28/09/2022
Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego  w Gruszowie Wielkim
"Nie wątp w błękit nieba, gdy nad twoim dachem stoją ciemne chmury"
"Nie wątp w błękit nieba, gdy nad twoim dachem stoją ciemne chmury"

Dzień 22 czerwca – dzień zakończenia roku szkolnego 2017/2018, dzień radości uczniów, nauczycieli i rodziców, gdyż zakończył się rok intensywnej pracy, a zaczyna zasłużony odpoczynek. Po uroczystej Mszy Świętej zgromadziliśmy się wszyscy w szkole, gdzie uczestniczyliśmy w akademii kończącej bieżący rok szkolny. W części oficjalnej uroczystości pan dyrektor Marcin Jarzwiec powitał wszystkich obecnych, a szczególnie przybyłych gości w tym wiceburmistrza Dąbrowy Tarnowskiej pana Stanisława Ryczka. Podziękował również za wieloletnią pracę w naszej szkole nauczycielom, którzy zostali przeniesieni do innych szkół tj. pani Małgorzacie Pytce, pani Iwonie Tańskiej, pani Annie Wolak oraz panu Robertowi Pacześniowskiemu. Wymienieni nauczyciele w przyszłym roku szkolnym rozpoczną pracę w szkołach podstawowych w Smęgorzowie i Nieczajnie Górnej. Dziękujemy im i życzymy powodzenia w nowych placówkach. Następnie głos zabrał wiceburmistrz Dąbrowy Tarnowskiej pan Stanisław Ryczek. Podziękował Dyrekcji oraz nauczycielom za rok wytężonej pracy i życzył Gronu Pedagogicznemu oraz wszystkim uczniom spokojnych i bezpiecznych wakacji. Pod koniec swojego wystąpienia zwrócił się bezpośrednio do dyrektora pana Marcina Jarzwieca i przekazał mu nominację dyrektorską na następne pięć lat. W dalszej części uroczystości nastąpiło wręczenie świadectw z wyróżnieniem i nagród książkowych uczniom, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce oraz przekazanie rodzicom Listów Gratulacyjnych. Wręczone zostały również nagrody i dyplomy uczniom za wzorową frekwencję oraz tym, którzy wyróżnili się w różnorodnych konkursach i zawodach sportowych. Nagrody wręczane uczniom zostały ufundowane przez Radę Rodziców, za co serdecznie dziękujemy. Pan dyrektor Marcin Jarzwiec oraz pani wicedyrektor Dorota Bzduła słowa podziękowania skierowali w stronę rodziców, a w szczególności za zaangażowanie w życie szkoły złożono podziękowania pani Małgorzacie Tarasce.

Następnie rozpoczęła się część artystyczna przygotowana głównie przez uczniów klasy IIa pod kierunkiem pani Małgorzaty Pytki, pani Marty Gadziały, pani Lucyny Krzanowskiej oraz pani Iwony Tańskiej, autorki dekoracji. Akademia była skierowana do absolwentów gimnazjum. W słowach poetów zawartych w wierszach na temat przemijania, miłości i szczęścia recytowanych przez uczniów na tle przepięknej muzyki Ennio Morricone przeplatanych piosenkami Marka Grechuty i Blue Cafe żegnaliśmy uczniów klas trzecich.

Na akademii słowa podziękowania skierowali również do Dyrekcji, wychowawców i nauczycieli sami absolwenci, dziękując za cierpliwość, spokój, poświęcenie własnego czasu oraz za otrzymaną wiedzę i wychowanie.

Na zakończenie pan Dyrektor podziękował nauczycielom i pracownikom obsługi za pracę, a uczniom za trud nauki w minionym roku szkolnym. Życzył wszystkim udanego wypoczynku wakacyjnego. Na koniec, tradycyjnie zakończenie roku szkolnego obwieścił ostatni już dzwonek.

Drodzy Absolwenci! „Nikt nie powie: żegnaj. Mówimy Wam do widzenia! Przed Wami droga niejedna, Droga ludzkiego istnienia. Jesteś siostrą i bratem, Jesteś jednym z nas. Szukaj zgody ze światem! Ruszaj! Przyszedł Twój czas!”

Opracowała: Małgorzata Pytka

<galeria>

admin dnia 25/06/2018
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Office 365
Bezpieczna szkoła
eTwinning w naszej szkole
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Jadłospis
Oferta Edukacyjna
ePrzedszkole
Na Pożółkłej Fotografii
Przegląd Talentów
Nasze Osiągnięcia
Nasze Prace
TOP
RSS