem. Z tego miejsca chcielibyśmy życzyć Wam przede wszystkim odpoczynku w nadchodzące wakacje, ale również cierpliwości do nauki, którą kontynuujecie w tej szkole. Uważam, że szczególne "powodzenia” należy się klasie VII, która już we wrześniu zajmie nasze miejsce jako “najstarszy rocznik”. Mówiąc całkiem szczerze, dbajcie o to, aby być najlepszymi wersjami samych siebie, ale gdy powinie Wam się noga, ruszajcie dalej.

Nadszedł czas, aby podziękować nauczycielom, którzy resztami sił próbowali „zrobić z nas ludzi”. Mamy nadzieję, że nie mylimy się, mówiąc, że ta misja się powiodła. Mogłoby się wydawać, że „syzyfową pracą” było wpojenie w nasze głowy wiedzy z wszystkich podręczników – i jak najbardziej – to słuszne określenie. Ale ręczę za to, że każdy z nas wyniósł stąd nieco więcej, niż puste wzory i definicje. Już zauważalne są efekty tego, że nauczyliśmy się tutaj przede wszystkim szacunku i współpracy. Obserwowanie nauczycieli, którzy są przykładami do naśladowania, wszczepiło nam wiedzę o cierpliwości do siebie nawzajem, przy okazji nie pomijając znajomości wzoru na twierdzenie Pitagorasa. Wszelkie zasady stosowania czasu Past Simple oraz całą historię Małego Księcia, który podróżował po wszechświecie. Mamy nadzieję, że taki zakres wiedzy jest zadowalający.

Na koniec chciałabym również podziękować Wam, Drodzy Absolwenci. Ponieważ sprawialiście, że mimo wszystko chciałam być częścią tej klasy, zawsze mogąc na Was liczyć. Bywały różne chwile – i te lepsze, i te gorsze. Często pojawiały się już dawno zażegnane konflikty, a czasem również zauroczenia. Dziękuję Wam za ten wspólnie spędzony czas. Śmiało przyznam, że wspominając go, na mojej twarzy zawsze będzie pojawiał się szeroki uśmiech. Życzę Wam spędzenia wspaniałych wakacji, dostania się do wymarzonych szkół i kolejnej klasy, zgranej jak niejeden klub piłkarski.

„Każdy przecież początek, to tylko ciąg dalszy, a księga zdarzeń, zawsze otwarta w połowie”. To słowa niezastąpionej Wisławy Szymborskiej, które pięknie zapieczętują ten dzień, ponieważ nie odchodzimy w nieznane. Dzięki zdobytej tu wiedzy rozpoczynamy kolejny etap naszej edukacji, ale również naszego życia. Gdyby nie Wy, nie osiągnęlibyśmy tego. Każdy z Was przyczynił się do tego, w jakim miejscu dzisiaj jesteśmy jako uczniowie, ale też jako ludzie. Zakładam, że z większością z nas jeszcze wiele razy się spotkacie, a być może wkrótce odwiedzimy Was w rolach stęsknionych absolwentów lub zobaczymy się już w szkołach średnich? Tak czy siak, mamy nadzieję, że miłe wspomnienia nie pozostaną tylko w naszych głowach, ale że również Wy będziecie z uśmiechem myśleć o nas - uczniach klasy VIII roku 2021/2022.

Droga Wychowawczyni! Z całego serca dziękujemy za wspólnie spędzone lata, wszelkie starania, które wkładała Pani w nasze wychowanie i edukację. Wierzymy, że ten wysiłek uczyni z nas ludzi mądrych i szlachetnych, a przede wszystkim nie pójdzie na marne. Dziękujemy za serce, uśmiech, dobre słowo, zachętę do pracy, gdy nic się nie udawało i pochwałę, gdy wszystko szło dobrze. Za pomoc w odkrywaniu tego, w czym jesteśmy najlepsi i przekonywanie, że możemy zrobić więcej, niż się spodziewamy. Za pokazywanie nam każdego dnia, że liczymy się i jesteśmy ważni. Za to, że w tak wielu sytuacjach mogliśmy zawsze na Panią liczyć. Za rąbek cienia, kiedy słońce przygrzewało nam do głów, dobra radę, kiedy pojawiały się wątpliwości i wyrozumiałość podczas nagłych napadów śmiechu.

Panie Jerzy! Serdeczne podziękowania kierujemy również w Pańską stronę, ponieważ to Pan przyjął nas pod swoje „skrzydła", kiedy tego potrzebowaliśmy. Dołożył Pan wiele trudu w to, jakimi jesteśmy teraz ludźmi. Ogromnie doceniamy, że mimo oficjalnego oddania stanowiska wychowawcy, wciąż mogliśmy wysłuchać ciepłych, miłych słów. Dziękujemy za niezawodne pełnienie roli mediatora, kiedy pojawiały się konflikty. Wszyscy mile będziemy wspominać te wspólnie spędzone chwile, dzięki którym stawaliśmy się lepszymi. Nigdy nie zapomnimy, kiedy w ponure poniedziałki, wtorki, środy, czwartki i często piątki mogliśmy liczyć na zrozumienie.

„Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu, dobrze widzi się tylko sercem".

Życzymy Wam, Drodzy Wychowawcy dalszych sukcesów w życiu zawodowym i osobistym. Dziękujemy!

admin dnia 24/06/2022
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Office 365
Bezpieczna szkoła
eTwinning w naszej szkole
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Jadłospis
Oferta Edukacyjna
ePrzedszkole
Na Pożółkłej Fotografii
Przegląd Talentów
Nasze Osiągnięcia
Nasze Prace
TOP
RSS