01/10/2022
Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego  w Gruszowie Wielkim
Pożegnania nadszedł czas - zakończenie roku szkolnego 2012/2013
Pożegnania nadszedł czas - zakończenie roku szkolnego 2012/2013

Dzisiaj dzwonek szkolny zabrzmiał ostatni raz. Pożegnaliśmy nim rok szkolny 2012/2013. Jak, zapewne, dla wszystkich uczniów w Polsce ,tak i dla uczniów Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 3 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Gruszowie Wielkim, nadeszły upragnione wakacje.

Dzień zakończenia roku szkolnego rozpoczął się Mszą Świętą, po której uczniowie nauczyciele i rodzice udali się do budynku szkoły, gdzie odbyła się uroczysta akademia. Swoją obecnością zaszczycili ją: Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej pan Stanisław Początek, radna i sołtys Gruszowa Wielkiego pani Józefa Taraska, przedstawiciel Rady Rodziców i radna Sutkowa pani Gabriela Dudek, przewodnicząca Rady Rodziców pani Agnieszka Węgiel, proboszcz parafii Gruszów Wielki ks. Stanisław Żurat. Uczennica prowadząca akademię przywitała również dyrektora szkoły pana Marcina Jarzwieca, wicedyrektor panią Dorotę Bzdułę, wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły, rodziców oraz uczniów.

Akademia rozpoczęła się wystąpieniem pana dyrektora Marcina Jarzwieca, który w szczególnych słowach pożegnał przede wszystkim uczniów klas trzecich gimnazjum, mówiąc, że w ciągu ich trzech lat nauki w gimnazjum z radością obserwował, jak dojrzewają do nowych wyzwań zarówno dydaktycznych jak i życiowych. Podkreślił, iż ma nadzieję, że, już jako absolwenci gimnazjum w Gruszowie Wielkim, będą zdobytą tu wiedzę i doświadczenie wykorzystywać w innych szkołach i w dalszym życiu. W przemówieniu pana dyrektora nie zabrakło również słów podziękowania za wsparcie dla szkoły, płynące od pana burmistrza Stanisława Początka, od radnych oraz od rodziców, bez których, jego zdaniem, szkoła nie mogłaby w pełni funkcjonować. Pan dyrektor podziękował również za całoroczną pracę nauczycielom i pracownikom obsługi oraz uczniom za wytrwałość w „zmaganiach z nauką”. Na koniec życzył wszystkim udanego wypoczynku. Wiele ważnych słów padło też podczas przemówienia pana burmistrza Stanisława Początka, który również podkreślił niekwestionowaną wartość współpracy rodziców ze szkołą, dzięki której szkoła staje się w pełni wartościowa. Pan burmistrz podziękował dyrekcji oraz nauczycielom za pedagogiczny trud, życzył im i uczniom udanych wakacji. Głos zabrała również przedstawiciel Rady Rodziców i radna Sutkowa pani Gabriela Dudek. W ciepłych słowach wyraziła wdzięczność dyrekcji i nauczycielom za ich pracę, a uczniom pogratulowała sukcesów w nauce. Podobne słowa do społeczności szkolnej skierowała radna i sołtys Gruszowa Wielkiego pani Józefa Taraska, dodatkowo dziękując dyrekcji szkoły za owocną współpracę.

Kolejną częścią uroczystości było wręczenie przez pana dyrektora i panią wicedyrektor świadectw z wyróżnieniem oraz wręczenie nagród uczniom, którzy w roku szkolnym 2012/2013 osiągnęli najlepsze wyniki w nauce. Dla rodziców tych uczniów przekazano listy gratulacyjne. Wyróżnionym uczniom, oprócz dyrekcji szkoły, gratulował także pan burmistrz.

Po części oficjalnej miała miejsce część artystyczna przygotowana przez uczniów klas drugich gimnazjum pod kierunkiem pani Katarzyny Fijał i pani Elżbiety Kaczochy . Występ przyjął formę kabaretu, a biorący w nim udział uczniowie w humorystyczny sposób wyrażali się o podejmowanym przez nich trudzie nauki, próbie zapomnienia o szkolnej rzeczywistości, ale w końcu doszli do wniosku, że nigdzie nie jest tak dobrze jak w ….... Gimnazjum. Atrakcją kabaretu był taniec wykonany przez uczniów klasy III, IV i V szkoły podstawowej, przygotowany pod kierunkiem pani Barbary Kogut.

W części artystycznej nie zabrakło pożegnalnych słów uczniów klas trzecich gimnazjum, skierowanych do dyrekcji, ich wychowawców oraz nauczycieli. Już jako absolwenci dziękowali oni za to, że przez trzy lata nauki, uczący starali się nie tylko przekazywać im wiedzę, ale też czynić ich wartościowymi ludźmi.

Zakończenie uroczystej akademii „zabrzmiało ostatnim dzwonkiem”, po którym po raz ostatni w tym roku szkolnym, uczniowie udali się z wychowawcami do klas, aby otrzymać świadectwa i rozpocząć upragnione wakacje.

Zapraszamy do galerii.

admin dnia 30/06/2013
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Office 365
Bezpieczna szkoła
eTwinning w naszej szkole
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Jadłospis
Oferta Edukacyjna
ePrzedszkole
Na Pożółkłej Fotografii
Przegląd Talentów
Nasze Osiągnięcia
Nasze Prace
TOP
RSS