28/09/2022
Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego  w Gruszowie Wielkim
Nasze uczennice laureatkami I MAŁOPOLSKIEGO KONKURSU "HOSPICJUM - czas nadziei i miłości"
Nasze uczennice laureatkami I MAŁOPOLSKIEGO KONKURSU "HOSPICJUM - czas nadziei i miłości"

Uczennice naszego Gimnazjum znalazły się w gronie laureatów I Małopolskiego Konkursu Literackiego: „HOSPICJUM – czas nadziei i miłości”, którego organizatorami byli: Małopolski Kurator Oświaty, Prezes Fundacji Kromka Chleba w Tarnowie oraz Dyrektor Gimnazjum Nr 6 im. Jana Pawła II w Tarnowie. Celem konkursu było upowszechnienie wśród młodych ludzi wiedzy o założeniach i funkcjonowaniu opieki hospicyjnej oraz uwrażliwienie młodych i dorosłych na cierpienie osób nieuleczalnie chorych oraz na ludzką bezradność wobec śmierci. Ponadto zakładał też włączenie się młodzieży w kampanię na rzecz budowy hospicjum Via Spei w Tarnowie.

 Konkurs dzielił się na dwie części – literacką i plastyczną. Uczestnicy biorący udział w konkursie literackim mieli za zadanie napisać tekst, który powinien zawierać przesłanie, że kres życia ludzkiego musi być czasem szczególnym – czasem na ostatni gest miłości, czasem nadziei. Uczestnicy konkursu plastycznego mieli za zadanie wykonać pracę plastyczną o tematyce godnego przekraczania granic życia.

Uczennice naszego Gimnazjum – Joanna Stanek i Weronika Ryczek wzięły udział w konkursie literackim, a ich zwycięskie prace zostały wraz z innymi umieszczone w specjalnie wydrukowanym kalendarzu, co stanowiło nagrodę dla laureatów.

Uroczyste wręczenie laureatom nagród – kalendarzy odbyło się 30 stycznia 2013 roku w Delegaturze Małopolskiego Kuratorium Oświaty w Tarnowie. Z rąk Małopolskiego Kuratora Oświaty pana Aleksandra Palczewskiego, Biskupa Tarnowskiego księdza Andrzeja Jeża laureaci otrzymali pamiątkowe nagrody oraz wyrazy podziękowania za włączenie się w realizację tak szczytnego celu oraz gratulacje za pięknie napisane teksty.

My również cieszymy się z osiągnięcia naszych uczennic, które, biorąc udział w konkursie, dały wyraz zaangażowania w realizację ważnego przesłania.

Zapraszamy do galerii.

admin dnia 04/03/2013
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Office 365
Bezpieczna szkoła
eTwinning w naszej szkole
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Jadłospis
Oferta Edukacyjna
ePrzedszkole
Na Pożółkłej Fotografii
Przegląd Talentów
Nasze Osiągnięcia
Nasze Prace
TOP
RSS