30/09/2022
Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego  w Gruszowie Wielkim
"ZA DAR WIEDZY I DAR SERCA DZIĘKUJEMY"
"ZA DAR WIEDZY I DAR SERCA DZIĘKUJEMY"

W poniedziałek 14 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Szczególnie odświętny charakter przybrał on nie tylko przez przygotowaną na tę okazję uroczystą akademię, ale też przez róże ofiarowane w imieniu uczniów nauczycielom, będące symbolem wdzięczności za trud pracy pedagogicznej oraz przez galowe stroje uczniów, którzy w ten sposób podkreślili powagę uroczystości.

W asyście pocztów sztandarowych Szkoły Podstawowej i Gimnazjum odśpiewano hymn narodowy, po czym przewodnicząca szkoły przywitała wszystkich zebranych na uroczystości - Sekretarza Gminy Dąbrowa Tarnowska pana Stanisława Ryczka, dyrektora szkoły pana Marcina Jarzwieca, panią wicedyrektor Dorotę Bzdułę, kierownik Szkoły Filialnej w Sutkowie panią Beatę Kutę, Księży , nauczyciel Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Nr 3 w Gruszowie Wielkim oraz nauczycieli Szkoły Filialnej w Sutkowie a także uczniów.

W oficjalnej części uroczystości głos zabrał dyrektor szkoły pan Marcin Jarzwiec, który wspomniał, że Dzień Edukacji Narodowej, który został ustanowiony 27 kwietnia 1972 roku jako polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego jest kontynuacją idei jakie niosła ze sobą Komisja Edukacji Narodowej utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego 14 października 1773 roku. Właśnie 14 października - dzień u utworzenia w XVIII wieku tego centralnego organu oświatowego – ustanowiono święto polskiej oświaty zwane potocznie Dniem Nauczyciela. Pan dyrektor podkreślił, że bez oświaty nie ma rozwoju człowieka, społeczeństwa oraz cywilizacji. Zwrócił też uwagę, że polska oświata to integracja takich podmiotów jak nauczyciel, uczeń, rodzic oraz instytucje decydujące o kształcie polskiej szkoły i instytucje wspierające jej rozwój. Nadmienił jednak, że najważniejszym ogniwem w przekazywaniu wiedzy jest niewątpliwie nauczyciel, który w swoim pedagogicznym trudzie realizuje zamierzone idee kształcenia społeczeństwa. Pan dyrektor nie zapomniał dodać, że Dzień Edukacji Narodowej to święto wszystkich pracowników oświaty – również i tych, którzy, nie będąc nauczycielami, swoją pracę poświęcają na sprawne funkcjonowanie systemu oświaty. Po krótkim przemówieniu wręczył, jak co roku, nagrody dla tych nauczycieli, których wkład w nauczanie uznał za szczególny, nagrodzeni zostali również pracownicy administracyjni i pracownicy obsługi. Na koniec swego wystąpienia pan dyrektor skierował do nauczycieli podziękowania za ich pracę pedagogiczną oraz złożył serdeczne życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły

Po wystąpieniu pana dyrektora głos zabrał Sekretarz Gminy Dąbrowa Tarnowska pan Stanisław Ryczek, który w imieniu Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej pana Stanisława Początka złożył dyrekcji szkoły, nauczycielom i pracownikom życzenia z okazji ich święta.

Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna, która przybrała formę eleganckiej Gali pod nazwą „BELFRY 2013”, przygotowanej przez uczniów Szkoły podstawowej i Gimnazjum pod kierunkiem pani Barbary Kogut, pani Lucyny Krzanowskiej i pani Ewy Kijowskiej. Pomysłowość uczniów znalazła odzwierciedlenie w szczególnym uczczeniu Dnia Nauczyciela, którym było wręczenie „BELFRÓW 2013” w sześciu kategoriach:

  • Nauczyciel Przyjaciel
  • Nauczyciel Dowcipny
  • Nauczyciel Krasomówca
  • Nauczyciel Poważny
  • Nauczyciel Elegancki
  • Nauczyciel Zagadka

Nominacje zostały przyznane w drodze głosowania, w którym wzięli udział wszyscy uczniowie, wybierając nauczyciela odpowiadającego danemu typowi BELFRA.

Po krótkiej charakterystyce poszczególnych „typów nauczyciela”, wręczono „zwycięskim” nauczycielom symboliczne laury oraz uhonorowano piosenką. Gala, będąca rodzajem podziękowania i uznania dla nauczycieli, była efektem wnikliwych obserwacji przez uczniów „nauczycielskich poczynań dydaktyczno – pedagogicznych”, a przez nauczycieli została przyjęta ciepło i z uśmiechem.

Na zakończenie uroczystości przedstawiciele samorządów klasowych wręczyli wszystkim nauczycielom oraz pracownikom szkoły symboliczne róże, będące wyrazem ich uznania i podziękowania za codzienny trud niełatwej pracy z dziećmi i młodzieżą.

Zapraszamy do galerii.

admin dnia 17/10/2013
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Office 365
Bezpieczna szkoła
eTwinning w naszej szkole
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Jadłospis
Oferta Edukacyjna
ePrzedszkole
Na Pożółkłej Fotografii
Przegląd Talentów
Nasze Osiągnięcia
Nasze Prace
TOP
RSS