01/10/2022
Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego  w Gruszowie Wielkim
Nasi laureaci Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek
Nasi  laureaci Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek

Dnia 31 stycznia 2014 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej odbyła się   IX edycja Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek. Mottem Konkursu były słowa: „Ach, co za noc”. Jego celem było propagowanie piosenek o tematyce religijnej wśród dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych.  U nas również, w ramach eliminacji szkolnych, zostali wyłonieni uczniowie, którzy zaprezentowali naszą szkołę w tymże  konkursie.

W kategorii klas I – III szkołę reprezentowała Gabriela Węgiel z klasy I, która, wykonując pastorałkę   Na dzwoneczkach, zajęła II miejsce jako solistka.

W kategorii zespołów klas IV-VI naszą szkołę reprezentował zespół Symfonia, który , wykonując pastorałkę  Była noc, również zajął II miejsce. Warto dodać, że zespół ten powstał  we wrześniu 2013 roku z inicjatywy nauczyciela muzyki pani Lucyny Krzanowskiej. Należą do niego uczniowie klas IV-VI. Udział i miejsce konkursowe były wiec dla jego członków dużym sukcesem, a dla szkoły powodem do dumy. Cieszymy się również z sukcesu Gabrysi.

Uczniowie zostali przygotowani do konkursu przez  panią Lucynę Krzanowską. Duży wkład mieli również rodzice uczniów – p. Agnieszka Węgiel, p. Regina Frączek, p. Wojciech Gancarz , służąc pomocą w organizacji dowozu uczniów na Konkurs i przygotowaniu strojów, za co dyrekcja szkoły oraz grono pedagogiczne serdecznie dziękują.

Zapraszamy do galerii.      

Opracowała: L. Krzanowska

admin dnia 20/02/2014
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Office 365
Bezpieczna szkoła
eTwinning w naszej szkole
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Jadłospis
Oferta Edukacyjna
ePrzedszkole
Na Pożółkłej Fotografii
Przegląd Talentów
Nasze Osiągnięcia
Nasze Prace
TOP
RSS