26/09/2022
Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego  w Gruszowie Wielkim
PRZEDSZKOLAKI W KRAKOWSKIM ZOO
PRZEDSZKOLAKI W KRAKOWSKIM ZOO

W poniedziałek 16 maja 2022 roku nasze przedszkolaki uczestniczyły w autokarowej wycieczce do krakowskiego ZOO. Była to doskonała okazja do poznania i zobaczenia na własne oczy zwierząt egzotycznych, które nie występują w Polsce w środowisku naturalnym. Spacerując alejkami ukwieconymi kolorowymi azaliami oraz rododendronami, dzieci mogły podziwiać różne gatunki zwierząt ze wszystkich kontynentów.

Pogoda dopisała, więc wszyscy z przyjemnością spacerowali i obserwowali zwierzęta. Zobaczyliśmy tapira  anta, konia Przewalskiego, antylopy addaks, tygrysa amurskiego, czarne pantery, rysia, szopy, puchacze, papugi. Bardzo podobały nam się okazałe słonie, żyrafy i zebry, a także małpy i lamy. Mieliśmy też okazję podziwiać urocze pingwiny - jedne zażywały kąpieli w basenie, a inne pięknie prezentowały się nam na kamiennych głazach. Duże zainteresowanie wśród dzieci wzbudził paw, który nie zważając na zwiedzających majestatycznie przechadzał się alejkami prezentując wszystkim swój okazały ogon. Przedszkolaki z bardzo bliskiej odległości mogły podziwiać tego pięknego ptaka i pozować z nim do zdjęć.

Krakowski Ogród Zoologiczny jest miejscem umożliwiającym nie tylko obserwację zwierząt, ale daje także możliwość bezpośredniego kontaktu z gatunkami udomowionymi, dlatego też w mini – ZOO przedszkolaki mogły pogłaskać kucyki, kózki karłowate, osiołki i lamy.

Po kilku godzinach zwiedzania dotarliśmy na parking, gdzie czekał nasz autobus. W autokarze dzieliliśmy się wrażeniami. Niektórzy z nas byli bardzo zmęczeni i zasnęli, ale zdecydowana większość zachowała pełną energię do samego Gruszowa.

Wycieczka  do ZOO była bardzo udana, a ogród zoologiczny jest uroczym miejscem do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu i skarbnicą wiedzy przyrodniczej całego świata.

Opracowała: p. Jadwiga Tabor

<galeria>

admin dnia 18/05/2022
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Office 365
Bezpieczna szkoła
eTwinning w naszej szkole
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Urodziny Urodziny:
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Jadłospis
Oferta Edukacyjna
ePrzedszkole
Na Pożółkłej Fotografii
Przegląd Talentów
Nasze Osiągnięcia
Nasze Prace
TOP
RSS