01/10/2022
Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego  w Gruszowie Wielkim
Światowy Dzień Rzucania Palenia
Światowy Dzień Rzucania Palenia

Kilka ostatnich dni w naszej szkole przebiegało  pod hasłem „Rzuć palenie razem z nami”.

Na zajęciach poruszano tematykę szkodliwości palenia, w tym również e- papierosów oraz palenia biernego. Obliczano koszty jakie ponosi palacz w związku ze swoim nałogiem, prezentowano filmy edukacyjne, zdjęcia i inne materiały przygotowane przez Sanepid i prowadzących zajęcia. Dzieci uczone były sztuki odmawiania, radzenia sobie z presją wywieraną prze kolegów oraz krytycznego odbioru różnego rodzaju  reklam.

Młodzież starszych klas przeprowadziła kilka wywiadów z osobami palącymi, z których wynika ,iż obecnie każda z nich bardzo żałuje podjętej kiedyś decyzji o paleniu.

Dzieci wykonały wiele plakatów oraz innych prac plastycznych związanych tematycznie z tym nałogiem. Następnie odbył się konkurs wykonanych prac – w dwóch kategoriach: klasy 1-3 oraz 4-8.

Podsumowaniem akcji było urządzenie na holu szkoły wystawy prac będących efektem poszczególnych działań oraz spotkanie uczniów z higienistką szkolną, która w bardzo ciekawy sposób zaprezentowała tematykę szkodliwości palenia i odpowiadała na pytania nurtujące uczniów. Dzieci odgrywały również scenki  uczące zachowań asertywnych w sytuacjach, gdy ktoś namawia do palenia.

Koordynatorzy akcji serdecznie dziękują Rodzicom, Nauczycielom, pani  Higienistce oraz Uczniom, którzy włączyli się aktywnie w tę tak ważną dla naszego zdrowia akcję.

Opracowały: A. Kawa, K. Partyńska,  M. Zaucha

<galeria>

admin dnia 23/11/2021
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Office 365
Bezpieczna szkoła
eTwinning w naszej szkole
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Jadłospis
Oferta Edukacyjna
ePrzedszkole
Na Pożółkłej Fotografii
Przegląd Talentów
Nasze Osiągnięcia
Nasze Prace
TOP
RSS