01/10/2022
Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego  w Gruszowie Wielkim
"Idą Święta, nie o SMS-ie, lecz o kartce pamiętaj"
"Idą Święta, nie o SMS-ie, lecz o kartce pamiętaj"

Przed nami Święta  Bożego Narodzenia. Czas niezwykły, z którym związane są przepiękne tradycje. Jedną z nich jest pisanie świątecznych kartek z życzeniami i obdarowywanie nimi bliskich. W ostatnich latach zwyczaj ten nieco stracił na popularności ze względu na proces cyfryzacji, który chcąc nie chcąc, każdego z nas w jakimś stopniu dotknął. Nie ulega jednak wątpliwości, że własnoręcznie napisane kartki, słowa skreślone przez nas od serca mają dużo większą wartość niż gotowe e-maile czy SMS-y. Kultywowanie tradycji wysyłania świątecznych kartek powinniśmy wpajać dzieciom jak najwcześniej.

Aby zachęcić młodych ludzi do działania, nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej kampanii społecznej organizowanej przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg pod hasłem „Idą Święta, nie o SMS-ie, lecz o kartce pamiętaj”. Przedszkolaki i uczniowie z wielkim zaangażowaniem podeszli do tematu, dzięki czemu udało nam się stworzyć pokaźny wachlarz pocztówek i ręcznie robionych kartek, które zostały przekazane wychowankom Domu Dziecka i podopiecznym Domu Pomocy Społecznej w Dąbrowie Tarnowskiej oraz pensjonariuszom DPS-u w Sieradzy. Poza życzeniami na kartkach znalazły się także piękne rysunki i obrazki tematycznie związane z nadchodzącym Bożym Narodzeniem. Dodatkowo uczniowie upiekli pierniczki, które jeszcze bardziej swoim zapachem podkreśliły świąteczną atmosferę.

Nie zapomnieliśmy również o obrońcach naszej granicy i dołączyliśmy do akcji #MuremZaPolskimMundurem, w ramach której kartki własnoręcznie wykonane przez uczniów Szkolnej Świetlicy trafiły do polskich żołnierzy, pełniących służbę na straży granic naszego kraju.

Mamy nadzieję, że zwyczaj pisania kartek stanie się w naszej szkole coroczną tradycją. Zachęcamy również, aby świąteczne laurki przygotowywać w zaciszu domowym i obdarowywać bliskich w czasie Świąt Bożego Narodzenia. Pamiętajmy, że są osoby, które najbliższe dni będą spędzać samotnie lub z dala od domu i bliskich. Niech słowa przez nas napisane wywołają uśmiech na ich twarzach i dadzą poczucie jedności.

Opracowała: p. Anna Więcek

<galeria>

admin dnia 20/12/2021
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Office 365
Bezpieczna szkoła
eTwinning w naszej szkole
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Jadłospis
Oferta Edukacyjna
ePrzedszkole
Na Pożółkłej Fotografii
Przegląd Talentów
Nasze Osiągnięcia
Nasze Prace
TOP
RSS