05/12/2022
Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego  w Gruszowie Wielkim
Dzień Patrona
Dzień Patrona

W kalendarzu naszej szkoły jednym z najważniejszych dni w roku jest Dzień Patrona – Kardynała Stefana Wyszyńskiego. W myśl tegorocznego hasła „W rodzinnym domu uczył się miłości do ludzi…” 9 czerwca 2022 roku to szczególne święto połączyliśmy z Dniem Rodziny. Wyjątkowość obchodów podkreśliła poranna msza święta z udziałem całej społeczności szkolnej. Następnie udaliśmy się do sali gimnastycznej, gdzie nauczyciele, uczniowie, rodzice, pracownicy obsługi i zaproszeni goście mogli obejrzeć przygotowaną na tę okoliczność akademię.

Na początku, podczas części oficjalnej odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursów inspirowanych życiem i działalnością Prymasa Tysiąclecia, organizowanych przez naszą szkołę. Uczniowie, biorący udział w rywalizacjach, otrzymali dyplomy, a nauczyciele-opiekunowie podziękowania, wyrażające wdzięczność za przygotowanie swoich podopiecznych.

W części artystycznej młodzież zaprezentowała montaż słowno-muzyczny, oparty na przemyśleniach i nauce Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Zebrani mogli wsłuchać się w niezwykle wartościowe sentencje naszego Patrona, a także fragmenty jego homilii. Dopełnieniem warstwy tekstowej uroczystości były utwory muzyczne, które korespondowały z aforyzmami i poezją, tym samym ułatwiając interpretację ich przesłania.

W ostatnim punkcie programu zaakcentowaliśmy hasło przewodnie tego dnia. Naśladując wartości naszego Patrona, chcieliśmy podkreślić ogromne znaczenie rodziny.  W tej części uczniowie klas I-III w piękny sposób podziękowali tym, którzy są im najbliżsi – Mamom i Tatom. Dzieci zaczarowały wszystkich wzruszającymi wierszami, piosenkami i tańcem, a swój występ zwieńczyły, śpiewając „Sto lat!”.

Niewątpliwie był to dzień pełen emocji i niezapomnianych wrażeń. Jesteśmy dumni, że nasza szkoła nosi imię tak wyjątkowej postaci. Możliwość kroczenia ścieżkami Kardynała Stefana Wyszyńskiego jest dla nas wielkim zaszczytem, a czerpanie z jego nauki stanowi cenny drogowskaz zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Opracowała: p. Anna Więcek

<galeria>

admin dnia 11/06/2022
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Office 365
Bezpieczna szkoła
eTwinning w naszej szkole
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Jadłospis
Oferta Edukacyjna
ePrzedszkole
Na Pożółkłej Fotografii
Przegląd Talentów
Nasze Osiągnięcia
Nasze Prace
TOP
RSS