26/09/2022
Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego  w Gruszowie Wielkim
Zakończenie Projektu edukacyjnego "Jesteśmy przyjaciółmi Kubusia Puchatka"
Zakończenie Projektu edukacyjnego "Jesteśmy przyjaciółmi Kubusia Puchatka"

Bardzo ciekawie i przyjemnie uczniowie klas I–III rozpoczęli naukę stacjonarną. Okazją do wspaniałej zabawy była realizacja Projektu edukacyjnego „ Tydzień z Kubusiem Puchatkiem”, opracowanym przez nauczycieli biblioteki szkolnej i edukacji wczesnoszkolnej. Celem podjętego przedsięwzięcia było rozwijanie zainteresowań czytelniczych wśród dzieci klas I–III poprzez poznanie przygód Kubusia Puchatka i jego przyjaciół ze Stumilowego Lasu.

W poniedziałek, w Międzynarodowym Dniu Kubusia Puchatka, uczniowie z poszczególnych klas zapoznali się z postacią i twórczością A. A. Milne`a - autora książki „Kubuś Puchatek” i z wielkim zainteresowaniem wysłuchali czytanych przez panią bibliotekarkę i wychowawców fragmentów lektury. Wtorek był dniem kreatywności i twórczego zaangażowania, dzieci z wielkim zapałem przystąpiły do konkursu  plastycznego i wykonały piękne portrety mieszkańców Stumilowgo Lasu. Efekty ich działań zostały zaprezentowane na wystawie „Kubuś Puchatek i jego przyjaciele”. W czwartek odbył się konkurs wiedzy o przygodach Kubusia Puchatka i jego przyjaciół, do którego uczniowie przygotowywali się korzystając z różnych źródeł dostępnych w bibliotece szkolnej (Internetu, nagrań CD i księgozbioru bibliotecznego). Przygotowany test okazał się trudny, jednak świetne przygotowanie pozwoliło wyłonić zwycięzców. Kolejnym etapem projektu było przygotowanie wystawy prac plastycznych w holu szkolnym.

Poniedziałek - 25 stycznia był dniem uroczystego zakończenia Projektu edukacyjnego „ Tydzień z Kubusiem Puchatkiem”. Uczniom wręczono dyplomy i nagrody oraz Certyfikaty Przyjaciela Kubusia Puchatka. Finałowe małe „Conieco” i seans filmowy był przyjemnym zwieńczeniem podjętych działań.

Nauczyciele biblioteki szkolnej i wychowawcy klas I-III gratulują zwycięzcom konkursów i dziękują wszystkim uczestnikom projektu. Zapraszamy za rok na kolejne urodziny Kubusia Puchatka.

Opracowała: Dorota Bzduła

<galeria>

admin dnia 27/01/2021
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Office 365
Bezpieczna szkoła
eTwinning w naszej szkole
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Urodziny Urodziny:
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Jadłospis
Oferta Edukacyjna
ePrzedszkole
Na Pożółkłej Fotografii
Przegląd Talentów
Nasze Osiągnięcia
Nasze Prace
TOP
RSS