01/10/2022
Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego  w Gruszowie Wielkim
Niezapomniany Dzień Dziecka!
Niezapomniany Dzień Dziecka!

Piżamy, śpiwory, dobry humor, energia – to obowiązkowe wyposażenie naszych uczniów w piątkowy wieczór ! Tak przygotowane klasy: IV, V, VI, VII, VIII, III gimnazjum zebrały się na placu szkolnym aby rozpocząć długo oczekiwaną „Noc w szkole”. Plan letniego wieczoru był bardzo napięty, gra terenowa, wspólne przygotowanie kolacji, piżamowy pokaz mody, dyskoteka, straszny film, pogaduchy do poduchy i wreszcie sen na sali gimnastycznej! O godzinie 20.00 siedem drużyn, wspólnie z opiekunami, rozpoczęło zabawę. Oj! Nie było łatwo! Zadbała o to nasza anglistka, która przygotowała grę terenową wykorzystując do tego aplikację  na smartfona „Actionbound”. Wspólne robienie zdjęć pod drzewem i przy najbliższym znaku drogowym, układanie napisu „Gruszów Wielki” z kamieni, malowanie wąsów  całej drużynie, szukanie misternie ukrytych kodów qr, to tylko niektóre z zadań, które czekały na drużyny w czasie gry terenowej. Najwięcej radości sprawiło przygotowanie pierogów z truskawkami i sprawdzanie umiejętności poetyckich naszych uczniów. Po emocjach nastąpiło rozstrzygnięcie zabawy. Najlepszymi zespołami okazały się:  „Osiem krasnoludków”, „Elwariato” oraz „Team czosnek”.Potem przyszedł czas na kolację, tu wszyscy mieli okazję wykazać się umiejętnościami kulinarnymi, były kanapki, zapiekanki, tosty, gofry i naleśniki. Nic się nie zmarnowało! Apetyty i humory dopisywały wszystkim bez wyjątku. Pokaz piżamowej mody zdecydowanie wygrała klasa VI, jednorożce wykonały popisowy taniec nagrodzony gromkimi brawami. Bardzo trudny do rozstrzygnięcia okazał się wybór miss i mistera wieczoru. Wreszcie, decyzją wszystkich zgromadzonych, zwyciężyli Gabrysia Węgiel, Kamil Korzec i Szymon Pyzik.

Przyszedł czas na szaloną dyskotekę. Punktualnie o 24.00 wesoły korowód ruszył na dziedziniec . I wtedy okazało się, że naszą szkołę zamieszkują duchy!!! Naprawdę !!! Niedowiarków prosimy o kontakt z uczestnikami „Nocy w szkole”. Spotkać można było upiorne zjawy, które ukryte w cieniu złowrogich drzew, przyglądały się wesołej zabawie. Kim były, nikt nie wie i lepiej niech to pozostanie tajemnicą, a kto wie, może znowu spotkamy je w przyszłym roku? Po dyskotekowych szaleństwach nastąpił pokaz filmu „Piraci z Karaibów”, a później okazało się, że już świta. W klasie IV odbyła się jeszcze regularna bitwa na poduszki, w której każdy wojownik okazał się zwycięzcą. Już od 6 rano  zmęczonych uczestników imprezy odbierali stęsknieni rodzice.

Okazało się, że sobota we wszystkich domach była wyjątkowo cicha i spokojna,  piżamowe szaleństwa trzeba było odespać! W poniedziałek wszyscy opowiadali o naszej szkole, tak innej i niesamowitej nocą.

Opracowała: Elżbieta Kaczocha

<galeria>

admin dnia 04/06/2019
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Office 365
Bezpieczna szkoła
eTwinning w naszej szkole
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Jadłospis
Oferta Edukacyjna
ePrzedszkole
Na Pożółkłej Fotografii
Przegląd Talentów
Nasze Osiągnięcia
Nasze Prace
TOP
RSS