28/09/2022
Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego  w Gruszowie Wielkim
Dzień Doradztwa Zawodowego w Szczucinie
Dzień Doradztwa Zawodowego w Szczucinie

28 listopada 2018 roku uczniowie klasy VII, VIII i oddziału gimnazjalnego brali udział w  Dniu Doradztwa Zawodowego w Szczucinie, którego celem było zaprezentowanie oferty edukacyjno-zawodowej PCEiKZ uczniom okolicznych Szkół Podstawowych.

Podczas zajęć praktycznych  nasi uczniowie poznali działanie różnych maszyn i urządzeń, wśród których nie zabrakło nowoczesnych obrabiarek numerycznych CNC1 i CNC. Odbyły się pokazy ślusarskie, spawania, toczenia, jak również praca na frezarkach-szlifierkach.

 Lokalni przedsiębiorcy wystawili stoiska zachęcające przyszłych uczniów szkoły branżowej do odbywania u nich praktyk zawodowych w celu zdobycia różnych kwalifikacji. Stoiska przygotowali: Tankpol+ Complex-Bud, sklep spożywczy Groszek, stolarnie ( p. Kupiec, p. Chudy), piekarnia Kłos, zakład fryzjerski (p. Urbanik), zakład Vega (p. Zając).

Duże  wrażenie zrobiła na uczniach nowoczesna pracownia teleinformatyczna  oraz pracownia elektroniczno-informatyczna. Nauczyciele zaprezentowali  sprzęt komputerowy,  dzięki któremu uczniowie mogą na żywo uczestniczyć w zajęciach i wykładach prowadzonych na wyższych uczelniach.

Ciekawym punktem były spotkania z doradcami zawodowymi z Hufca Pracy z Dąbrowy Tarnowskiej i z Młodzieżowego Centrum Kariery z Tarnowa, jak również zajęcia z paniami z Centrum Dietetycznego Naturhouse, na których uczniowie nie tylko  zapoznali się z pracą dietetyka, ale również dokonali analizy masy i składu swojego ciała.

Przygotowana przez szkołę oferta edukacyjna była odebrana przez uczniów z dużym zainteresowaniem i już teraz są wśród nich tacy, którzy planują kontynuować edukację w PCEiKZ.

Opracowała: Kogut Barbara

<galeria>

admin dnia 04/12/2018
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Office 365
Bezpieczna szkoła
eTwinning w naszej szkole
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Jadłospis
Oferta Edukacyjna
ePrzedszkole
Na Pożółkłej Fotografii
Przegląd Talentów
Nasze Osiągnięcia
Nasze Prace
TOP
RSS