26/09/2022
Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego  w Gruszowie Wielkim
"Betlejemska noc nie była raz, Betlejemska noc się powtarza"
"Betlejemska noc nie była raz, Betlejemska noc się powtarza"

Przyszła nareszcie chwila ciszy uroczystej,

Stało się — między ludzi wszedł Mistrz wiekuisty

                        Cyprian Kamil Norwid

 

Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły. Chwile wspólnie spędzone w ciepłej atmosferze, budzą w naszych sercach wyjątkowy spokój i wielką radość. Jak co roku, w naszej Szkole także świętowaliśmy przyjście na świat Jezusa. Uczniowie wraz z wychowawcami zasiedli do stołów, aby wspólnie skosztować tradycyjnych potraw wigilijnych. Czas spędzony w kameralnym gronie był również okazją do łamania się opłatkiem, składania świątecznych życzeń i kolędowania.

O świąteczny nastrój całej społeczności szkolnej zadbali w szczególności uczniowie klas I-III, którzy pod kierunkiem swoich nauczycieli przygotowali program artystyczny. Mieliśmy przyjemność obejrzeć w ich wykonaniu piękny spektakl, przedstawiający historię Narodzenia Jezusa Chrystusa. Poszczególne sceny jasełkowe przeplatane były kolędami i pastorałkami, co dodatkowo podkreśliło świąteczny charakter przedstawienia. Dzieci w fantastyczny sposób odegrały swoje role, prezentując talenty aktorskie, wokalne i instrumentalne. Ogrom pracy i serca, włożony do stworzenia tego wyjątkowego widowiska, został nagrodzony gromkimi brawami całej publiczności.

Oprócz nauczycieli, uczniów i rodziców, swoją obecnością zaszczycili nas Wiceburmistrz Dąbrowy Tarnowskiej – Pan Stanisław Ryczek, Pracownicy Centrum Usług Wspólnych – Pani Anna Kopeć, Pani Stefania Kądzielawa, Pani Sylwia Dąbroś oraz Radna i Sołtys Gruszowa Wielkiego – Pani Józefa Taraska.

Wspólne spotkanie dopełniły życzenia złożone przez pana dyrektora Marcina Jarzwieca, a także przybyłych gości.  Pełne życzliwości słowa, które usłyszeliśmy, doskonale wpisały się w istotę Bożego Narodzenia.

Świąteczny czas jest dla nas szansą spędzenia wspaniałych chwil w gronie bliskich nam osób. Zatrzymajmy się więc na chwilę i spójrzmy na otaczający nas świat i na ludzi, których mamy wokół siebie. Nie dopuśćmy do tego, aby pęd codziennego życia odebrał nam magię Świąt. Niech w naszych sercach zapanuje pokój, a chwila zadumy pozwoli nam dostrzec to, co w życiu najcenniejsze.

Wesołych Świąt!

Opracowała: Anna Michalczyk

<galeria>

admin dnia 25/12/2018
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Office 365
Bezpieczna szkoła
eTwinning w naszej szkole
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Urodziny Urodziny:
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Jadłospis
Oferta Edukacyjna
ePrzedszkole
Na Pożółkłej Fotografii
Przegląd Talentów
Nasze Osiągnięcia
Nasze Prace
TOP
RSS