01/10/2022
Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego  w Gruszowie Wielkim
Zabawa andrzejkowa
Zabawa andrzejkowa

Według tradycji wigilia św. Andrzeja jest nocą magiczną, podczas której istnieje możliwość odczytywania znaków dotyczących przyszłości.

Nastrój tajemniczości i cudowności, jak co roku, przenieśliśmy do naszej szkoły. Już w ciągu dnia w holu pojawiła się stara, magiczna skrzynia, przepełniona skarbami. Znaczenie przedmiotów przybliżały urocze Cyganki, którym pomagał przesympatyczny Czarodziej. Uczniowie mogli skorzystać z wróżby obrazującej ich przyszły zawód. Czas na przerwie był jednak tylko zapowiedzią szaleństwa, jakie czekało uczniów po południu. Ze względu na ograniczenia nie mogliśmy świętować wszyscy razem, dlatego każda klasa, we własnym gronie, zorganizowała sobie czas. Wróżby i przepowiednie nie miały końca. Dzieci wykazały się wielką kreatywnością, dzięki czemu każdą minutę przepełniała doskonała rozrywka. Przyszłość była schowana w balonikach, ciastkach, a także odczytywana z kwiatów, obrazków, butów. Okazało się nawet, że andrzejki można celebrować na sportowo. Sala gimnastyczna, specjalnie na ten dzień, zamieniła się w skocznię narciarską, na której uczniowie robili sobie niepowtarzalne zdjęcia. Znaki na kolejne dni interpretowane były poprzez rzuty w tarczę, grę w kręgle i inne wcześniej przygotowane konkurencje.

Czwartkowe popołudnie z pewnością na długo zapadnie nam w pamięć. Przekonaliśmy się, że pomimo utrudnień, potrafimy wspólnie się organizować i wykorzystywać wszelkie możliwości na wspaniałą zabawę.

Opracowała: p. Anna Więcek

<galeria>

admin dnia 26/11/2021
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Office 365
Bezpieczna szkoła
eTwinning w naszej szkole
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Jadłospis
Oferta Edukacyjna
ePrzedszkole
Na Pożółkłej Fotografii
Przegląd Talentów
Nasze Osiągnięcia
Nasze Prace
TOP
RSS