30/09/2022
Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego  w Gruszowie Wielkim
Akcja "Razem na Święta"
Akcja "Razem na Święta"

Święta Bożego Narodzenia są doskonałą okazją do udzielenia pomocy potrzebującym. Szkolne Koło Wolontariatu, działające z ramienia Samorządu Uczniowskiego, wzięło udział w corocznej akcji organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej – „Razem na Święta”.

W tym roku zdecydowaliśmy się pomóc naszym małym przyjaciołom, którzy towarzyszą nam każdego dnia, a których problemów często nie zauważamy – czworonogom. Akcję w naszej szkole koordynowały pani Małgorzata Zaucha i pani Anna Więcek. Dzięki hojności naszych uczniów, udało nam się zebrać kwotę, za którą zakupiliśmy 60 kg karmy dla psów i 30 kg karmy dla kotów.

Pokarm dla zwierząt został przekazany na rzecz Azylu dla psów i kotów w Tarnowie. Wraz z przedstawicielkami Samorządu Uczniowskiego odwiedziłyśmy podopiecznych schroniska. Na chwilę obecną placówka udziela pomocy około stu psom i kilkunastu kotom. Niektóre czworonogi uległy wypadkom, inne zostały porzucone. Część z nich wymaga systematycznej pomocy weterynaryjnej, co bezpośrednio wiąże się z obciążeniem finansowym.

Bardzo cieszymy się, że mogliśmy przynajmniej w małym stopniu pomóc zwierzakom, a radość w oczach pracowników schroniska zmotywowała nas do zorganizowania stałej pomocy dla podopiecznych Azylu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję. Mamy nadzieję, że z roku na rok będziemy rozszerzać zakres naszej pomocy.

Pamiętajmy, że dostrzeżenie tych najmniejszych i bezbronnych, a także gotowość do poświęcenia się dla nich, czyni nas wielkimi!

Opracowała: Anna Więcek

<galeria>

admin dnia 23/12/2019
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Office 365
Bezpieczna szkoła
eTwinning w naszej szkole
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Jadłospis
Oferta Edukacyjna
ePrzedszkole
Na Pożółkłej Fotografii
Przegląd Talentów
Nasze Osiągnięcia
Nasze Prace
TOP
RSS