22/10/2019
Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Gruszowie Wielkim
Pięknie jest wiosną na całym świecie...
Pięknie jest wiosną na całym świecie...

Pięknie jest wiosną na całym świecie.
Wiosna pozdrawia nas barwnym kwieciem,
Zielenią traw i ptaków śpiewem,
Radosnym słońcem świecącym na niebie.
Przynosi ona ze sobą wiele.

Wiosna to czas, na który z utęsknieniem czekają wszyscy – zarówno dzieci, jak i dorośli. To czas, kiedy chowamy czapki, rękawiczki i szaliki głęboko do szuflady i przygotowujemy się na nadejście cieplejszych, przyjemniejszych dni.

25 marca 2019 roku dzieci z oddziału przedszkolnego powitały wiosnę okolicznościowym przedstawieniem przygotowanym pod kierunkiem wychowawczyń – p. Teresy Fryz i p. Jadwigi Tabor. Obejrzeli je uczniowie  klas I, II i III, rodzice oraz nauczyciele. Były kwiatki, były budzące się po zimowym śnie zwierzęta, były ptaki, kolorowe motyle i wreszcie pani wiosna.

Następnie rozstrzygnięto konkurs plastyczny na najpiękniejszą Marzannę.

W drugiej części spotkania dzieci w mieszanych drużynach odpowiadały na wiosenne pytania konkursowe. Reprezentanci poszczególnych drużyn rywalizowali ze sobą w różnych konkurencjach. Były to np.: ,,Wiosenne skojarzenia”, ,,Wiosenna krzyżówka”, ,,Co do czego pasuje ?”, Wiosenne pytania”, czy też ,,Wiosenne puzzle”. Najlepsza okazała się drużyna ,,zielonych”, która zgromadziła największą liczbę punktów – 27 , na drugim miejscu uplasowała się drużyna ,,niebieskich” - 25,5 pkt.,  a miejsce trzecie zajęła drużyna ,,czerwonych” – 24 pkt. 

Całość spotkania zakończyło wspólne palenie Marzanny wykonanej przez uczniów. Liczymy na to, że wiosna usłyszała nasze wołania i już bezzwłocznie rozgości się u nas na dobre.

Opracowała: Jadwiga Tabor

<galeria>

admin dnia 31/03/2019
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Bezpieczna szkoła
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
TOP
RSS