30/09/2022
Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego  w Gruszowie Wielkim
Walentynki z biblioteką i kołem plastycznym!
Walentynki z biblioteką i kołem plastycznym!

Walentynki to  czas  radości, życzliwości i przyjaźni. To również czas, kiedy robimy swoim najbliższym miłe i urocze niespodzianki. Tak też było i u nas. Biblioteka szkolna i koło plastyczne  przygotowały w czwartkowe popołudnie  wiele atrakcji, na które dzieci czekały już od samego rana.

Warsztaty plastyczne – cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.  Dzieci wykonywały piękne walentynkowe kartki dla swoich przyjaciół i najbliższych. Wszyscy wysłuchali legendy o świętym Walentym i poznali historię tego święta. Wiele radości sprawiły dzieciom gry i zabawy oparte na wzajemnej życzliwości i sympatii. Trzeba było wykazać się talentami plastycznymi, literackimi i sprytem, bo  uczniowie, którzy spotkali się z nami w tym dniu mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat dnia zakochanych w quizie wiedzy o walentynkach oraz wyjaśnić związki frazeologiczne związane z sercem, symbolem miłości.  Ale nie tylko,  trzeba było też wykazać się znajomością książek! Dzieci łączyły w pary znanych bohaterów literackich i filmowych: Pszczółka Maja i… (Gucio), Kopciuszek i… (Książę), Jaś i… (Małgosia), Shrek i…(Fiona) itd. Osoby, które poprawnie odpowiedziały na pytania jako pierwsze mogły skosztować pysznego deseru. Chętnych nie brakowało, bo każdy chciał sprawdzić, czy przy pomocy św. Walentego dopisze mu szczęście. Na koniec kolejna niespodzianka! Gofry z bitą śmietaną wykonane przez wszystkie dzieci!

Walentynki przygotowane przez szkolną bibliotekę i koło plastyczne służyły promocji czytelnictwa oraz propagowaniu zasady życzliwości i grzeczności. Uśmiechów i radości tego dnia było wiele, przecież to WALENTYNKI!

Opracowała: Elżbieta Kaczocha

<galeria>

admin dnia 16/02/2020
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Office 365
Bezpieczna szkoła
eTwinning w naszej szkole
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Jadłospis
Oferta Edukacyjna
ePrzedszkole
Na Pożółkłej Fotografii
Przegląd Talentów
Nasze Osiągnięcia
Nasze Prace
TOP
RSS