01/10/2022
Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego  w Gruszowie Wielkim
UCZNIOWIE INSPIRUJĄ UCZNIÓW
UCZNIOWIE INSPIRUJĄ UCZNIÓW

Wprowadzony kilka lat temu w gimnazjum obowiązek realizowania przez uczniów projektów edukacyjnych obliguje młodzież klas II i III do wybrania tematu projektu, jego wykonania oraz zaprezentowania efektów swojej pracy uczniom i nauczycielom. Projekty są najczęściej wyrazem zainteresowań i pasji uczniowskich, każdy uczeń może wyjść z inicjatywą i zająć się opracowaniem tematu związanego z przedmiotem, który najbardziej lubi i w którym może wykazać swoje umiejętności. Projekty są zatem motywacją do działań dla wszystkich uczniów, każdy bowiem może pokazać, w czym „jest dobry”. Jednak projekt, który jest obowiązkiem dla jednych, dla innych może być inspiracja do działań. Taka sytuacja zdarzyła się w naszym Gimnazjum.

W tym roku szkolnym uczennice klasy II b, realizując projekt edukacyjny pod hasłem: „Czy współcześni młodzi ludzie mają problem z używkami?, zainspirowały do pozytywnych działań innych uczniów naszego Gimnazjum. Pracując nad realizacją projektu, zorganizowały i przeprowadziły w miesiącu maju wśród uczniów Gimnazjum dwa konkursy – plastyczny i literacki – pod wspólnym tematem: „STOP! UZALEŻNIENIOM”. Konkursy spotkały się z odzewem wśród rówieśników, którzy wzięli w nich udział i wykonali wymagane prace. Jury w składzie: p. Małgorzata Pytka, p. Lucyna Krzanowska, p. Katarzyna Fijał oraz uczennice realizujące projekt wytypowały prace zwycięskie:

Konkurs plastyczny:

I miejsce – Weronika Ryczek kl. III B
II miejsce – Natalia Sroka kl. III B
III miejsce – Maria Rygielska kl. III B i Joanna Stanek kl. III A

Konkurs literacki:

I miejsce – Agnieszka Rzeźnik kl. III B
II miejsce – Angelika Irla kl. I A

Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 31 maja i zbiegło się ze Światowym Dniem Bez Tytoniu. Nagrody dla zwycięzców zostaną wręczone w dniu prezentacji działań związanych z realizacją projektu.

W galerii prezentujemy prace zwycięskie wraz z ich autorami.

admin dnia 11/06/2013
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Office 365
Bezpieczna szkoła
eTwinning w naszej szkole
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Jadłospis
Oferta Edukacyjna
ePrzedszkole
Na Pożółkłej Fotografii
Przegląd Talentów
Nasze Osiągnięcia
Nasze Prace
TOP
RSS