26/09/2022
Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego  w Gruszowie Wielkim
Europejski projekt partnerski "Let's meet in etwinning!"
Europejski projekt partnerski "Let's meet in etwinning!"

W grudniu 2018r.  uczniowie  klasy VII  zakończyli europejski projekt edukacyjny   „Let’s meet in etwinning!”, który wspólnie ze szkołami z Czech i Wloch realizowali od kwietnia 2018roku .

Projekt powstał  na platformie eTwinning, która zrzesza szkoły z Europy za pośrednictwem mediów elektronicznych i jest płaszczyzną  do wymiany doświadczeń,  podnoszenia umiejętności z zakresu posługiwania się narzędziami TIK, komunikowania się w języku obcym  oraz rozwoju zawodowego.

Celem projektu realizowanego przez naszych uczniów bylo rozwijanie sprawności językowych w zakresie komunikowania się  w języku angielskim  oraz doskonalenie  umiejętności związanych z  wykorzystaniem narzędzi TIK. Uczniowie pracowali na platformie Twinspace, na której zamieszczali posty, wysyłali emaile do kolegów z innych krajow, wypowiadali się na forum.   Przygotowali  krótkie filmy oraz prezentacje multimedialne o swoich szkołach,  na podstawie których opracowali  podobieństwa i różnice w systemie edukacyjnym poszczególnych szkół w programie Toony Tool . Pracowali również  na wirtualnych tablicach- padletach, na których wypowiadali się o swoich zainteresowaniach.

Udział w projekcie spełnił nie tylko cel dydaktyczny, ale przede wszystkim zmotywował uczniów do pełniejszego zaangażowania  w naukę języka obcego dając im możliwość skonfrontowania swojej wiedzy i  umiejętności z umiejętnościami rówieśników z innych państw europejskich.

Opracowała: Barbara Kogut

<galeria>

admin dnia 03/01/2019
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Office 365
Bezpieczna szkoła
eTwinning w naszej szkole
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Urodziny Urodziny:
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Jadłospis
Oferta Edukacyjna
ePrzedszkole
Na Pożółkłej Fotografii
Przegląd Talentów
Nasze Osiągnięcia
Nasze Prace
TOP
RSS