01/10/2022
Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego  w Gruszowie Wielkim
Festiwal Zawodów -Tauron Arena Kraków 26 kwietnia 2022 r.
Festiwal Zawodów -Tauron Arena Kraków 26 kwietnia 2022 r.

Wybór dobrego, atrakcyjnego i dającego satysfakcję zawodu nie zawsze jest łatwy. Kończąc naukę w szkole podstawowej, należy rozważnie wybierać dalszą ścieżkę edukacyjną. Przed taką decyzją lada moment staną ósmoklasiści, którzy za niespełna dwa miesiące opuszczą szkolne mury.

Aby ułatwić uczniom zorientowanie się na rynku pracy, a także uświadomić im jak szerokie jest spektrum wyboru przyszłościowego kierunku kształcenia, w ramach zajęć z doradztwa zawodowego zorganizowany został wyjazd na Festiwal Zawodów.

26 kwietnia w targach edukacyjnych mieli okazję uczestniczyć uczniowie klas 7 i 8. Dużym ułatwieniem dla młodzieży był podział hali na 9 stref tematycznych, co pozwoliło na udanie się bezpośrednio w interesujące miejsca. Poza możliwością zapoznania się z ofertami małopolskich szkół, uczestnicy mieli szansę wziąć udział w różnego rodzaju aktywnościach. Poznali namiastkę zawodów związanych z turystyką, gastronomią, elektryką i elektroniką, informatyką, transportem i budownictwem. Ciekawymi stoiskami okazały się również te dotyczące kierunków medycznych, chemii, pracy służb mundurowych, a także szeroko pojętej strefy usługowej. Niemałym zainteresowaniem cieszyły się bowiem prezentacje krawcowych, projektantów mody, fryzjerów i fotografów. Wśród naszej młodzieży znaleźli się nawet szczęśliwcy, którzy mogli skorzystać bezpośrednio z niektórych ofert. Na uwagę zasługuje też fakt, iż uczniowie mogli poddać się indywidualnej analizie predyspozycji zawodowych.

Sądząc po zadowolonych minach oraz pozytywnych wypowiedziach dzieci, wyjazd niewątpliwie był strzałem w dziesiątkę. Oprócz walorów edukacyjnych okazał się także doskonałym sposobem na zintegrowanie się, wymianę spostrzeżeń i wartościowe spędzenie czasu wśród rówieśników.

Opracowała: p. Anna Więcek

<galeria>

admin dnia 28/04/2022
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Office 365
Bezpieczna szkoła
eTwinning w naszej szkole
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Jadłospis
Oferta Edukacyjna
ePrzedszkole
Na Pożółkłej Fotografii
Przegląd Talentów
Nasze Osiągnięcia
Nasze Prace
TOP
RSS