01/10/2022
Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego  w Gruszowie Wielkim
POWER SE "Mobilność kadry edukacji szkolnej"
POWER SE "Mobilność kadry edukacji szkolnej"

„Razem w przyszłość” to projekt edukacyjny realizowany w Szkole Podstawowej w Gruszowie Wielkim w ramach programu POWER „Międzynarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej.” Na przeprowadzenie przedsięwzięcia szkoła otrzymała dofinansowanie w wysokości 64 604,25 zł.

Założeniem projektu jest rozwój i poprawa jakości pracy szkoły poprzez podniesienie kompetencji językowych i zawodowych nauczycieli, przygotowanie kadry do wdrożenia innowacji edukacyjnych na swoich przedmiotach oraz wymianę doświadczeń ze szkołami europejskimi.

Przed planowanymi mobilnościami 5 nauczycieli brało udział w stacjonarnym kursie językowym, którego celem było opanowanie  języka angielskiego w stopniu pozwalającym na udział w szkoleniach zagranicznych.

W styczniu panie Katarzyna Partyńska, Marta Gadziała i Elżbieta Kaczocha uczestniczyły w kursie „Fluency&Language Development for Educational Staff” na Malcie. Efektem tego działania był rozwój umiejętności w zakresie wymowy, słownictwa i gramatyki.   Dobór metod i technik nauczania znacząco wpłynął na poprawę płynności i pewności w posługiwaniu się językiem.

Panie Małgorzata Zaucha i Ewa Kijowska wzięły udział w szkoleniu  „CLIL in Primary School: Make it work, make it effective” we Florencji. Kurs wyposażył nauczycieli w pomysły,  strategie i działania dotyczące implementacji języka obcego na różnych przedmiotach.

„ICT in the Classroom: Innovative Tools to Facilitate Students Learning, Collaboration and Creativity”  to ostatnia mobilność, której uczestnikami byli pan Marcin Jarzwiec i pani Barbara Kogut. 30-godzinne szkolenie miało za zadanie pokazać jak efektywnie używać narzędzi ICT, aby promować naukę, współpracę i kreatywność na różnych jednostkach lekcyjnych. Uczestnicy poznali nowoczesne metody i techniki pracy, które mają na celu rozbudzenie zainteresowania oraz twórczego myślenia u uczniów.

Nabyte podczas kursów nowe umiejętności będą wykorzystywane  w codziennej praktyce dydaktycznej, co wpłynie na podniesienie jakości pracy szkoły. Dzięki temu nasza placówka zyska status miejsca dobrze wyposażającego uczniów w wiedzę oraz stale rozwijającego się, z warsztatem pracy dorównującym standardom europejskim.

Projekt będzie realizowany do 30 września 2022 roku.

Opracowała: p. Barbara Kogut

<galeria>

admin dnia 14/06/2022
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Office 365
Bezpieczna szkoła
eTwinning w naszej szkole
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Jadłospis
Oferta Edukacyjna
ePrzedszkole
Na Pożółkłej Fotografii
Przegląd Talentów
Nasze Osiągnięcia
Nasze Prace
TOP
RSS