27/09/2020
Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego  w Gruszowie Wielkim
WYJAZDOWE MIKOŁAJKI!
WYJAZDOWE MIKOŁAJKI!

5 grudnia, zgodnie z naszą tradycją, uczniowie klas IV-VIII udali się na mikołajkową wycieczkę. Tym razem wybraliśmy Wiśnicz i siedemnastowieczną twierdzę – jedną z największych w Rzeczypospolitej. Zwiedziliśmy miejsce, w którym przenikają się wiek XVII z XXI. Historia zamku jest niezwykła, pełna tajemnic i zaskakujących historii. Kilkakrotnie odwiedziła go nawet sama królowa Bona! Po zwiedzaniu udaliśmy się na warsztaty alchemiczne, gdzie w scenerii wiśnickiego zamku przenieśliśmy się do czasów, w których alchemia była sztuką niezwykłą. Wysłuchaliśmy pogadanki historycznej połączonej z wybuchowymi doświadczeniami i sami wykonaliśmy perfumy! Swoją wizytę w murach gościnnego zamku zakończyliśmy całkiem współcześnie! Udaliśmy się w podróż po zamku w technologii VR.

Kolejne atrakcje zaliczyliśmy w Krakowie na Targach Bożonarodzeniowych. Czekały tam na nas wszechobecne dźwięki kolęd, zapach choinki i całe mnóstwo kolorowych światełek, dzięki którym poczuliśmy niezwykłą atmosferę świątecznego klimatu. Wśród specjałów znaleźliśmy pieczone kasztany, owoce w czekoladzie, pierniczki , gofry i inne pyszności. Podziwialiśmy drewniane szopki, stroiki i ozdoby choinkowe. Każdy znalazł coś dla siebie.

Szkoda, że mikołajki są tylko raz w roku! Cóż, chętnie tu wrócimy, bo Kraków to jedno z najpiękniejszych miast w Europie, a Jarmark Bożonarodzeniowy nie ma sobie równych! 

Opracowała: Elżbieta Kaczocha

<galeria>

admin dnia 08/12/2019
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Bezpieczna szkoła
eTwinning w naszej szkole
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Jadłospis
Oferta Edukacyjna
ePrzedszkole
Na Pożółkłej Fotografii
Przegląd Talentów
Nasze Osiągnięcia
Nasze Prace
TOP
RSS