26/09/2022
Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego  w Gruszowie Wielkim
Szkolny Przegląd Piosenki Patriotycznej
Szkolny Przegląd Piosenki Patriotycznej

Już za kilkanaście dni, w całym kraju będziemy obchodzić święto szczególne – 100. Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji, w ramach projektu „Razem dla Niepodległej”, 24 października w naszej Szkole odbył się Przegląd Piosenki Patriotycznej. Główną ideą tego wydarzenia było kultywowanie tradycji i postaw, kształtujących świadomość narodową uczniów oraz zapoznanie ich z najpiękniejszymi pieśniami i piosenkami, związanymi z historią naszej Ojczyzny. Dzieci i młodzież mogły wspaniale wykorzystać swoje muzyczne talenty, wyrażając tym samym miłość i szacunek do Polski.

W przeglądzie wzięli udział uczniowie klas I-III, IV-VIII i klasy III gimnazjum. Mieliśmy przyjemność wysłuchać wielu kompozycji, śpiewanych przez solistów, duety i zespoły klasowe. Podczas prezentacji wybrzmiały utwory takie jak: „Rota”, „Przybyli ułani pod okienko”, „Rozkwitały pąki białych róż”, „O mój rozmarynie”, „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna” i inne.

Uczniowie z wielkim zaangażowaniem przygotowali wszystkie występy. Zadbali o swoje prezentacje nie tylko pod względem muzycznym. Wyjątkowość i charakter śpiewanych utworów podkreślili także eleganckim ubiorem i ciekawą choreografią.

Wszyscy występujący uczniowie dali wspaniały wyraz swojego patriotyzmu. W przepiękny sposób pokazali swoją miłość do Ojczyzny, a także chęć działania na jej rzecz. Postawa, którą zaprezentowali, została wyróżniona przez Pana Dyrektora, który każdemu uczestnikowi wręczył pamiątkowy dyplom. Po zakończonych występach, na śpiewających czekał słodki upominek.

Przegląd został przygotowany przez p. Lucynę Krzanowską i p. Annę Michalczyk, które opracowały jego formę i warstwę artystyczną.

Serdecznie dziękujemy wszystkim wychowawcom, nauczycielom, i rodzicom, którzy wspierali uczestników w przygotowaniach do występów. Szczególne podziękowania kierujemy do p. Doroty Bzduły i p. Dominiki Sosin, które pomogły w organizacji tego wydarzenia.

Przypominamy również, że finał projektu „Razem dla Niepodległej” odbędzie się 6 listopada w Publicznej Szkole Podstawowej w Nieczajnie Górnej.

Opracowały: Anna Michalczyk i Lucyna Krzanowska

<galeria>

admin dnia 28/10/2018
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Office 365
Bezpieczna szkoła
eTwinning w naszej szkole
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Urodziny Urodziny:
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Jadłospis
Oferta Edukacyjna
ePrzedszkole
Na Pożółkłej Fotografii
Przegląd Talentów
Nasze Osiągnięcia
Nasze Prace
TOP
RSS