01/10/2022
Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego  w Gruszowie Wielkim
Bierzemy udział w akcji "Szkoła pamięta"
Bierzemy udział w akcji "Szkoła pamięta"
Nasza szkoła  włączyła się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”. Celem tej inicjatywy było zorganizowanie działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia. Kulminację tych aktywności zaplanowano na 25 października 2019 r. – ostatni piątek przed 1 listopada.

Zbliżają się dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Porządkujemy groby i zapalamy znicze. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań. Dlatego też cała społeczność szkolna zgromadziła się przy tablicy upamiętniającej fundatora szkoły w Gruszowie Wielkim –Władysława Sikory. Pan dyrektor wyraził naszą wdzięczność dla człowieka, który nie zapomniał o swoich korzeniach , a dla nas  jest przykładem prawdziwego patriotyzmu i miłości do „małej ojczyzny.” Znicz i bukiet jesiennych kwiatów  to wyraz naszej wdzięczności za wielkie serce i ofiarność.

Następnie wszyscy udali się na cmentarz aby zapalić znicze na grobach księdza proboszcza , zmarłych nauczycieli i pracowników szkoły. Krótka modlitwa, zapalone znicze to znak naszego szacunku i pamięci o ludziach, którzy byli dla nas prawdziwym wzorem, bo przecież „umarłych wieczność  dotąd trwa ,dokąd pamięcią  im się płaci”.

Opracowała: Elżbieta Kaczocha

<galeria>

admin dnia 28/10/2019
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Office 365
Bezpieczna szkoła
eTwinning w naszej szkole
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Jadłospis
Oferta Edukacyjna
ePrzedszkole
Na Pożółkłej Fotografii
Przegląd Talentów
Nasze Osiągnięcia
Nasze Prace
TOP
RSS