28/09/2022
Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego  w Gruszowie Wielkim
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK W NASZYM PRZEDSZKOLU
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK W NASZYM PRZEDSZKOLU

05.11.2021r. nasze przedszkole zamieniło się w Bajkową Krainę. W salach już od rana można było spotkać, m.in. księżniczki, elfy, Śnieżkę, Roszpunkę, Elzę, Czerwonego Kapturka, Strażaka Sama, krasnoludka i liczną grupę Spider-Manów. W tym dniu przypominamy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney ’a.

Nasze spotkanie rozpoczęliśmy rozmową na temat ,,Czy dzieciom potrzebne są bajki?”. Później były zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, m.in. dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie. Były też muzyczne zgadywanki bajkowe oraz zabawy ruchowe. Nie zabrakło również pląsów i korowodów przy muzyce. Okazało się, że dzieci bardzo dobrze znają bajki i świetnie radziły sobie ze wszystkimi zadaniami, opowiadały też o swoich ulubionych bajkach i bohaterach. Radość i uśmiechy zagościły na każdej buzi. Atmosfera była wspaniała a dzień pełen wrażeń.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest również okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto wybierać, więc bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane.

Opracowała: p.Jadwiga Tabor

<galeria>

admin dnia 06/11/2021
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Office 365
Bezpieczna szkoła
eTwinning w naszej szkole
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Jadłospis
Oferta Edukacyjna
ePrzedszkole
Na Pożółkłej Fotografii
Przegląd Talentów
Nasze Osiągnięcia
Nasze Prace
TOP
RSS