28/09/2022
Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego  w Gruszowie Wielkim
Uśmiech, podaj dalej!
Uśmiech, podaj dalej!

O potężnej mocy dobrych słów i życzliwych gestów doskonale wiemy. Czasem jednak zapominamy jak łatwo jest uczynić drugiego człowieka szczęśliwym. Uśmiech, wyciągnięta pomocna dłoń czy komplement nic nie kosztują, a mają ogromną wartość. Jako szkoła chcemy emanować pozytywną energią i dawać przykład budowania dobrych relacji. Właśnie dlatego w tym roku po raz pierwszy zorganizowaliśmy akcję związaną ze Światowym Dniem Życzliwości i Pozdrowień, który przypada 21 listopada.

Do organizacji zabawy wszyscy rzetelnie podeszli. Przedszkolaki przygotowały opaski z radosnymi uśmiechami i ciekawe zabawy ruchowe. Uczniowie klas 1-3 wykonali okolicznościowe rysunki i Ordery Życzliwości. Szkolną świetlicę przepełniały stworzone przez dzieci emotikony, przedstawiające wyłącznie zadowolone miny. O potrzebie dobrych uczynków przypominała także gazetka Samorządu Uczniowskiego. Dodatkowo młodsze dzieci poznały podstawowe zwroty grzecznościowe na lekcjach języka angielskiego.

Hasło tegorocznego Święta Życzliwości brzmiało – „Uśmiech, podaj dalej”. Specjalnie na tę okoliczność w miniony poniedziałek uczniowie tuż po wejściu do szkoły losowali karteczki z motywującymi hasłami. Miłe słowo na „dzień dobry” to niewątpliwie doskonały zastrzyk energii. Wesołość u dzieci z pewnością potęgowały symboliczne słodkie upominki, rozdawane uczniom przez przedstawicieli SU.

Tego dnia na szkolnych korytarzach i w salach lekcyjnych królował kolor żółty – symbol życzliwości. Warto jednak pamiętać, że pozytywne emocje powinny nam towarzyszyć na każdym kroku. Mimo trudności dnia codziennego musimy umieć dawać innym radość. W końcu drzemią w nas niewyczerpane pokłady dobra, którym możemy się dzielić.

Bądźmy życzliwi nie tylko od święta. Nie zapominajmy, że szczery uśmiech to krzywa, która wszystko prostuje!

Opracowała: p. Anna Więcek

<galeria>

admin dnia 23/11/2021
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Office 365
Bezpieczna szkoła
eTwinning w naszej szkole
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Jadłospis
Oferta Edukacyjna
ePrzedszkole
Na Pożółkłej Fotografii
Przegląd Talentów
Nasze Osiągnięcia
Nasze Prace
TOP
RSS