01/10/2022
Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego  w Gruszowie Wielkim
Wycieczka na Wyżynę Krakowsko - Częstochowską
Wycieczka na Wyżynę Krakowsko - Częstochowską

05.06.2018.r.uczniowie klas IV-VII naszej szkoły wzięli udział w wycieczce turystyczno-krajoznawczej na Wyżynę Krakowsko-Częstochowską.Organizatorem wycieczki była p. Joanna Płaneta,a opiekę sprawowały-p. Elżbieta Kaczocha, p.Katarzyna Partyńska i p.Anna Wolak.

Po przyjeździe do Ojcowa wyruszyliśmy na pieszą trasę do jaskini. Ze świeczkami w rękach oglądaliśmy Jaskinię Ciemną,a w niej wapienne nacieki skalne.Poznaliśmy przeszłość geologiczną jaskini oraz ciekawostki dotyczące znanych ludzi odwiedzających jaskinię. Był tu między innymi król Stanisław August Poniatowski.Udało nam się też zobaczyć nietoperza.Idąc Górą Okopy podziwialiśmy wapienne formy ostańcowe,charakterystyczne dla krajobrazu wyżyny.Po obiedzie udaliśmy się na zamek w Ogrodzieńcu.Chodziliśmy po największej warowni średniowiecznej trasą wiodącą przez komnaty,baszty,lochy i krużganki.W podzamczu kupiliśmy pamiątki, lody i robiliśmy pamiątkowe zdjęcia. W drodze powrotnej wstąpiliśmy na Pustynię Błędowską.Niektórzy z nas biegali po wydmach,a wszyscy podziwiali jej krajobraz z platformy widokowej.Mieliśmy okazję spotkać spadochroniarzy,ale już po zakończonych skokach.Pogoda nam dopisała-deszcz przeczekaliśmy w autokarze w drodze na obiad.

Wszyscy byli zadowoleni , cało i zdrowo wróciliśmy do domu.Nowe wiadomości i obserwacje wykorzystamy na lekcjach geografii oraz przyrody.

Opracowała: Joanna Płaneta

<galeria>

admin dnia 15/06/2018
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Office 365
Bezpieczna szkoła
eTwinning w naszej szkole
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Jadłospis
Oferta Edukacyjna
ePrzedszkole
Na Pożółkłej Fotografii
Przegląd Talentów
Nasze Osiągnięcia
Nasze Prace
TOP
RSS