30/09/2022
Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego  w Gruszowie Wielkim
"Naród powinien wierzyć w swoją wielkość i pragnąć jej"
"Naród powinien wierzyć w swoją wielkość i pragnąć  jej"

DZIEŃ PATRONA W NASZEJ SZKOLE!

Jesteśmy dumni, że od sześciu lat naszej pracy patronuje Kardynał Stefan Wyszyński. Uczymy się od niego odpowiedzialności wobec siebie, drugiego człowieka i naszej Ojczyzny. Chcemy być godnymi uczniami naszego patrona. Poprzez swoją postawę, zaangażowanie w życie szkoły i społeczeństwa, zwłaszcza lokalnego, pragniemy przekazać jego credo jak największej liczbie osób.  Tegoroczna uroczystość  łączy się również z realizacją projektu „Razem dla Niepodległej” związanego z obchodami  100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, będącą wspólnym przedsięwzięciem Publicznej Szkoły Podstawowej w Nieczajnie Górnej, Publicznej Szkoły Podstawowej w Smęgorzowie i Publicznej Szkoły Podstawowej w Gruszowie Wielkim.

Dzień Patrona rozpoczęliśmy uroczystą Mszą Świętą odprawioną przez proboszcza Parafii w Gruszowie Wielkim księdza Józefa Szczęśniaka. Następnie dyrekcja Szkoły, nauczyciele,  uczniowie i rodzice wzięli udział w uroczystej akademii, którą zaszczycili też zaproszeni goście – Wiceburmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Pan Stanisław Ryczek,  Radna i Sołtys Gruszowa Wielkiego pani Józefa Taraska, Dyrektor Centrum Usług Wspólnych Pani Marta Chrabąszcz, Przewodnicząca Rady Rodziców Publicznej Szkoły Podstawowej w Gruszowie Wielkim Pani Beata Kogut oraz Nauczyciele Szkół Podstawowych i Gimnazjów w Żelazówce, Radgoszczy i Luszowicach, którzy przybyli na naszą uroczystość z uczniami – laureatami Konkursu Literackiego. Podczas akademii  nie zabrakło słów skierowanych do wszystkich zebranych przez dyrektora Szkoły pana Marcina Jarzwieca, Wiceburmistrza Dąbrowy Tarnowskiej Pana Stanisława Ryczka, Dyrektor Centrum Usług Wspólnych Panią Martę Chrabąszcz  oraz Radną i Sołtys Gruszowa Wielkiego panią Józefę Taraska. Podkreślali oni ,że Dzień Patrona  należy do ważnych wydarzeń w życiu szkoły.  Nasz Patron to człowiek o niezwykłej osobowości, kapłan, któremu przyszło piastować funkcję Prymasa Polski w wyjątkowo trudnych dla naszej Ojczyzny czasach. Stefan Wyszyński, Prymas Tysiąclecia to wielki patriota i Ojciec Narodu, więzień czasów stalinowskich. Przez 33 lata duchowy przywódca Polaków, niezwykły mąż stanu i głowa Kościoła- wzór odwagi, męstwa i mądrości. Człowiek, który z Bożą mocą ocalił duszę Narodu i suwerenność Kościoła katolickiego w naszej Ojczyźnie.
Wpatrujemy się  często w tę pełną świętości i mądrości postać, z niej czerpiemy siły i wzór dla naszego życia. Bardzo ważny element akademii stanowił montaż słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów naszej Szkoły. Występ   poetycko-muzyczny nawiązywał do historii życia Kardynała Stefana Wyszyńskiego nieustannie związanej z troska o Ojczyznę.

Stało się już tradycją, że w trakcie akademii z okazji Dnia Patrona nagradzani są laureaci konkursów popularyzujących postać Prymasa Tysiąclecia i jego nauczanie. Dyrektor Szkoły wręczył nagrody laureatom Konkursu Literackiego, Plastycznego i  Szkolnego Konkursu Wiedzy o Kardynale Stefanie Wyszyńskim.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego ważnego dla nas święta!

Opracowała: Elżbieta Kaczocha

<galeria>

admin dnia 04/06/2018
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Office 365
Bezpieczna szkoła
eTwinning w naszej szkole
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Jadłospis
Oferta Edukacyjna
ePrzedszkole
Na Pożółkłej Fotografii
Przegląd Talentów
Nasze Osiągnięcia
Nasze Prace
TOP
RSS