30/09/2022
Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego  w Gruszowie Wielkim
PRZEDSZKOLAKI Z WIZYTĄ W ZOO
PRZEDSZKOLAKI Z WIZYTĄ W ZOO

Wycieczka do krakowskiego ZOO była kolejną ciekawą przygodą dla dzieci z naszego przedszkola. 29 maja o godzinie 8.30 przedszkolaki z obu grup wyruszyły autokarem wraz z wychowawczyniami i rodzicami do Ogrodu Zoologicznego w Krakowie.

Celem wycieczki było wzbogacenie wiadomości na temat dzikich zwierząt żyjących w różnych rejonach świata. Zapoznanie z warunkami życia zwierząt mieszkających w ZOO oraz kształtowanie umiejętności grzecznego i kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych.

Podczas wyjazdu dzieci miały okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki pochodzące z różnych kontynentów. Przyglądanie się zachowaniu egzotycznych zwierząt budziło wśród wszystkich wiele emocji. Dzieci zapoznały się z wieloma gatunkami zwierząt pochodzących z różnych stref klimatycznych świata Przedszkolakom szczególnie podobały się śmieszne małpki, kolorowe papugi, olbrzymie słonie i wysokie żyrafy, zabawne pingwiny, groźne tygrysy.

Dużą frajdę sprawił dzieciom pobyt w mini – zoo, gdzie można było bardzo blisko podejść do zwierząt i nawet je dotykać.

Po blisko 3 godzinnym spacerze wróciliśmy do domu. W drodze powrotnej pomimo zmęczenia wszystkim dopisywały humory a dzieci na bieżąco dzieliły się swoimi wrażeniami z opiekunami i rówieśnikami.     

Ogród zoologiczny to wspaniałe miejsce do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu, jak i skarbnica wiedzy przyrodniczej całego świata.

Opracowała: Jadwiga Tabor

<galeria>

admin dnia 03/06/2018
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Office 365
Bezpieczna szkoła
eTwinning w naszej szkole
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Jadłospis
Oferta Edukacyjna
ePrzedszkole
Na Pożółkłej Fotografii
Przegląd Talentów
Nasze Osiągnięcia
Nasze Prace
TOP
RSS