30/09/2022
Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego  w Gruszowie Wielkim
"Ostatni raz z moją klasą..."-Zakończenie roku szkolnego 2018/19
"Ostatni raz z moją klasą..."-Zakończenie roku szkolnego 2018/19

„Ostatni raz z moja klasą..” – to słowa piosenki, które  stały się mottem przewodnim tegorocznej uroczystej akademii kończącej rok szkolny 2018/19. Jak co roku, dzień ten rozpoczął się Mszą Świętą odprawioną przez proboszcza Parafii w Gruszowie Wielkim ks. Józefa Szczęśniaka.  Po niej, wszyscy udali się do budynku szkoły, gdzie miała miejsce oficjalna część uroczystości. Na początku  pan dyrektor Marcin Jarzwiec odczytał  List Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej pana Krzysztofa Kaczmarskiego skierowany do Uczniów, Nauczycieli i Rodziców, w którym podziękował za trud, jaki podjęli oni w mijającym roku szkolnym oraz pogratulował osiągniętych wyników. Następnie Dyrektor Szkoły w swoim przemówieniu nawiązał do początków tworzenia gimnazjum, przypomniał absolwentów ówczesnej, ostatniej  ósmej klasy i z żalem pożegnał odchodzący z naszej szkoły oddział gimnazjalny. W dalszej kolejności pan Marcin Jarzwiec, razem z panią Martą Gadziałą – pierwszym dyrektorem  gimnazjum, poprosili o wystąpienie nauczycieli , których już nie zobaczymy w nowym roku szkolnym, tj. panią M. Pytka,  pana R. Pacześniowskiego oraz panią J. Płanetę.  Wspólnie podziękowali za lata współpracy i ich osobisty wkład w kształtowanie obecnego wizerunku szkoły oraz wręczyli kwiaty wraz z symbolicznymi upominkami.

W kolejnej części rozdano świadectwa z wyróżnieniem i nagrody uczniom, którzy w minionym roku szkolnym osiągnęli najlepsze wyniki w nauce i tym, którzy  odnieśli sukcesy w różnorodnych konkursach. Uczennice, Wiktoria Chalama oraz Gabriela Węgiel, zostały szczególnie wyróżnione za najwyższą średnią ocen w naszej szkole i otrzymały    statuetki  ufundowane przez Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej. Był to niezwykle doniosły moment uroczystości, gdyż cała społeczność szkolna zobaczyła tych, z których można czerpać przykład właściwego zachowania i wytrwałego dążenia do celu, jakim jest uzyskiwanie jak najlepszych ocen na świadectwie.

Dopełnieniem części oficjalnej było wystąpienie  przedstawicieli  klasy trzeciej oraz ósmej, którzy w pełnych ciepła i wzruszających słowach, podziękowali  dyrekcji  oraz nauczycielom  za  otrzymaną  wiedzę,  opiekę  i  wychowanie.  Nie  zapomnieli o swoich młodszych kolegach, do których  również skierowali słowa pożegnania.

Ostatnim punktem uroczystości była część artystyczna, przygotowana przez klasę VII pod kierunkiem pani Barbary Kogut i Beaty Kuty – autorki dekoracji.  Akademia przyjęła formę rozprawy sądowej, w trakcie której oskarżeni absolwenci musieli zmierzyć się z  zarzutami  prokuratora i wysłuchać wyroku sędziego. Górująca nad wszystkimi  Temida, pilnowała porządku i czuwała nad praworządnością sądu.

Tradycyjnie na zakończenie akademii rozbrzmiał, ostatni w tym roku szkolnym, dzwonek obwieszczający „KONIEC NAUKI”, po którym uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas, aby odebrać świadectwa i rozpocząć upragnione wakacje.

Drodzy Absolwenci! Kroczcie śmiało przed siebie, w swoich dążeniach nie zniechęcajcie się tym, że czasem trzeba zejść z wybranej przez siebie drogi. Nieście w sobie mądrość i radość! Powodzenia!

Drodzy Uczniowie! Dyrekcja oraz Nauczyciele życzą Wam wspaniałych, pełnych słońca i przygód WAKACJI.

Opracowała: Barbara Kogut

<galeria>

admin dnia 20/06/2019
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Office 365
Bezpieczna szkoła
eTwinning w naszej szkole
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Jadłospis
Oferta Edukacyjna
ePrzedszkole
Na Pożółkłej Fotografii
Przegląd Talentów
Nasze Osiągnięcia
Nasze Prace
TOP
RSS